Zniesienie/zmiana limitów przy zakładaniu Geościeżki

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Błękitna Team
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 250 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy
Kontakt:

Re: Zniesienie limitów przy zakładaniu Geościeżki

Post autor: Błękitna Team »

Dołożę w temacie coś od nas. Zakładając pierwszą geościeżkę, mieliśmy zaledwie dwumiesięczny staż i około 100 skrzynek znalezionych, kilka założonych. Wiatr po nich hulał, bo w rejonie keszerów jak na lekarstwo. Postanowiliśmy założyć geościeżkę. Znajomy keszer skontaktował nas z osobą, która zgodziła się zostać naszym mentorem. Powstała ścieżka z normalnymi, dobrymi i znakomitymi skrzynkami (ocena różna, bo wciągnęliśmy do projektu obce kesze :-D ), zorganizowaliśmy event, który przyciągnął sporą grupę keszomaniaków. Z wieloma do dziś mamy super kontakt i możemy liczyć na pomoc i ukierunkowanie. Teraz nie mielibyśmy problemu ze znalezieniem mentora. Nasze miasteczko i okolica ożyła. W miarę nabywania nowych doświadczeń ulepszaliśmy maskowania skrzynek ocenianych jako dobre, doskonaliliśmy maskowania skrzynek adoptowanych. Prawdopodobnie gdyby wtedy nam nie zaufano (do dziś nie wiemy jak wygląda Reila), Siedlce nadal byłyby białą plamą na keszerskiej mapie, bo adoptowanych przez nas keszy już dawno nie byłoby w serwisie.
Podsumowując, podoba nam się ostatni wywód Jaśka.
Za ten post autor Błękitna Team otrzymał podziękowanie:
keram58

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

JAsiek. pisze:
środa 18 kwietnia 2018, 13:52
To może zróbmy tak: podzielmy decyzję o kryteriach dla zakładających geościeżki na trzy kroki: CZY->JAKIE->ILE.
....
NAJWAŻNIEJSZE jest jednak dla mnie to, aby można było sobie wybrać samemu drogę dojścia do celu, jakim jest założenie pierwszej geościeżki. Nie udało mi się znaleźć rozwiązania uniwersalnego dlatego proponuję dywersyfikację kryteriów. Niech każdy gra swoją strategią, jak w dobrze zbalansowanej grze planszowej.
Na bazie tego co napisałeś, mam następujące wniosek:

Zróbmy punktację za: znalezienie skrzynki (np. 1), założenie skrzynki (np. 10), rekomendację (np. 20), zaliczenie geościeżki (np. 50). Aby założyć geościeżkę trzeba tych wirtualnych punktów zebrać określoną ilość (np. 200). Wtedy jak piszesz "Niech każdy gra swoją strategią" aby uzbierać te 200 punktów. Wystarczy np.: 10 skrzynek znalezionych skrzynek, założenie jednej +10, która dostanie 9 reko +20x9=180. Oczywiście to tylko liczbowe przykłady dla niskiej bariery. Jeśli już musi być opcja polecenia to niech to będzie np. 150 punktów.
Niestety znów są to rzeczy, które muszą przejść przez RT, co będzie zajmowało ich cenny czas, podczas gdy wiele pilniejszych spraw czeka.
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowania (total 4):
JAsiek.Błękitna TeamMaleskakeram58
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 222 razy
Otrzymał podziękowań: 492 razy

Post autor: deg »

Pada tu wiele pomysłów - jedne dobre, drugie jeszcze lepsze. Mimo, że wiele z nich serio jest ciekawych - chciałbym trochę sprowadzić je na ziemię, bo rzeczywistość bywa brutalna ;). Zniesienie lub zmiana limitu - jest bardzo łatwa do wdrożenia. System jest na to gotowy i wystarczy zmienić jeden plik konfiguracyjny. Kilka sekund pracy i jest efekt. Wdrożenie innych pomysłów wiąże się z całkiem solidną przeróbką systemu i tu nasuwa się pytanie - czy warto? Czy warto jest poświęcać wiele godzin pracy informatycznej, by zmienić limit liczony metodą X na limit liczony metodą Y? Moim zdaniem - nie, niezależnie o ile lepsza byłaby nowa metoda liczenia.

