Kilka banalnych pytań

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
georangzen
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 02 września 2014, 14:35
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: georangzen »

Te nad poziomem morza jeszcze jakoś wyobrażalne, ale ten na dnie oceanu jakoś może być ciężko "zaliczyć" :)

Ale wracając do pytanka... Jak to jest z możliwością ukrycia czegoś np. w Tatrzańskim Parku, ale powiedzmy, że w zasięgu, czyli przy szlaku? Bo wydaje mi się, że na stówe są takie pochowane. I czy ktoś może się orientuje o skrzyneczkach w tatrzańskich podziemiach? Bo posiadając karte taternika można się w czeluście tych ogólnodostępnych bezproblemowo zagłębiać.
nie wiem co to rozsądek, tylko emocje mówią prawde...

http://jazdakuwolnosci.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: Ranwers »

Cześć!

Trochę tych keszy w Tatrach i samym TPNie jest:
http://opencaching.pl/cachemap3.php?lat ... putZoom=11

Co do umieszczenia kesza w jaskiniach tatrzańskich, to sam się nad tym zastanawiałem, ale ostatecznie zrezygnowałem. Przyczyniłem się do powstania kesza w Studnisku, znalazłem w Koralowej i Berkowej i zapewniam Cię, że wśród znalazców niewiele osób ma kartę.
Ale jeżeli założysz coś w Wodociągu... albo może u Dziadka :D , to chętnie podejmę ;-)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
georangzen
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 02 września 2014, 14:35
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: georangzen »

No rzeczywiście trochę ich jest :) Tak też myślałem i przy okazji lukam na mapę na Open, bo tak jak wspominałem z racji iż jestem poza Polską ( ale jutro już na chwile będę :) ) zacząłem od geocachingu... I przy okazji pytanie. Czy są skrzyneczki w których znajdują się logbooki z obu grup? Lub czy w tym samym miejscu bywają dwie skrzynki tzn. jedna OC, a druga z geocachingu?

A co do jaskiń. Szkoda, że większość swoich dni jestem z dala, bo temat tak mnie wciąga, że już planuje gdzie założę jakiegoś kesza :) i jak to jest z zakładaniem swoich skrzynek? Czy trzeba wykazać się znalezieniem np. setki lub tysiąca keszy? Sory, pewnie wystarczy forum pszeszukać i wszystkie odpowiedzi mogą być jasne, ale jakoś czasu brak... Kesze wzywają :)
nie wiem co to rozsądek, tylko emocje mówią prawde...

http://jazdakuwolnosci.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: Pawel brasia »

georangzen pisze: Czy są skrzyneczki w których znajdują się logbooki z obu grup? Lub czy w tym samym miejscu bywają dwie skrzynki tzn. jedna OC, a druga z geocachingu?
Nie spotkałem, w dwusystemowcach jest jeden logbook, wk rórym wpisują się ci z OC i z GC.
georangzen pisze: i jak to jest z zakładaniem swoich skrzynek? Czy trzeba wykazać się znalezieniem np. setki lub tysiąca keszy?
Nie setki i nie tysiąca, ale 10, jednak muszą to być skrzynki "nasze" (opencaching.pl )
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
rredan
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 11 października 2011, 19:55
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: rredan »

brasia pisze:
georangzen pisze: Czy są skrzyneczki w których znajdują się logbooki z obu grup? Lub czy w tym samym miejscu bywają dwie skrzynki tzn. jedna OC, a druga z geocachingu?
Nie spotkałem, w dwusystemowcach jest jeden logbook, wk rórym wpisują się ci z OC i z GC.
Tam, gdzie zmieścił się tylko jeden logbook są na nim dwa logotypy, a w większej skrzynce są dwa logbooki odkąd w logach jednej z moich dwusystemowych skrzynek na GC pojawiły się głosy oburzenia. Dwa logbooki się sprawdzają się, tym bardziej, że skrzynki mają w obu systemach inne nazwy. Być może coś pokręciłem ale jeśli dobrze pamiętam, to w OP59C4/GC3TPFV były dwa pojemniki?
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: Krysiul »

