skrzynki w studzience gazowej, transformatorze, puszce elekt

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
LeniwiecMucha
Bywalec
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: skrzynki w studzience gazowej, transformatorze, puszce elekt

Post autor: LeniwiecMucha »

Dostałem na priva link do stanowiska GC w sprawach skrzynek elektrycznych.
http://forums.groundspeak.com/GC/index. ... pic=269102
IMO stanowisko bardzo rozsądne: zabrania się umieszczania skrzynek w czynnych i nieczynnych urządzeniach elektrycznych a także w ich imitacjach.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

Nie podoba Ci się? Nie szukaj. Ale odczep się od tego, gdzie szukają inni.
Mówiono Ci to już w tym wątku, ale może ja wyrażę się bardziej dobitnie: zdobądź więcej gwiazdek, zanim zaczniesz krytykować kesze, które gwiazdkowe często są (jeżeli już nie potrafisz się z nich uczyć).
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

art_noise pisze:...Kolego Leniwcu - keszowanie z dzieciakami może przerodzić się w świetną lekcję życia - trzeba było włożyć głęboko rękę w tą nieczynną rozdzielnię, głośno krzyknąć zzzZZZZBzyyyy zzzzZZZZzzzzyyyy po czym paść na ziemię. Następnie 2 minuty leżeć udając nieżywego, potem wstać i powiedzieć - widzicie dzieciaki jak się kończy dotykanie urządzeń elektrycznych? Zapamiętają na pewno lepiej niż mozolne tłumaczenia w domu "nie wkładaj palca w gniazdko" :lol:
Tu się dzieci akurat uczą, że Tato ma kilka żyć, więc one także i nic złego im się nie stanie. Pomijam wcześniejszy szok, jakiego doznają widząc ojca leżącego bez oznak życia. I też mógłbym wstawić tu "lol", gdyby nie fakt, że kolejny poważny problem został znowu sprowadzony do poziomu, na którym najlepiej go tylko obśmiać.

Wątek rozjechany na kilka innych. Gdy byłem w COG-u negocjowałem z ludźmi, by nie wkładali keszy do (lub w okolice) czynnych instalacji elektrycznych i to działało (i moim zdaniem powinno nadal działać w umysłach wszystkich). Inwencja keszerów jest nieograniczona i z tego powodu zlikwidowałem jedną ze swoich skrytek "okołoelektrycznych". Tłumaczenia, że każdy sam powinien sobie odpowiedzieć, czy chce zdobywać takiego kesza są co najmniej tak samo poważne, jak założenie go tam (czyli głupie). Z racji swojej pracy stosunkowo często widzę ludzi, którzy doświadczyli kontaktu z "bezpiecznym" prądem i nie jest mi do śmiechu.
Czymś zupełnie innym są atrapy różnych urządzeń i tu rację ma Paweł (brasia) - powinny być jednoznacznie oznaczone, by nie było wątpliwości.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
zaborz
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: burak »

bawcie się i dajcie się bawić innym.. mówcie, że myślicie i jesteście rozumnymi ludźmi, a jednocześnie chcecie żeby Wam powiedziano co wolno, a co nie.. ja sam sobie i swoim dzieciom będę mówił co jest dobre dla nich i dla mnie/co mogą, a co jest niedopuszczalne.. robię sporo rzeczy, którzy inni uważają za głupie i niebezpieczne, są rzeczy od których się trzymam z daleka mimo, że inni to robią.. nikt mnie do niczego nie zmusza, to jest moja sprawa i wara.. proponuje to samo.. jestem odpowiedzialny sam za siebie i nie zwalam na innych gdy się poparzę gorącą kawą - bo przecież nic nie było na opakowaniu, że gorące..
OC jest wskazaniem miejsca, drogi itp. ale decyzja należy do WAS i tylko do WAS.
Za ten post autor burak otrzymał podziękowania (total 2):
RanwersBombadil
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??