Co do propozycji Brasi - z jednej strony brzmi sensownie. Ale z drugiej - to znacząca komplikacja w rozumieniu zasad. Porównajcie sobie punktację za zdobycie kesza (1 kesz = +1 do statystyk), do punktacji za zdobycie Geościeżki (dużo bardziej skomplikowane wzory). Czy jest choć JEDNA osoba, która ogarnia punktację za Geościeżki (oprócz Łzy)? Zasada KISS - Keep It Simple Stupid - https://pl.wikipedia.org/wiki/KISS_(regu%C5%82a)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
kurier
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Post autor: kurier »

Zasadnicze pytanie. Ile procent znajdujących zwraca uwagę na punkty w geościeżkach? Zdecydowana większość liczy sobie kolejne zdobyte ścieżki jedynie.
Za ten post autor kurier otrzymał podziękowania (total 3):
Błękitna TeamMaleskakeram58

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

JAsiek. pisze:
środa 18 kwietnia 2018, 13:52
5) Poręczenie przez zaufaną osobę
Takie coś w zasadzie jest teraz dostępne tylko nazywa się inaczej - mentor :mrgreen: Poręczyłem przy jednej geościeżce i teraz mam doliczone jakieś punkty za założenie (a tak naprawdę tylko trochę poklikałem żeby faktyczny autor mógł działać) i przypisane autorstwo... Uczciwiej by było gdyby autor był w niej wykazany samodzielnie... Nie sprawdzałem czy teraz już spełnia wymagania, ale czy da się "wymentorować" żeby autor geościeżki mógł samodzielnie zbierać laury?

Nie wiem czy nadal istnieje, ale przy zakładaniu keszy była możliwość zniesienia wymogu 10 znalezionych. Wymagało to pisania do COG i uzasadnienia. Czasem jakiś doświadczony keszer deklarował się z nadzorem... Może ten sam mechanizm dałoby się "zaadoptować" do geościeżek?
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Azymut
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Azymut »

Choćby tylko w świetle argumentów Makotki, zmniejszenie obecnego progu pozwalającego na samodzielne założenie geościeżki wydaje się konieczne. Wprowadzenie skomplikowanych zasad (innych niż próg ilościowy zaliczonych keszy) jest niecelowe z punktu widzenia możliwości technicznych. A skoro zdecydowana większość osób wypowiadających się jest za jakimś progiem, to pytanie brzmi tylko, jaki w świetle przytoczonych argumentów powinien być ten próg: 50, 100, 200 czy więcej keszy. Jeśli nie jest za późno (i jest to możliwe bez komplikowania życia członkom RT) to takie pytanie można dołożyć do skryptu wyborów do COG (choćby tylko w formie linka odsyłającego do sondy), lub w prostszej opcji można to po prostu wrzucić jako sondę bezpośrednio na forum.
Za ten post autor Azymut otrzymał podziękowania (total 2):
Błękitna Teamkeram58

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Post autor: Jano »

deg pisze:
środa 18 kwietnia 2018, 15:51
Czy jest choć JEDNA osoba, która ogarnia punktację za Geościeżki (oprócz Łzy)?
Ja, bo mi kiedyś Łza przysłał algorytm wyliczania tych punktów. :)
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 93 razy

Re: Zniesienie/zmiana limitów przy zakładaniu Geościeżki

Post autor: karwdo »

Nie obraźcie się, ale mimo mądrych i ważnych rzeczy które piszecie, cała ta rozmowa to moim skromnym zdaniem, rozmowa o mocno nieistotnym problemie.

Zacząłem temat w innym wątku (w zasadzie w innej grupie na początku roku) napiszę i tu.

Podajecie statystyki procentowe osób zakładających kesze w roku, myślę że dokładnie tak znikome procenty osób (sorry deg, sorry parlando) mają problem z osiągnięciem limitu, czy faktem jego istnienia. Ale nie o tym...

