Warszawa nocą.

Wszystko o organizowanych przez Was dla Was imprez keszerskich...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Ranwers »

Dlatego ognisko z piątku na sobotę, a WN już tradycyjnie z soboty na niedzielę :D
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
skyqen
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 04 września 2012, 20:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: skyqen »

Wydaje mi się że lepszym pomysłem jest zrobienie ogniska w sobotę przed keszowaniem (mniej więcej jak warsztaty logbooków). Można by było się spotkać np o 18, przez 2godziny zorganizować ognisko i wyruszyć :wink: Nie ma co ukrywać że piątkowe ognisko najprawdopodobniej skończy się późno w nocy, więc mogą być problemy z porządnym wyspaniem się na WM5, poza tym może to być nieco problematyczne dla osob spoza Warszawy. Chyba że traktujemy ognisko jako oddzielny event :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Ranwers »

2 godziny na przygotowanie i zagaszenie ogniska, przerwane biesiadą ;-) , to raczej mało czasu. Poza tym trasa, która zaczyna się w pobliżu miejsca ogniskowego bardzo ogranicza wybór trasy. A co do wyspania się po ognisku piątkowo/sobotnim, to właśnie wtedy można się wyspać: świeże powietrze, spanie do oporu, możliwość przygotowania śniadanka przy porannym ognisku 8)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: łowca »

Ranwers pisze:świeże powietrze, spanie do oporu, możliwość przygotowania śniadanka przy porannym ognisku 8)
Zapomniałes o 'wychodku na dwa kije' :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Ranwers »

Kurcze, chyba nie napisałem tego wystarczająco klarownie i stąd nieporozumienie ;) WN jako event pozostaje bez większych zmian, czyli spotkamy się w sobotę o 20, w ustalonym miejscu i świecąc sobie latarkami po oczach będziemy szukać keszy... wielu keszy :D Ognisko to tylko skromy dodatek dla chętnych, lubiących taką formę relaksu po często ciężkim tygodniu pracy i/lub nauki. Ja bardzo lubię w taki sposób się relaksować i chętnie ogarnę miejsce na takie nieoficjalne, niezobowiązujące ognicho :D
łowca pisze:
Ranwers pisze:świeże powietrze, spanie do oporu, możliwość przygotowania śniadanka przy porannym ognisku 8)
Zapomniałes o 'wychodku na dwa kije' :mrgreen:
Do wychodka w terenie nie idzie się "na dwa kije", tylko ze szpadlem (względnie saperką), bo potem same papierzaki po krzakach stoją!
Rozumiem, że nie każdy lubi wypady odrobinkę dalej od cywilizacji i szanuję to. Ja uwielbiam i staram się namawiać, bo ktoś kiedyś mnie namówił i pokazał, że jest fajnie, a ja załapałem świetnego bakcyla. Ale nie powielajmy mitów! W Polsce, przez 3 pory roku do spokojnego wyspania się "na łonie" wystarczy nóż, przeciętny śpiwór, izo(kari)mata oraz najtańsza plandeka ogrodowa za 6 złociszy. Kiedyś nie wierzyłem, że to może być lepsze niż namiot, teraz ciężko będzie mnie zaciągnąć do namiotu :lol:
Ostatnio zmieniony piątek 26 października 2012, 19:29 przez Ranwers, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor Ranwers otrzymał podziękowanie:
Sebastian
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: maryush »

Ranwers pisze: do spokojnego wyspania się "na łonie" wystarczy nóż,...
Kurcze, a to mnie kumple określają jako maniaka nożowego, ale jeszcze nie jestem na tym etapie żebym do wysypiania się potrzebował noża :D
Sorki, musiałem ;)))

Ale żeby coś konstruktywnego, a nie tylko nabijka:
Jak zauważył Ranwers wypady w teren, biwaki, a choćby i ognicho z kimaniem na świezym są w deskę. Bezsprzecznie.
Tylko że.
Czy aby WN jest tego typu iwentem? Ja kumam, pre-iwent, biforek czy jak tam zwał może być na innych zasadach niż samo WN, ale jak nam się nienawykli ludzie pochorują (oczywiście od nadmiasu tlenu, a nie że z zimna ;) ), to troszkę kicha(nia) będzie na samym WN.
Ja się osobiście bardzo cieszę, i będę jeśli mnie rodzina na łańcuch nie udziońdzia do kaloryfera, ale ja, to ja, niespełna rozumu itepe.
Aha, Ranwers, tak za pamięci - to co, teraz juz przed Tobą tylko sypialnia z hamaka do wypróbowania? ;)
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

Chyba bym się pisał na to ognisko, ale nie wierzę, że to się nie skończy na keszowaniu ;P I będzie Warszawa Nocą V (II) ;) Nie mam dobrego śpiwora ani izokarimaty, ale myślę, że damy radę.