A czy jest sens się przejmować tymi głosami oburzenia? Swoją drogą oburzali się reviewerzy, czy zwykli użytkownicy?
ObrazekObrazekObrazek
rredan
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 11 października 2011, 19:55
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: rredan »

Wyszedłem z założenia, że skrzynkę zakłada się dla szukających więc jeśli znajdując ją się oburzają, trzeba to wziąć pod uwagę.
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: lavinka »

To chyba faktycznie trafiłeś na Talibów. Dwusystemówek mam kilkadziesiąt, niektóre logowane są częściej na GC niż OC, logbooki dorzucają sami użytkownicy, taki jest przemiał (Pałac Brzozowskich i fabryczka Adolfa Witta). Czasem ktoś jojczy na worek przy klipsiaku, ale cierpliwie tłumaczę, że worek nie jest od wody, ale od piachu, który zaniża szczelność uszczelki. W obu grupach zdarzają się UU (upierdliwy użytkownik), ale większość jest "normalna" to znaczy nawet starego i zniszczonego kesza załata, da nowy logbook itd. Tylko pisadła mi regularnie ze skrzynek giną, nie wiem, w zębach sobie nimi dłubią i zapominają odłożyć, czy co? ;)

Może czasem bezpiecznie w logbookach nie dawać żadnego logo, tylko obrazek dotyczący kesza i wtedy nie ma co przeszkadzać :)
Za ten post autor lavinka otrzymał podziękowanie:
georangzen
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
georangzen
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 02 września 2014, 14:35
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: georangzen »

hej, niewielka przerwa w temacie się mimochodem zrobiła, a mi nadal po głowie kilka kwestii chodzi...

Tak jak wspominałem, zacząłem od Geocachingu i nawet jeśli wrócę na dłużej do Polski, a co za tym idzie podejmę jakieś Openkesze, to z tego pierwszego raczej nie zrezygnuje. Tak więc jeśli uważacie, że powinienem zakończyć wątek, gdyż to jest forum Opencachingu i jestem w nie do końca odpowiednim miejscu, to luz :) Zrozumie.

Jeśli to jednak aż tak bardzo nikomu nie przeszkadza, to jadę z kolejną porcja pytań...

Tak więc na początek. Czy da się wybrać w jakimś regionie np.mieście, paśmie górskim kesze najwyżej oceniane? Czyli takie które z racji, iż są ciekawe otrzymują noty, czyli coś w rodzaju fejsbukowych lajków? Sam jeszcze żadnego nie "zalajkowałem" i nie sprawdzałem nawet jak to się robi, ale jeśli jakaś skrzyneczka ma wiele polubień, tym samym mnie osobiście kusi i zachęca, aby spróbować się po nią wybrać.

Pytanko drugie. Pewnie można poszperać i się znajdzie, ale jakoś nie ma czasu :P Gdzie w Polsce zamówić Travelbuga i jaki jest koszt takiego drobiazgu? Miałem pytać o coś innego, ale to przy okazji, gdyż wczoraj w skrzyneczce znalazłem coś podobnego, tylko z określonym celem tzn. krajem do którego ma wrócić. Nie wiem niestety jak taki drobiazg się nazywa, ale ma numer seryjny, więc zapewne tak jak w przypadku travelbuga, to także da się śledzić. Ten akurat po jednej stronie miał flage państwa do którego ma wrócić, a na odwrocie tak jakby ślady stóp i oprócz numeru tekst w stylu " Don't keep me! Move me to a new geocache soon!" Czyli to jest taki jakby travelbug z okreslonym celem? Bo wygląda z deczka inaczej więc czy to coś kryje się pod inną nazwą?

Dobra, może na dzisiaj wystarczy. Z góry dzięki za podpowiedzi :)
nie wiem co to rozsądek, tylko emocje mówią prawde...

http://jazdakuwolnosci.wordpress.com/
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: parlando »

georangzen pisze: Czy da się wybrać w jakimś regionie np.mieście, paśmie górskim kesze najwyżej oceniane? Czyli takie które z racji, iż są ciekawe otrzymują noty, czyli coś w rodzaju fejsbukowych lajków?
W menu po lewej stronie masz "Szukaj skrzynki" /chyba powinno być "skrzynek"/. Tam możesz filtrować po ocenie, oraz zaznaczyć, że mają być rekomendacje (czyli "lajki"), oraz minimalną ich ilość.
Dalej do wyboru Szukanie wg odległości od podanych współrzędnych, albo od danej miejscowości.