Czy nie wydaje się Wam, że o wiele ważniejsze jest tworzenie na codzień klimatu wokół naszej zabawy, poprzez: miłe logi, wyższe oceny, maile do początkujących?

Czy logowanie keszy z moralizatorskim: "wszystko jest do bani" (jestem na etapie odwykowym w temacie), "poszukaj najpierw trochę a potem zakładaj" nie pojawia się przypadkiem w naszych logach? Bo to tak trochę na cynizm zachodzi, że w logach pouczamy i mędrkujemy, a potem płaczemy że staty lecą, ludzie odchodzą i szukamy rozwiazań systemowych, które mają być panaceum na całe zło!?

Czy nie wydaje się Wam, że EFEKCIARSTWO (lub jak kto woli PATENCIARSTWO)... a raczej ochanie i achania nad takimi skrzynkami przy jednoczesnym bardzo słabym ocenianiu keszy bezpatentowych ZABIJA w nowicjuszach chęć dalszej zabawy?

Ciągle czytam, słyszę cmokania jakiż to patent jest tu, jaki tu, a jednocześnie coraz rzadziej słyszę o fajnych miejscach, estetycznych pudełkach czy logbookach, że o ciekawej historii (opisie) w zwykłym miejscu nie wspomnę! :(

Wpadliśmy w pętlę samozachwytu, patentomanię, w egocentryczne zliczanie gwiazdek, porównywanie. Dochodzi do sytuacji w której gwiazdka z urzędu należy się za skomplikowany technicznie patent, a już za ciekawe miejsce ze zwykłym klipsiakiem maks ocena dobra:(

Wobec tego jak mamy nie tracić nowych użytkowników? Jak skłonić ich do pogłębiania swej wiedzy o keszowaniu? Sorry ale nie każdy rodzi się "Parlando" (sorry za zwrot), by od razu tworzyć kapitalne rzeczy!
Deg oburzyłeś się na określenie "plankton keszerski", choć wydźwięk miało ewidentnie humorystyczny... humorystyczny, a jednak barszo smutny i prawdziwy, bo jak inaczej określić nowiciusza, który chce zaistnieć w zabawie, a jest pożerany na wstępie przez stare wygi?
Ja bym chciał żeby ów "plankton" dzięki naszej pracy stał się narybkiem, narybek zaś ławicą. (ależ patos!?:))

Uwierzcie, że dużo prościej jest zadziałać (czyt. docenić, pomóc ), niż nawet przeprowadzić taką jak ta dyskusje na forum. Prościej i KAŻDY z nas ma na to wpływ każdego dnia na keszach, czy podczas czytania logów w swych skrzynkach.

Pytanie czy to o czym piszę, to bajanie idioty czy rzeczywisty klucz do problemu?
Niemniej jednak dla mnie tak właśnie jest i z premedytacją (niekiedy przesadną) od jakiegoś czasu oceniam skrzynki właśnie wedle tej zasady.

Trwa znaczkomania, ścieżkomania, gwiazdkomania... pewnie tego nie zawrócę, ale mam straszną satysfakcję, gdy właduje gwiazdkę na keszu gdzie mi ptaki dookoła śpiewały, widoczek był sympatyczny, staruszka przechodząc się uśmiechnęła, obiekt był ładny.... choć sam kesz był mikrusem za rynną. Średnia ocen "dobra" i sms od założyciela, ktorego nick nic mi nie mówił wcześniej (mój numer jest w profilu) o treści : "dziękuję za Twoją ocenę mojej skrzynki. Już zapomniałam o keszingu, a tu taka miła niepodzianka😀 Niedługo chyba znów wybiorę się na poszukiwania. Pozdrawiam"

Tak więc dla podsumowania... zmieniamy limity, gdy są bezsensowne, ale nie łudźmy się że tym sposobem uzdrowimy zabawę. Możemy zarówno popsuć jak i naprawić bardzo wiele sami, a takie dyskusje traktować jako wisienkę na torcie, która jeszcze bardziej pozwoli się nam odkuć (dziś), a jutro ROZWINĄĆ OC.pl.

