Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ElSor
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 13 czerwca 2010, 12:07
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: ElSor »

SKRZYNKA ROKU
W 2013 roku powaliły mnie na kolana 2 skrzynki (1 dosłownie). 1 z nich już ma nominację, natomiast 2ga to :
Licheń (WLKP TEJ!) - OP6681 - Właściciel Pyra Nominuję za wkład pracy, efekt końcowy jak i zaskoczenie na miejscu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kocina
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: sobota 02 listopada 2013, 18:14
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: Kocina »

Skrzynka roku: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=25140
Za pomysłowe ukrycie :D , włożoną pracę w wykonanie kesza, pomysł i czas, jaki trzeba spędzić na kombinowaniu. Moim zdaniem boska skrzynka.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: Żywcu »

Żeby nie było... 8) Temat ogarniam, obserwuję i zmieszczę się w wyznaczonych ramach :!:
Zachęcam do dalszych rekomendacji :!:
Awatar użytkownika
zbyszaty
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: wtorek 16 listopada 2010, 16:26
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: zbyszaty »

Koniecznie muszę zgłosić serię skrzynek Las Techniki http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... e&ptrail=2, jako Projekt Roku (seria keszy) autorstwa "polcia&szymaneq". Wielki szacun za pomysły na ukrycie i maskowanie skrzynek jak również za ogromny trud włożony w ich wykonanie. Wg mnie Las Techniki to jest coś co każdy keszer powinien raz w życiu odwiedzić...

Pozdrawiam
zbyszaty
Obrazek
Awatar użytkownika
snieeegu
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 15 listopada 2012, 19:19
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: snieeegu »

Skrzynek niebanalnych i nietuzinkowych nieco w tym roku ujrzałem na własne oczy. Swemu brakowi mobilności niestety przypisuję fakt, iż mój przegląd ogranicza się do raptem 4 zwiedzonych keszersko województw (dolnośląskie, opolskie, podlaskie, wielkopolskie), bo chciałoby się przekrojowo zaliczyć perełki każdego z regionów naszej pięknej Polski. Gdzieniegdzie byłem, ale mimo wszystko we Wrocławiu u siebie najlepsze skrzynki w 2013 zdobyłem i nie piszę tego z sentymentu, bo kesze bronią się same :)

Nie będzie zaskoczeniem głos na rewelacyjne kesze lensera1: U-734 i kawiora&jardo: Pszczółka Maja. Kolejność z bólem serca, ale jednak taka, jak wymieniłem :)


Jako projekt roku nominuję ADRENALINA TEAM OC znany szerzej jako EKSTREMALNY WROCŁAW. Kesze takie jak Ex00, Ex4, Ex5, Ex8, Ex9, Ex14 to ogromna radość, często dawka adrenaliny i ogromna satysfakcja po ich podjęciu (co gorsza, pozostałe, niepodjęte przeze mnie kesze są RÓWNIE DOBRE :) ). W tej serii najlepsze jest to, że skrzynki często widać jak na dłoni, ale spróbujcie je podjąć, to zobaczycie :) Patent wojownika ninja z pewnością ułatwia sprawę, gdyż nie raz, nie dwa trzeba zrobić tu użytek z bycia niewidocznym, zwinnym i szybkim, a czasami bezkompromisowym i zdecydowanym na działanie. No i uwaga, jeden fałszywy krok i może być nieciekawie. Za emocje, za pomysły, za to, że to PODOBNO jeszcze nie ostatnie słowo lensera1, kawior&jardo i jg-geo (a 13 keszy w seryjce już mamy), za to wszystko bezapelacyjnie miejsce pierwsze.


