Warszawa nocą.

Wszystko o organizowanych przez Was dla Was imprez keszerskich...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 20 września 2011, 22:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: marvet »

potrzebuje przekimać 3-4h po całej trasie, zna ktoś jakieś miejsce??
ciężko powiedzieć która to będzie godzina, może ktoś przygarnie... (warunki do uzgodnienia :D)
Obrazek Obrazek
Teokryt
Wyjadacz
Posty: 463
Rejestracja: poniedziałek 06 sierpnia 2012, 12:19
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Teokryt »

Warszawa nocą VII wypada 19 stycznia, jaki zestaw propozycji został?
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: łowca »

Las Kabacki :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: lukas_jaceq »

PolskiBus rzucił promocję biletów za 1 zł. Przy odrobinie szczęścia można do marcowej WaWy nocą po rezerwować ;).
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: r00t7 »

łowca pisze:Las Kabacki :mrgreen:
było teraz;) no chyba że w kierunku granicy wawy w drugą stronę
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

Poza tym z tym lasem to nie lepiej czekać, aż się wyszalejecie? Nawiasem mówiąc, jak będziecie stawiać kesze trochę rzadziej niż co 200m, to też będzie dobrze, a trochę mniej fatygi Was to będzie kosztowało i ludziom tak szybko nie sprzykrzy się ten projekt ;)

Co do tras, to tradycyjnie zacytuję już, co zostało z poprzednich dyskusji + dodam coś nowego:

1. Targówek+Bródno+Białołęka:
----------------------------------------------------------------------
Początek: Twierdzy Warszawa OP2843

Stąd do Tramwajem na Bródno ... OP3D9D

Potem ul. Wysockiego, Odrowąża i Szwedzką do Dworzec Wileński OP1306, zbaczając wcześniej na Park „Wiecha” OP5BEB

Oczywiście idąc między podanymi punktami kosimy wszystkie kesze po drodze.

Liczba keszy: ok. 18
Długość trasy: ok. 15km
----------------------------------------------------------------------

2. Praga Południe:
----------------------------------------------------------------------
OP1DAE - Remiza Strażacka, OP20C3 - Akcja na Targowej, OP250D - Dworzec Terespolski, OP3BF0 - Najdłuższy budynek w Warszawie, OP0B9D - Zajezdnia Kawęczyńska, OP0B9C - Bazylika Kawęczyńska, OP0AB6 - Młyn Parowy, OP0966 - ZYR 97 - Rogatki grochowskie, OP20E8 - Roman Dmowski, OP0E19 - Bazarek "Rogatka", OP09CA - PZO, OP0890 - Multikapliczka, OP5160 - Obelisk Drogi Brzeskiej , OP0B92 - Dom z jajem, OP2E88 - msnr7 CZAPELSKA PLACE Fajna okolica., OP2A0B - Osiedle Igańska, OP1B5A - Żołnierzom 21 Warszawskiego Pułku Piechoty "Dzieci Warszawy", OP0E8E - Kamilowi Baczyńskiemu, OP1192 - Kinowa 19 - była siedziba Młodzieży Wszechpolskiej, OP5917 - msnr16 Park Skaryszewski lata młodości, OP2B86 - msnr1 LIBERATOR EV 961, OP20EC - PAMIĘCI OFIAR ATAKU TERRORYSTYCZNEGO

Liczba keszy: ok. 25, jeszcze można parę do powyższej listy dodać.
Długość trasy: ok. 12km

W trasie na Pradze Południe na liście nie są uwzględnione kesze, które powstały tam w ostatnich dniach, a jest ich kilka + mając już pewne doświadczenie po kilku WN w szacowaniu czasu, który zajmie nam trasa, sądzę, że można też pójść dalej na południowy wschód, i skończyć na keszu "Teatr" Gocławski, OP2DF3, zgarniając inne po drodze. Wtedy liczba potencjalnych keszy do zdobycia może zbliżyć się do 40 i byłby to rekord WN. Oczywiście to plan maksimum i nie musim y się spinać, żeby go za wszelką cenę wykonać, jeśli czas nam się rozłoży inaczej.
----------------------------------------------------------------------

