[WindowsPhone] co do keszowania?

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: picek »

psenka pisze:Hello gyus, sorry for english here but I have good news for you. I have published the new version of the Windows Phone 7 app (GeoBasic), newly with the support of opencaching.pl site. You can search for the caches directly from your device in the nature without any gpx home preparations or similar annoying activities. Please download it from Marketplace and use if freely. For more information, please follow the product site http://psenicny.wordpress.com/geobasic/.
Happy geocaching.
Psenka, I've bought it. Works nearly fine, but not the best. I don't know how often it refreshes my location during OC searching (when I'm online). What I mean?
- I'm running GeoBasic in a new location. When I tap "Search online" it searches nearby caches (sometimes with strange error or "The session was probably expired" error) which are more or less ok.
- I'm going 500 metres and tap "Search online" once again. It does not refresh the list (and distances to caches)
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: picek »

pan_ryba pisze:U huhu... Poczytałem sobie trochę o tym telefonie i systemie. Faktycznie brak jakiegokolwiek dostępu do systemu plików. Aż brzmi to niedorzecznie. Będziesz pewnie musiał poczekać na jakąś hack-poprawkę ;)
Całe społeczeństwo US korzysta z jabłkofonów, wielu ludzi w PL też - tam też tak jest. To nie czysty wymysł WP7 ;)
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: Rob »

picek pisze: Całe społeczeństwo US korzysta z jabłkofonów, wielu ludzi w PL też - tam też tak jest. To nie czysty wymysł WP7 ;)
No tak miliony much nie może się mylić :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: picek »

Rob pisze:
picek pisze:Całe społeczeństwo US korzysta z jabłkofonów, wielu ludzi w PL też - tam też tak jest. To nie czysty wymysł WP7 ;)
No tak miliony much nie może się mylić :)
No cóż, skoro tak twierdzisz - to ok. Ludziom to po prostu nie przeszkadza, że mają "zamknięty" system. Praktycznie każdy smartfon jest nastawiony na bycie online. Bez internetu jego funkcjonalność spada o jakieś 75% albo więcej. Przy tanich pakietach danych mi naprawdę nie trzeba bazy filipsa lokalnie, chociaż byłoby fajniej, gdyby była.
WP7 nie kupiłem - dostałem, więc po części "darowanemu koniowi...". Z drugiej strony i tak wolałem kupić Garmina, bo smartfon (obojętnie z jakim systemem) włączony na nawigację nie trzyma za długo - nie dość, że ekran podświetlony cały czas to i używanie odbiornika GPS.

Rob - możesz być obrońcą systemów unixowych i IRCa i twierdzić, że miliony much korzystających z desktopowego Windowsa czy Facebooka zamiast IRCa się "nie myli", ale niektórzy niekoniecznie mają wybór telefonu. A nawet jeśli - co z tego, że Android jest otwarty, jeśli zależy mi na szybkości telefonu - i tu WP7 jednak ma dużą przewagę.
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: Rob »

picek pisze:No cóż, skoro tak twierdzisz - to ok. Ludziom to po prostu nie przeszkadza, że mają "zamknięty" system.
Bez urazy, mój post głównie dotyczył nagryzionego jabłka, bo jak wiadomo winda nie ma zbyt dużego udziału w rynku. Większość ludzi nie należy do tzw. power users dlatego im to nie przeszkadza. Pewnie nawet nie mają tego świadomości. W przypadku "ajwyrobów" dochodzi jeszcze współczynnik coolowości ;).
picek pisze:Praktycznie każdy smartfon jest nastawiony na bycie online. Bez internetu jego funkcjonalność spada o jakieś 75% albo więcej. Przy tanich pakietach danych mi naprawdę nie trzeba bazy filipsa lokalnie, chociaż byłoby fajniej, gdyby była.
Dochodzi kłopot z zasięgiem szybkiego internetu i ssanie baterii na włączonym necie.
picek pisze:WP7 nie kupiłem - dostałem, więc po części "darowanemu koniowi...". Z drugiej strony i tak wolałem kupić Garmina, bo smartfon (obojętnie z jakim systemem) włączony na nawigację nie trzyma za długo - nie dość, że ekran podświetlony cały czas to i używanie odbiornika GPS.
Już było wałkowane wielokrotnie na forum. Co kto lubi. Ale argument "bateryjny" jest chybiony i był już był wielokrotnie obalony.
picek pisze:Rob - możesz być obrońcą systemów unixowych i IRCa i twierdzić, że miliony much korzystających z desktopowego Windowsa czy Facebooka zamiast IRCa się "nie myli", ale niektórzy niekoniecznie mają wybór telefonu. A nawet jeśli - co z tego, że Android jest otwarty, jeśli zależy mi na szybkości telefonu - i tu WP7 jednak ma dużą przewagę.
Nic nie mówiłem na temat powyższych, więc nie rozumiem. Nie mam też danych na temat porównania szybkości tych dwóch systemów więc się nie wypowiem.
Ostatnio zmieniony piątek 27 lipca 2012, 12:44 przez Rob, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: picek »

Rob pisze:
picek pisze:WP7 nie kupiłem - dostałem, więc po części "darowanemu koniowi...". Z drugiej strony i tak wolałem kupić Garmina, bo smartfon (obojętnie z jakim systemem) włączony na nawigację nie trzyma za długo - nie dość, że ekran podświetlony cały czas to i używanie odbiornika GPS.
Już było wałkowane wielokrotnie na forum. Co kto lubi. Ale argument "bateryjny" jest chybiony i był już był wielokrotnie obalony.
Trochę trudno mi uwierzyć w "obalenie" tego - smartfonem pokeszuję ze 4 godziny, nawigacja działa ~dobę. Przynajmniej to ze swoich doświadczeń piszę.