Skyqen, ognisko przed WN to kiepski pomysł, bo idę o zakład, że się rozleniwimy i nie będzie nam się chciało ruszyć od cieplutkiego ogniska, zwłaszcza, jak się najemy i napijemy.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Ranwers »

Czas się zbliża, a dyskusja poszła w złym kierunku (nie, żebym nie przyczynił się odrobinkę do tego ;) ). Już za dwa tygodnie WN-V, propozycje trasy są dwie. Praga-2 by Krysiul, co w OPekach wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

OP1DAE - Remiza Strażacka, OP20C3 - Akcja na Targowej, OP250D - Dworzec Terespolski, OP3BF0 - Najdłuższy budynek w Warszawie, OP0B9D - Zajezdnia Kawęczyńska, OP0B9C - Bazylika Kawęczyńska, OP0AB6 - Młyn Parowy, OP0966 - ZYR 97 - Rogatki grochowskie, OP20E8 - Roman Dmowski, OP0E19 - Bazarek "Rogatka", OP09CA - PZO, OP0890 - Multikapliczka, OP5160 - Obelisk Drogi Brzeskiej , OP0B92 - Dom z jajem, OP2E88 - msnr7 CZAPELSKA PLACE Fajna okolica., OP2A0B - Osiedle Igańska, OP1B5A - Żołnierzom 21 Warszawskiego Pułku Piechoty "Dzieci Warszawy", OP0E8E - Kamilowi Baczyńskiemu, OP1192 - Kinowa 19 - była siedziba Młodzieży Wszechpolskiej, OP5917 - msnr16 Park Skaryszewski lata młodości, OP2B86 - msnr1 LIBERATOR EV 961, OP20EC - PAMIĘCI OFIAR ATAKU TERRORYSTYCZNEGO
Oraz Starówka + Powiśle, mojego pomysłu mocno wspieranego przez R00ta:

Kod: Zaznacz cały

OP3270 - RYCERZE, OP05CE - Fort Legionów, OP571D - msnr15 KAMIEŃ POMNIK UPAMIĘTNIAJĄCY DOM, OP44CD - bacza 21: Miś oligoceński, OP32B6 - Pałac Sapiehów, OP45E1 - bacza 24: Ghetto Wall Project - Franciszkańska, OP0AD7 - Śladami Pułkownika Kuklińskiego, OP3281 - Park Fontann, OP4232 - Rynek Nowego Miasta, OP095D - bara-bara kan, OP328E - Kamienne Schodki, OP57CB - Dawna, OP1F6B - Piwna 9/11, OP0A1B - Zamek Królewski, OP2075 - Akcja "Góral", OP1D4F - Mariensztat, OP42F6 - Rynek Mariensztacki, OP3BA7 - Walczące Powiśle, OP27C4 - Dom Profesorski, OP4A9D - Łaźnia Majewskiego, OP0A31 - Karowa, OP3296 - Urodziłam się w Warszawie, OP2CEA - świat w pigułce, OP2283 - Elektrownia Powiśle, OP2CA4 - Pomnik Ławki Szkolnej, OP3872 - Związek Nauczycielstwa Polskiego, Powiśle ulica Salezego - OP5273, Most Poniatowskiego - schody - OP4AF1
Do tego mogłyby dojść Kabaty, ale widzę, że tam Ciągle Rubeus z Łowcą szaleją, więc nie wiem, czy nie za wcześnie na trasę tam :)

EDYTA: Jak coś nie tak z kolejnością, albo brakuje jakiegoś kesza, czy też dodane są zbędne, to piszcie szybko ;-)

Na szczęście potencjalne trasy same rozwiązały problem gdzie i jak robić ognisko, dzięki czemu w tym miesiącu wywędruje ono do oddzielnego eventu ;-) i nie będzie więcej bruździć ;-)
Ostatnio zmieniony niedziela 04 listopada 2012, 14:18 przez Ranwers, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: łowca »

