Columbus na androida

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

sdsi
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: sobota 08 października 2011, 12:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Columbus na androida

Post autor: sdsi »

Jestem po testach z autorem programu Columbus w sprawie błędnego wskazywania kompasu na tabletach.

Standardowa pozycja tabletu to pozycja horyzontalna i wiele programów głupieje z kompasem, ustawiając go przekręconym o 90 stopni w stosunku do rzeczywistości (północ wskazywana jest na zachodzie).

Teraz Columbus działa już jak należy - dziękuję autorowi za wzorowy support :)
sorer
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 26 kwietnia 2011, 22:17
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Columbus na androida

Post autor: sorer »

Dakujem za asistenciu.

New version in android market.
Awatar użytkownika
Layio
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: sobota 27 sierpnia 2011, 11:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Columbus na androida

Post autor: Layio »

Witam.

Jestem autorem spolszczenia do programu Columbus, chciałbym zapytać czy macie jakieś uwagi odnieśnie niego? Jestem jak najbardziej otwarty na opinie, wszak nic nie jest idealne i wszystko można dopracować.
Awatar użytkownika
qzder
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: piątek 09 marca 2012, 20:16
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Columbus na androida

Post autor: qzder »

Czy ktoś byłby taki miły i napisał krok po kroku jak zrobić w Columbusie mapy offline? Robię wg instrukcji autora (ten tekst po ang), ale ciągle mi nie wychodzi. Uzywam programu Mobile Atral Creator 1.9.5.
Program jest tak zacny i tylko mapy offline mi brakuję. Bo google maps, które mam już wgrane jakoś nie chce użyć bez internetu.
Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 20 września 2011, 22:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Odp: Columbus na androida

Post autor: marvet »

Nie wiem czemu ale nie działa mi filtr skrzynek najbliższe online, mimo iż mam powiązane konto z OC PL, wyszukuje mi moje keszem jak również znalezione!??

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
Obrazek Obrazek
sorer
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 26 kwietnia 2011, 22:17
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Columbus na androida

Post autor: sorer »

When searching online filter not works. It works only with already stored caches.
Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 20 września 2011, 22:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Odp: Columbus na androida

Post autor: marvet »

W Takim razie przydałoby się to poprawić, w opencaching ta funkcja działa wiec jest to do zrobienia :-) pozatym aplikacje oceniam pozytywnie

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
Obrazek Obrazek
sorer
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 26 kwietnia 2011, 22:17
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Columbus na androida

Post autor: sorer »

Ano da sa to spravit, ale zatial nad tym neuvazujem. Mam to poznacene v TODO liste, ale nie je to priorita. Bolo by to funkcne len pre opencaching, pre gc.com sa to neda spravit. Ale u vas v polsku je asi opencaching dost popularny co inde nie je.
MMJ
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 27 czerwca 2010, 22:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Columbus na androida

Post autor: MMJ »

Mam pytanie dotyczące logowania znalezienia z telefonu. Czy byłaby możliwość wybierania oceny przy logowaniu z telefonu.
Obecnie chyba nie ocenia. Po usunięcie postu przy ponownym logowaniu można wybrać ocenę.

Przy szukaniu online skrzynek w okolicy znajduje moje i znalezione mimo, że wcześniej je znaznaczyłem jako znalezione. Na stronie opencaching.pl też są jako moje i znalezione.
Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 20 września 2011, 22:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Columbus na androida

Post autor: marvet »

MMJ pisze:Przy szukaniu online skrzynek w okolicy znajduje moje i znalezione mimo, że wcześniej je znaznaczyłem jako znalezione. Na stronie opencaching.pl też są jako moje i znalezione.
Patrz wyżej dokładnie 3 posty temu pisałem to samo, lecz odpowiedzieli, że niestety jest to do poprawy, ale nie jest to ich priorytetem :(
Obrazek Obrazek
MMJ
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 27 czerwca 2010, 22:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Columbus na androida

Post autor: MMJ »

Nie doczytałem, że nie jest to priorytetem.
W takim razie czekamy.
MMJ
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 27 czerwca 2010, 22:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Columbus na androida

Post autor: MMJ »

Jeszcze znalazłem następujący błąd:

Jeśli szukam skrzynek online i mam zaznaczone jednocześnie GC i OC-PL to znajduje tylko GC.
Żeby znaleźć z obu serwisów muszę najpierw szukać z GC, a potem z OC-PL.
loco.dwr
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 02 kwietnia 2012, 23:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Columbus – zdjęcia offline

Post autor: loco.dwr »

Columbus – zdjęcia offline wersja 0.1

Postaram się w miarę moich możliwości opisać jak zapisać zdjęcia do pamięci telefonu (karta sd) i jak zmodyfikować plik gpx, żeby w programie columbus podczas przeglądania szczegółów wyświetlały się zdjęcia. Możliwe, że ten sposób działa na innych programach, nie sprawdzałem. Jeśli ktoś się pokusi o sprawdzenie proszę o poinformowanie mnie w wiadomości prywatnej bądź przez dodanie posta w tym temacie.

Narzędzia potrzebne do zabiegu:
- program do masowego pobierania z linków skopiowanych do schowka (ja używam flashget)
- program, który umożliwia wyszukiwanie w pliku tekstu i zamiany go na inny. Opis jest na podstawie programu PSPad - do pobrania ze strony producenta (http://www.pspad.com/en/download.php). Język programu można zmienić na polski.

Przechodzimy do opisu właściwego :D proces nie jest trudy, tylko trochę czasochłonny. Dlatego też jeśli jakaś mądra głowa na podstawie tego opisu napisze program, który to zautomatyzuje, albo przyczyni się w jakikolwiek sposób do uproszczenia poniższego procesu będę wdzięczny.

1. Wchodzimy na http://www.opencaching.pl i pobieramy GPX z obszaru, który nas interesuje (w przykładzie jest to obszar, na którym znajduje się 394 skrzynki)
2. Otwieramy zapisany plik gpx przy pomocy PSPad.
3. W tym punkcie utworzymy plik zawierający odnośniki do wszystkich grafik jakie zostały umieszczone w opisie i komentarzach do skrzynek.
a. Uruchamiamy wyszukiwanie menu szukaj>znajdź
b. W nowym oknie wpisujemy .jpg, zaznaczamy „cały plik” w okienku kierunek i naciskamy „kopiuj”. Otworzy nam się nowa zakładka „serch result”, która zawiera wszystkie linijki z pliku GPX zawierające grafikę z rozszerzeniem jpg. Przechodzimy na sam dół pliku tak żeby kursor był w nowej linijce.
c. Wracamy do zakładki zawierającej nasz plik GPX (nie zamykamy innych zakładek!!!) i powtarzamy wyszukiwanie tym razem wpisujemy .gif. Otworzy się kolejna zakładka zawierająca wynik wyszukiwania. Kopiujemy go do pliku, który powstał w podpunkcie b.
d. Punkt c powtarzamy jeszcze dla rozszerzeń: .png, .jpeg i .bmp.
e. Jeśli komuś przeszkadza ilość otwartych zakładek można zamknąć wszystkie poza naszym plikiem GPX i plikiem zawierającym „zlepek” naszych rezultatów wyszukiwań.
f. Przechodzimy do „zlepka” i ponownie wywołujemy polecenie wyszukiwania. Jeśli jest tam wpisany jakiś tekst proszę go usunąć. Następnie klikamy w ikonkę wykrzyknika i z menu wybieramy „Find a URL” i naciskamy kopjuj.
g. Nowo utworzony plik zawiera tylko linki do plików graficznych.
4. Uruchamiamy program flashget. Przechodzimy do utworzonego wcześniej pliku z linkami i zaznaczamy je wszystkie (ctrl+a) i dajemy kopiuj (ctrl+c). Powinno pojawić się okno programu flashget z wszystkimi linkami. Przyciskamy przycisk opcje. W następnym oknie powinno znajdować się to:

Kod: Zaznacz cały

.gif;.jpg;.jpeg;.bmp;.png
przyciskamy ok i jeszcze raz ok. W kolejnym oknie wybieramy katalog, do którego zostaną pobrane pliki. Po ustawieniu wciskamy przycisk ok. W kolejnym oknie program zapyta czy zastosować ustawienia do wszystkich plików dajemy tak.
5. NIE ZAMYKAMY PLIKU Z LINKAMI!!!
6. Pobrane pliki kopiujemy na telefon. W moim przypadku jest to katalog opencaching na karcie SD.
Posiadamy już grafiki na karcie sd, teraz trzeba zmodyfikować plik gpx, żeby je wyświetlał.
1. Wracamy do naszego pliku GPX
2. Tym razem wywołujemy funkcje „Zamień” z menu „Szukaj”
3. W polu Znajdź: wpisujemy