Co do coolowości "ajwyrobów" to mnie śmieszy osobiście - osoba kupuje "japko", żeby być "cool" i się wyróżniać, po czym idzie w środowisko, gdzie jak ma iStone to jest "taki sam" a nie wyróżnia się. Ale to wątek poboczny.
Ostatnio zmieniony piątek 27 lipca 2012, 12:46 przez picek, łącznie zmieniany 1 raz.
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: Rob »

picek pisze:
Rob pisze:
picek pisze:WP7 nie kupiłem - dostałem, więc po części "darowanemu koniowi...". Z drugiej strony i tak wolałem kupić Garmina, bo smartfon (obojętnie z jakim systemem) włączony na nawigację nie trzyma za długo - nie dość, że ekran podświetlony cały czas to i używanie odbiornika GPS.
Już było wałkowane wielokrotnie na forum. Co kto lubi. Ale argument "bateryjny" jest chybiony i był już był wielokrotnie obalony.
Trochę trudno mi uwierzyć w "obalenie" tego - smartfonem pokeszuję ze 4 godziny, nawigacja działa ~dobę. Przynajmniej to ze swoich doświadczeń piszę.
Mój zestaw wytrzymuje ok 24h aktywnego keszowania co na moje potrzeby jest aż nadto: smartfon, zapasowa bateria do niego, gps na bt. Zazwyczaj nie keszuje dłużej niż 10h w ciągu dnia więc baterie zmieniam bardzo rzadko.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: picek »

Rob pisze:Mój zestaw wytrzymuje ok 24h aktywnego keszowania co na moje potrzeby jest aż nadto: smartfon, zapasowa bateria do niego, gps na bt. Zazwyczaj nie keszuje dłużej niż 10h w ciągu dnia więc baterie zmieniam bardzo rzadko.
ok trochę odchodzimy od tematu, ale:
- nie każdy smartfon ma wymienne baterie (mój ma)
- jeśli mam wbudowany GPS to nie chce mi się nosić takiego na BT.
- no i dla mnie najważniejsze - jak jestem np 3 dni w górach pod namiotem to niestety 10h to i tak mało. A że wolę "niecywilizowane" miejsca, to niekoniecznie mam gdzie podładować telefon.

Ale to już "indywidualne potrzeby" - stąd wolę osobnego Garniaka, dla którego mam baterie na wymianę.

Kończmy OT (bo to już do WP7 mało ma wspólnego).
Żeby całkowicie nie odchodzić od WP7 - z tym telefonem nie działają odbiorniki GPS BT.
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: Rob »

Zgadzam się, wszystko już było poruszane na forum. Dodam tylko na koniec, że nawet będąc 3 dni pod namiotem, to zasilanie smartfona także nie jest problemem.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Posty: 418
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Odp: Re: Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: Whatever »

Rob pisze:Ale argument "bateryjny" jest chybiony i był już był wielokrotnie obalony.
Absolutnie nie jest chybiony, nie ma na rynku smartphone'a który byłoby w stanie pociągnąć z włączonym giepsem np. 20 i więcej godzin tak jak trzyma chociażby dakota.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: Pawel brasia »

picek pisze:A nawet jeśli - co z tego, że Android jest otwarty, jeśli zależy mi na szybkości telefonu - i tu WP7 jednak ma dużą przewagę.
Miałem tel. z WinPhone (co wynika z pierwszego postu) darowany i jednak zaglądnąłem koniowi w zęby ;-) po czy zmieniłem go na androida (z dopłatą). Nie zauważam różnicy w prędkości za to w funkcjonalności olbrzymią (oczywiście na korzyść Andka).
Jednak do keszowania i tak wybieram Garmina, telefon to mimo wszystko rozwiązanie awaryjne.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Damantris
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 06 września 2012, 19:12
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: Damantris »

Witajcie!
Keszuję z niewielkim stażem i właściwie też niewielkie mam, póki co, wymagania sprzętowe (korzystałam z Nokii C5 i jej wbudowanego GPSa - to mi całkowicie wystarczyło). Dostałam Nokię z WP 7.5 i szukam programu, który działałby przynajmniej tak, jak ten z klasycznego telefonu. W zasadzie to zależy mi wyłącznie na tym, abym mogła sobie spokojnie wpisywać do niego współrzędne.
Próbowałam Outdoor Navigation, który proponował Layio na pierwszej stronie tematu. Nie doszukałam się, niestety, opcji wprowadzania koordów.

Temat nie jest wybitnie świeży, może od tamtego czasu komuś z Was udało się coś znaleźć dla WP?
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: Krysiul »

Ale czemu chcesz wpisywać współrzędne z palca, skoro można sobie ściągnąć plik GPX ze współrzędnymi, dzięki czemu w kilka minut naniesiesz na mapę np. 100 skrzynek?
ObrazekObrazekObrazek
sq7jzi
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: sobota 16 lipca 2011, 15:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: sq7jzi »

No i wraca problem, a może raczej wyzwanie znalezienia aplikacji dla WP8 z odczytem plików w formacie GPX, ja nie znalazłem, macie jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: [WindowsPhone] co do keszowania?

Post autor: picek »

sq7jzi pisze:No i wraca problem, a może raczej wyzwanie znalezienia aplikacji dla WP8 z odczytem plików w formacie GPX, ja nie znalazłem, macie jakiś pomysł?
GeoBasic w sumie bazuje na GPXach, ale nie można ich ręcznie wrzucić. Można je sobie wylistować i pobrać jak się jest w zasięgu Wi-Fi (z GC i opencachingowych serwerów). Tylko niestety płatny (jest trial).
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
ODPOWIEDZ