Statystyki

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

triPPer
Rada Techniczna

Re: Statystyki

Post autor: triPPer » piątek 28 lutego 2014, 09:19

...ale tak patrzę i patrzę na staty w GC.pl... i jakoś tam nie widzę liczby znalezień w rozbiciu na województwa ... (uwaga) nie mylić z liczbą skrzynek w poszczególnych województwach....

tak więc temat wciąż otwarty

...przy okazji fajnie że wspominasz Spidera... Żywcu, a może pamiętasz, dlaczego Spider od nas odszedł ? ...znam tą historię z trzeciej, czwartej ręki (nie było mnie wtedy jeszcze na świecie OC) i obrosło już to niezłą legendą... i jeżeli to prawda (a być może i nie...), to aż wierzyć mi się nie chce, że aż tak można zaszczuć człowieka i odebrać ochotę na pisanie kodu dla OC...

Pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » piątek 28 lutego 2014, 09:34

tripper pisze:...ale tak patrzę i patrzę na staty w GC.pl... i jakoś tam nie widzę liczby znalezień w rozbiciu na województwa ... (uwaga) nie mylić z liczbą skrzynek w poszczególnych województwach....

Pozdrawiam
triPPer
http://www.geocaching.pl/statistics.php ... ate_id=402
druga sekcja od dołu
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » piątek 28 lutego 2014, 09:42

Łowca ... dzięki :)

Pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » piątek 28 lutego 2014, 10:28

tripper pisze:"chciałabym/chciałbym aby system mnie zaskakiwał i za każdym razem proponował inną kolejność statów"
Taka propozycja, na pewno bardziej pilna: aby w ramach zaskakiwania użytkowników wprowadzić "uciekający przed wskaźnikiem" przycisk "Wyślij wpis do logu".
Tutaj gotowe rozwiązanie, można skopiować do kodu:
http://jsfiddle.net/MTug9/
Na pewno urozmaici to logowanie i nieraz zaskoczy wielu użytkowników. :roll:

Tak, to powyżej to oczywiście ironia.

Ankieta rzeczywiście ma sens - najlepiej aby miała dwie odpowiedzi. Czy jesteś za:
- przywróceniem "starych" statystyk
- pozostawieniem nowych statystyk
tripper pisze: Żywcu, a może pamiętasz, dlaczego Spider od nas odszedł ? ...znam tą historię z trzeciej, czwartej ręki (nie było mnie wtedy jeszcze na świecie OC) i obrosło już to niezłą legendą... i jeżeli to prawda (a być może i nie...), to aż wierzyć mi się nie chce, że aż tak można zaszczuć człowieka i odebrać ochotę na pisanie kodu dla OC...
Zamiast obrabiać komuś to i owo za plecami - proponuję - napisz bezpośrednio do Spidera z prośbą o uzasadnienie swojej decyzji, oraz zamieść tutaj jego odpowiedź. Dalsza część wypowiedzi Twojej, to już manipulacja.

Z historii forum wynika, że Spider otrzymał bana za trzy ostrzeżenia (wcześniej miał już raz zdjętego bana).
Czy zasadne czy nie? O to trzeba by pytać osoby, które te ostrzeżenia nałożyły. Możliwe że powodem było:
Lza pisze:Bany są za posiadanie innych poglądów niż morderatorzy, a nie za spamowanie.
:wink:

Ale moderacja forum (wg wielu osób - błędnie) przychyliła się do prośby Spidera o skasowanie wszystkich jego postów więc tak naprawdę nie wiadomo o co poszło. Konto też jest skasowane, więc nawet nie ma dostępu do treści uzasadnień tych ostrzeżeń.

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » piątek 28 lutego 2014, 11:43

Marsie :), a Ty byś głosował za nowymi, czy za starymi statystykami ?

Pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

parlando
Forumator

Post autor: parlando » piątek 28 lutego 2014, 17:48

A czy możliwe jest wykonanie statystyk kręgu "moja okolica" zamiast/obok statystyk danych województw? Obecnie województwa są bardzo rozległe i mnie średnio interesuje na co dzień co się dzieje np. na północy Mazowsza, za to od czasu do czasu zerknąłbym na "staty" zdefiniowanego przeze mnie obszaru (tym bardziej, że mieszkam blisko granicy ze Świętokrzyskim).

Pyra
Wyjadacz
Podziękował: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 67 razy

Post autor: Pyra » sobota 01 marca 2014, 11:46

Witam
Proponuję też statystyki, w których we wszystkich kategoriach będę na pierwszym miejscu :lol:
Pozdrawiam
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Pyra za post (razem 3):
Doc_with_the_dogmauritiustriPPer

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » niedziela 16 marca 2014, 12:21

Mała propozycja: nie mamy teraz możliwości sortowania swoich znalezień w danym województwie. Możemy otrzymać w statystykach ich liczbę (trochę na około), jednak kliknięcie prowadzi już tylko do ogólnej statystyki użytkownika. W swoich własnych statach mamy natomiast mapkę, obrazującą aktywność we wszystkich województwach. Czy możliwe jest stworzenie opcji, w której kliknięcie w dane województwo otwierałoby listę znalezionych tam przez usera skrzynek ?
Obrazek Obrazek

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » niedziela 16 marca 2014, 21:09

ronja... Dojdziemy i do tego...
zauważyłem, że przynajmnie tutaj na forum, jest duże ciśnienie na staty przez pryzmat województw ... więc wszytsko wskazuje że pójdziemy w tą stronę

pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » niedziela 16 marca 2014, 21:12

Dzisiaj pojawiły się następujące zmiany:

- przyspieszenie działania statu: „Liczba odkryć”; różnicę, względem ostatniej wersji, widać zwłaszcza kiedy użytkownik nie zdefiniował zakresu dat (czyli analizuje całość).

- automatyczne zapamiętywanie ustawień dotyczących wyboru dat: funkcja wykrywa, czy użytkownik podczas ostatniej wizyty stosował zakres dat i czy też nie (tj analizował całość) i proponuje identyczne ustawienie;

- dodanie opisu legendy w wykresie słupkowym

Pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » poniedziałek 17 marca 2014, 14:42

tripper pisze:...zauważyłem, że przynajmnie tutaj na forum, jest duże ciśnienie na staty przez pryzmat województw ...
W moim przypadku powodem są raczej nowości, pojawiające się w serwisie, np. lubelskie ścieżki. Dzięki prostemu kliknięciu w mapkę łatwiej mi będzie sprawdzić, na ile łapię się już na projekt :) A że nie lubię benedyktyńskiej roboty, to z chęcią przyjmę proste rozwiązania :D
Obrazek Obrazek

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » niedziela 23 marca 2014, 22:41

Dodano nowy stat: Ulubiony komentarz

Pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

KEISOR
Stały bywalec

Post autor: KEISOR » poniedziałek 24 marca 2014, 00:25

tripper pisze:Dodano nowy stat: Ulubiony komentarz

Pozdrawiam
triPPer
To tak na stałe czy tylko wersja testowa?
Ja chyba śnię. Niech mnie ktoś uszczypnie...

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » poniedziałek 24 marca 2014, 06:25

Zawsze pozostaje rozwiązanie: nie pasuje, nie używaj. Chociaż myślę, że może niezadowolonych zadowoli pójście na kompromis, który polegałby na bardziej subtelnym oznaczeniu. Na górze komentarza obok innych ikonek jest jeszcze dużo miejsca i możnaby dodać to tam w postaci dodatkowej ikonki.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » poniedziałek 24 marca 2014, 09:23

tripper pisze:Dodano nowy stat: Ulubiony komentarz

Pozdrawiam
triPPer
Ja można 'toto coś' zablokować, żeby nie śmieciło mi po monitorze?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

ODPOWIEDZ