mapa v4 - co, jak, dlaczego...

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 226 razy

Re: mapa v4 - co, jak, dlaczego...

Post autor: kojoty »

pawelko pisze: poniedziałek 09 grudnia 2019, 22:13 Ciekawym rozwiązaniem jest Mapa Floppa - jest google, jest street view i ciekawe funkcje jak wyznaczanie azymutów. Nie potrafię tego dodać do mojego OKAPI.
Tylko nie używajcie za dużo bo to kosztuje (albo się limity wyczerpią) :?

Napiszę do Floppa jak to działa u niego - bo aż ciekaw jestem czy płaci czy ruch tak mały.

kojoty
Rada Techniczna

brasia pisze: poniedziałek 09 grudnia 2019, 22:00
kojoty pisze: poniedziałek 09 grudnia 2019, 16:29 Brasia,

nie do konca rozumiem po co chcialbys konstruowac taki link, ale jeśli chodzi o przejście ze strony skrzynki na mapę to to przecierz jest tu
To przecież wiem, chodzi o przejście do waypointów, mogłoby to się odbywać np. za pomocą kliknięcia w symbol
Obrazek
A cacheid to chyba przez przypadek.
AAA.. czyli chodzi tylko o link do waypointow - no spoko - można dodać. Żaden problem.
Za ten post autor kojoty otrzymał podziękowanie:
Pawel brasia

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 225 razy
Otrzymał podziękowań: 503 razy

Post autor: deg »

kojoty pisze: wtorek 10 grudnia 2019, 00:42 Napiszę do Floppa jak to działa u niego - bo aż ciekaw jestem czy płaci czy ruch tak mały.
W "darmowych" 200 USD ma ok 28 000 wyświetleń mapy dynamicznej. Pewnie mu to wystarcza z zapasem. My generowaliśmy ponad 150 000.

Żeby było ciekawiej - cały czas produkujemy jakieś niewielkie ilości zapytań do Google API, na co Google reaguje radosnym pokazaniem środkowego palca (błędy: 100%). Dane z 30 dni:
Zrzut ekranu (53).png
Zrzut ekranu (53).png (8.64 KiB) Przejrzano 1736 razy
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

kojoty
Rada Techniczna

deg pisze: wtorek 10 grudnia 2019, 10:04
kojoty pisze: wtorek 10 grudnia 2019, 00:42 Napiszę do Floppa jak to działa u niego - bo aż ciekaw jestem czy płaci czy ruch tak mały.
W "darmowych" 200 USD ma ok 28 000 wyświetleń mapy dynamicznej. Pewnie mu to wystarcza z zapasem. My generowaliśmy ponad 150 000.

Żeby było ciekawiej - cały czas produkujemy jakieś niewielkie ilości zapytań do Google API, na co Google reaguje radosnym pokazaniem środkowego palca (błędy: 100%). Dane z 30 dni:
Zrzut ekranu (53).png
a to ciekawe... czy my w kodzie mamy jeszcze jakies wołania do google api? musze sprawdzić w wolnej chwili (tylko ostatnio nie mam wolnych chwil...)

rapotek
Wyjadacz
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy

Post autor: rapotek »

kojoty pisze: wtorek 10 grudnia 2019, 11:05
deg pisze: wtorek 10 grudnia 2019, 10:04

Zrzut ekranu (53).png
a to ciekawe... czy my w kodzie mamy jeszcze jakies wołania do google api? musze sprawdzić w wolnej chwili (tylko ostatnio nie mam wolnych chwil...)
"Moje trasy" i wszystko, co się z tym wiąże.

Awatar użytkownika
laszlo
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: laszlo »

Odkopię temat mapy choć nie wiem czy obecnie funkcjonuje "V4" czy już coś innego. Napiszę także o sprawie którą już poruszyłem w jakimś starym temacie o mapie ale do tej pory nic się nie ruszyło w tym temacie. Obecnie temat do mnie wrócił bo długie wieczory zachęcają do szukania quiz'ów na mapie i posiedzenia nad ich rozwiązaniem.

Moim zdaniem bardzo dobrą funkcją (działającą w mapie GC) jest to że jeśli zmodyfikujesz współrzędne w danych cache'a to jego ikona na widzianej przez użytkownika mapie zmienia położenie na te nowe koordy a ikona na informującą o tej modyfikacji. Natomiast po zaliczeniu takiego cache'a ikona na mapie wraca na pozycję początkową.

To świetne rozwiązanie pomaga w planowaniu kolejnych wypadów "keszerskich" umiejscawiając na mapie, na przykład, rozwiązane quizy tam gdzie trzeba udać się w celu podjęcia finału.

Obecnie jest tak że po zmianie współrzędnych na finałowe ikona takiego cache'a nadal na mapie widnieje tam gdzie autor wpisał koordy startowe. W wyniku tego bardzo często przeglądając mapę albo otwieram x razy jakiś quiz który mógłbym sobie rozwiązać a tu okazuje się że już rozwiązany. Albo druga sytuacja (jeszcze gorsza) - pomijam jakiś cache bo na mapie widnieje on poza interesującą mnie lokalizacją a później okazuje się że jego finał był własnie tam gdzie się wybrałem.

Dobrym przykładem jest tutaj - https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP95FN którego ikona wskazuje na katowicki spodek ale po rozwiązaniu quizu dostaje się koordy finału który jest w Kielcach. Mimo to ikona cały czas "wisi" na spodku co, w moim przypadku, doprowadziło do tego że wrzuciłem ten cache w ignorowane żeby się jej pozbyć.
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