Warszawa nocą.

Wszystko o organizowanych przez Was dla Was imprez keszerskich...

Moderator: Moderatorzy

rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: rubeus »

Krysiul pisze:Ponieważ kolejne spotkanie planowo już za dwa tygodnie, chciałbym zaproponować kilka tras. Bazowałem na zagęszczeniu keszy w danej okolicy. Praga Północ była bardzo owocna i ciężko będzie ją pod tym względem przebić, ale próbujmy.


Trasa 4: Od Jeziorka Czerniakowskiego w górę

Zaczynamy od Meczetu z Wiertniczej, następnie kosimy kesze wzdłuż Wiertniczej i Powsińskiej, następnie przy Sobieskiego i Puławskiej. Trasa wymagająca najwięcej spaceru. W razie czego raz czy dwa można będzie podjechać busem.

Ilość keszy: między 20 a 30.
Sugerowałbym zacząć od okolic Stacji Wilanów - dwa keszyki więcej :-P a dojazd zgrabniejszy
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Cebulka »

Melduję, że wróciłam ze strefy wolnej od internetu i zaraz poogarniam :D


Edit:
Jestem na świeżo po evencie i następujące wieści przynoszę.
Zaanonsowało się wstępnie parę osób spoza naszego pięknego miasta, dlatego dobrze będzie pokazać im coś historycznie ciekawszego niż Ursynów.
Las Kabacki ktoś podrzucał, ale storpedowano.
Inny ktoś krzyczał głośno, że wszystko, byle nie Praga Południe, bo całą zrobił.

Co zaś się tyczy Fortu Babice, mi osobiście obiekty militarne ostatnio trochę wyszły bokiem.
Odolany fajna rzecz, ale główna atrakcja, czyli FOTON, jest ponoć dostępna głównie za dnia, a w nocy można się naciąć. Poza tym widzę, że na całe Odolany jest stale chętna ta sama ekipa, więc proponuję po prostu poczekać, aż zrobi się zimno i frekwencja spadnie na tyle, że będzie można złupić całość, a nie ogryzki wokół. Podejrzewam, że listopad będzie odpowiedni. Albo któryś z miesięcy zimowych, o ile nie sypnie za bardzo śniegiem.

Moim zdaniem koncepcja Krysiula nr 4 jest bardzo nęcąca. ALE: jak dobrze pójdzie, dzięki uprzejmości pewnego keszera na początku spotkania będzie dodatkowa atrakcja, która wymaga tego, żebyśmy gdzieś usiedli na godzinkę, np. w knajpie. Czy ktoś kojarzy, gdzie tam w okolicy jest lokal duży i o swobodnej atmosferze (najlepiej taki najzwyczajniejszy z ławami drewnianymi) Ostatnio widziałam chyba coś podobnego koło kesza Trenażer, czyli prawie naprzeciwko stacji Wilanów, ale pewna nie jestem, czy to była knajpa, a jeśli była, to czy po szczytowym sezonie rowerowym się nie zmywa.
Agatha
Wyjadacz
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek 07 maja 2012, 21:31
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Agatha »

Mi się podoba numer 4:)
Awatar użytkownika
czirios
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 06 marca 2011, 23:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Warszawa nocą.

Post autor: czirios »

Plaża w Wilanowie wg oficjalnych informacji będzie otwarta do 30 września. Z tymże jako że jest to plaża to atmosfera jest nieco zależna od pogody a ostatnie podrygi lata jak wiadomo zwykle pachną jesienią. Otwarte jest do 22.
Obrazek
skyqen
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 04 września 2012, 20:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: skyqen »

Prawdopodobnie bede mogl zabrac jedna osobe na trasie Gdansk-Warszawa. Jesli sa chetni to piszcie priv.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Cebulka »

czirios pisze:Plaża w Wilanowie wg oficjalnych informacji będzie otwarta do 30 września. Z tymże jako że jest to plaża to atmosfera jest nieco zależna od pogody a ostatnie podrygi lata jak wiadomo zwykle pachną jesienią. Otwarte jest do 22.
Wiem wiem. Widziałam, ogarnęłam. Niby są tam jakieś zadaszenia, więc w ostateczności może być. Chyba, że ktoś zna jakiś inny duży lokal w okolicy?
To co, przyklepać tę trasę? Chyba jak na razie wszyscy są zgodni, że jest ok.
Można się już wpisywać w logu spotkania. Skoro startujemy w lokalu, wolałabym wcześniej wiedzieć, jaka jest szacunkowa liczba chętnych.
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: rubeus »

Plaża to chyba jedyna opcja, bo W okolicy niestety tylko ęą lokale. No chyba, ze McDonalds :-P
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

Inny ktoś krzyczał głośno, że wszystko, byle nie Praga Południe, bo całą zrobił.
Jeżeli nawiązujesz do tego, co zostało napisane w tym wątku, to ja pytałem a propos poprzedniego spotkania, czy będziecie iść na Pragę Południe, bo na Pradze Północ połowę keszy miałem znalezionych ;) Poza tym na forum nikt nie zgłaszał uwag do Pragi Południe, chyba że na żywo ;) To tak tylko na marginesie, która trasa by nie była, będzie spoko, chociaż Praga chyba dla przyjezdnych będzie ciekawsza, bo i więcej zabytków, i pod Uniwersamem Grochów można komuś w mordę dać (albo samemu dostać).
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Cebulka »