Wiecie co powiedział mi Sympatyczny Człowieczek z GC, którego spotkałem w weekend na Jurze? Na mije pytanie co takiego robią, że tak ładnie się rozrastają?

"To nie kwestia kasy, kont premium... znam wasz serwis i to co nas odróżnia, to fakt, że Wy macie te kolorowe obrazki, my nie... my szukamy skrzynek, a wy przypinacie sobie ordery. My nie liczymy gwiazdek, my liczymy odwiedzone miejsca, odkryte historie"
Za ten post autor karwdo otrzymał podziękowania (total 6):
AzymutBłękitna TeamTerianPawel brasiarapotekkeram58
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

karwdo pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 02:20
Podajecie statystyki procentowe osób zakładających kesze w roku, myślę że dokładnie tak znikome procenty osób (sorry deg, sorry parlando) mają problem z osiągnięciem limitu, czy faktem jego istnienia. Ale nie o tym...
A ja myślę, że tak nie jest. I co? :) Nie wiem po co o tym pisać, skoro to niesprawdzalne.
Sorry ale nie każdy rodzi się "Parlando" (sorry za zwrot), by od razu tworzyć kapitalne rzeczy!
Nie wiedziałem, że widziałeś moje pierwsze skrzynki:) Droga do tego do, co jest teraz zaczęła się tylko i wyłącznie od postanowienia niezakopywania skrzynek. Logbooki - gdyby zszywki nie rdzewiały, pewnie dalej wyglądałyby normalnie. Skoro już zacząłem szyć, a w tutorialach były sposoby na fajne okładki...:) Cała tajemnica.

To wszystko, co napisałeś o logach i docenieniu świetnej miejscówki i estetycznego kesza - to wszystko prawda, ale nie rozumiem dlaczego stawiasz to niejako w opozycji do kwestii limitów?

Teraz mam wrażenie, że przeginasz w drugą stronę - tj. celowego nierekomendowania keszy, jeśli zobaczysz PATENT :D

Każdemu wena może się odezwać w innym momencie. Jeden na początku przygody, drugi po latach szukania (choć fakty są takie, że mało kto decyduje się zakładać skrzynki, jeśli nie robił tego od początku).
Ludzie mogą przyjść np. z innego serwisu, gdzie mają już wiele znalezień i założeń. Tutaj co - mają znowu dobijać do limitów? To może już lepiej zostać na GC?
Albo tak jak w moim przypadku - 100 założonych skrzynek, 78% rekomendowanych przynajmniej raz, możliwość bycia przewodnikiem, ale jakbym chciał założyć GŚ, to już musiałbym prosić kogoś łaskawie o zgodę;D

I nie jest tak, że uważam że GŚ zbawią OC. Jak już wspomniałem, zraziłem się w 2013, a w międzyczasie pojawiło się przekonanie, że GŚ mają też negatywne skutki. Między innymi to wspomniane przez Ciebie "patenciarstwo". Zazwyczaj występuje w ścieżkach typu kształt na mapie - no bo fajnego miejsca raczej nie pokazuje, trzeba choć patent zrobić. No ale najgorsze to chyba pomijanie skrzynek nieścieżkowych. "Panie, ja nie mam czasu, gonię za obrazkiem!". Albo bardzo przykre logi w nieścieżkowych typu "znaleziona przy okazji zdobywania GŚ".

Mnie bardziej jara wyszukiwanie ciekawostek tam, gdzie skrzynki jeszcze nie ma.

Także cieszę się, że jasno wyrażasz swój pogląd, choć jest dość skrajny, to na pewno daje do myślenia. Ktoś serio może wyciągnąć wnioski. Bańka nadmuchana przez GŚ powoli pęka:)

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 222 razy
Otrzymał podziękowań: 492 razy

Post autor: deg »

@karwdo - mam wrażenie, że Twoim szczerym, prawdziwym listem tylko... potwierdziłeś, że Geościeżki nie są jakimś nie wiadomo jak strasznie ważnym tworem, który mogą tworzyć nie wiadomo jak bardzo doświadczeni użytkownicy.

