Palmtop

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 10:46
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Palmtop

Post autor: siersciuch122 »

Witam was Bracia i Siostry w kesowaniu :)

Jako iż od niedawna zajmuję się keszingiem <od początku wakacji> mam do was pytanko odnośnie pewnego sprzętu który znalazłem w szafie...
Mianowicie chodzi o :
http://www.amazon.com/Handspring-Visor- ... B00004TDMX

Moje pytanie brzmi czy ta zabawka może się przydać podczas wypadów czy lepiej zainwestować w coś lepszego ? :)

Z góry wielkie dzięki za informacje :)

Pozdrawiam ! :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Odp: Palmtop

Post autor: Rob »

W palma raczej bym nie inwestował. Raczej nie znajdziesz softu pod ten system. Pamiętam jak kiedyś probowałem odpalić bazę filipsa na palmie, żeby chociaż mieć opisy ze zdjęciami. Problem był ze znalezieniem przeglądarki html. Nie było przeglądarki, która potrafiłaby otworzyć plik z karty pamięci zamiast online. Jedyne na co trafiłem to Plucker, ale pod niego trzeba było przeprowadzać jakieś chore konwersje plików.
O sofcie typowo do keszowania zapomnij.
Szczerze mówiąc sprzęt ten to już przeszłość.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 10:46
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Palmtop

Post autor: siersciuch122 »

Ojj to co tu zaprezentowałem to jak najbardziej przeszłość :D
Jeśli dobrze pamiętam palm stworzony był jeszcze pod Win 95 i IBM więc już kawał historii ma za sobą :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Odp: Palmtop

Post autor: Rob »

A co najważniejsze przed ajfonem, co dla niektórych może być szokiem;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Odp: Palmtop

Post autor: Karls »

Tylko dla tych którzy nabrali się na mit złomPhona ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Odp: Palmtop

Post autor: Pawel brasia »

Jako, że jestem użytkownikiem Palmtopa...
Rob pisze:W palma raczej bym nie inwestował. Raczej nie znajdziesz softu pod ten system.
Niestety system PalmOs umarł parę lat temu, ale softu jest bardzo dużo i bardzo wiele darmowego np. http://www.freewarepalm.com/.
Znajdziesz tu wiele softu, najwięcej chyba gier ;)
Rob pisze: Pamiętam jak kiedyś probowałem odpalić bazę filipsa na palmie, żeby chociaż mieć opisy ze zdjęciami. Problem był ze znalezieniem przeglądarki html. Nie było przeglądarki, która potrafiłaby otworzyć plik z karty pamięci zamiast online.
Od kiedy keszuję używam bazy filipsa na palmtopie. Aby ją odpalić należy tylko podać w oknie przeglądarki odpowiedni adres ( u mnie "file://nazwa_karty/op/op/index.htm"). Jako, że baza nie ma polskich liter nie ma żadnego problemu z wyświetlaniem i konwersją do innych formatów. Mam też smartfona, ale baza lepiej działa na palmtopie (uruchamianie jednym przyciskiem, nie ma problemów z małą czcionką) i co najważniejsze palm potrafi działać (używany) ponad tydzień.
siersciuch122 pisze: Jeśli dobrze pamiętam palm stworzony był jeszcze pod Win 95 i IBM więc już kawał historii ma za sobą :D
Że co? Palm to palm, a win to win - to są dwa odrębne systemy.

Mając moduł GPS po BT można nawet na palmie odpalić prostą nawigację (nie pamiętam nazwy programu) ale z braku modułu nie próbowałem.
Jeśli masz go za darmo (ze szafy) i bateria działa prawidłowo to można go reanimować. do bazy filipsa, czytania ebooków, prostych gier np. logicznych (polecam vexed) nadaje się znakomicie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Palmtop

Post autor: Krysiul »

brasia, nie wiem, czy to doczytałeś, że ten palmtop ma 2Mb RAM-u :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Palmtop

Post autor: Pawel brasia »

Krysiul pisze:brasia, nie wiem, czy to doczytałeś, że ten palmtop ma 2Mb RAM-u :D
Faktycznie :oops: , nie zwróciłem uwagi. Bez slotu na SD to nawet do wycinka bazy filipsa się nie nadaje :(.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Odp: Palmtop

Post autor: Rob »

brasia pisze:Niestety system PalmOs umarł parę lat temu, ale softu jest bardzo dużo i bardzo wiele darmowego np. http://www.freewarepalm.com/.
Znajdziesz tu wiele softu, najwięcej chyba gier ;)
Mi bardziej chodziło o soft do keszowania.
brasia pisze:Od kiedy keszuję używam bazy filipsa na palmtopie. Aby ją odpalić należy tylko podać w oknie przeglądarki odpowiedni adres ( u mnie "file://nazwa_karty/op/op/index.htm"). Jako, że baza nie ma polskich liter nie ma żadnego problemu z wyświetlaniem i konwersją do innych formatów. Mam też smartfona, ale baza lepiej działa na palmtopie (uruchamianie jednym przyciskiem, nie ma problemów z małą czcionką) i co najważniejsze palm potrafi działać (używany) ponad tydzień.
To widocznie musiałem nie doczytać, lub mój palm nie akceptował formatu "file://", nie pamiętam. Natomiast pamiętam, że męczyłem się z tym sporo czasu.
Co do długości działania, jak weszły modele z kolorowymi wyświetlaczami to już nie było tak różowo.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 10:46
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Odp: Palmtop

Post autor: siersciuch122 »

brasia pisze:
siersciuch122 pisze: Jeśli dobrze pamiętam palm stworzony był jeszcze pod Win 95 i IBM więc już kawał historii ma za sobą :D
Że co? Palm to palm, a win to win - to są dwa odrębne systemy.
Brasia bardziej mi chodziło o to że kiedy ten PDA był w użyciu używany na kompach był Win95... nieporozumienie :D
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