Kto pomoże ? :D

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 10:46
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Kto pomoże ? :D

Post autor: siersciuch122 »

Witam !
Chciał bym prosić Geocacherską brać o pomoc w dwóch sprawach.
Jedna z nich tyczy się GeoCachingu, druga zaś związana jest z czym innym.
Z tego właśnie powodu temat zakładam w Hyde Parku.
Mianowicie pierwsza sprawa tyczy się scenariuszy WIGO.

Chciał bym stworzyć takowy scenariusz <kiedyś w końcu musi być ten pierwszy raz :P> no ale zbytnio nie wiem jak ten temat ugryźć, jak się zabrać za tworzenie takiego scenariusza, co potrzebuję no i najważniejsze. co byście poradzili nowicjuszowi w tej kwestii. Za wszelką pomoc w tej sprawie serdecznie dziękuję.

Kolejna sprawa to temat z innej beczki... a który większość z was ma już zapewne za sobą.
Temat tyczy się ukochanej i oczywiście zdanej przez osoby które do niej przystąpiły... Matury, a dokładniej mówiąc egzaminu ustnego z języka ojczystego.

Temat który wydał mi się wyjątkowo ciekawy to "Motywy apokaliptyczne w literaturze i w innych dziedzinach sztuki. Omów zagadnienie, analizując wybrane teksty kultury."

Jako propozycję omawianych materiałów chcę podać 1 film, 1 piosenkę oraz 2 dzieła literackie.
Jeśli chodzi o film to najciekawsza wydała mi się wizja G. Romero, nad muzyką się zastanawiam <mam kilka swoich typów :P>.
Jeśli chodzi o literaturę to dla odmiany nie przyczepię się apokalipsy św jana <temat mega oklepany> a mitologii, np. greckiej, słowiańskiej bądź celtyckiej.
Pomoc o którą chciałem w tym temacie prosić tyczy się drugiego dzieła. Zastanawiałem się nad czymś współczesnym tj. coś w stylu Stephena Kinga
No ale niestety nic nie przychodzi mi do próżni czaszkowej, a przez co chciał bym prosić właśnie Geocacherską społeczność o pomoc.

Mianowicie czy polecili byście jakieś dzieło do przeczytania. Nie musi to być koniecznie king. Lubię twórczość tego pisarza i właśnie z tego powodu przyczepiłem się właśnie jego, No ale nie jestem aż tak mocno ogarnięty aby wybrać jakiś tytuł.

Niestety brak pomysłu na w/w powieść trzyma mnie w szachu a więc będę naprawdę ogromnie wdzięczny za wszelką pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: Karls »

Mam już jedną skrzynkę typu WIGO i mogę co nieco pomóc. Po pierwsze zapomnij o oficjalnym builderze do scenariuszów, nie dość że nie rozwijany to działa kiepsko. Polecam URWIGO http://urwigo.com/index.php. Polskiego języka chyba niema, ale angielski już jest. Dobrze by było gdybyś miał możliwość przetestowania gotowego scenariusza na kilku urządzeniach. Ja nie miałem jak sprawdzić na garminach i potem wyszły nieprzyjemności dla użytkowników więc ucz się na błędach moich i mojej drużyny ;). Uważaj także by nie przedobrzyć z długością. Nasz scenariusz ma 7 czy 8 stref i okazuje się, że potrzeba na niego conajmniej 2h, bo zagadki łatwe nie są.

Co do Twojego drugiego pytania to w kwestii S. Kinga do głowy przychodzi mi tylko "Komórka" ale nie jestem przekonany czy o to chodziło w podanym przez Ciebie temacie ;). Za to mam lepszy pomysł - u A. Sapkowskiego w całej sadze o wiedźminie przebija się wątek "Przepowiedni Itliny". Nie ukrywam, że jestem fanem fantasy więc mnie wiedźmin podobał się dużo bardziej. Pytanie tylko czy zdołasz to jakoś wykorzystać bo w obu przypadkach dopasowanie jest trochę naciągane :) może warto poczekać na lepsze propozycje.
Ostatnio zmieniony wtorek 12 lutego 2013, 18:08 przez Karls, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor Karls otrzymał podziękowanie:
siersciuch122
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: łowca »

Wigo -> urwigo, taki program do robienia scenariuszy. Sam prowadzi za rączkę.
-> event 18 maja 2013 w Warsawie, gdzie o wigo sobie opowiemy i przedrepczemy kilka scenariuszy.