Awatar użytkownika
zaborz
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Post autor: zaborz »

Ranwers pisze:Nie podoba Ci się? Nie szukaj. Ale odczep się od tego, gdzie szukają inni.
Mówiono Ci to już w tym wątku, ale może ja wyrażę się bardziej dobitnie: zdobądź więcej gwiazdek, zanim zaczniesz krytykować kesze, które gwiazdkowe często są (jeżeli już nie potrafisz się z nich uczyć).
Jak można tak komentować dosyć poważny temat i po co ? Idiotyczne i aroganckie podejście.
Ostatnio zmieniony niedziela 17 czerwca 2012, 22:13 przez zaborz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zaborz
Stały bywalec

burak pisze:bawcie się i dajcie się bawić innym.. mówcie, że myślicie i jesteście rozumnymi ludźmi, a jednocześnie chcecie żeby Wam powiedziano co wolno, a co nie.. ja sam sobie i swoim dzieciom będę mówił co jest dobre dla nich i dla mnie/co mogą, a co jest niedopuszczalne.. robię sporo rzeczy, którzy inni uważają za głupie i niebezpieczne, są rzeczy od których się trzymam z daleka mimo, że inni to robią.. nikt mnie do niczego nie zmusza, to jest moja sprawa i wara.. proponuje to samo.. jestem odpowiedzialny sam za siebie i nie zwalam na innych gdy się poparzę gorącą kawą - bo przecież nic nie było na opakowaniu, że gorące..
OC jest wskazaniem miejsca, drogi itp. ale decyzja należy do WAS i tylko do WAS.

Jest kolega anarchistą i ok. Tylko po co to ogłaszać w tym wątku ?
Pozdrawiam
Wojtek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator

zaborz pisze:
Ranwers pisze:Nie podoba Ci się? Nie szukaj. Ale odczep się od tego, gdzie szukają inni.
Jak można tak komentować dosyć poważny temat i po co ? Idiotyczne podejście.
Bardzo prosto: dorośli ludzie, którzy mają prawo decydować o losach kraju (jak byś nie zrozumiał: mają prawa wyborcze) nie są debilami, za których cały czas inni muszą myśleć. Pewna grupa keszerów (w tym najwyraźniej Ty) ciągle traktuje pozostałych (w tym mnie), jak debili, którzy bez nadzoru albo zakazu będą ślinić palce, żeby macać każdy wystający kabelek. Nie lubię, jak ludzie traktują mnie jak debila. Nie lubię ludzi, którzy traktują innych jak debili, za których trzeba myśleć.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
zaborz
Stały bywalec

brasia pisze:
zaborz pisze: Ps.Może sa na forum elektrycy i się wypowiedzą w poruszanych kwestiach ?
:) Wypowiem się, ale od razu zaznaczam, że skrzynki, o której mowa nie widziałem i nie znam.
Jeśli ktoś chce to mogę przedstawić moje uprawnienia do wglądu (na priv).

Zakładanie skrzynek wewnątrz rozdzielnic (czynnych i nie czynnych) powinno być zakazane, gdyż zawsze grzebanie w tych rozdzielnicach stwarza zagrożenie. Rozdzielnica dziś nieczynna zawsze może zostać uruchomiona, przed uruchomieniem powinna być wyczyszczona.
Co innego magnetyki na zewnątrz skrzynek (np. pod daszkiem) czy założone w atrapach skrzynek. Jeśli atrapa to powinna być jednoznacznie oznaczona na zewnątrz np. znaczkiem OC. Oznaczenie nie powinno stanowić problemu (np. naklejka, lub czarny pisak) a niewtajemniczeni nie będą wiedzieli o co chodzi.
Ktoś pisał o kablach. Kable powinny być dotykowo bezpieczne, ale zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia izolacji. I tutaj wbrew pozorom kable niskiego napięcia są bardziej niebezpieczne od kabli średnich, czy wysokich napięć, gdyż kable średnio i wysokonapięciowe są ekranowane a ekran uziemiony. Oczywiście zawsze jest ryzyko, ekran może być odłączony itp, dlatego odradzam jakiekolwiek mocowanie keszy do kabli. pominąwszy fakt, że energetyk jak zobaczy coś przymocowane do kabla na pewno to wyrzuci, a zbieracz złomu zabierze.

