Zniesienie/zmiana limitów przy zakładaniu Geościeżki

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 227 razy
Otrzymał podziękowań: 515 razy

Re: Zniesienie/zmiana limitów przy zakładaniu Geościeżki

Post autor: deg »

brasia pisze: czwartek 19 kwietnia 2018, 21:44 Mam ustawione powiadomienia raz dziennie (bo tak chcę otrzymywać o wpisach do moich skrzynek) a chciałbym wiedzieć o nowych skrzynkach natychmiast, bo chciałbym biec po FTFa. Niestety nie można :( Mimo to informacja o wpisie do geościeżki przychodzi natychmiast. Jeśli ktoś zedytuje swój wpis i doda przecinek powiadomienie przychodzi NATYCHMIAST.
Dzięki za sugestię. Wylądowała tu: https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/1507
brasia pisze: czwartek 19 kwietnia 2018, 21:44 Ale jeśli spadnie WIS ścieżki mojej, lub tej, w której jestem mentorem to się o tym nie mogę dowiedzieć w inny sposób niż otwierając geościeżkę. Obecnie jestem Mentorem/założycielem 15 geościeżek, jak często mam się przeklikiwać przez wszystkie aby sprawdzić czy są zdobywalne? Wystarczyłby mail: Hej! Twoja geościezka jest niezdobywalna zrób coś, bo za tydzień zostanie automatycznie przestawiona w stan remontu. (w jedym zdaniu zawarłem dwie nowe funkcjonalności)
Dzięki. https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/1508
brasia pisze: czwartek 19 kwietnia 2018, 21:44 Druga sprawa: AAA jedzie na duży projekt (taki do zrobienia w 2 dni) robi w weekend 50% projektu, niestety pali jedną ze skrzynek. BBB w tygodniu zgłasza, że jedna ze skrzynek zaginęła. Skrzynkę przestawiam w stan TN, geościezkę do remontu. AAA chce wrócić po 2 tygodniach aby dokończyć GŚ, okazuje się, że jej nie ma, mimo, że kesze, które mu brakują są w terenie.
Temat znany. Wisi tu: https://github.com/opencaching/opencach ... issues/615
brasia pisze: czwartek 19 kwietnia 2018, 21:44 Trzecia rzecz COG może edytować skrzynki, przestawiać stan, zmieniać współrzędne, robić niemal wszystko. Natomiast w geościeżce nie można nic zrobić. W powołanym wyżej przykładzie doświadczonego Montora ścieżkę można tylko zawiesić a wystarczyłoby obniżyć WIS, niestety COG nie ma takiej możliwości. Krótko mówiąc jestem za rozszerzeniem możliwości działania COG w geościeżkach tak aby mogły (choć okrojone) służyć społeczności a nie tylko były zamykane.
Jak najbardziej racja. https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/1509

Dzięki za jak zawsze trafne wskazówki i rozwiązania. W nowych geościeżkach pewnie będą, tylko kiedy @kojoty się za nie zabiorą? (taaaaaaa... to 7359035 próba wywarcia nacisku :D ).
W wolnej chwili zerknę, co dałoby się zrobić ewentualnie wcześniej.
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
Pawel brasia
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Azymut
Stały bywalec
Podziękował;: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Azymut »

Sprawa WIS to jest dobry temat na oddzielną dyskusję. Zaś w sprawie zmiany limitów przy zakładaniu geościeżki... brakuje RR/Koordynatora COG, który w tym momencie powinien zarządzić głosowanie w sondzie znoszącej/zmieniającej limity.
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

@karwdo - ja już zapomniałem jak się z Tobą fajnie rozmawia ;)

Geościeżkę z założenia zdobywamy CAŁĄ. 100%. Taki jest sens Geościeżek. WIS jest wentylem ratunkowym, gdyby części skrzynek nie było w terenie.

Jak dla mnie limity 0, 3, 5 - są do odstrzału. Żeby założyć kesza i tak trzeba zdobyć 10 skrzynek, więc limit 10 skrzynek zamiast mnożenia drobnostek. Podejście "zdobędę tylko WIS i mogę jechać dalej" jest wynaturzeniem idei GŚ.