Ranwers pisze: Do tego mogłyby dojść Kabaty, ale widzę, że tam Ciągle Rubeus z Łowcą szaleją, więc nie wiem, czy nie za wcześnie na trasę tam :)
Tak, tak, zapraszamy w marcu :mrgreen: jak wody w lesie będziesz miał po kostki (pod warunkiem że staniesz na dachu auta)
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Ranwers »

łowca pisze:
Ranwers pisze:Do tego mogłyby dojść Kabaty, ale widzę, że tam Ciągle Rubeus z Łowcą szaleją, więc nie wiem, czy nie za wcześnie na trasę tam :)
Tak, tak, zapraszamy w marcu :mrgreen: jak wody w lesie będziesz miał po kostki (pod warunkiem że staniesz na dachu auta)
Niech mnie leśnik wpuści, to pokażę, że góra do progów :twisted:
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Elvis7 »

Tym razem wybor trudny obie traski wyglladaja baardzo zachecajaco. Do mnie jakos tak bardziej ta Praga przemawia ;)
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

EDYTA: Jak coś nie tak z kolejnością, albo brakuje jakiegoś kesza, czy też dodane są zbędne, to piszcie szybko ;-)
Część skrzynek, które podałeś na Starym mieście, jest zarchiwizowana lub tymczasowo niedostępna. Z tego co wypatrzyłem:

OP42F6 - Rynek Mariensztacki
Fort Legionów - OP05CE
Elektrownia Powiśle - OP2283
OP2CA4 - Pomnik Ławki Szkolnej

Myślę, że w przypadku tej trasy fajnie by było skoczyć jeszcze po dwie skrzynki:

Powiśle ulica Salezego - OP5273
Most Poniatowskiego - schody - OP4AF1

Doświadczenia poprzednich eventów pokazują, że część osób i tak będzie przechodzić koło tych skrzynek pod koniec eventu w drodze do metra Centrum lub na Most Poniatowskiego ;)

----------------------------------------------------

Do praskiej trasy można by dodać jeszcze:

Tor kolarski Nowe Dynasy - OP23D4
msnr5 F.S.O. WYSOKIE NAPIĘCIE 1 - OP2C6F
Tory do szpitala - OP04BB
Park Polińskiego - OP08CD

Port praski został zaliczony podczas WN II, gdy jeszcze większość ludzi była obecna, ale jak będą chęci, to możemy iść drugi raz, no problemo.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Ranwers »

Krysiul pisze:Część skrzynek, które podałeś na Starym mieście, jest zarchiwizowana lub tymczasowo niedostępna. Z tego co wypatrzyłem:

OP42F6 - Rynek Mariensztacki
Fort Legionów - OP05CE
Elektrownia Powiśle - OP2283
OP2CA4 - Pomnik Ławki Szkolnej
Koło Rynku Mariensztackiego i tak prowadzi trasa, można popatrzyć, może właściciel reaktywuje (tutaj podobno jakieś super skitranie, to nie ma co się wcinać ze zwykłą reaktywacją), Fort Legionów być może reaktywujemy. Elektrownia i Ławka mają być reaktywowane ;)
Krysiul pisze:Myślę, że w przypadku tej trasy fajnie by było skoczyć jeszcze po dwie skrzynki:

Powiśle ulica Salezego - OP5273
Most Poniatowskiego - schody - OP4AF1
W sumie racja, dorzucone.
Krysiul pisze:Do praskiej trasy można by dodać jeszcze:[...]
Na Nowe Dynasy za dużo osób nas będzie, a bez tego kesza pozostałe trzy wypadają daleko od trasy.
Krysiul pisze:Port praski został zaliczony podczas WN II, gdy jeszcze większość ludzi była obecna, ale jak będą chęci, to możemy iść drugi raz, no problemo.
Nie ten port Praski był zdobywany na WN-II ;) Poza tym sprawę rozwiązał nam system archiwizując tymczasowo niedostępnego kesza ;)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
WrednaBestia
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 25 kwietnia 2011, 19:49
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Warszawa nocą.

Post autor: WrednaBestia »

Jak dla mnie to wolałabym opcję Starówka + Powiśle :)
Najlepsze lekarstwo na ból głowy -przybytek :)
Obrazek
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: rubeus »

@ Wredna - czyżbyś miała ochotę na afterparty na Moście Poniatowskiego :-P
ODPOWIEDZ