Log "zabrana" w mobilniakach

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Log "zabrana" w mobilniakach

Post autor: brasia » piątek 25 sierpnia 2017, 11:33

deg pisze:PS: W planach mam jeszcze dorobienie możliwości edycji kordów przeniesienia.
A log "zabrana" też jest w planach? Najlepiej jakby status zabranej skrzynki był podobny jak tymczasowo niedostępna (nie wyświetlana na mapie).
Edit: Właściwie wystarczające byłoby aby log "znaleziona" zmieniał status skrzynki na TN. Po logu przeniesiona skrzynka "gotowa do szukania".
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Re: Log "zabrana" w mobilniakach

Post autor: deg » piątek 25 sierpnia 2017, 12:21

Pozwoliłem sobie przenieść temat z viewtopic.php?p=137956#p137956 tutaj, ponieważ tu może dyskutować każdy, a nie tylko OC Team
brasia pisze:A log "zabrana" też jest w planach? Najlepiej jakby status zabranej skrzynki był podobny jak tymczasowo niedostępna (nie wyświetlana na mapie).
Edit: Właściwie wystarczające byłoby aby log "znaleziona" zmieniał status skrzynki na TN. Po logu przeniesiona skrzynka "gotowa do szukania".
Ech... Wisi gdzieś temat na Githubie, ale każdy podchodzi do tego jak pies do jeża.
Kiedyś byłem wielkim fanem tego typu rozwiązań. Ale może to prowadzić do dziwnych sytuacji, np:
- użytkownik loguje "Znalezienie" i nie przenosi skrzynki. Skrzynka jest w terenie i jest... tymczasowo niedostępna. Oczywiście można administracyjnie zakazać "Znalezienia" bez "Przeniesienia", ale co z wspólnymi znalezieniami? Sam często keszuję w grupie i wspólnie podejmujemy mobilniaki. Zmusiłoby to do fikcyjnych logów "Przeniesiona" o pół metra. Ale to mniejszy problem niż fakt, że ktoś zalogował "Znalezienie" i... tyle. A całkiem dobra skrzynka po 6 miesiącach się sama zarchiwizuje,
- w momencie gdy skrzynka znika z mapy - trudno jest zalogować ją innym znalazcom (zakładając, że nie logują chronologicznie).
Naprawilibyśmy jedno, psując drugie...
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » piątek 25 sierpnia 2017, 13:19

Dzięki za zrobienie porządku.
deg pisze:- użytkownik loguje "Znalezienie" i nie przenosi skrzynki....
Naprawilibyśmy jedno, psując drugie...
Fakt, mój drugi pomysł ma chyba więcej wad niż zalet.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » piątek 25 sierpnia 2017, 13:55

brasia pisze:Fakt, mój drugi pomysł ma chyba więcej wad niż zalet.
Dla pocieszenia napiszę, że właśnie siedzę nad innym świetnym pomysłem, który jest Twojego autorstwa i wyniki są mocno obiecujące (wiem, nie można napalać się jak kornik na szafę, ale... ;) ).
W poniedziałek będzie gotowe. Już widzę tę burzę wokół zmiany przyzwyczajeń ;).
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

ODPOWIEDZ