Moim ten zdaniem temat "elektryczny" wyczerpuje i zamyka.Prośba tylko do RR aby wzieła go rozpatrzenia.
Pozdrawiam
Wojyek.

Awatar użytkownika
zaborz
Stały bywalec

Ranwers pisze:
zaborz pisze:
Jak można tak komentować dosyć poważny temat i po co ? Idiotyczne podejście.
Bardzo prosto: dorośli ludzie, którzy mają prawo decydować o losach kraju (jak byś nie zrozumiał: mają prawa wyborcze) nie są debilami, za których cały czas inni muszą myśleć. Pewna grupa keszerów (w tym najwyraźniej Ty) ciągle traktuje pozostałych (w tym mnie), jak debili, którzy bez nadzoru albo zakazu będą ślinić palce, żeby macać każdy wystający kabelek. Nie lubię, jak ludzie traktują mnie jak debila. Nie lubię ludzi, którzy traktują innych jak debili, za których trzeba myśleć.
Widzę że kolega lubi pieniactwo , bp niczego sensownego w TEMACIE jak na razie nie napisał.Ilość znalezionych , założonych skrzynek nie nobilituje do niczego.
Pozdrowienia
Wojtek
Ps.Darujmy sobie inwektywy może.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

kolego zaborz - puknij się w czoło i lepiej idź na kesze. Pienisz to się Ty najwięcej w tym temacie.
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowanie:
Ranwers
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
zaborz
Stały bywalec

r00t7 pisze:kolego zaborz - puknij się w czoło i lepiej idź na kesze. Pienisz to się Ty najwięcej w tym temacie.
Przyjmuje kolega dziwną definicje pieniactwa.

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator

Zaborz - traktujesz innych, jak debili (chcąc myśleć za nich). Oczekujesz podziękowania?!? Może zamiast puknięcia się w czoło lepiej pi#$%^&nąć z baranka w betonową ścianę?

Awatar użytkownika
zaborz
Stały bywalec

Ranwers pisze:Zaborz - traktujesz innych, jak debili (chcąc myśleć za nich). Oczekujesz podziękowania?!? Może zamiast puknięcia się w czoło lepiej pi#$%^&nąć z baranka w betonową ścianę?
Nie oczekuję podziekowań.Proszę o wzkazanie gdzie "traktuję innych jak debili"

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

Wróciłem z keszowania, dodam jeszcze parę słów.Dotykałem ręką kabel, będący pod napięciem 110 000 V, takie kable są zakopywane w ziemi, organizm nie czuje tego napięcia ot kawałek PVC. Z kolei idąc pod linią 400 000 V w deszczowy dzień wyrzuciłem parasol - indukowało się w nim na tyle wysokie napięcie, że nie było możliwości trzymania go (minimalna wysokość zawieszenia linii 400 kV to 6,6 m).
Pamiętajcie, że napięcia nie widać a w przypadku dotknięcia może zabić. Aby nie kusić losu nie montujcie keszy w pobliżu lub wewnątrz skrzynek elektrycznych, do których jest dostęp. Szukając nie wkładajcie w takie urządzenia rąk. Stacje energetyczne też omijajcie szerokim łukiem. Najczęściej na takich stacjach jest alarm (bariera ultradźwiękowa), zakładany przeciw złodziejom i różnym innym dowcipnisiom. Złodzieje aby wykraść kable czy elektronikę (której i tak nie wykorzystają) potrafią np. przejść kanałem kablowym o wym 60x60, w którym są kable na drabinkach, więc realnego miejsca pozostaje 30x60 cm. :evil:
Życie macie jedno :!: I wszędzie należy zachować rozsądek, jest więcej niebezpiecznych skrzynek i są bardziej niebezpieczne, w górach można spaść, urbex może się zawalić, kanał może być zalany itd.
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowania (total 3):
ronjasubozaborz
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

nie wychodźmy z domu bo doniczka może spaść nam na głowę. :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek