Garmin Etrex 20 - spoilery

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Garmin Etrex 20 - spoilery

Post autor: paprotek »

Czy jest jakiś sposób, żeby Garmin Etrex 20 wyświetlał teksty spoilerowe? Bo z tego co widziałem u innych keszerów to Oregony to wspierają, i jest taka opcja w menu z poziomu skrzynki.

Może jest jakiś program którym można potrakować takie GPX'y przed wgraniem do Garniaka? Tzn coś co wklei zderotowanego spoilera do opisu... Jak nie ma to mogę sam coś napisać, ale znając siebie to będzie w Javie albo ew. w Pythonie :D
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Garmin Etrex 20 - spoilery

Post autor: Pawel brasia »

Wgrywasz GPX ze strony kesza (ja wgrywam GPX-ze zdjęciami) i w menu kesza masz wskazówki (rozkodowane).
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Garmin Etrex 20 - spoilery

Post autor: paprotek »

brasia pisze:Wgrywasz GPX ze strony kesza (ja wgrywam GPX-ze zdjęciami) i w menu kesza masz wskazówki (rozkodowane).
Ale w Etreksie 20?
Jak klikam menu po otwarciu opisu to mi się nic nie wyświetla...
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Garmin Etrex 20 - spoilery

Post autor: Pawel brasia »

Etrex20. Poziom wyżej niż opis, czyli po kliknięciu w Geocache.
Obrazek
Musi być ta pozycja w podmenu, nawet jeśli nie ma spojlerów słownych to po otwarciu wskazówek pokaże się "brak dostępnych wskazówek".
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Garmin Etrex 20 - spoilery

Post autor: paprotek »

Dobra, czyli muszę wybrać skrzynkę, jestem na mapie, cofam się do menu, wybieram jeszcze raz geocache, i wtedy widzę submenu?
Ciągle nie udaje mi się odtworzyć tej sekwencji z pamięci, jej ale to skomplikowane :P
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Jano
Wyjadacz
Posty: 480
Rejestracja: niedziela 21 września 2008, 17:17
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Garmin Etrex 20 - spoilery

Post autor: Jano »

eTrex 20 obsługuje tzw. Profile. Kilka z nich jest ustawionych "fabrycznie", m.in. profil Geocaching. Po wgraniu pliku gpx ze skrzynkami, przełącz na ten profil. W profilu Geocaching masz od razu wylistowane wszystkie skrzynki, domyślnie posortowane w zależności od odległości do Twojej aktualnej pozycji. Nie musisz szukać na mapie, po prostu wybierasz kesza z listy i masz wszystkie dane, jakie siedzą w gpx, w tym odkodowane hinty. Jeśli wgrasz pliki w formacie Garmin (gpx + zdjęcia), to w menu kesza masz również zdjęcia (poczytaj na forum, jak się wgrywa fotki do Garmina).
Screeny z 62s, ale w eTrexach wygląda to (chyba) identycznie:
Profile
Profile
80.jpg (7.01 KiB) Przejrzano 8570 razy
Lista keszy
Lista keszy
87.jpg (10.42 KiB) Przejrzano 8570 razy
Ekran mapy w profilu Geocaching
Ekran mapy w profilu Geocaching
1571.jpg (11.56 KiB) Przejrzano 8570 razy
Listę skrzynek można filtrować na różne sposoby, m.in. można wybrać typy skrzynek, rozmiar, trudności itp. Akurat nie mam garmina pod ręką, aby zrobić screeny. Pobaw się trochę swoim odbiornikiem, a zobaczysz jakie ma możliwości.

Edit: Oczywiście każdy profil można sobie dowolnie konfigurować, jak również usuwać istniejące i tworzyć nowe.
A jeśli wybierzesz z mapy kesza kursorem, to potem naciskasz przycisk Menu i tam masz 'Przejrzyj punkt' (czy jakoś tak, piszę z pamięci). Wtedy będziesz miał menu skrzynki. Ale do keszowania zdecydowanie polecam profil Geocaching.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek
paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Garmin Etrex 20 - spoilery

Post autor: paprotek »

Właśnie po kliknięciu w menu w punkcie wybranym z poziomu mapy mi się nic nie wyświetlało :( Puste menu :(

Tak PS to co to za mapka jakiej używasz? Jest dużo ładniejsza niż to co ściągnąłem z http://garmin.openstreetmap.nl/
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Jano
Wyjadacz
Posty: 480
Rejestracja: niedziela 21 września 2008, 17:17
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Garmin Etrex 20 - spoilery

Post autor: Jano »

paprotek pisze:Właśnie po kliknięciu w menu w punkcie wybranym z poziomu mapy mi się nic nie wyświetlało :( Puste menu :(
Trudno powiedzieć, co jest tego przyczyną. Może wgrywasz jakiś trefny plik gpx? Albo to jakiś bug firmware eTrexa?
paprotek pisze:Tak PS to co to za mapka jakiej używasz? Jest dużo ładniejsza niż to co ściągnąłem z http://garmin.openstreetmap.nl/
To mapa moich okolic, którą sam robię od kilku lat.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek
paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Garmin Etrex 20 - spoilery

Post autor: paprotek »

Ajger pisze:
paprotek pisze:Właśnie po kliknięciu w menu w punkcie wybranym z poziomu mapy mi się nic nie wyświetlało :( Puste menu :(
Trudno powiedzieć, co jest tego przyczyną. Może wgrywasz jakiś trefny plik gpx? Albo to jakiś bug firmware eTrexa?

Jak wybiorę nawigację do punktu i wrócę do menu 'geocaching' z menu głównego to mam taką opcję. GPX normalny, z PocketQuery, czyli raczej zaadoptowany do Garmina.
paprotek pisze:Tak PS to co to za mapka jakiej używasz? Jest dużo ładniejsza niż to co ściągnąłem z http://garmin.openstreetmap.nl/
To mapa moich okolic, którą sam robię od kilku lat.
Jak to sam robisz? :D W programie do tworzenia map, czy przerabiasz istniejące?
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Jano
Wyjadacz
Posty: 480
Rejestracja: niedziela 21 września 2008, 17:17
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Garmin Etrex 20 - spoilery

Post autor: Jano »

Robię od zera programami do tworzenia i kompilacji map w formacie img.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Garmin Etrex 20 - spoilery

Post autor: Elvis7 »

Ja też miałem ten problem w 30. Trzeba pamiętać, że pliki gpx wrzucach do folderu gpx w etrexie a zdjecia z paczki zip wrzucasz do folderu geocache photos.
ODPOWIEDZ