Planer wycieczek OCPL

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: piątek 23 grudnia 2011, 14:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: natasza&misiek »

Jak dla mnie to SUPER, tylko tak jak wcześniej pisał miklobit dobrze by było zrobić wersję w pdf.
Co do innych zmian to się nie znam, ale dobrze by było jak by była możliwość nie drukowania obrazków nawet w wersji mini, tylko spoyler w dodatkowym tak jak jest
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: r00t7 »

można linka ?:)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Dzięki za miłe słowa. Widzę, że pdf przewija się często i uważam, że jest potrzebny dlatego będę go wdrażał. Sugestia opcji 'bez zdjęcia' też fajna, myślę, że to wdrożymy.

W najbliższym czasie dojdzie opcja 'zasugeruj skrzynkę', która wskaże skrzynkę położoną blisko innych skrzynek dodanych do wycieczki, a która będzie warta odwiedzenia - tzn. z dużą ilością rekomendacji i wysoką oceną.

EDIT: r00t7 - sprawdź PM.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: Pawel brasia »

caban7 pisze:Jak dla mnie to SUPER, tylko tak jak wcześniej pisał miklobit dobrze by było zrobić wersję w pdf.
Przecież wystarczy zainstalować dowolną drukarkę pdf (np. qprinter) i możesz drukować wszystko do pdf.
Wolałbym wersję edytowalną w prosty sposób np. odf (odt).
Ostatnio zmieniony wtorek 03 kwietnia 2012, 21:10 przez Pawel brasia, łącznie zmieniany 2 razy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: Ranwers »

A mogę na PW poprosić tajemne namiary? :P
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

brasia pisze:
caban7 pisze:Jak dla mnie to SUPER, tylko tak jak wcześniej pisał miklobit dobrze by było zrobić wersję w pdf.
Przecież wystarczy zainstalować dowolną drukarkę pdf (np. qprinter) i możesz drukować wszystko do pdf.
Wolałbym wersję edytowalną w prosty sposób np. odf (odt).
Owszem drukarka PDF jest zawsze rozwiązaniem, ale miło byłoby mieć również PDF gotowy do pobrania zwłaszcza np. z urządzenia mobilnego w trakcie wycieczki, kiedy wydruki odpłynęły nam z nurtem rzeki :)

Właśnie czytam o formacie ODT, jest gotowa biblioteka do PHP, która w prosty sposób można wygenerować pliki, więc dość szybko to uruchomię (I hope).
ObrazekObrazekObrazek
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: rubeus »

hmmm... brzmi ciekawie. 'Planer trasy' nie do końca jest wygodny.
Tak jak inni - linka na PW porosiłbym :-)

Ps. Pomyśl może o 'numerowaniu' keszy na mapce ?
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Z ważnych zmian, o których nie napisałem wcześniej jest również przejście na tryb replikacji bazy danych OC. Co 15 minut za pomocą OKAPI replikowana jest baza skrzynek i logów, a z OKAPI w samej aplikacji póki co korzystam tylko w momencie generowania pliku GPX (chociaż niewykluczone, że tę funkcjonalność w pewnym momencie aplikacja będzie realizowała sama).

Powyższa zmiana ma duży wpływ na wydajność działania programu i była podyktowana tym, że, aby dynamicznie odświeżać mapę ze wszystkimi skrzynkami (nie tylko z tymi dodanymi do wycieczki) połączenie przez OKAPI działa zbyt wolno. Niestety baza danych jest dość opasła (prawie 300MB), a przeszukiwanie 500 000 rekordów (w tabeli z logami) to wyzwanie, ale mam nadzieję, że mój serwer podoła wyzwaniu (zwłaszcza przy większym zainteresowaniu aplikacją).
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: wrygiel »

futrzak pisze:Całość pracuje w oparciu o OKAPI (rewelacyjne narzędzie!).
:) :) :)
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: piątek 23 grudnia 2011, 14:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: natasza&misiek »

Mam jeszcze jedną prośbę do tego programu. Jeśli by była taka możliwość to bardzo bym prosił aby współrzędne były również w innych opcjach, szczególnie DD° MM' SS'' (WGS84), gdyż takie mam współrzędne na gps samochodowym.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Posty: 382
Rejestracja: czwartek 28 maja 2009, 09:21
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: wallson »