Kod: Zaznacz cały

http://www.opencaching.pl/images/uploads/
natomiast w polu Zamień: podajemy ścieżkę do naszego katalogu, w którym są zdjęcia. W moim przypadku jest to:

Kod: Zaznacz cały

 file:///mnt/sdcard/opencaching/
Proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na wszystkie ukośniki. I przyciskamy ok,
4. Powtarzamy punkt 3, tym razem uzupełniając pole znajdź takim wpisem:

Kod: Zaznacz cały

http://opencaching.pl/images/uploads/
5. W tym momencie mamy plik GPX, który w opisach zaczytuje pliki z kart SD. Jeśli nie zależy nam na grafikach z komentarzy (które najczęściej są zamieszczane na innych serwerach niż opecaching.pl) można zapisać zmiany w pliku menu plik polecenie zapis (ctrl+s). kopiujemy na telefon i importujemy do Columbusa. Jeśli natomiast zależy nam na grafikach z komentarzy przechodzimy do punktu 6.
6. Otwieramy zakładkę z plikiem zawierającym linki i wywołujemy ponownie funkcje szukaj i w pole znajdź wpisujemy:

Kod: Zaznacz cały

opencaching.pl/images/uploads/
zaznaczamy „kopiuj nieznalezione wiersze” i naciskamy kopiuj. W nowej zakładce mamy linki, które zawierają pliki nie umieszczone na serwerze opencaching.pl. Każdy z tych linków znajduje się w pliku gpx. Na podstawie jednego opisze teraz jak je przerobić, aby również zaczytywały się z karty.
Przykładowy link:

Kod: Zaznacz cały

 http://lh6.ggpht.com/RadekZYR/SG5i6ALXdyI/AAAAAAAADA4/dlVin12uB-s/s400/DSC02430.JPG
W zakładce z plikiem GPX, wywołujemy ponownie funkcje zamiany jednego tekstu na drugi.
W pole znajdź wpisujemy powyższy link bez nazwy pliku i jego rozszerzenia czyli:

Kod: Zaznacz cały

http://lh6.ggpht.com/RadekZYR/SG5i6ALXdyI/AAAAAAAADA4/dlVin12uB-s/s400/
natomiast w pole zamień:

Kod: Zaznacz cały

file:///mnt/sdcard/opencaching/

Zapisujemy plik gpx i importujemy do programu.

Jeśli instrukcja okaże się mało zrozumiała w miarę wolnego czasu postaram się nagrać tutorial w postaci wideo.

p.s. do mederatorów, jeśli takie rozwiązanie pojawiło się już na forum (szukałem i nie znalazłem) to proszę o usunięcie posta.
Za ten post autor loco.dwr otrzymał podziękowanie:
nonamed
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Columbus na androida

Post autor: Rob »

Zrobiłem coś takiego dla Locusa w postaci skryptu (jest na forum). Obecnie kończę jego rozbudowę. Problemem u ciebie może być obciążenie serwera OC w momencie ściągania wszystkich zdjęć. Nie wiem co na to admini. Bo jak sobie zaczniesz ściągać zdjęcia do 2000 keszy to już może być problematyczne. Ja korzystam z offline'owej bazy filipsa. Dociągam tylko zdjęcia, których w bazie nie ma.
ObrazekObrazek
loco.dwr
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 02 kwietnia 2012, 23:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Columbus na androida

Post autor: loco.dwr »

przyznam, że nie testowałem Twojego skryptu ze względu na to, że columbus nie obsługuje plików loc i z tego co zrozumiałem opis wraz ze zdjęciem otwiera się z bazy filipsa w przeglądarce internetowej urządzenia?
a mi zależy na tym, żeby otwierało się bezpośrednio w opisie skrzynki. Co do obciążenia serwera ja pobrałem zdjęcia do nie pamiętam dokładnie ilu ale między 500 a 600 skrzynek i ich waga to 59MB i owszem przy dużej ilości jednoczesnych pobierań może to być problematyczne, jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić to zachęcam do dyskusji.
ODPOWIEDZ