Nieznacznie z tyłu 12 Braci Leśnika. Za pomysł, za rozmach, za to, że jestem w połowie i już mi żal, że tak mało zostało... Razem z finałem i początkowym keszem mamy tu 14 skrzynek, z tego co widziałem i z tego co wiem - w świetnym i niezmiennie jardowym stylu jarda :D
Tomanek111
Wyjadacz
Posty: 208
Rejestracja: piątek 17 maja 2013, 20:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: Tomanek111 »

Witam!
Moje typy:
SKRZYNKA ROKU: Machiny Woyenne - OP6BED- najlepsza jaką znalazłem do tej pory. Ojciec- Pyra.
PROJEKT ROKU:- WLKP- nadal go robię, ale już wiem, że to dobra szkoła i super zabawa
WYDARZENIE ROKU:- brak nominacji
WDROŻENIE ROKU- możliwość logowania serwisów.
Pozdrawiam!
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Psikiszek
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: czwartek 01 grudnia 2011, 14:36
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: Psikiszek »

Z racji tego, że przez sporą część roku byłem uziemiony, materiał poglądowy na rok 2013 mam bardzo okrojony.
I tak skrzynka roku - [LT] HYDRAULIK - OP6FE3. W projekcie lat techniki każda skrzynka jest niebanalna i zasługiwałaby na wyróżnienie. Ale ta, moim zdaniem, dostarcza najwięcej zabawy.
Projekt roku. Wspomniany Las Techniki. Starannie przygotowane skrzynki i niebanalne. Drugi projekt to Linia Mołotowa PO Mściwuje. Byoby wspaniale by wszystkie schrony Lonii Mołotowa doczekały się keszy, a to kolejny krok. W myśl zasady bawiąc - uczyć :) I trzecia nominacja czyli WLK Tej. Trochę dziwnie dawać nominację dla projektu na którym się nie było, ale czasem po prostu się wie, że oto na naszych oczach rodzi się historia :)
Wydarzenie roku czyli jak co roku AKQ2013. Za zabawę, za finał i za niepowtarzalną atmosferę na forum.
Wdrożenie roku czyli o kilka długości przed wszystkim GeoŚcieżki. Jeszcze się rozwijają, przechodzą błędy wieku dziecięcego, ale wniosły sporo świeżości. Do tego wytłuszczają skrzynki, które nieraz by zginęły na mapie. I drugie wdrożenie czyli zmiany w widoczności dla osób niezalogowanych (mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi). Może choć minimalnie zmniejszy liczbę osób "podejdę i zabiorę do domu zobaczyć co to jest".
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: pan_ryba »

To i ja dorzucę swoje trzy grosze:
Skrzynka roku: Ciężko, na prawdę. Z własnego podwórka wybiorę: InO się nie zgubcie - OP6E27 autorstwa triPPera. Bo pomysł niby dość stary ale wykonany świetnie i często zaskakiwał :)
Projekt roku: Jako, że wspomnienia nieziemskie mimo potwornego zmęczenia i wyciągania kleszczy z przeróżnych miejsc: WLKP tej!
Wydarzenie roku: a niech będzie... INDEPENDENCE PO ROZ SZÓSTY - OP7218 bo impreza była potężna.
Wdrożenie roku: Bez wątpienia dodawanie własnych współrzędnych bo czekałem na to od dawna, ile skrzynek przez to ominiętych ;)
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Awatar użytkownika
majki93
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 09 lipca 2012, 16:46
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: majki93 »

Wybrać bardzo ciężko... Tyle fajnych keszy z 2013 się znalazło, tyle eventów... No ale:

Skrzynka (skrzynki, bo nie da się wybrać jednej) roku: OP713F (urbex w pięknym stanie, pięknie przygotowana skrzynka, fajny FTF... :)) ; OP6F5C (dawno się tak dobrze nie bawiłem robiąc multi :)) ; OP69C2 (ha, tutaj ukłon za pomysł, super! :))
Projekt roku: Las Techniki :) Mimo, że nie udało mi się go jeszcze ukończyć, to wszystkie skrzynki jakie znalazłem (a pewnie wszystkie inne też są na tak wysokim poziomie) w tym projekcie zasługują na gwiazdki - niestety każdej skrzynce nie da rady dać gwiazdki z wiadomych przyczyn :P Ale ogólnie genialne! Wlkp Tej nie robiłem, więc go nie zgłaszam, ale ponoć dobre :D
Wydarzenie roku (i tu znów 3 typy): Pomorska Kupalnocka 3 - OP4A15 (gdyby nie InO Qbacki'ego... ;)) ; Fear of the Dark - OP71EA (pierwszy raz od hmm.. 12 lat byłem na imprezie gdzie się trzeba było przebrać :D Super atmosfera ;)) ; Adwentowy kalendarz quizowy 2013 - OP776E (nie jako event, a jako zagadki - coś niesamowitego, nie raz już o tym pisałem)
Wdrożenie roku: Geościeżki :)

