pomysły na pojemniki

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

vomestein
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: piątek 13 września 2013, 14:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: pomysły na pojemniki

Post autor: vomestein »

Hej!
Kesze wprawdzie zbieram od niedawna, bo dopiero od tych wakacji ale i tak przymierzam się powoli do założenia swojego. Od jakiegoś czasu posiadam drukarkę 3d i od razu pomyślałem o zastosowaniu jej w geocachingu. Niedawno wydrukowałem sobie coś takiego: ot najzwyklejszy cryptex leonarda.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Całość wykonana z plastiku abs, więc raczej niezbyt podatna na warunki atmosferyczne. Drukuje się w temp. 230stopni więc ciepło też raczej nie przeszkadza.
Co myślicie o tego typu skrzynce? Do otwarcia kesza trzeba by było oczywiście wprowadzić odpowiednie hasło :)
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: pomysły na pojemniki

Post autor: maryush »

Bardzo bardzo ładne! Tak sobie myślałem, kiedy drukarki 3D zawitają pod polskie strzechy, ale nie sądziłem że to będzie tak szybko!
A co do hasła - czy przypadkiem fotki nie spojlerują? ;)
vomestein
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: piątek 13 września 2013, 14:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: pomysły na pojemniki

Post autor: vomestein »

Hasło jest w pełni programowalne, więc można je zmieniać do woli ;)
Co do druku 3d, jest w Polsce już od jakiegoś roku :) Za rok każdy będzie miał w domu drukarkę :) Ja swoją sam zbudowałem :)
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: pomysły na pojemniki

Post autor: łowca »

vomestein pisze:Ja swoją sam zbudowałem :)
Wydrukowałeś??
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
vomestein
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: piątek 13 września 2013, 14:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: pomysły na pojemniki

Post autor: vomestein »

No drukarkę zbudowałem w większości z prętów plus trochę kupionych elementów plastikowych wydrukowanych na innej drukarce 3d :)
Tak to wygląda:
Obrazek
Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły służę pomocą :) tymczasem pomyślę jak zabezpieczyć cryptex, żeby ziemia się nie dostawała do mechanizmu, jakaś tuba prawdopodobnie żeby go do niej włożyć, ale musi być dość duża. Co do wody nie martwię się, bo mam w planie przemodelować samą wkładkę, żeby była sama tuba zakręcana zatyczką od spodu.
Za ten post autor vomestein otrzymał podziękowania (total 2):
Belushimaryush
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: pomysły na pojemniki

Post autor: Ranwers »

Ile kosztowało Cię zbudowanie Twojej drukarki i jaką masz dostępną przestrzeń roboczą?
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: pomysły na pojemniki

Post autor: Silent A »

kryptex wsadzasz do pudełeczka lub ewentualnie etui - widziałem ostatnio coś takiego na GCu (tylko kryptex był kupny a nie self-made).
Z takim sprzęcichem to możesz wymiatać - robić skrzynki dostosowane do otoczenia ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: pomysły na pojemniki

Post autor: Rob »

vomestein pisze:No drukarkę zbudowałem w większości z prętów plus trochę kupionych elementów plastikowych wydrukowanych na innej drukarce 3d :)
Hmm. Na mój gust to chyba nie było takie proste? Jak skombinowałeś głowicę drukująca? Jak ją sterujesz? Sterowniki na system napisałeś sam? Generalnie to szacunek za zbudowanie czegoś takiego:)
ObrazekObrazek
vomestein
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: piątek 13 września 2013, 14:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: pomysły na pojemniki

Post autor: vomestein »