Apokaliptyka -> M. Kuczyński 'Katastrofa'. Twoi nauczyciele mieli sporą szansę czytania tego jako lektury szkolnej :mrgreen: A że jest to książka nieco zapomniana, więc na pewno zabłyśniesz pozytywnie wyciągając coś nietypowego.
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowanie:
siersciuch122
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 10:46
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: siersciuch122 »

Nad komórką już też się zastanawiałem, no ale stwierdziłem że ta wizja apokalipsy jest podobna do tej zaserwowanej przez Romero :D
Co do wiedźmina.... wiem że zabrzmi to idiotycznie ale jakby to powiedzieć.... jak do tej pory przeczytałem 2 tomu więc jeszcze nie bardzo wiem o czym mowa :D
O Kuczyńskim niestety nie miałem szansy jeszcze usłyszeć więc z przyjemnością wezmę pod uwagę :D
Poczekam też na ewentualne inne propozycje... kto wie może pojawi się coś co znam a po prostu zapomniałem wziąć takową powieść pod uwagę :)

Jeśli chodzi o WIGO to wielkie dzięki ^^ w razie czego wiem już do kogo zwrócić się z prośbą o ewentualną pomoc bądź radę :)
W Warszawie niestety mimo iż bym bardzo chciał nie mogę się właśnie z powodu matury pojawić a szkoda :(

Jeszcze raz wielkie dzięki... za rady lecą oczywiście okejki ^^
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: łowca »

siersciuch122 pisze: O Kuczyńskim niestety nie miałem szansy jeszcze usłyszeć więc z przyjemnością wezmę pod uwagę :D
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/69087/katastrofa
Na alledrogo jest za grosze
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowanie:
siersciuch122
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: Rob »

Karls pisze:Dobrze by było gdybyś miał możliwość przetestowania gotowego scenariusza na kilku urządzeniach. Ja nie miałem jak sprawdzić na garminach i potem wyszły nieprzyjemności dla użytkowników więc ucz się na błędach moich i mojej drużyny ;).
Dołączę się do wątku z pytaniem na co uważać, ponieważ też nie mam możliwości testowania na garminach.

Co do matury to "Droga" Cormac'a McCarthy'iego chyba mieści się w zakresie tematu. Na jej podstawie nakręcono również film.
Za ten post autor Rob otrzymał podziękowanie:
siersciuch122
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: Krysiul »

Z Kinga to poleciłbym "Mroczną Wieżę" - tę książkę pokochałem właśnie za wizję apokaliptycznego świata, która jest świetnie zbudowana i cały czas się tam przewija. Tyle tylko, że to siedem grubych tomów ;)

Na przyszłość nie mieszaj tak tematów i zakładaj jeden temat na forum dla jednego problemu, bo teraz ktoś szukający w przyszłości informacji o WIGO będzie musiał przebić się przez nasze posty o Twojej maturze, które niekoniecznie muszą być dla tej osoby interesujące, i tracić czas.
Za ten post autor Krysiul otrzymał podziękowanie:
siersciuch122
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: Stryker »

Krysiul pisze:Na przyszłość nie mieszaj tak tematów i zakładaj jeden temat na forum dla jednego problemu
Otóż to ;-) Szczególnie, że kilka tematów (wherigo czy wigo w wyszukiwarce) już tutaj jest.

