[Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: Rob »

A ja czyściłem dane zamiast tego, dzięki.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel »

Wrzuciłem na Google Play wersję 1.4.1 z obsługą rekomendacji i checkboxem "potrzebny serwis".

Ponieważ nie podobało mi się, że "potrzebny serwis" trzeba normalnie logować oddzielnie (dwa wpisy do logu),
więc zrobiłem tak, że obydwa wpisy robią się za jednym zamachem (z czego jeden jest pusty).
Jeśli ktoś bardzo nie lubi wstawiania pustych wpisów, to nadal może zrobić dwa wpisy - jeden "znaleziona",
drugi "komentarz" z zaznaczonym checkboxem "potrzebny serwis".
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Layio
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: sobota 27 sierpnia 2011, 11:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: Layio »

Czy można by dodać opcję, aby na liście cache do wysłania wyświetlać także datę i godzinę znalezienia skrzynki?
Było by to przydatne, jeśli ktoś nie chce wysyłać od razu, a tylko spisuje sobie w aplikacji informacje na temat znaleziska, łatwiej było by przenieść te dane na komputer, gdyby godzina i data znalezienia były pokazane.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel »

Layio pisze:Było by to przydatne, jeśli ktoś nie chce wysyłać od razu, a tylko spisuje sobie w aplikacji informacje na temat znaleziska, łatwiej było by przenieść te dane na komputer, gdyby godzina i data znalezienia były pokazane.
A czy do tego nie byłyby lepsze Locusowe field notes? Z tego co wiem, zapisywane są w pliku TXT, który potem właśnie wgrywa się do komputera i można jakoś edytować i submitować do OC.PL. Ale może się mylę, bo nie używałem field notes nigdy.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Layio
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: sobota 27 sierpnia 2011, 11:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: Layio »

wrygiel pisze:A czy do tego nie byłyby lepsze Locusowe field notes? Z tego co wiem, zapisywane są w pliku TXT, który potem właśnie wgrywa się do komputera i można jakoś edytować i submitować do OC.PL. Ale może się mylę, bo nie używałem field notes nigdy.
Tak, owszem, Locus ma opcję zapisywania znalezisk, ale obecnie jest pewien bug, związany ze strefą czasową, i są problemy z ustawieniem poprawnej godziny (autor chyba nie założył że mamy czas letni, i mimo że w programie Polska jest jaki GMT+2, to i tak dodaje jedną godzinę, a ustawienie GMT+1 też nic nie da).
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel »

Ok, pomyślę nad dodaniem tego. W szczególności, czy to nie będzie przeszkadzać innym (bo zajmie trochę miejsca). Niestety ostatnio jestem zajęty, więc nie wiem kiedy się za to wezmę.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: Rob »

Layio pisze:
wrygiel pisze:A czy do tego nie byłyby lepsze Locusowe field notes? Z tego co wiem, zapisywane są w pliku TXT, który potem właśnie wgrywa się do komputera i można jakoś edytować i submitować do OC.PL. Ale może się mylę, bo nie używałem field notes nigdy.
Tak, owszem, Locus ma opcję zapisywania znalezisk, ale obecnie jest pewien bug, związany ze strefą czasową, i są problemy z ustawieniem poprawnej godziny (autor chyba nie założył że mamy czas letni, i mimo że w programie Polska jest jaki GMT+2, to i tak dodaje jedną godzinę, a ustawienie GMT+1 też nic nie da).
Opisz bug'a na https://getsatisfaction.com/locus/problems/common.
ObrazekObrazek
Kika
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek 12 września 2008, 23:59
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: Kika »

Zacznę od tego, że aplikacja jest super i korzystanie z niej bardzo ułatwia mi logowanie skrzynek.
Ostatnio jednak napotkałam na problem - chciałam zalogować 2 zarchiwizowane skrzynki i nie udało mi się. Program odpowiadał, że skrzynka jest zarchiwizowana i w związku z tym nie mogę dodać komentarza, mimo że jako typ logu wybrałam "znaleziona" nie "komentarz". Czy ktoś z Was napotkał podobny problem?
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel »

