Zagłuszanie sygnału

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Mar
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2011, 00:20
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: Mar »

Przy słabym sygnale takie błędy są raczej normalne - ostatnio jechałem autobusem ulicą prowadzącą dnem wąwozu i na tym odcinku ślad skoczył w bok o jakiś kilometr.
Ale jeśli odbiornik pokazuje mocny sygnał z wielu satelit i jednocześnie podaje znacznie pomylone położenie to warto by przyjrzeć się temu bliżej.
Mar
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2011, 00:20
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: Mar »

pan_ryba pisze:A z tym słońcem to góra 20-30 odbicia może być (co przy mierzeniu koordów do tradycyjnej daje duże prolemy).
Zakłócenia atmosferyczne występujące na dużych obszarach powinien korygować np. EGNOS - ciekawe czy w tym przypadku to się sprawdzi?
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: lavinka »

u810 pisze:Dlatego też bazy wojskowe i inne wrażliwe miejsca na mapach google są "wymazywane"
.
I dzięki temu terroryści od razu wiedzą, gdzie zrzucać bomby albo rozbijać się samolotem, nie muszą nawet znać adresu. Rozmazane na guglach, bach i gotowe. Zawsze mnie bawił ten system "maskowania". O wielu wojskowo-szpiegowskich terenach w mieście nie wiedziałam, dopóki ich nie rozmazali ;)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: Rob »

lavinka pisze:
u810 pisze:Dlatego też bazy wojskowe i inne wrażliwe miejsca na mapach google są "wymazywane"
.
I dzięki temu terroryści od razu wiedzą, gdzie zrzucać bomby albo rozbijać się samolotem, nie muszą nawet znać adresu. Rozmazane na guglach, bach i gotowe. Zawsze mnie bawił ten system "maskowania". O wielu wojskowo-szpiegowskich terenach w mieście nie wiedziałam, dopóki ich nie rozmazali ;)
Hmm. Może być ciężko terrorystom, gdyż pewnie liczba zamazanych obszarów idzie w setki (jak nie tysiące) dla jednego tylko kraju.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: łowca »

Rob pisze:
lavinka pisze:
u810 pisze:Dlatego też bazy wojskowe i inne wrażliwe miejsca na mapach google są "wymazywane"
.
I dzięki temu terroryści od razu wiedzą, gdzie zrzucać bomby albo rozbijać się samolotem, nie muszą nawet znać adresu. Rozmazane na guglach, bach i gotowe. Zawsze mnie bawił ten system "maskowania". O wielu wojskowo-szpiegowskich terenach w mieście nie wiedziałam, dopóki ich nie rozmazali ;)
Hmm. Może być ciężko terrorystom, gdyż pewnie liczba zamazanych obszarów idzie w setki (jak nie tysiące) dla jednego tylko kraju.
Mając w Warszawie takich obszarów kilkanaście, cóż to za problem, zeby sobie niedżentelmen z nieprzyzwoitymi zamiarami przejechał niewinnie na rowerze koło każdego i zapamiętał tabliczki wiszące przy bramach?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: u810 »

Dlatego teraz nowa moda. Nie rozmazują a las sadzą:
http://maps.google.pl/?ll=50.109054,19. ... 7&t=h&z=17
Na środku jest pasywna baza radarowa oraz radar dopplerowski
Obrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: łowca »

Heh ... obrazek lasu wkleili ale drogi nie zdjęli.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: Rob »

łowca pisze:
Rob pisze:
lavinka pisze: I dzięki temu terroryści od razu wiedzą, gdzie zrzucać bomby albo rozbijać się samolotem, nie muszą nawet znać adresu. Rozmazane na guglach, bach i gotowe. Zawsze mnie bawił ten system "maskowania". O wielu wojskowo-szpiegowskich terenach w mieście nie wiedziałam, dopóki ich nie rozmazali ;)
Hmm. Może być ciężko terrorystom, gdyż pewnie liczba zamazanych obszarów idzie w setki (jak nie tysiące) dla jednego tylko kraju.
Mając w Warszawie takich obszarów kilkanaście, cóż to za problem, zeby sobie niedżentelmen z nieprzyzwoitymi zamiarami przejechał niewinnie na rowerze koło każdego i zapamiętał tabliczki wiszące przy bramach?
Jakby to wszystko było takie proste...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ori
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 05 marca 2012, 00:00
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: ori »

Jakoś niedawno w jakimś programie informacyjnym podawali, że np. tatry montują "zakłócacze" GSM, żeby podczas przedstawienia komórki ludziom nie dzwoniły. Nie pamiętam z jakich powodów okazało się to nielegalne.