Pozdrawiam,
My_Key
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
kawior&jardo
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: sobota 16 czerwca 2012, 11:36
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: kawior&jardo »

skrzynka: Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu - OP622F-Bo fajna jak diabli.
projekty : WLKP TEJ !-Bo najlepszy na świecie.
wydarzenie: Wlkp. TEJ ! - OP6616-Bo niezapomniana przygoda życia i wspaniali ludzie.
wdrożenie: geościeżki

ANTYGWIAZDKA ROKU- to taka nasza mała propozycja, gdyż wszyscy kochamy konstruktywną krytykę :lol: .
Można by było przyznawać wielkie zielone gwiazdy za np: zamiatanie spraw pod dywanik, za pracę co niektórych moderatorów, za towarzystwo wzajemnej adoracji, za zmiany i innowacje które utrudniają życie poszukiwaczom itd.
Jak tylko będziemy klepać się po pleckach, to zabawa jeszcze bardziej na psy zejdzie, a co niektórzy jeszcze mocniej będą traktować ten serwisik jako swoje własne, prywatne podwórko.
Za ten post autor kawior&jardo otrzymał podziękowania (total 3):
mauritiusodludeqJażdżu
czajorek
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 30 lipca 2009, 09:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: czajorek »

Skrzynka Roku: Zdecydowanie OP3794 Noc jest ciemna i pełna strachu ; autorstwa Osiła ...
a dlaczego?
Kto chociaż raz był na Twierdzy - wróci tam, bo to miejsce przyciąga jak magnes neodymowy,
Kto zdobywał skrzynki autora, wie że w większości są to skrzynki wyzwaniowe z dużą dawką adrenaliny,
Kto zdobywał którąkolwiek ze skrzynek typu "drzewa mają oczy" wie, że atmosfera towarzysząca podejmowaniu jest niesamowita...

Połączenie tych trzech elementów dało niesamowity efekt - dla mnie perełka wśród skrzynek - stąd zdecydowana nominacja.

Pozdrawiam... czajorek
ObrazekObrazekObrazek
kawior&jardo
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: sobota 16 czerwca 2012, 11:36
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: kawior&jardo »

Zapomnieliśmy a skrzynki niewątpliwie zasługuje na nominację: NAD RZECZKĄ - OP5D6E :D oraz POROZUMIENIA SIERPNIOWE-DRUGA ROCZNICA 1982r - OP4C5B :D
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: Żywcu »

Dziękuję za propozycje :D Lista została zaktualizowana w pierwszym poście i jest już zamknięta :!: :!: :!:
Stał się ten bardziej kłopotliwy wariant (bo mamy wiele wyśmienitych keszy :D ) - będzie głosowanie dwuetapowe.
Z przyczyn osobistych dam radę wystawić ankiety dopiero wieczorem...
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: pan_ryba »

"InO się nie zgubcie" jako projekt???? To jest jednak jedna skrzynka, mulciak. W żadnym wypadku bym tego nie wkładał jako seria.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Plebiscyt - Gwiazdka Roku 2013

Post autor: Żywcu »

pan_ryba pisze:"InO się nie zgubcie" jako projekt???? To jest jednak jedna skrzynka, mulciak. W żadnym wypadku bym tego nie wkładał jako seria.
Racja :oops: , na usprawiedliwienie mam tylko porę pisania posta. - już poprawione
ODPOWIEDZ