Pytanie do dwusystemowców

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: r00t7 »

@rubeus - premium - to tyczyło się w ogóle zabawy na GC ;)
Obrazek Obrazek
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: rubeus »

@r00t7, żywcu - sorki, źle kolegów zrozumiałem.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Żywcu »

Żywcu pisze:... dziś recenzent ma problem ze skrzynką, którą pół roku wcześniej puścił - inna sprawa, że obiecał się zastanowić i tak drugi miesiąc mija...
Ale fajnie :) , recenzent nasze forum czyta... (?)
- właśnie dostałem odpowiedź :)
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: łowca »

Żywcu pisze: Ale fajnie :) , recenzent nasze forum czyta... (?)
- właśnie dostałem odpowiedź :)
Nie, absolutnie, przecież mówił publicznie wielokrotnie rzeczy w stylu, że OC dla niego tak jakby nie istniało :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: r00t7 »

łowca pisze:
Żywcu pisze: Ale fajnie :) , recenzent nasze forum czyta... (?)
- właśnie dostałem odpowiedź :)
Nie, absolutnie, przecież mówił publicznie wielokrotnie rzeczy w stylu, że OC dla niego tak jakby nie istniało :mrgreen:
no nie zdziwiłbym sie jakby kaszubian czytał to forum... :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: pan_ryba »

rubeus pisze: Żeby był jasny mój pogląd na sprawę (wyrażałem go już parokrotnie) - na OC zakładam z myślą o 'rodakach', a kesze na GC, traktuję jako sposób na pokazanie turystom alternatywnych miejsc w Warszawie/Polsce i chciałbym, aby było ich jak najwięcej. By nie było wielkich białych plam na mapie Polski w międzynarodowym serwisie.
Od tego cytatu wyjdę bo to jest właśnie moje podejście. Na GC wrzucam te skrzynki, które będą fajne dla zagraniczniaków. Jest to też zapobieżenie przyszłym utarczkom jeśli miejsce zostanie okeszowane przez dwie różne osoby w dwóch różnych systemach. Ostatnio taką jedną aferę w trójmieście mieliśmy...

I faktycznie to, co najbardziej denerwuje to strona GC - witamy na początku poprzedniej dekady. No i ta kontrola reviewera - mój ostatni kesz został ograbiony z dość ważnego linka bo prowadził do niekomercyjnej strony ale z reklamami (na utrzymanie serwisu). Porównajcie sobie ostatni akapit polskiego opisu na OP49AD i GC3DZKZ - wygląda to aż śmiesznie :)
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Silent A »

Żywcu co to się stało, że się przeprosiłeś z GC ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Żywcu »

Silent A pisze:Żywcu co to się stało, że się przeprosiłeś z GC ?
GC się nigdy na mnie nie gniewało, co się loguję to proponują udoskonalenie konta :wink:
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: maryush »

Dlaczego nie publikowałem na GC? Proste, buc Silesian nie puścił, kiedy spróbowałem.

Dlaczego niedawno opublikowałem trochę keszy na GC? Bo się dla północnej Polski rewjułer zmienił na Kashubiana, a ten najwidoczniej jest normalnym dorosłym człowiekiem i nie robił głupich problemów. Więc moje północne kesze są na GC , a południowe nie. I dopóki Silesian będzie rewjułerem to na tym terenie nie mam zamiaru się kopać z koniem.

Inne powody były już wymienione - 161 metrów, teren szkolny czy inne ograniczenia GC.

W samym GC przeszkadza mi ich komercyjne podejście, a z drugiej strony hipokryzja z tym zwiazana. Biorą kasę od ludzi za premium, kesze zakładają za nich/dla nich rzesze ludzi robiących to za darmo, a sam Groundspeak absolutnie zabrania dawać linków w listingach, prowadzących do czegokolwiek sensownego, może z wyjątkiem Wikipedii. No i ta walka z OC.
Ale mimo tego wmawiam sobie, że moje kesze są w terenie dla ludzi i po to, żeby ludzie odwiedzili dane miejsce i mieli fun z szukania moich skrzynek. I dlatego niektóre moje kesze są też na GC - więcej ludzi będzie mogło ich szukać.

@Żywcu, tekst z miłościa i pieniędzmi - miodzio! ;)

@Rubeus, a zadałeś pytanie ludziom z GC - dlaczego nie publikują swoich keszy na OC? Albo dlaczego je z OC pousuwali? Odowiedzi mogłyby być interesujące :D
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: łowca »

maryush pisze: @Rubeus, a zadałeś pytanie ludziom z GC - dlaczego nie publikują swoich keszy na OC? Albo dlaczego je z OC pousuwali? Odowiedzi mogłyby być interesujące :D
Tam nie wolno poruszać tak heretyckich tematów. :lol:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: etnamars »

maryush pisze:Proste, buc Silesian nie puścił, kiedy spróbowałem.
Praca w COG czy też "rewiułing" jest dość niewdzięczna - trzeba mieć trochę predyspozycji kontrolera lotów - umieć podjąć twardą, czasem nieakceptowalną przez drugą stronę decyzję i nie rozpamiętywać jej w przyszłości. Czasem akceptuje się kesza, po którym później wszyscy jeżdżą, a czasem odrzuca kesza, który być może miałby gwiazdki (favorites)

Mimo uprzedzenia, uprasza się o nie obrażanie innych osób słowami o takim zabarwieniu. Szczególnie że słowo to było zupełnie niepotrzebne.
Trzymajmy poziom tego forum. Dzięki!
Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz
Posty: 352
Rejestracja: poniedziałek 29 sierpnia 2011, 01:07
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: 5nip3r »