Poniekąd między 50 a 100 też jest niewielka różnica. Fajnie byłoby wybrać jedną z tych dwóch wartości na ostateczną ankietę.

A %skrzynek w województwie mam wrażenie, że jest niepotrzebną komplikacją. Zarówno ze strony informatycznej (wymagałoby to zmian w systemie) jak i zrozumienia dla początkujących. Doświadczenie nabywa się ze zdobywaniem skrzynek, niezależnie ile ich jest w województwie.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
erykradek
Bywalec
Podziękował;: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Post autor: erykradek »

deg pisze: piątek 20 kwietnia 2018, 10:56
Ruszenie przewodników w teren to taki trochę Yeti. Każdy o tym mówi - pytanie, czy ktokolwiek to przetestował?
Tak: Elvis na mnie ;)
deg pisze: piątek 20 kwietnia 2018, 10:56

Pytania:
- czy przewodnikom będzie się chciało wyruszyć w teren?
- czy zrobią to w satysfakcjonującym czasie? Weryfikacja skrzynki/ścieżki powinna być szybka i sprawna a nie ciągnąć się 3 tygodnie, bo nie ma kto w teren ruszyć. Pamiętajmy, że mówimy o skali województwa, więc przewodnik czasami ma 300km (licząc w obie strony) do przejechania.
Jeśli nie ma w okolicy przewodnika, albo "nie chce mu się ruszyć", zostaje stary, dobry mail bezpośrednio do COGowicza (zdjęcia ukrycia, samej skrzynki, opis co i jak itp). Znika argument długiego czasu oczekiwania.

Edit: off top o przewodnikach:
deg pisze: piątek 20 kwietnia 2018, 10:56 Ja w swoim wieloletnim "przewodnikowaniu" zostałem poproszony raz, z 3-4 lata temu o zerknięcie do kesza (..)
Deg piszesz wciąż, że przewodnicy, to martwy byt, Yeti, że to tylko +10 do lansu, Uwierz mi - nie! Ja osobiście wielokrotnie byłem proszony o pomoc jako przewodnik chociażby przy weryfikacji skrzynki przez Elvisa, przy zakładaniu dwóch geościeżek, które były projektem uczniów liceum (przy kolejnych dwóch obserwowałem, bo przewodnikiem był kaszel3), przy zakładaniu skrzynek przez nowych graczy np. tsalarioth z Lublina pytał o radę. Błękitna także pisała o swoich doświadczeniach.
Jeśli Ty miałeś takie doświadczenia, a właściwie ich brak, nie znaczy, że wszyscy tak mieli, a przewodnicy żyją i działają ;)
Za ten post autor erykradek otrzymał podziękowania (total 2):
degBłękitna Team
Pzdr

Erykradek
parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: parlando »

3 i 5 to nie były propozycje do minimalnej liczby znalezień, a weryfikacji keszy zakładanych. Czyli tutaj jest standardowe 10 znalezień, by móc zakładać skrzynki.
Awatar użytkownika
Moris299
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: Moris299 »

Błękitna Team pisze: piątek 20 kwietnia 2018, 13:05może to by właśnie zmobilizowało do zainstalowania pięciu skrzynek
Ja z niecierpliwością kiedyś czekałem "kiedy wreszcie będę mógł zakładać bez weryfikacji" i dopiero od tego momentu poczułem się luźniej i bardziej zmotywowany do zakładania kolejnych :)

A co do limitu - sam mam w planach jakieś dwie ścieżki, ale czekam do 500 znalezień. Jestem w trakcie tworzenia jednej serii skrytek i idzie to wolno, bo i tak muszę czekać do 500 skrytek do zrobienia geościeżki. Tak samo mam pomysł na ścieżkę w fajnym miejscu, miłą, przyjemną ale też się z nią wstrzymuję.
Widziałem też wiele ścieżek założonych przez osoby z tymi 100-200 skrytkami (w sensie mentor stworzył a oni zrobili skrytkę) i były fajne, zadbane, serwisowane, a były i takie porzucone, założone przez osoby z 500+ skrzynek.
Limit tak wysoki nie ma kompletnie sensu. Moim zdaniem rozsądne by było 100. 50 trochę za mało, 100 idealnie :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Błękitna Team
Stały bywalec
Podziękował;: 457 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy
Kontakt:

Post autor: Błękitna Team »

Chętnie zostaniemy Twoim mentorem. Gdy tylko osiągniesz wymagany limit, wycofamy się 😃. Mamy pozytywne doświadczenia, jeśli chodzi o mentorowanie. Mamy jednak nadzieję, że przy nowym COG-u nie będziemy Ci potrzebni. Trzymamy kciuki i oczywiście tym samym potwierdzamy, że jesteśmy za zmniejszeniem limitu. :wink:
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

Czyżby COG chciałby się czymś pochwalić w tym temacie?
Obrazek
parlando
Forumator

COG przecież znika z forum po wyborach:)
Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 125 razy

Post autor: krcr »

deg pisze: czwartek 10 maja 2018, 20:11 Czyżby COG chciałby się czymś pochwalić w tym temacie?
Grzesiek no toćba :D
viewtopic.php?f=19&t=8919
parlando pisze: czwartek 10 maja 2018, 21:18 COG przecież znika z forum po wyborach:)
Napisz proszę - To Cię boli?
Czy to takie niewinne heheszki?

Masz rację poniekąd... Znikamy aby zająć się sprawami związanymi z serwisem. Niejako to społeczność przecież wymogła na kandydatach świecenie programami wyborczymi i agitacjami na forum? Bicie piany tutaj nie ma sensu i wolimy zająć się czymś bardziej konstruktywmnym, a uwierz pracy jest trochę i ciut ciut...
Ostatnio zmieniony czwartek 10 maja 2018, 22:47 przez krcr, łącznie zmieniany 1 raz.
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Post autor: ronja »

A to nie wystarczy?
Obrazek Obrazek
parlando
Forumator

krcr pisze: czwartek 10 maja 2018, 22:46 Napisz proszę - To Cię boli?
Czy to takie niewinne heheszki?

Masz rację poniekąd... Znikamy aby zająć się sprawami związanymi z serwisem. Niejako to społeczność przecież wymogła na kandydatach świecenie programami wyborczymi i agitacjami na forum? Bicie piany tutaj nie ma sensu i wolimy zająć się czymś bardziej konstruktywmnym, a uwierz pracy jest trochę i ciut ciut...
A widzisz, prowokujesz, a ja nie będę wchodził w taką retorykę:p To niepotrzebne.
Nie wiem czym się zajmujecie. Nie wiem czy czytacie tematy, gdzie toczy się dyskusja. Udział COG-u jest ledwie widoczny. Jak zgłasza się skrzynkę, to COG-owicz odpowiada, że zgłoszenie zostało przyjęte i zostanie rozpatrzone. Tutaj żadnej deklaracji nie było. O, karwdo ogłosił. Niespodzianka.
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

COGu - dzięki! Czułem, że skład nowego COGu jest bardzo fajny i OC dzięki niemu stanie mocniej na nogi. Tak trzymać!

(mój post (20:11) z pytaniem był PRZED postem Karwdo (22:38) z radosną nowiną)
Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

@karwdo - jako purysta i naczelny czepiacz OC mam jeszcze prośbę o usunięcie słowa "pięciokrotnie" z aktualności na głównej. Limit został obniżony JEDNOKROTNIE, a skalę zmniejszenia (80%) każdy sobie potrafi policzyć. A jeśli COG uzna, że keszer nie potrafi i wszystko trzeba tłumaczyć jak głupiemu - proszę o zmianę słowa "pięciokrotnie" na frazę "o 80%".
Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

@karwdo - mam nadzieję, że to gruby notes jest... ;)

Dzięki za zmianę!
Obrazek
ODPOWIEDZ