Oddajmy zabawę w ręce keszerów. Pozwólmy im tworzyć, doświadczać i bawić się. A nie zasłaniajmy się limitami "w obronie jakości". Szczególnie, że znamy efekt tylko limitu 500, a nikt z nas nie zna efektu braku limitu. Zniesienie limitu na mobilniaki i owny przyniosło bardzo dobry efekt - pomimo długiej dyskusji, że jednak limity powinny zostać i skomplikowanych wzorów wówczas tworzonych. A wygrał wzór najprostszy: limit = 0 ;)

Może faktycznie zrobić okres próbny - 6 czy 12 miesięcy gdzie zniesiemy limit i wrócić do tematu po testach na żywym organizmie, a nie na "wydajemisię".
Za ten post autor deg otrzymał podziękowania (total 2):
parlandoBłękitna Team
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

karwdo pisze:
Czy nie wydaje się Wam, że EFEKCIARSTWO (lub jak kto woli PATENCIARSTWO)... ZABIJA w nowicjuszach chęć dalszej zabawy?
Dokładnie mam takie samo wrażenie. Nawet spotkałem się ze zdaniem użytkownika początkującego, ale mającego już pewien dorobek: "mam pomysł na fajny cykl keszy (faktycznie były ciekawe, zainspirowane literaturą), ale mam pomysłów na fajne patenty, węc na razie poczekam". I tak do tej pory nie powstał ten cykl i zapewne nie powstanie, bo osoba przestała keszować.

Postawcie się w roli początkującego: ściąga sobie dane kilkunastu skrzynek i w teren. Brak doświadczenia i super wypasione maskowania powodują, że żadnej z kilku skrzynek nie znajduje. Co robi? rzuca w kąt tą zabawę, bo co to za zabawa, stracił kilka godzin i nie ma żadnych efektów. Albo znajduje ependorfkę za rynną i zamiast jakiś super skrzynek o których tyle się mówi ma czopek z kartką w środku.

Moja pierwsza znaleziona skrzynka to ponad pół godziny szukania. Trywialne maskowanie: pojemnik przykryty kawałkiem pniaka. Gdyby to było super wypasione maskowanie to pewnie by mnie tutaj nie było. Na szczęście "dorastałem" keszersko wraz z rozwojem patentów.
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowania (total 2):
degBłękitna Team
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

W temacie limitu dość jasno się wypowiedziałem: zniesienie NIE, sensowny limit TAK.

Teraz będzie OFF...

@ Parlando :)
No właśnie nie widziałem, pisząc o Tobie jako osobie, która potrafi od razu robić świetne kesze sugerowałem się zarówno Twoimi słowami, jak i (PRZEDE WSZYSTKIM) opiniami ludzi, którzy na nich byli. Sam muszę w końcu ruszyć w Twoim kierunku cztery litery:) Żebyś nie czuł się potraktowany złośliwie (nie o to mi chodziło), podam bliższy przykład ogródka własnego...niech więc zapis brzmi: "Nie każdy rodzi się Seamairem":) (6 keszy 260 reko). Brutalna prawda jest taka, że większość (w tym ja) nie robi kapitalnych keszy (ja się raczej tego nie nauczę, bo z natury bardziej ZBIERAM niż DAJE,a i talentu brak), niektórzy nie osiągną tego poziomu nigdy, inni nauczą się z czasem.
Nie o zlewanie patentów tu chodzi (sam kilka gwizdek na Projekcie SY ostatnio zostawiłem), a o CHĘĆ, ZAUWAŻENIE nowego usera, jego pierwszych keszy, odpowiedniego wyważenia ocen, w sensie... jeśli kesz patentowy ma ocenę znakomitą, bo jest patentowy, to dlaczego nie dam za klipsiaka pod drzewem reko?

Nie skalujmy na jednej osi PATENTU, a na przeciwległym biegunie magnetyka na płocie...owszem różnice są, ale tylko od nas zależy czy damy wspomnianemu Seamairowi gwiazdkę za kolejny mega kesz, doceniając jednocześnie nowego keszera.