Co do matury - forum OC byłoby ostatnim miejscem, gdzie bym szukał pomocy, ale niech Ci będzie ;-) Za moich czasów (hue, hue) pytania na ustnej maturze z polskiego losowało się na 10min przed odpowiedzią a teraz to widzę łatwizna - mało, że pytanie znane cztery miesiące wcześniej to jeszcze można konsultować z całym światem..
Za ten post autor Stryker otrzymał podziękowanie:
siersciuch122
Obrazek
Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 10:46
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: siersciuch122 »

Krysiul pisze:Z Kinga to poleciłbym "Mroczną Wieżę" - tę książkę pokochałem...
To dało by się ogarnąć :D ręke mistrza przeczytało się z nudów w ciągu 3 dni więc co to dla mnie kilka tomisk... problem w tym że nie mogę znaleść tych książek w miejskich wypożyczalniach :D

co do tematu odnośnie WIGO to fakt mogłem tak zrobić :)
Stryker pisze:...Za moich czasów (hue, hue) pytania na ustnej maturze z polskiego losowało się na 10min przed odpowiedzią...
Te czasy wracają :d... z tego co wiem to za rok bądź dwa lata matura ustna wróci do starej formuły :D

Jeszcze raz Wielkie dzięki za sugestie ^^
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Posty: 236
Rejestracja: piątek 18 września 2009, 15:46
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: meteor2017 »

Jest trochę fantastyki z wizjami apokalipsy... a jeszcze więcej wizji światów postapokaliptycznych :mrgreen:

Oto kilka, które mi na szybko przychodzą do głowy:
Herbert George Wells - Wojna Światów
John Wyndham - Dzień Tryfidów
Isaac Asimov, Robert Silverberg - Nastanie Nocy

A z Kinga, to może pasować Bastion.
Za ten post autor meteor2017 otrzymał podziękowanie:
siersciuch122
ObrazekObrazekObrazek
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: rubeus »

@łowca - katastrofę kuczyńskiego omawiałem w swojej magisterce :-D
Jak kolega siersciuch chce, to mogę mu rozdział podesłać :-D
Za ten post autor rubeus otrzymał podziękowanie:
siersciuch122
Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 10:46
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: siersciuch122 »

Książkę dziś zdobyłem no ale z przyjemnością skorzystam :D

Poza Katastrofą zastanawiam się nad piosenką o końcu świata C. Miłosza. zastanawiam się nad tym tytułem gdyż wnosi on zupełnie inny punkt widzenia na omawiany temat :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: łowca »

siersciuch122 pisze:
Poza Katastrofą zastanawiam się nad piosenką o końcu świata C. Miłosza. zastanawiam się nad tym tytułem gdyż wnosi on zupełnie inny punkt widzenia na omawiany temat :D
To już zamiast Miłosza lepszy będzie 'Raport z oblężonego miasta' Herberta
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowanie:
siersciuch122
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 10:46
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: siersciuch122 »

łowca pisze:
To już zamiast Miłosza lepszy będzie 'Raport z oblężonego miasta' Herberta
"Raport..." również jest fajny :)

Dzięki za Katastrofę :D
Powieść ta naprawdę mnie wciągnęła... Chyba będę musiał ogarnąć więcej książek tego pisarza gdyż no Naprawdę mnie zaciekawił :D

btw. Szczerze dziwię się dlaczego ta książka jest pomijana w szkolach <wydaje mi się że w kanonie lektur jej nie ma>... książka ta na pewno zainteresowała by więcej osób niż "Nad niemnem" gdzie 1/3 książki to opis przyrody :/
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: Karls »

siersciuch122 pisze: btw. Szczerze dziwię się dlaczego ta książka jest pomijana w szkolach <wydaje mi się że w kanonie lektur jej nie ma>... książka ta na pewno zainteresowała by więcej osób niż "Nad niemnem" gdzie 1/3 książki to opis przyrody :/
Niestety kanon lektur jest tak skonstruowany żeby zanudzić uczniów :D. Na prawdę przestałem się już dziwić jak ktoś mi mówi ze nie lubi czytać. Bazując na tym co proponują w szkołach to człowiek się może zrazić, jest tyle wciągających książek i to równie starych co te przerabiane a jakoś się je pomija. Sam praktycznie do początku liceum nie przepadałem za książkami, zmieniło się to chyba dopiero kiedy kolega polecił mi Terrego Pratchetta ;)
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