Znikające kesze - Problem z systemem?

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rozart
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Znikające kesze - Problem z systemem?

Post autor: Rozart »

Hello!

Wczoraj (18.09.2012 ok. godz. 23:00) korzystając z Locusa i zgranych dzień wcześniej plików GPX znalazłem w Łodzi skrzynkę:

Willa Leopolda Kindermanna (OP58CE)

Dzisiaj chciałem wpisać się do logów na stronie, ale okazało się, że kesza nie ma ani na mapie, ani w wyszukiwaniu. Czy to po waypointcie czy po nazwie. Tak jakby nigdy nie istniał.

Dla pewności napisałem do właściciela skrzynki. Napisał mi , że również nie może w żaden sposób zlokalizować skrzynki w systemie, pomimo, że jej z niego nie wycofywał.

Ten użytkownik to lukooo i z tego co widzę stało się to tylko z jego keszami.
Wnioskuję to po tym, że gdy dziś porozmawiałem ze znajomymi keszerami okazało się, że inne jego skrzynki też zniknęły z systemu:

Buła - Mniam - OP57CC
W parku 3-go maja - OP5736

Wydaje mi się, że to błąd systemu, dlatego piszę o tym właśnie tutaj. Jeśli trzeba o takich kłopotach pisać gdzie indziej poinformujcie mnie, bo nie znalazłem innego miejsca gdzie można zgłaszać problemy tego typu. ;)
Obrazek
etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Re: Znikające kesze - Problem z systemem?

Post autor: etnamars »

To nie jest problem "systemowy", po prostu skrzynka została zablokowana przez COG.

Nie jest prawdą że właściciel "nie może jej zlokalizować", bowiem po blokadzie jest widoczna tylko przez właściciela i OC Team.
Awatar użytkownika
Rozart
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Rozart »

Aha rozumiem. Cóż mam nadzieję, że kiedyś wrócą, bo smutno tak jak po wyprawie się okazuje, że jednak nie może wpisać znaleziska. ;)
Dziękuję za odpowiedź. A tak przy okazji tego, to w takim razie przydało by się jakieś info dla użytkowników, że skrzynka zablokowana, bo to dziwi jak coś tak nagle zupełnie znika. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Podziękował;: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: marvet »

Rozart pisze: A tak przy okazji tego, to w takim razie przydało by się jakieś info dla użytkowników, że skrzynka zablokowana, bo to dziwi jak coś tak nagle zupełnie znika. :)
Kesze zablokowane użytkownika lukooo:

Zablokowana przez COG Zablokowana przez COG 2012-09-02 Willa Leopolda Kindermanna [OP58CE]
Zablokowana przez COG Zablokowana przez COG 2012-09-02 Kosciół bardzo świętego Mateusza [OP5812]
Zablokowana przez COG Zablokowana przez COG 2012-09-01 Jedzie jedzie straż ogniowa [OP58B2]
Zablokowana przez COG Zablokowana przez COG 2012-08-23 Buła - Mniam [OP57CC]
Zablokowana przez COG Zablokowana przez COG 2012-08-17 W parku 3-go maja [OP5736]

niestety na dzień dzisiejszy nie da się ich zalogować, zostały zablokowane przez COG 18 września tego roku.
Tylko właściciel na dzień dzisiejszy może wnioskować o ich udostępnienie.
(brak kontaktu z COGiem - wiadomości zignorował!)

Rozart - miałeś pecha bo szukałeś zablokowanych skrzynek dzień po ich zablokowaniu, one oficjalnie po zablokowaniu nie pojawiają się na mapie,
więc raczej nie ma potrzeby informowania o blokadach!
Mogę jedynie przeprosić w swoim imieniu za zaistniałą sytuację. Lecz wszelkie pretensje proszę kieruj do użytkownika lukooo.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