Mamy w systemie więcej absurdów (np.wydarzenie jest z definicji skrzynką, a nie można go rekomendować - a to przecież forma docenienia, więc szkody nie przyniesie, a człowieka organizatora zachęci do dalszych działań), którymi warto się zająć.

Nie trzeba być filozofem (psychologiem) by zauważyć dlaczego jedni strasznie boją się poprosić o mentoring, drudzy problemu nie mają...każdy z nas jest inny, tak było, jest i będzie, stad dyskusja.

-----
Powtórzę raz jeszcze (choć jak widzę czasem odbierane jest to jako skrajny pogląd) nie są problemem OC limity w geościeżkach, a nastawienie (czyt. pęd) znaczkowo-patenciarski.

-----

Zapytam inaczej:
CO Z NASZEJ DYSKUSJI POZOSTANIE?
Kto komu i czy w ogóle, przedstawi jakieś wnioski?
Kto (pewnie COG?) będzie winny, jeśli nic się w temacie nie ruszy?

Tak więc jest okazja, by oprócz zmiany bezsensownego limitu 500 keszy, wypracować metodę zamiany "słów w czyny"...:)
Za ten post autor karwdo otrzymał podziękowania (total 3):
parlandokeram58Błękitna Team
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

rapotek
Wyjadacz
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Post autor: rapotek »

@karwdo, generalnie się zgadzam z tym, co napisałeś, ale:
karwdo pisze:
"To nie kwestia kasy, kont premium... znam wasz serwis i to co nas odróżnia, to fakt, że Wy macie te kolorowe obrazki, my nie... my szukamy skrzynek, a wy przypinacie sobie ordery. My nie liczymy gwiazdek, my liczymy odwiedzone miejsca, odkryte historie"
Tutaj ten człowiek z GC trochę się pomylił. Tam też są obrazki (Souvenirs), są inicjatywy "zachęcające" do pewnych działań (ostatnio coś związanego z planetami czy gwiazdami, nie wiem o co chodzi, ale ludzie szaleją...). Jest pogoń za FTF-ami, zwłaszcza wśród posiadaczy premium, przy której wyścigi na OC wyglądają naprawdę bardzo niewinnie. I jest przede wszystkim "Project Geocaching", który nakręcił zdobywanie statów w bardzo różnych kierunkach: badże, matriksy, FTF-y itp. I gwiazdki jak najbardziej się liczą, tylko w odróżnieniu od OC nie wszyscy mają prawo je przyznawać.

Natomiast coś, co zauważyłem przynajmniej w moim regionie na GC, to eventy. Przyznam, że mnie eventy nie interesują, nie chodzę na nie, natomiast społeczności najwyraźniej są potrzebne. Nie ma dnia na GC, żeby na liście keszy w województwie nie wisiał zaplanowany event, czasem nawet ich liczba zbliża się do 10. Planowane są nawet na cztery miesiące przed wydarzeniem, niektóre już są cykliczne, ludzie grają na nich w różne gry, nawet siedząc w jednym miejscu. Może to jest jedna z przyczyn większej aktywności keszerskiej?

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

@Deg
Zniesienie limitu znalezień potrzebnych do założenia GŚ nie jest dobre. Pomijam, że nielogiczne - by założyć kesza masz znaleźć 10, by założyć GŚ grupującą te kesze nie musisz nic :)
Użyłeś kilka postów temu porównania do kupowania piwa i wieku (1 piwo - 18lat, skrzynka piwa - 900lat). W tym porównaniu przy braku limitu 1 piwo - 18 lat, skrzynka piwa - noworodek :) Jak widzisz - coś nie styka :)
Jak pisałem - limit 500 faktycznie może jest przesadzony, można go zmienić. Ale nie znieść.