Ranwers pisze:Ile kosztowało Cię zbudowanie Twojej drukarki i jaką masz dostępną przestrzeń roboczą?
Jeśli zbudujesz sam, to wyniesie cię to ok. 2000-2500zł (mówiąc o polu roboczym takie jak moje, czyli 20x20x12), jednak nawet jak zbudujesz, musisz potem oprogramować elektronikę i dogadać się z drukarką (dobrać do niej ustawienia). U mnie zajęło to 2-3 miesiące. Czemu wspomniałem o polu roboczym? Bo im większe pole robocze, tym większa grzałka na stół i już na 24v nie na 12v, mocniejsze, większe silniki i przez to potężniejsza elektronika, co ciągnie za sobą dodatkowe koszty.
Rob pisze:Hmm. Na mój gust to chyba nie było takie proste? Jak skombinowałeś głowicę drukująca? Jak ją sterujesz? Sterowniki na system napisałeś sam? Generalnie to szacunek za zbudowanie czegoś takiego:)
Nie było wcale proste :) Zestaw kompletnych części kupiłem od u-design (pioniera druku 3d w Polsce)
Głowica to też samoróbka, lecz nie moja (również u-design) plus na końcu dysza gazowa fi 0.4mm
Sterowana jest open source'ową elektroniką teensylu. Z resztą cały projekt jest open source i jest stale bardzo prężnie rozwijany ;)
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: pomysły na pojemniki

Post autor: Pawel brasia »

Rewelacja.
Gratuluję wspaniałego urządzenia, podziwiam samozaparcie i wiedzę, aby stworzyć coś takiego. Wydrukowanie kesza wraz z maskowaniem zmieni sposób chowania i znajdywania.
Jaki jest koszt druku takich zabawek np. tego krypteksu lub figurki typu kinderniespodzianka?
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
vomestein
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: piątek 13 września 2013, 14:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: pomysły na pojemniki

Post autor: vomestein »

Koszt druku to 10zł/h pracy drukarki. Krypteks jest dość duży (23cm długości x 6cm średnicy), drukowanie to ok 12h, ale wszystko jest łatwe w druku więc powiedziałbym 100 Można to potem jeszcze ładnie wygładzić w oparach acetonu, żeby nie było widać linii warstw (krypteks siedział tak jedynie około 30 sekund), choć i bez tego są one wyczuwalne raczej głównie pod paznokciem. Co do figurek, zależy jak bardzo skomplikowane. Jeśli będzie dużo małych detali przy małej figurce, może wyjść kiszka. Generalnie wszystko zależy od złożoności modelu i wypełnienia w środku. Model wielkości pojemnika kinder niespodzianki to ok 1h druku, więc 10zł :) Ograniczenia drukarki to średnica dyszy 0.4 mm i min. warstwa 0.1mm (na takiej najniższej drukowałem obudowę do telefonu i było w porządku). Możliwości możesz zobaczyć klikając link w moim podpisie. Po pierwszym planuję zaopatrzyć się w czarny plastik, dużo lepszy na kesze niż biały :) Zielony jest niestety za jasny...
maks1823
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: środa 04 grudnia 2013, 16:08
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: pomysły na pojemniki

Post autor: maks1823 »

Przetestowałem BluBox w "Teście-Extremax"
Oto wyniki:
BluBox-TEST
1.30 min w szklance z wodą=4% wilgotności= 4,5/5
2.W zamrażarce z kostkami lodu=1% uszkodzeń(taśma lekko odpadła)=4,5/5
3.W lodzie przez 4 i pół godziny=10% uszkodzeń (w środku trochę wody zamarzło)3,5/5


Ocena wytrzymałości:4
Ocena łączna(w stosunku do ceny itp.):4,5


Podsumując:Pudełko nie może być 5 godzin pod lodem,bo trochę przecieka :D
Obrazek Obrazek Obrazek
marcinord
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: piątek 07 marca 2014, 14:07
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: pomysły na pojemniki

Post autor: marcinord »

Ja zrobiłem coś podobnego tylko że butelek nie ucinałem przy kołnierzu tylko jakieś 2-3 mm od niego najpierw kleiłem czymś na styl długoschnacej kropelki tylko żeby się trzymało a później zalałem miedzy kołnierzami silikonem sanitarnym nie do rozerwania !!!
ODPOWIEDZ