GPS Averaging

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

GPS Averaging

Post autor: parlando »

O kurczę! Jak można było popsuć tak prostą apkę? Jeżeli ktoś nie aktualizował, to niech tego nie robi. Zaraz będę szukał starej wersji.
Najbardziej dokuczliwe:
- chyba nie można zapisać wyniku uśredniania do pliku lokalnie, w pamięci telefonu. Po wybraniu "zapisz gpx" (lub kml) wyświetla się lista aplikacji... WTF?
- powyższe może dałoby się przełknąć (np. zapisywać sobie plik w dropboxie), ale nie. Ale nie... Po wybraniu folderu pliki chcą się zapisywać z tą samą nazwą (nazwą folderu?)... Wcześniej nazwą była pełna data i godzina pomiaru.
Może się nie znam i ocena jest niesprawiedliwa. Jeśli tak, to proszę mnie wyprowadzić z błędu:)
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: GPS Averaging

Post autor: Lza »

Chyba nie to forum, powinieneś to zgłosić do wydawcy aplikacji.
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: GPS Averaging

Post autor: parlando »

Dlaczego nie to forum? Jeśli ktoś ma starą wersję, to chyba warto poinformować, że nowa wprowadza wiele niekorzystnych (moim zdaniem) zmian.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: GPS Averaging

Post autor: Lza »

może po prostu ma buga.
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: GPS Averaging

Post autor: parlando »

Może. Dlatego założyłem ten temat, ale na razie brak odzewu użytkowników apki:) Ja wróciłem do starszej wersji.
Dziwne jest to, że export działa podobnie do share
Obrazek
(obrazek autora z Play)
Chociaż wątpię, że to bug. Na chwilę teraz zaktualizowałem i np. po wybraniu Export -> email - dodaje załącznik do wiadomości z nazwą averaging.gpx
Natomiast przy Share -> email - po prostu w treści wiadomości widać uśrednioną pozycję, błąd pomiaru itd.:
Obrazek
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: GPS Averaging

Post autor: Hern »

Wygląda owszem inaczej, ale dalej współpracuje z Locusem i prawidłowo przenosi uśredniony wynik.
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: GPS Averaging

Post autor: parlando »

Hern, ja nie o tym pisałem... Porównaj sobie wartości użytkowe, kiedy musisz zmierzyć kilka punktów danego dnia. Wcześniej każdy pomiar miał swoją nazwę (pełną datę) i zapisywał się lokalnie na urządzeniu w jednym miejscu. Folder można było sobie zsynchronizować i już w domu wygonie np. w google earth porównać z widokiem satelitarnym.
Teraz gdzie można zapisać wiele punktów? Jak je odróżnić później bez widoku właściwości pliku? A weź spróbuj np. zapisać je w dropboxie... Krótko używałem tej nowej wersji, ale wyglądało na to, że dla każdego pomiaru trzeba było tworzyć nowy folder, bo inaczej pliki się nadpisywały.
Dla Ciebie jest lepiej, czy gorzej?
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: GPS Averaging

Post autor: Hern »

Dla mnie nic się nie zmieniło.
Ja nieraz wiele punktów mierze jednego dnia i wszystkie zapisuje w Locusie. Powtarzam, działa tak samo.
A jak już koniecznie muszę mieć z tego jakiś plik, to wyrzucam z locusa GPX z tymi punktami. Gdziekolwiek. Dropboxem, mailem, messengerem, podczerwienią, BT, D-wifi, kablem ..... jeden kit.
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: GPS Averaging

Post autor: parlando »

W takim razie, skoro u Ciebie działa bez zmian, to wycofuję się ze swojego oburzenia. :wink:
Ja korzystam z niej jako oddzielnej apki i tu zmiany są bardzo niekorzystne. Wróciłem do starszej wersji. Irytuje tylko link do google play i muszę uważać, żeby nie zaktualizować:) Bez roota chyba nic z tym nie zrobię.
ODPOWIEDZ