PS zgodzę się z Karwdo, że spirala patentów i eventów z "pokazami dzikich zwierząt" nakręcona na SIO w końcu tą inicjatywę zabiła. Zniknęły eventy, bo jak to robić event bez fajerwerków, gry terenowej i nowej GŚ na 25 keszy? Pewnie nikt nie przyjdzie... Mam nadzieję, że wrócą zwyczajne spotkania przy ognisku/soczku, takie bez spiny :)

PPS - już napisał wyżej rapotek, a mnie umknęło :) Badże itp na GC były duużo wcześniej niż nasze Sprawności (a może nawet medaliki za GŚ). A Project GC to już w ogóle dla fanów statów jakaś magia i eldorado :)

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

rapotek pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 10:02

Tutaj ten człowiek z GC trochę się pomylił. Tam też są obrazki (Souvenirs), są inicjatywy "zachęcające" do pewnych działań (ostatnio coś związanego z planetami czy gwiazdami, nie wiem o co chodzi, ale ludzie szaleją...). Jest pogoń za FTF-ami, zwłaszcza wśród posiadaczy premium, przy której wyścigi na OC wyglądają naprawdę bardzo niewinnie. I jest przede wszystkim "Project Geocaching", który nakręcił zdobywanie statów w bardzo różnych kierunkach: badże, matriksy, FTF-y itp. I gwiazdki jak najbardziej się liczą, tylko w odróżnieniu od OC nie wszyscy mają prawo je przyznawać.
Pogoń za FTFami, to ABSOLUTNIE KAPITALNA SPRAWA... sami wiemy jaką to frajdę sprawiało, być gdzieś przed kimś innym...to jednak w żaden sposób nie wpłynie na zanik zainteresowania, może tylko pomóc

Mam konto na GC, loguję (jak pamiętam i zauważę dwusystemowo), nie ogarniam jednak ich interfejsu, który jest tak do D***, że właśnie dlatego nie wkręciłem się w ten serwis.
NASZ INTERFEJS, to mimo niuansów ABSOLUTNY POWÓD DO DUMY!

@Deg....
Ok... znosimy limity do zera na pół roku... okazuj się że powstało 30 nowych geościeżek, w tym niech połowa będzie (sorry za odnośnik, ale chyba będzie pasował) na poziomie "wczesnej Łagiszy" - pojedziesz na kesze i co w logach pójdzie?
Moralizatostwo? Kulturalny hejt? - DOKŁADNIE TAK BĘDZIE i wiemy o tym wszyscy! Statystycznie 15 geościeżek śmieci powstanie, z czego zakładam 80%, to będzie sztuka dla sztuki, czyli założyciele pójdą w cholerę. Owszem dalej zostanie 15 fajnych ścieżek, niemniej jednak "smród" i szydera po tych niefajnych pozostanie i będzie sobie wędrować od eventu do eventu, przenosząc przekaz..."bo w Naszej zabawie, to są ZAJEBIŚCI i **** - My jesteśmy zajebiści, tamci są ****".
Czyli po ludzku SMRÓD. Czy to poprawi sytuację? Doraźnie tak...ale z czasem nawet tych 15 nowych (fajnych) zauważy, że my tak naprawdę tworzymy środowisko w którym "WYPADA" z butów wyrywać. Siądą więc, pomyślą i pewnie 13 z nich pójdzie w cholerę.
Liczby podaję z kosmosu...choć pewnie dość trafnie oddałyby sytuację.

Albo inaczej...
mija pół roku i sytuacja się nie zmienia. Co wtedy robimy? Przywracamy limit?? To mniej więcej tak jakby teraz kolejny rząd w Polsce zlikwidował 500+. Podanych przywilejów się nie zabiera.

Rozsądny limit pozwala zobaczyć co mi wolno, a czego nie. Jak to robią inni?
Może więc spróbujmy z np. 100....jak po roku nie poprawi to sytuacji, zlikwidujmy.

---
Wszystko zadziała, jak MY zaczniemy działać...i tu błędnym kołem powtórzę... jak my w końcu odpuścimy sobie w krytyce i złośliwościach:)

PS.
Rzekłem:) A teraz w końcu słów kilka napiszę o sobie w kontekście wyborów, bo za każdym razem jak się zabieram, wkręcam się w inne dyskusje;)
Za ten post autor karwdo otrzymał podziękowanie:
keram58
Obrazek

ODPOWIEDZ