W Warszawie jest trochę teatrów :P
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: Pawel brasia »

ori pisze:Jakoś niedawno w jakimś programie informacyjnym podawali, że np. tatry montują "zakłócacze" GSM,
Nie rób takich numerów, zastanawiałem się kilkanaście minut po co w starych ciężarówkach zagłuszacze :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ori
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 05 marca 2012, 00:00
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: ori »

brasia pisze:zastanawiałem się kilkanaście minut po co w starych ciężarówkach zagłuszacze :mrgreen:
Viatoll?
subo
Wyjadacz
Posty: 381
Rejestracja: piątek 23 września 2011, 16:05
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: subo »

Hehe, na tegorocznych targach SECUREX w Poznaniu obok mojego stoiska wystawiał się rosyjski producent systemów wykrywania i zagłuszania zygnałów radiowych, satelitarnych, podsłuchów, podglądów itp.... Zupełnie niewinne urządzenia, ale wierzcie mi - skoro już w cywilu można takie rzeczy dostać to....

....telefon komórkowy może być zlokalizowany nawet gdy go wyłączysz... Dopóki bateria jest w środku może pełnić rolę doskonałego lokalizatora, może nawet podsłuchu...i Bóg jeden wie czego jeszcze...

A "rozmazy" na mapach są doprawdy już dziecinne :)
...

Obrazek Obrazek
Mar
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2011, 00:20
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: Mar »

subo pisze:Hehe, na tegorocznych targach SECUREX w Poznaniu obok mojego stoiska wystawiał się rosyjski producent systemów wykrywania i zagłuszania zygnałów radiowych, satelitarnych, podsłuchów, podglądów itp.... Zupełnie niewinne urządzenia, ale wierzcie mi - skoro już w cywilu można takie rzeczy dostać to....
To że można takie rzeczy dostać jest oczywiste, taki sprzęt jest w gruncie rzeczy bardzo prosty, dobry elektronik może to zrobić sam.
Bardziej interesujące jest to że wśród zwykłych cywili pojawiło się zapotrzebowanie na takie coś - najwyraźniej niepostrzeżenie znaleźliśmy się w świecie znanym z Orwell'a. It's never too late for 1984.
....telefon komórkowy może być zlokalizowany nawet gdy go wyłączysz... Dopóki bateria jest w środku może pełnić rolę doskonałego lokalizatora, może nawet podsłuchu...i Bóg jeden wie czego jeszcze...
Ja na szczęście mam kiepski sprzęt audio który bardzo sprawnie łapie zakłócenia i w głośnikach doskonale słychać kiedy telefon np. rejestruje się do BTS'a. Niechby tylko spróbował coś nadawać w stanie "wyłączony"...
maks1823
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: środa 04 grudnia 2013, 16:08
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: maks1823 »

u810 pisze:Dlatego teraz nowa moda. Nie rozmazują a las sadzą:
http://maps.google.pl/?ll=50.109054,19. ... 7&t=h&z=17
Na środku jest pasywna baza radarowa oraz radar dopplerowski
Obrazek
Ha,Ha,Ha :D :D :D Teraz odpal tam street view i co nam się ukazuję:

Obrazek

Jeszcze zapomnieli dopiski:"UWAGA PROSZĘ NIE PATRZEĆ!!!PASYWNY RADAR KONTROLI UFO"
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Zagłuszanie sygnału

Post autor: lavinka »

Pomijając szczegół, że na mapach binga czy yahoo (nie wiem czy to nie to samo), wszystko jest nieprzerobione. :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