Bardzo ładnie poproszę o podłączenie mnie do beta testów :)
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Zmiany na dziś:

- dodana warstwa OSM zarówno przy przeglądaniu jak i wydruku
- w tabelce ze skrzynkami dodałem odnośnik, który otwiera opis skrzynki
- na liście skrzynek do wydruku dodałem wyraźny symbol skrzynki (oznaczenie markera z mapy)
- poprawiłem wyświetlanie HTMLowych znaków w logach do skrzynek na wydruku
ObrazekObrazekObrazek
hub3
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: czwartek 01 września 2011, 12:43
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: hub3 »

Mogę prosić o linka?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: Ranwers »

Aplikacja już jest bardzo ciekawa a potencjał ma niesamowity! W końcu będzie można w łatwy sposób przygotować oraz opracować sobie listę keszy na wyprawę!

Co do uwag:
1) Oznaczenie keszy (do mapy) wspiera tylko 36 keszy (A-Z oraz 0-9), potem wpisywane jest puste pole a na górze strony błąd:

Kod: Zaznacz cały

Notice: Undefined offset: 36 in /home/www/ocpl.futrix.net/inc/funkcje.php on line 320
Błąd występuje w: tabeli do druku, drukowaniu listy
2) W opcji "drukowanie map" nie wyświetla mi się mapa, ostatni element strony to "Mapy zoptymalizowane do druku w poziomie.", owinięty w

Kod: Zaznacz cały

<p class="noprint">
i jest to ostatni element strony.

Co do propozycji:
1) Możliwość samodzielnego uporządkowania keszy w kolejności, w jakiej chcemy jest zdobywać (Teraz dodawane są w kolejności wymieniania ich w polu wprowadzania lub klikania na mapie) - koncepcja drogi czasem się zmienia i wtedy łatwiej było by ogarnięcie tych zmian.
2) Możliwość importowania keszy do wycieczki z GPX'a - ułatwi to przygotowanie wycieczki, jeżeli w planach mampy przekeszować cały rejon, to łatwiej jest wyszukać powiedzmy R10km od jego środka i od razu mieć wszystkie kesze w wycieczce, żeby potem je uporządkować (patrz p.1)

Chwilowo innych pomysłów nie posiadam, ale na pewno będę pilnie śledził rozwój tej super zapowiadającej się aplikacji :D
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Ad1: Niestety to jest ograniczenie Google Static Maps (wykorzystywanych przy wydrukach), że markery mogą mieć najwyżej jednoznakową etykietę. Daje nam to właśnie 36 skrzynek w wycieczce. Nie mam zaimplementowanej jeszcze obsługi zdarzenia, kiedy w wycieczce mamy więcej niż 36 skrzynek - stąd komunikaty na wydrukach. Problem nie występuje w przypadku mapy OSM - tutaj nie ma ograniczeń, gdyż sam nakładam markery na obrazek mapy przy pomocy GD, ale brak obsługi (j.w.) powoduje, że póki co w przypadku dużej ilości skrzynek drukowanie map nie działa. Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi w tej chwili do głowy to w sytuacji, gdy wycieczka ma więcej niż 36 skrzynek wymuszać wydruki na bazie OSM.

Ad2: Mapa powinna się wyświetlać jeśli została dodana do wydruku, aczkolwiek problem opisany w punkcie wyżej może temu przeciwdziałać. Spróbuj usunąć skrzynki do poziomu 36szt. i włączyć wydruk. Jeśli problem nie zniknie daj znać, będziemy badać.

Co do propozycji:
1) zmiana kolejności to dobry pomysł, ale w momencie zmiany kolejności skrzynki zostaną przeindeksowane w aspekcie oznaczenia na mapach - tzn. pierwsza skrzynka na liście będzie miała oznaczenie A, druga B, itd. Tzn. jeśli wydrukujesz cokolwiek ze strony, to po zmianie kolejności oznaczenia będą nieadekwatne.
2) planuję wprowadzić możliwość importu skrzynek z GPX. Może warto byłoby stworzyć taką możliwość, że np. ustawiasz mapę na punkt który Cię interesuje, naciskasz magiczny przycisk i wszystkie skrzynki w promieniu n km trafiają do wycieczki - co sądzicie?
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