Ja szukam w GC, OC.PL, OC.CZ i OC.DE, choć najwięcej oczywiscie tutaj :)
GC traktuję właśnie jako takie miejsce, za pośrednictwem którego moje skrzynki mogą znaleźć goście z zagranicy. Staram się więc zrobić do nich opis przynajmniej po angielsku. Założyłem co prawda tylko dwie (próbowałem jeszcze jedną, ale niestety nie uzyskała akceptacji), bo rzeczywiście zakładanie jest dość ciężkie. Zanim założyłem pierwszą dość długo musiałem szukać, żeby wiedzieć co i jak i gdzie... Ale udało się i daję radę.
Na temat niewiadomego czasu oczekiwania na zatwierdzenie się nie wypowiem, bo różnie bywało, ale jednak w OC zakładanie skrzynek wydaje mi się o niebo łatwiejsze. Mogę zaplanować i uruchomić kiedy chcę, a w GC.. ruletka.
Co do keszy śmietnikowych, nie zgodzę się, że są one domeną GC, bo i tutaj po różnych wysypiskach i kanałach musiałem chodzić, które pokazywały... wow ! dziurę w ziemi ! To wszystko zależy od ludzi.
A co do odległości między skrzynkami chciałem zwrócić uwagę, że tutaj również obowiązuje odległość - przed rejestracją wszyscy to potwierdzacie.
Czy w najbliższej okolicy znajdują się już inne skrzynki, czy zachowana jest minimalna odległość 150m ?
Chciałem kiedyś pokazać pewien obiekt w centrum Gliwic i skrzętnie wyznaczałem 150-metrowe okręgi od okolicznych keszy (bo już są dość gęsto) i męczyłem się, by znaleźć miejsce na skrytkę. Aż się okazało, że ktoś mnie ubiegł i założył kesza tuż przy obiekcie nie zachowując tej odległości. Nie narzekam, bo dobrze, że ktoś pokazał ten obiekt, ale jednak my też powinniśmy jakichś zasad się trzymać.
Pozdrawiam GC-owców i zapraszam do OC (tu wygodniej :) )
Pozdro ! 5nip3r
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: r00t7 »

ale tam jak jest 161m to przeważnie nie ma zmiłuj ;) tutaj możesz sadzić (uprzejmie jest zapytać tego obok czy mu to nie przeszkadza ;) )
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: maryush »

etnamars pisze:
maryush pisze:Proste, buc Silesian nie puścił, kiedy spróbowałem.
Praca w COG czy też "rewiułing" jest dość niewdzięczna - trzeba mieć trochę predyspozycji kontrolera lotów - umieć podjąć twardą, czasem nieakceptowalną przez drugą stronę decyzję i nie rozpamiętywać jej w przyszłości. Czasem akceptuje się kesza, po którym później wszyscy jeżdżą, a czasem odrzuca kesza, który być może miałby gwiazdki (favorites)

Mimo uprzedzenia, uprasza się o nie obrażanie innych osób słowami o takim zabarwieniu. Szczególnie że słowo to było zupełnie niepotrzebne.
Trzymajmy poziom tego forum. Dzięki!
Lubię nazywać rzeczy po imieniu i gdybym nie napisał "buc", to musiałbym użyć czegoś brzydszego.

A jeśli już używamy lotniczej przenośni to sytuacja wygladała tak:
-Kontrola lotów, tu Boeing 737 , prosimy o pozwolenie na lądowanie.
-Tu kontrola lotów, macie brudny dach i pewnie śmierdzące silniki. Zróbcie beczkę, inaczej nie dostaniecie pozwolenia.
-W porządku, robimy beczkę. [737 robi beczkę]
-Tu kontola lotów. Boeing 737, zrobiliście beczkę nie w tę stronę co trzeba.
-Tu Boeing 737, w porzadku, robimy beczkę w drugą stronę. [737 robi beczkę w drugą stronę] Czy teraz możemy lądować?
-Tu kontola lotów. Nie możecie lądować, na naszym lotnisku nie przyjmujemy wariatów, którzy robią sobie beczki nad lotniskiem. Over and out.

Pół roku później ten sam samolot (nadal z brudnym dachem) prosi o pozwolenie na lądowanie na tym samym lotnisku. Tylko kontroler jest inny:
-Kontrola lotów, tu Boeing 737 , prosimy o pozwolenie na lądowanie.
-W porządku 737, lądujcie, tylko sobie potem dach umyjcie.
-Dzięki, wieża.

I tak to mniej więcej wygladało.
Innymi słowy - nie chodzi o to czy kesz przejdzie czy nie. Tylko o to, że jeden człowiek potrafi pokazać - to i tamto do poprawki (i nawet poda dlaczego!) i będzie ok, a drugi powie - "nie, wszystko źle". Po poprawce wszystkiego - "nie, znów wszystko źle". Po trzeciej poprawce - "źle, źle, źle, kesz do archiwizacji"
O podejście chodzi, nie o reguły.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Stryker »

@maryush, a ja mam wrażenie, że Silesian ostatnio stał się mniej czepliwy, chociaż swojego czasu też mnie irytował okrutnie. Teraz nawet puszczał z dopiskiem "kesz zarejestrowany w lokalnym serwisie (OPXXXX)" bez dyskusji ;-)

@rubeus, też czekam na odpowiedź na pytanie maryusha ;-) Jeśli "nie można" na forum, to z pewnością jutro będziesz miał okazję zapytać kilku osób - zakładam, że wielką tajemnicą odpowiedzi nie będą, więc podziel się proszę, zawsze to może być jakaś wskazówka..
Obrazek
ODPOWIEDZ