Galeria zdjęć w profilu

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

areckis
Wyjadacz

Galeria zdjęć w profilu

Post autor: areckis » wtorek 06 czerwca 2017, 20:27

Żaden mój pomysł, a ściągnięty z GC. ;)
Dodanie do profilu użytkownika zakładki/odnośnika do jego galerii ze zdjęć umieszczonych przez usera w logach keszy.
Po co? Zwiększenie atrakcyjności OC/zmniejszenie emigracji do GC/przyciągnięcie ludzi z GC.
Zagrożenie: możliwe zwiększone zainteresowanie wrzucaniem zdjęć do logów, a co za tym idzie zajętość przestrzeni dyskowej.

parlando
Forumator

Re: Galeria zdjęć w profilu

Post autor: parlando » wtorek 06 czerwca 2017, 23:18

areckis pisze: Zwiększenie atrakcyjności OC/zmniejszenie emigracji do GC/przyciągnięcie ludzi z GC.
Możesz rozwinąć jaki to ma związek? Zaznaczę, że pytam neutralnie, z ciekawości, a nie żeby torpedować zamysł:)
Jak dla mnie minusy, które podałeś wystarczają by pomysł odrzucić.
Fotki, jeśli już są wrzucane, to nawiązują do konkretnej skrzynki, a nie do konkretnego użytkownika.
Patrząc przez dziurę w płocie na GC, to jako założyciel skrzynek lobbowałbym za możliwością usuwania zdjęć z logów (bez kasowania całego wpisu), gdyby takie coś pojawiło się na OC. Ce te ludki tam nieraz wrzucają, to głowa mała...
Co do migracji, czy ogólnie wyboru "GC only", to od lat główna przyczyna się nie zmieniła - jedno konto do globalnego serwisu. Drugą cegiełkę do rozwoju GC w Polsce dołożyła popularność androida i c:geo.

Już chyba lepiej by było wprowadzić avatary zamiast takiej galerii.

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » środa 07 czerwca 2017, 08:28

parlando pisze:Ce te ludki tam nieraz wrzucają, to głowa mała...
Za wrzucanie zdjęć na GC można dostać badża, podejrzewam że to "zachęca" do wrzucania byle czego.
parlando pisze:Co do migracji, czy ogólnie wyboru "GC only", to od lat główna przyczyna się nie zmieniła - jedno konto do globalnego serwisu. Drugą cegiełkę do rozwoju GC w Polsce dołożyła popularność androida i c:geo.
Ja keszuję w obu serwisach, przy czym do niedawna głównie na GC. W moim przypadku było tak: koleżanka wspomniała iż jest coś takiego jak geocaching, pomysł mi się spodobał, wpisałem w wyszukiwarkę "geocaching" i pierwsze co mi wyskoczyło to GC. O istnieniu OC dowiedziałem się dopiero parę miesięcy później, kiedy już mocno siedziałem w GC. I przez dłuższy czas OC było dla mnie tylko ciekawostką, zwłaszcza że interfejs na GC był bardziej "komunikatywny". Do OC podszedłem poważniej dopiero przez wyimki, czyli coś czego na GC nie ma i nie będzie, a przynajmniej w takiej formie.
Z innymi może być podobnie: zaczynają na GC, bo to jest pierwsze co im "wchodzi w ręce" a później zostają przy tym, gdyż się przyzwyczaili i nie lubią zmian.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » środa 07 czerwca 2017, 09:36

rapotek pisze:wpisałem w wyszukiwarkę "geocaching" i pierwsze co mi wyskoczyło to GC
To tak jak i ja, z tym, że akurat wtedy będąc totalnie zielonym nie wiedziałem jak stamtąd pobrać nawet gpx-a (o limitach jeszcze nie wiedziałem). Androida chyba jeszcze nie miałem, więc o c:geo nie słyszałem. Z resztą i tak moje początki wyglądały tak, że na karteczce notowałem sobie to co niezbędne z opisu i komentarzy do odnalezienia skrzynki, a później nawigowanie z jakimś systemem samochodowym w pobliże kordów:)
Dodatkowo było bardzo mało skrzynek w okolicy na GC. W sumie nie pamiętam nawet jak trafiłem w końcu na OC, ale gdybym się wtedy nie dowiedział o istnieniu OC, to geocaching by mnie nie wciągnął.
Interfejs OC może i jest trochę archaiczny, ale po przywyknięciu jednak to jest wygodne i szybkie. Rzadko wchodzę na GC i czasami mam problem ze znalezieniem tam choćby mapy skrzynek:) Podobne odczucia jak ze stroną pewnego banku, gdzie stara strona była prosta, bez wodotrysków, a po zmianach trzeba było szukać i ogólnie więcej klikać.

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » środa 07 czerwca 2017, 09:55

parlando pisze:Dodatkowo było bardzo mało skrzynek w okolicy na GC. W sumie nie pamiętam nawet jak trafiłem w końcu na OC, ale gdybym się wtedy nie dowiedział o istnieniu OC, to geocaching by mnie nie wciągnął.
To ja w takim razie zacząłem dużo później (2015), gdy skrzynek/skrytek w mojej okolicy było już zatrzęsienie. Chyba jednak nawet przy małej liczbie keszy tak szybko bym z geocachingu nie zrezygnował, pomimo iż kilka razy już byłem blisko :wink:
parlando pisze:Interfejs OC może i jest trochę archaiczny, ale po przywyknięciu jednak to jest wygodne i szybkie. Rzadko wchodzę na GC i czasami mam problem ze znalezieniem tam choćby mapy skrzynek:)
Na GC teraz forsują jakieś zmiany w interfejsie, które podobno mają "ułatwiać", ale wcale nie jestem pewien czy rzeczywiście to robią.

Co do OC - interfejs nie jest jakoś mocno archaiczny, problemem było nagromadzenie informacji, trochę "przerażające" początkującego. Dopiero po pewnym czasie nauczyłem się gdzie kierować wzrok w celu uchwycenia tego, co dla mnie istotne.

Przez długi czas stroną "startową" na OC była dla mnie mapa skrzynek, nie próbowałem nawet wchodzić na "moją okolicę" i nie wiedziałem ile przez to tracę. Może przydałaby się na stronie głównej jakaś krótka lista z informacją co można znaleźć na najważniejszych stronach serwisu. Tylko gdzie taką listę zmieścić?

parlando
Forumator

Post autor: parlando » środa 07 czerwca 2017, 10:19

rapotek pisze: nie próbowałem nawet wchodzić na "moją okolicę" i nie wiedziałem ile przez to tracę. Może przydałaby się na stronie głównej jakaś krótka lista z informacją co można znaleźć na najważniejszych stronach serwisu. Tylko gdzie taką listę zmieścić?
O to, to! Bardzo rzadko, jak pojawi się jakiś nowy nick w okolicy, widzę że ktoś ustawił sobie kordy domowe, stąd wynika, że sporo nowych użytkowników nie korzysta z Mojej okolicy, powiadomień itp.
Faktycznie przydałoby się coś takiego jak "pierwsze kroki". Można to umieścić na blogu, wiki, a może filmik na YT i linkować podczas rejestracji, albo w mailu powitalnym (jeśli jest coś takiego)?
Jak kiedyś byłem przewodnikiem, to nawet linkowałem w moim profilu do przygotowanej prezentacji, gdzie coś takiego pokazywałem, ale chyba nikt nie korzystał z tego:)

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » środa 07 czerwca 2017, 11:54

parlando pisze:Faktycznie przydałoby się coś takiego jak "pierwsze kroki". Można to umieścić na blogu, wiki, a może filmik na YT i linkować podczas rejestracji, albo w mailu powitalnym (jeśli jest coś takiego)?
NA GC na stronie głównej poszli na całość i filmik o zaletach geocachingu wyświetla się od razu w tle. Poniżej wielki formularz do rejestracji, 3 kroki od założenia konta do zalogowania kesza - marketing pełną gębą. Mam wrażenie, iż obecna strona główna OC informacyjnie bardziej skierowana jest do tych, którzy już w tym "siedzą", niż do tych, którzy dopiero myślą, czy w ogóle zacząć.

Co do tematu głównego tej dyskusji - na temat galerii wszystkich obrazków wrzuconych przez użytkownika, dostępnej z jego profilu mam mieszane uczucia: z jednej strony niby atrakcyjne, z drugiej mogłoby prowadzić do nadużyć i przypadkowych spojlerów.
Dla odmiany być może lepszą opcją byłaby możliwość utworzenia osobnej galerii dla eventu, gdzie każdy kto zalogował uczestnictwo mógłby dorzucić zdjęcia. W ten sposób chcąc obejrzeć zdjęcia z eventu nie trzeba by było się "przekopywać" po kolei przez wpisy. Ja co prawda nie uczęszczam na eventy, ale wyobrażam sobie, iż dla uczestników i obserwatorów mogłoby to być atrakcyjne.

subo
Wyjadacz

Post autor: subo » środa 07 czerwca 2017, 13:05

Jest sens żeby obciążać serwer galeriami? Niektórzy userzy nie chcą by udostępniać taką galerię z ich podobiznami, a każdy może sobie podlinkować co chce...
...

Obrazek Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » środa 07 czerwca 2017, 17:31

rapotek pisze:NA GC na stronie głównej poszli na całość i filmik o zaletach geocachingu wyświetla się od razu w tle. Poniżej wielki formularz do rejestracji, 3 kroki od założenia konta do zalogowania kesza - marketing pełną gębą.
Jest chyba jeszcze parę osób z OC, którzy mają kanał o geocachingu, więc w sumie można by ich poprosić o takie coś. Prośba raczej powinna wyjść od ZOC.
No i słusznie zauważyłeś
rapotek pisze:[Mam wrażenie, iż obecna strona główna OC informacyjnie bardziej skierowana jest do tych, którzy już w tym "siedzą", niż do tych, którzy dopiero myślą, czy w ogóle zacząć.
Sama ogólna definicja to za mało, a rzucanie się od razu na wiki może nieco przytłoczyć na początku.

ODPOWIEDZ