Może też Cię zainteresować opcja Moje trasy. Po wgraniu ścieżki kml możemy określić w jakim promieniu od punktów trasy mają być szukane skrzynki (z filtrami jw.)
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowanie:
georangzen
Awatar użytkownika
georangzen
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 02 września 2014, 14:35
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: georangzen »

ale dżes :) okazało się że ten przedmiot z flagą to także Travel Bug, gdyż wpisałem numer seryjny i doszedłem po krokach do tego co to niby jest :)
nie wiem co to rozsądek, tylko emocje mówią prawde...

http://jazdakuwolnosci.wordpress.com/
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: pan_ryba »

georangzen pisze:Tak jak wspominałem, zacząłem od Geocachingu i nawet jeśli wrócę na dłużej do Polski, a co za tym idzie podejmę jakieś Openkesze, to z tego pierwszego raczej nie zrezygnuje. Tak więc jeśli uważacie, że powinienem zakończyć wątek, gdyż to jest forum Opencachingu i jestem w nie do końca odpowiednim miejscu, to luz :) Zrozumie.
Nie ma to moim zdaniem najmniejszego znaczenia :)
Tak więc na początek. Czy da się wybrać w jakimś regionie np.mieście, paśmie górskim kesze najwyżej oceniane? Czyli takie które z racji, iż są ciekawe otrzymują noty, czyli coś w rodzaju fejsbukowych lajków? Sam jeszcze żadnego nie "zalajkowałem" i nie sprawdzałem nawet jak to się robi, ale jeśli jakaś skrzyneczka ma wiele polubień, tym samym mnie osobiście kusi i zachęca, aby spróbować się po nią wybrać.
Parlando wytłumaczył. Na GC są favoritsy - nie wiem jak wygląda wyszukiwanie tam. Podejrzewam, że da się ustawić wg. ilości favoritsów.
Gdzie w Polsce zamówić Travelbuga i jaki jest koszt takiego drobiazgu?
O chociażby:http://ftfshop.eu
Za ten post autor pan_ryba otrzymał podziękowanie:
georangzen
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Awatar użytkownika
georangzen
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 02 września 2014, 14:35
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: georangzen »

Faktycznie na OC dosyć banalnie ustawić możliwość wyboru najlepiej ocenianych skrzynek. Na GC jeszcze tego nie rozpracowałem...

I niestety w podanym w linku sklep (FTFshop.eu) nie mogę znaleźć travelbuga, bo sklep ma do zaoferowania sporo gadżetów, ale ja miałem na myśli taką plakietkę z numerem, który jest tylko jeden i który można śledzić, gdzie akurat się znajduje. Podejrzewam, że zamawia się go gdzieś indziej. Mam jeszcze trochę czasu zanim będę bardziej się w to bawił tzn. w travelbugi, ale już mnie ciekawi gdzie się je zamawia :)
nie wiem co to rozsądek, tylko emocje mówią prawde...

http://jazdakuwolnosci.wordpress.com/
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: łowca »

http://ftfshop.eu/index.php?id=188&L=1

te wszystkie przedmioty będą mieć indywidualny numer i będzie można je śledzić na GC
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Kilka banalnych pytań

Post autor: Pawel brasia »

georangzen pisze:Faktycznie na OC dosyć banalnie ustawić możliwość wyboru najlepiej ocenianych skrzynek. Na GC jeszcze tego nie rozpracowałem...

I niestety w podanym w linku sklep (FTFshop.eu) nie mogę znaleźć travelbuga, bo sklep ma do zaoferowania sporo gadżetów, ale ja miałem na myśli taką plakietkę z numerem, który jest tylko jeden i który można śledzić, gdzie akurat się znajduje. Podejrzewam, że zamawia się go gdzieś indziej. Mam jeszcze trochę czasu zanim będę bardziej się w to bawił tzn. w travelbugi, ale już mnie ciekawi gdzie się je zamawia :)
Możesz też zrobić sobie samodzielnie przedmiot, który można śledzić: geokrety.org
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