Nie, nie, to była relacja z eventu S4gaciowego.
Państwo Przyjezdni jakoś się nie odzywają, wyłączywszy Agathę, która chce trasę nr 4. A ryby i nieobecni głosu nie mają :wink:

Swoją drogą, nie wiedziałam, że pod Uniwersamem też biją. Zawsze mi się wydawało, że ciemna strona mocy zaczyna się ze trzy przystanki dalej.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: łowca »

Ja jako element warszawski napływowy jestem za trasą 4 .
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: etnamars »

My, jakby co to też czwórkę. Na Sobieskiego, to ponoć najlepszy fryzjer w mieście, ale biorąc pod uwagę porę :wink: to pewnie nic z tego czesania nie wyjdzie.
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Doc_with_the_dog »

Z czysto egoistycznych powodów trasa 4 wydaje mi się najlepsza :)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: maryush »

Czwórka gites. I tak jak pisze Rubeus - kawałeczek wcześniej są dwa kesze dodatkowo.

Aha, przynieście nożyczki, być może się przydadzą ;)
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

Swoją drogą, nie wiedziałam, że pod Uniwersamem też biją. Zawsze mi się wydawało, że ciemna strona mocy zaczyna się ze trzy przystanki dalej.
Można, Uniwersam w nocy z tego słynie ;)
My, jakby co to też czwórkę. Na Sobieskiego, to ponoć najlepszy fryzjer w mieście, ale biorąc pod uwagę porę to pewnie nic z tego czesania nie wyjdzie.
Po przeczytaniu opisu tej skrzynki żałuję, że być może nikt jej już nie złupi. A niestety na pewno nie taką dużą ekipą.

Skoro wszyscy chcą trasę cztery, to pozwoliłem sobie zaproponować już bardziej szczegółowy plan zdobywania poszczególnych keszy:

1. Herkules - trenażer na świeżym powietrzu
2. Stacja Wilanów
3. Meczet z Wiertniczej
4. Jedyny w swoim rodzaju
5. Nepomucen z Augustówki
6. Najkrótsze światła w mieście
7. Sadyba Oficerska
8. Sadyba
9. Jeziorko Czerniakowskie (może nie być)
10. Ciuchcia z Sadyby
11. Św. Juda Tadeusz z Sadyby - OP2FFD
12. Skwer Starszych Panów - OP2FFE
13. Most na Jeziorku Czerniakowskim - OP5766 (FTF!!!)
14. Folwark Czerniaków - OP3116
15. Św. Antoni od skrzynek - OP2D81
16. Dom "Stegny" - OP2E19
17. Gdzie strumyk płynie - OP0A55
18. Trójkąt Bermudzki - OP2E0E
19. Fort Tsche ("Piłsudskiego") - OP2E03
20. Dom "Królikarnia" Wysypisko, śmietnisko ;] - OP2DE7
21. KS Warszawianka - OP41A5 (jeżeli da się wejść od strony ulicy Piaseczyńskiej, którą będziemy szli)
22. Warszawska Fabryka Eteru - OP264A
23. Glinianka przy Dolnej - OP264C
24. z deszczu za rynne - OP24EB
25. WLF11: Powstańczy Cmentarz Park gen. Orlicz-Dreszera - OP2535
26. bacza 16: Gołębnik Mokotowski - OP3C3F
27. Pałac Szustra - OP0AE7
28. bio5_026 - Powstańcze miejsca - Mokotów - OP068E
29. Najstarsza kamienica Mokotowa - OP44A3
30. Koszary Mokotowskie - OP44D4
31. Dom Sierot - OP44A2 (pewnie będzie już rano i nie wiadomo, czy damy radę wejść na teren)
32. MiG z Wiśniowej - OP44C9

Jeśli uda nam się zdobyć wszystkie, to całą noc mamy z głowy.
ObrazekObrazekObrazek
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: rubeus »

Kilka uwag od właściciela większości keszy z początkowej trasy :-D

Kesze: Stacja Wilanów, Meczet z Wiertniczej(zwłaszcza ten !), Nepomucen z Augustówki, Sadyba Oficerska - nie należy podejmować 'stadnie' - niech szukają 2-3 osoby, a reszta ekipy stoi kawałek dalej.

Po Nepomucenie z Augustówki lepiej najpierw zrobić Sadybę Oficerską a potem światła. Oszczędzi się biegania po pasach, a i do Sadyby będzie łatwiejsze dojście po zachodniej stronie Powsińskiej

Ciuchcia - nie do końca po drodze z nią wam :-P

Jeziorko Czerniakowskie - sprawdzę czy jest na miejscu i ew. zrobię reaktywację przed spacerem. Jak będzie ładna pogoda, mogą być problemy z jej podjęciem z uwagi na obecność 'piwnego towarzystwa'.

Most na Jeziorku Czerniakowskim jest do zdobycia wyłącznie z poziomu wody, więc odpada z listy.

Warszawiankę da radę zdobyć od strony Piaseczyńskiej.

Park Dreszera jest zamykany na noc, więc kesza w nim nie da się podjąć

moich keszy: MIG z Wiśniowej, Dom Sierot, Koszary Mokotowskie, nie da się robić w dużej ekipie - będziecie zwracać uwagę. Pomijam kwestię dostępności terenu w nocy/nad ranem, bo wejść się da tylko na Koszary.
ODPOWIEDZ