A czy taki sam log można dodać na stronie OC? Z tego co pamiętam, było ograniczenie takie, że do skrzynek zarchiwizowanych logi mogą dodawać tylko autorzy skrzynki oraz administratorzy. Jeśli da się na stronie OC a nie da się w programie, to to jest rzecz do poprawienia w OKAPI. Napisz proszę, jakiego typu log i do jakiej skrzynki dodajesz.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Rajek.
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: sobota 21 sierpnia 2010, 10:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: Rajek. »

Cześć,

Rozwiązania zastosowane w tej aplikacji zasługują na wielki aplauz, bardzo mi się w niej wszystko podoba oprócz... tego, że nie mogę się zalogować na serwis opencaching.pl :(
Podczas tworzenia usera zaznaczam "ptaszek" przy "opencaching.pl", aplikacja przekierowuje mnie do przeglądarki internetowe (korzystałem z Opery Mobile oraz systemowej Androida, efekt ten sam) gdzie muszę się zalogować. Wpisuję dane, klikam zaloguj i co? Wypada strona z komunikatem:

Kod: Zaznacz cały

Parse error: syntax error, unexpected '<' in /var/www/ocpl/okapi/views/apps/authorize.tpl.php on line 63
Dodam iż system z którego korzystam to Android 4.0.4 na telefonie SE Xperia Neo V. Czy ktoś domyśla się czym to może być spowodowane? Czy to może przez moją trefną kropkę w nicku, czy serwer nawala, czy kara boska za moje zachowanie?

Pozdrawiam,
Adam
Za ten post autor Rajek. otrzymał podziękowanie:
wrygiel
"Nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi..."
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel »

Rajek. pisze:

Kod: Zaznacz cały

Parse error: syntax error, unexpected '<' in /var/www/ocpl/okapi/views/apps/authorize.tpl.php on line 63
Dzięki wielkie za info. :)

Ostatnio trochę grzebię w OKAPI w celu dostosowania go do wymogów opencaching.de (jak dobrze pójdzie, wkrótce "Szybki Wpis" i inne podobne aplikacje będą dostępne również dla użytkowników niemieckiego OC). Podczas tego grzebania zepsułem tę stronę i jesteś pierwszą osobą, która mnie o tym zawiadomiła. Na szybko wysłałem poprawkę i już powinno działać. Jeśli coś nadal nie działa, to dawaj znać :)
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Rajek.
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: sobota 21 sierpnia 2010, 10:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: Rajek. »

Wszystko działa cudnie. Wielki szacun za aplikację, jestem pełen podziwu! :) Dzięki za "podreperowanie" :)

Pozdrawiam,
Adam
"Nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi..."
Awatar użytkownika
BartekPL
Stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: wtorek 14 czerwca 2011, 01:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: BartekPL »

Szkoda, że akurat bylem w terenie i testowałem aplikację:)
Cóż, środa to też dobry dzień na cachowanie i testowanie nowej "zabaweczki" :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BartekPL
Stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: wtorek 14 czerwca 2011, 01:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: BartekPL »

Na chwilę obecną jestem zachwycony:)
Jeden postulat tylko mam - dziś bardzo brakowało mi możliwości wstawienia notatki(OC:Własna notatka do skrzynki). Wiem, że można to zrobić w locusie ale aby wpisać jedną liczbę to szkoda klikania skoro dałoby się to zrobić w tym samym miejscu do log.
To co, będzie dopisane do TODO?:)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel »

Już o tym myślałem wcześniej i mam w TODO. Tzn. konkretnie myślę, żeby dać możliwość przesłania notatki, która zapisywana będzie na stronie OC (osobista notatka do skrzynki). Trochę jeszcze nie wiem jak postępować w sytuacji, gdy taka notatka już istnieje (zastąpić, złączyć?). Ale kiedyś o tym jeszcze pomyślę.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
ODPOWIEDZ