[Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: etnamars »

A zainstalowałaś aplikację SmartGPX http://www.smartcaching.de/smartgpx.html, czy tylko podpisanego add-on'a http://www.smartcaching.de/smartgpxaddon.html?
Pytanie takie, bo aplikacja nie wymaga podpisania, a jednak to podstawa...
Za ten post autor etnamars otrzymał podziękowanie:
Thermuthis
Awatar użytkownika
Thermuthis
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: piątek 02 grudnia 2011, 10:22
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: Thermuthis »

No tak, jak się na samym Add chciało jechać to nic dziwnego że się nie dojechało :) Dzięki i sorry za durny post. To chyba z podniecenia ;) po zainstalowaniu właściwej aplikacji - wszystko ok.. :)
Teraz wywala mi OCID pod xp, ale to może ogarnę:)
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: Ranwers »

Hej!

To jest tak, że instalujesz wpierw SmartGPX i on pojawia się w folderze Aplikacje. Na razie pozwala on zarządzać keszami, ale nie integruje się jeszcze z GPSem, mapami itd. Teraz instalujesz SmartGPXAddOn - nie jest to aplikacja osobna, tylko taka wtyczka, która pozwala SmartGPX'owi zarządzać punktami w OviMapach i pobierać dane z GPSu. Jedyną oznaką, że AddOn jest zainstalowany, to możliwość np. wyeksportowania keszy do map Ovi (Landmarks => Export to Landmark DB)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
brajan74
Stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: piątek 15 lipca 2011, 23:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: brajan74 »

Czy ktoś może próbował instalować na Nokii 500? Jest tam jakiś Symbian Anna.
U mnie program jako baza wiedzy śmiga rewelacyjnie na E52, ponad 1000 keszy ze zdjęciami.
brajan74
Stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: piątek 15 lipca 2011, 23:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: brajan74 »

Dostałem odpowiedź od Dimiego. Powinno działać, choć zdarzają się problemy z dotykowcami. Chyba spróbujemy.
brajan74
Stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: piątek 15 lipca 2011, 23:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: brajan74 »

SmartGPX na Nokii 500 działa bez zarzutu. Baza skrzynek wyeksportowana ładnie integruje się z NokiaMaps. Czyli np. do auta idealnie. Brak mi jedynie opcji Nawigatora jaki mam w E52. Czyli mam podany kierunek i odległość do celu. W tej wersji Nokia Maps brak. Ktoś używał jakiegoś podobnego programiku na Symbiana? Fajnie by było żeby widział bazę waypointów z Nokia Maps.
Czasem po prostu dzieci się oddalają z Garminem, a człowiek chce mieć pewność że nie błądzi :wink:
wolny
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: piątek 16 marca 2012, 01:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: wolny »

Witam. Przejżałem chyba całe forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Mianowicie, postanowiłem już nie drukowac kartek z opisami, więc korzystając z opisu w tym temacie zainstalowałem sobie SmartGPXa. Zaimportowałem pliki i ok, tylko nie wiem jak załadować też zdjęcia. Ściągnąłem paczkę OCID, w której jest tylko plik ocid.exe. Na początku nie chciał się odpalić, ale po instalacji net 3.5 zadziałało. Jak klikam na plik ocid.exe na sekundę pojawia się czarne okienko wiersza poleceń i potem znika. No to spróbowałem inaczej. Ściągnięty plik gpx przeciągnąłem na ocid.exe i wtedy program zaczął niby ściągać zdjęcia. Problem w tym, że nie wiem gdzie to zapisuje. Gdyby ktoś mógł mi to łopatologicznie wytłumaczyć byłbym wdzięczny.
Załączniki
screen.JPG
screen.JPG (65.51 KiB) Przejrzano 4982 razy
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: krystiant »

Ja tego nigdy jeszcze nie używałem, ale w podanym przypadku spróbowałbym wyszukać ma dysku jednego z plików, których nazwy widać na wklejonym obrazku...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
wolny
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: piątek 16 marca 2012, 01:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: wolny »

Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze... jednak nie w tym przypadku. Pliki gdzieś poszybowały i nie ma ich na kompie. Tak sobie jednak myślę, może spróbować ze starszą wersją programu OCID i "przykładowym plikiem *.gpx oraz skryptem download.bat"... Prosiłbym jednak o podesłanie jakiegoś aktywnego linka, bo ten z opisu już nie trybi. Ewentualnie jak ktoś by mógł wysłać na mail, będę wdzięczny. Jeśli ktoś ma inny sposób załadowania opisów keszy i zdjęć za pomocą innych programów to również proszę o info.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: krystiant »

No to może trochę inaczej... Na garniaku znalazłem taki manual (chyba od autora) do tego programiku:

Kod: Zaznacz cały

Jeśli chodzi o Opencaching, to:

1. Ściągnij ten program:
http://www.spider.tvk.wroc.pl/gps/OCID.zip (wymaga .NET 3.5)

2. Uruchom go na PC (ocid.exe nazwa_pliku_gpx katalog_gdzie_mają_być_ściągnięte_obrazki)

3. Program ściągnie wszystkie obrazki które są w pliku GPX

4. Skopuj ten katalog na kartę pamięci

5. W SmartGPX w ustawieniach wskaż katalog z obrazkami.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
brajan74
Stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: piątek 15 lipca 2011, 23:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: brajan74 »

Ja z ocid.exe korzystam w następujący sposób:
Załóżmy, że gpx z keszami (załóżmy że plik nazywa się "kesze.gpx") zapisujesz na dysku D w katalogu głównym, jest też tam plik ocid.exe. Tworzysz np. w tym samym miejscu pusty katalog "Kesze".
Otwierasz wiersz poleceń.
przechodzisz na d:\ ( trochę DOSa się przyda)
piszesz: ocid.exe d:\kesze.gpx d:\kesze (enter)
I program ściąga zdjęcia z keszy do wskazanej lokalizacji - czyli d:\kesze
Każda skrzynka będzie miała oddzielny katalog ze zdjęciami, później kopiujesz te katalogi na telefon do katalogu IMAGES i już.
Powodzenia!
Oj, Krystian był szybszy :)
Za ten post autor brajan74 otrzymał podziękowanie:
wolny
wolny
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: piątek 16 marca 2012, 01:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: wolny »

Dzięki brajan74. Właśnie na taki opis liczyłem. Teraz poszło jak z płatka. Są opisy keszy i są fotki. Dzięki Tobie ocaleje niejedno drzewo, bo właśnie skończyłem z drukowaniem :D Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
wolny
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: piątek 16 marca 2012, 01:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: wolny »

wolny pisze:Witam. Przejżałem chyba całe forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Mianowicie, postanowiłem już nie drukowac kartek z opisami, więc korzystając z opisu w tym temacie zainstalowałem sobie SmartGPXa. Zaimportowałem pliki i ok, tylko nie wiem jak załadować też zdjęcia. Ściągnąłem paczkę OCID, w której jest tylko plik ocid.exe. Na początku nie chciał się odpalić, ale po instalacji net 3.5 zadziałało. Jak klikam na plik ocid.exe na sekundę pojawia się czarne okienko wiersza poleceń i potem znika. No to spróbowałem inaczej. Ściągnięty plik gpx przeciągnąłem na ocid.exe i wtedy program zaczął niby ściągać zdjęcia. Problem w tym, że nie wiem gdzie to zapisuje. Gdyby ktoś mógł mi to łopatologicznie wytłumaczyć byłbym wdzięczny.

Przez przypadek odkryłem, że tym sposobem, który opisałem wyżej, program ściąga zdjęcia w domyślną lokalizację jaką jest c:\Documents and Settings\"nazwa użytkownika" i w tym katalogu znajdują się katalogi ze zdjęciami ze skrzynek. Morał z tego taki, że nie trzeba bawić się w komendy dosowskie, co pozwoli zaoszczędzić jakieś 20 sek. naszego cennego czasu :D Pozdrawiam.
winnetu
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 czerwca 2011, 16:46
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: winnetu »

Widzę, że wszystkim programik śmiga a ja w dalszym ciągu mam ten sam problem. Mianowicie pobieram zdjęcia przez OCID z pliku gpxgc. Jak wiadomo do każdej skrzynki tworzy się oddzielny katalog oznaczony numerem OP kesza i wewnątrz są zdjęcia do każdej skrzynki. Kopiuje te wszystkie utworzone katalogi na kartę pamięci gdzie mam zainstalowany program i wrzucam do katalogu zbiorczego SmartGPX/Images/ i tenże katalog jest ustawiony zarówno jako ścieżka do spoilerów jak i GSAK. Importuję plik gpx do programu i wszystko super, mam opisy, podpowiedzi kodowane i logi użytkowników ale NIE MAM ZDJĘĆ! Proszę o pomoc!
Szukać, albo nie szukać - oto jest pytanie :)
ObrazekObrazek
brajan74
Stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: piątek 15 lipca 2011, 23:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: [Symbian S60] Kompletny poradnik obsługi SMARTGPX

Post autor: brajan74 »

Też nie widziałem zdjęć, dopóki nie umieściłem katalogów ze zdjęciami dokładnie w lokalizacji: karta pamięci/data/SmartGPX/Images
Wcześniej nie miałem katalogu Data i nie śmigało. Musi być dokładnie jak w punkcie 6 tutoriala przygotowanego przez mlekorlz (za co mu chwała i podziękowania)
Za ten post autor brajan74 otrzymał podziękowanie:
kasztelan
ODPOWIEDZ