trekbuddy

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

alsabi
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 20:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

trekbuddy

Post autor: alsabi »

Witam..Mam nie lada problem.
Mam zainstalowanego treka 1.1.0 gołego jedynie z mapką nie mam w nim cms trgo profilu który się dogrywa.
Od dwóch dni staję na głowię żeby się połączył z moim wewnętrznym GPS w telefonie Hyundai MB-8200.
Po naciśnięciu start zaświeca się kropa na niebiesko i tak trwa cały czas wczoraj cały czas fon był na dworze.
W telefoniku mogę ustawić kanał jakim ma odbierać dane z GPS i chyba kanał jakim ma odbierać program oraz prędkość.
W treku miałem ustawione com: 5 szybkość 9600 i takie też próbowałem ustawienia teraz kombinuje z innymi ale wszystko na nic a że fonik mało znany to i w sieci info żadnego.
Może darować sobie to i spróbować z czymś innym .
Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie..

A udało mi się ustalić że mimo tego że świeci się kropka na niebiesko to nie ma połączenia między GPS a trekiem ( chyba )
bogas33
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 02 czerwca 2011, 22:27
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: trekbuddy

Post autor: bogas33 »

Ja jestem nowicjuszem w TrekBuddy i nie wiem czy da się tam jakoś wrzucić Waypointy jakoś masowo? Pytanie także o jakąś mapę z większym zasięgiem. Najlepiej coś co wygeneruje ją online albo pod Ubuntu.
Mam w TB mapę, ale jst ona bardzo mała. Korzystam też z map MapDroyd ale tam nie ma funkcji nawigacji. W sumie wystarczyłoby mi żeby się kesze wyświetlały na mapie bo wydaje mi się, że mam orientację w terenie. Dodając do tego własną pozycje na mapie byłbym już u siebie.
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: trekbuddy

Post autor: pan_ryba »

bogas33 pisze:Ja jestem nowicjuszem w TrekBuddy i nie wiem czy da się tam jakoś wrzucić Waypointy jakoś masowo?
Każdy GPX będący efektem wyszukiwania to waypointy zebrane masowo.
Pytanie także o jakąś mapę z większym zasięgiem. Najlepiej coś co wygeneruje ją online albo pod Ubuntu.
http://mobac.sourceforge.net/ - najlepszy chyba program. Napisany w javie więc Ubuntu powinien sobie poradzić.
W sumie wystarczyłoby mi żeby się kesze wyświetlały na mapie bo wydaje mi się, że mam orientację w terenie. Dodając do tego własną pozycje na mapie byłbym już u siebie.
No i to już jest nawigowanie :)

Tak swoją drogą ciekawe, że zadajesz tak podstawowe, googlowalne pytania a używasz Linuksa.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
subo
Wyjadacz
Posty: 381
Rejestracja: piątek 23 września 2011, 16:05
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: trekbuddy

Post autor: subo »

Mam TB na nokii, żeby nie było problemu z dostępem do modułu GPS może spróbuj w ustawieniach aplikacji Twojego sprzętu przyznać dostęp do niektórych funkcji telefonu jako "zawsze dostępny". Tam bodajże jest taka opcja (przynajmniej w nokii) żeby lokalizowanie odbywało się bez pytania.
...

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