Błąd: Dodawanie wpisów do logbooka przez OKAPI a osiągnięcia

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

wojtkow+Ilonka
Nowy na forum

Błąd: Dodawanie wpisów do logbooka przez OKAPI a osiągnięcia

Post autor: wojtkow+Ilonka » piątek 21 września 2018, 18:47

Zauważyłem, że przy dodawaniu skrzynek do logbooka przez aplikacje korzystające z OKAPI nie dodają się osiągnięcia (i zdobyte skrzynki nie są doliczane do już otwartych osiągnięć). Żeby osiągnięcie zostało zaliczone trzeba albo dodać wpis przez stronę, albo zrobić edycję istniejącego wpisu i wtedy od razu nalicza się właściwy poziom z wszystkich wcześniejszych skrzynek danego typu, np po edycji wpisu do logbooka skrzynki Wózek Syzyfa -BR58 - OP5A37 naliczyło nam 3 skrzynki do osiągnięcia Puszcza Notecka typu Małe ojczyzny.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
PrincePolo
Stały bywalec

Re: Błąd: Dodawanie wpisów do logbooka przez OKAPI a osiągnięcia

Post autor: PrincePolo » sobota 22 września 2018, 00:30

Jako totalnemu laikowi OKAPI kojarzy mi się jedynie z Tomkiem Wilmowskim, ale to samo zjawisko od początku ma miejsce przy logowaniu przez c:geo (nie naliczają się do sprawności). Ktoś kiedyś tłumaczył, że tak niestety będzie i jedyną radą jest logowanie na stronie (być może również przez szybki wpis, tu nie mam pewności).
Swoją drogą po uruchomieniu pierwszych sprawności, do statystyk zaliczyły się znalezienia wcześniejsze. To chyba oznacza, że być może technicznie jest taka możliwość, by statystyki sprawności raz na tydzień/miesiąc/kwartał były przeliczane i aktualizowane z uwzględnieniem logów wykonanych przez aplikacje zewnętrzne. Gdyby tak się stało, pewnie duża liczba keszerów mogłaby zaprzestać procederu edycji logów, by sobie zaktualizować staty. Taką ma koncepcję ;) Czy to jest możliwe?
Obrazek ObrazekObrazek

wojtkow+Ilonka
Nowy na forum

Post autor: wojtkow+Ilonka » sobota 22 września 2018, 10:14

"Tomek na Czarnym Lądzie" :) Uwielbiam Szklarskiego.
Wracając do meritum, zgadzam się, że jeżeli nie ma technicznej możliwości uruchomienia naliczania statystyk w OKAPI to naliczanie ich w jakiś automatycznych zadaniach rozwiązało by problem konieczności edycji logbooków.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rajzok
Nowy na forum

Post autor: Rajzok » sobota 22 września 2018, 10:31

Dziwne, mnie wszystko się nalicza, a często dokonuję wpisu przez aplikację c:geo.
Pozdrawiam, Rajzok :D
Obrazek Obrazek Obrazek

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » sobota 22 września 2018, 11:47

Jeszcze raz wytłumaczę jak to działa:

- mamy wbudowany w kod serwisu webowego automacik, który podlicza znalezienia (czy co tam trzeba) i w razie pokonania kolejnego poziomu sprawności natychmiast wyświetla komunikat - i tu wszystko działa - znalezienia są to są zaliczane - niezależnie od tego czy znalezienie (log) było zrobione przez OKAPI czy przez serwis webowy

- osobny problem to, kiedy aktywowany jest automacik - i uwaga: on jest aktywowany w momencie, gdy dodajesz wpis do logu w serwisie web

i tak, być może dało by się zrobić cos by działało to inaczej, by automacik był startowany jakoś/kiedyś/nie wiem - tak - technicznie pewnie by się dało, ale na razie to tak nie działa i tyle.

tak, być może kiedyś to zmienimy, ale mam wrażenie, że chwilowo nie mamy na to czasu - mamy masę roboty z innymi tematami :) - liczę, że jakoś dacie sobie radę z tym jak to działa obecnie przez jeszcze jakiś czas

Pozdrawiam serdecznie!

ODPOWIEDZ