3. Kampinoooos!

Zarys trasy: start - Polmo Łomianki OP2710, potem do Spiralna Sosna OP1EAF, następnie zwrot do Kamień Plapisa OP0180, dochodzimy do W kapciach po Dąbrowie 2/3 - Z widokiem na wille OP2728. Dochodzimy do ul. Pułkowej na wysokości kesza Pamięci poległych OP5800, obieramy kurs na Zatoka wędkarzy OP4871, robimy spacerek nad Wisłą do kesza rozcięty szlak OP2CAF. Tam żegnamy się i zaczynamy szukać transportu do domu (np. idąc lub jadąc do niedalekiego Węzła Młociny).

Liczba keszy: ok. 30.
Długość trasy: 15-18km.

Ta trasa może być super, jeśli dopisze nam śnieg, nie wiem tylko, czy możemy ładować się taką dużą ekipą na całą noc do puszczy. Na pewno będziemy musieli powstrzymać się od krzyków i nadmiernego wokalizowania swojej radości ;) Trasa ma wszelkie znamiona bycia wymarzoną na tego typu event: jest malownicza, bardzo ładna i ciekawa, zwłaszcza o tej porze roku, po drodze są gwiazdkowe kesze, a nawet urbeksy, na które zawsze czeka sporo osób, a które są w takim miejscu, że raczej nie będziemy musieli się przejmować dużą liczebnością.
ObrazekObrazekObrazek
Teokryt
Wyjadacz
Posty: 463
Rejestracja: poniedziałek 06 sierpnia 2012, 12:19
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Teokryt »

Szlajanie sie po Kampinosie przez cała mroźną, zimową noc może skończyć sie kiepsko, na WN6 cześć osób dezerterowała w trakcie - z różnych powodów a to z przemęczenia a to z wychłodzenia a to zwyczajnie z przemoczenia. Wiec dezercja w środku Kampinosu może być gorsza w skutkach i lepiej Kampinos zostawić na cieplejsza porę roku.

Ciekawym pomysłem jest Praga południe, nie dlatego że keszy dużo ale ze trasa w miarę "upakowana, w cywilizacji, w razie awarii jest co i jak ogarnąć.

Targówek i okolice wydaje mi się dośc nieciekawe.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

Też myślałem o tym mrozie itd., ale raz, że jeszcze nie wiemy, jaka będzie pogoda, dwa: w lesie zimą jest odczuwalnie cieplej, trzy: w forcie Radiowo na WN IV też było chłodno i pod koniec bardzo mokro, a mimo to było to pierwsze spotkanie, na którym większość została do końca, i, sądząc po komentarzach, ludziom się podobało. Drugim była WN V na starówce, ale ona skończyła się bardzo wcześnie, więc się nie liczy ;) "Dezercja" z różnych powodów towarzyszy każdej WN i do końca zwykle zostaje poniżej 10 osób. Ostatnia WN była pod tym względem wręcz klasyczna i nie różniła się ani trochę od pozostałych.

Ja też w ostatnią sobotę wymarzłem, a odmrożenia na rękach stale mi o tym przypominają, ale nie zniechęca mnie to. Poza tym tak naprawdę dał się nam we znaki nie sam mróz, a zimny deszcz i plucha, które same w sobie potwornie wychładzały i od których po tylu godzinach przemakały kurtki, czapki i buty. Gdyby utrzymała się taka pogoda, jaka panowała jeszcze przez część ogniska, być może nie byłoby sprawy. No i w lesie naprawdę jest odczuwalnie cieplej w zimie. Oprócz wyższej temperatury nie ma wiatru, co robi sporą różnicę.

Z transportem nie jest aż tak kiepsko, jak się wydaje: nie zapuszczamy się bardzo głęboko w puszczę i tylko na początku będziemy się oddalać od możliwych autobusów; potem, kiedy nastanie pora, że niektórzy będą się zbierać, będziemy się do nich przybliżać i w pewnym momencie (szacuję to jakoś na 1:30) przetniemy nawet trasę nocnych. Przez większą część trasy będziemy maksymalnie oddaleni od przystanku o 1,5 - 2km po prostych drogach, co chyba nie jest zabójczym dystansem. N56 jeździ co godzinę od 0:30 do 2:30, potem wchodzimy w strefę N41, który jeździ też ok. 3.30 i 4.30. Potem zaczynają kursować dzienne.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: łowca »

Poza tym, wystarczy zabrać ze sobą zapas snickersów i termos z herbatą, ubrać się warstwowo - i będzie pięknie.
Po cichu myślę, że jeśli będzie Kampinos, to spróbuję się wyrwać :)
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Ranwers »

Warto pamiętać, że ostateczna trasa jest ustalana na kilka dni przed eventem m.in. po to, żeby dostosować ją do pogody, chętnych itp. W weekend (o ile nie będzie końca świata :P ) ogarnę kolejny event, postaram się ładnie przygotować powyższe trasy. Jak ktoś ma inne pomysły, propozycje czy chciejstwa, to piszcie.

Co do keszowania w mrozie "na zielonym", to bardzo dobrym pomysłem na podłapanie sił jest zrobienie przerwy ogniskowej... no ale nie zawsze można sobie na takie coś pozwolić ;-) Za to jestem przekonany, że keszerzy swój rozum mają i odpowiednie termosowe i/lub ogrzewaczowe wyposażenie ze sobą na mróz biorą :)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

Targówek i okolice wydaje mi się dośc nieciekawe.
Jeśli mam być szczery, to ja też nie spodziewam się dużo po tej trasie, ale kiedyś i tam będzie trzeba zajrzeć, bo podczas każdego eventu nadgryzamy spory kawałek Warszawy i zanim zaczniemy powtarzać trasy, to w końcu trzeba będzie podobijać to, co zostało ;)
Co do keszowania w mrozie "na zielonym", to bardzo dobrym pomysłem na podłapanie sił jest zrobienie przerwy ogniskowej... no ale nie zawsze można sobie na takie coś pozwolić
Biorąc pod uwagę bliskość rezerwatu, to chyba o ognisku nie ma mowy, chociaż jak przebiegałem te okolice ze 2 miesiące temu, to chyba widziałem jakąś polankę, gdzie jest wyznaczone do tego miejsce.
Poza tym, wystarczy zabrać ze sobą zapas snickersów i termos z herbatą, ubrać się warstwowo - i będzie pięknie.
Jak mawiają Anglosasi: to jest spiryt!

Co do Kampinosu, to tylko odnotowuję fakt, że większość skrzynek to zakopki, ale biorąc pod uwagę, że ogromna większość skrzynek "z łopatką", jakie widziałem, to skrzynki ledwo przysypane ziemią, to nie powinno być problemu - najwyżej chwilę się podziubie saperką. Zresztą, moim skromnym zdaniem trasa jest taka, że może być celem samym w sobie i nawet, gdybyśmy nie mogli części odkopać, to nikt nie będzie narzekał, że ją przeszedł.
ObrazekObrazekObrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Sebastian »

Mnie się bardzo podoba pomysł Kampinosu. Nocne, zimowe keszowanie w lesie to jest to, co tygryski lubią najbardziej i nie ma robactwa :D Pójdę tam gdzie wybierzecie, bilety na Polskiegobusa już zakupione.

Do zobaczenia - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: r00t7 »

o tak kampinos to może być dobry pomysł !

co do miejsc ogniskowych: to na pewno w lasku młocińskim jest ale to na powrocie dopiero ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Warszawa nocą.

Post autor: lavinka »

Nie boicie się uszkodzić pojemników? Plastik w mrozie bywa bardzo kruchy, zwłaszcza dziabany łopatką. Nie, żebym nie chodziła po Kampinosie zimą, tylko ostrzegam. :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: łowca »

E, a to jeszcze to są zakopki?? Nie żartuj ...
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
ODPOWIEDZ