Strona 1 z 1

Apel w sprawie stopniowania trudności terenu

: wtorek 25 października 2016, 21:19
autor: Aris
Chciałbym uczulić Was na poważne podchodzenie do określania poziomu trudności terenu na którym znajdują się Wasze skrzynki.
Poruszam się jeszcze po złamaniu nogi o kulach. Po przerwie wróciłem do zabawy i starałem się wyselekcjonowywać łatwiejsze skrzynki.
Rzeczywistość była okrutna :P A sam nie zwracałem na to większej uwagi i na oko dobierałem numery. :?

https://wiki.opencaching.pl/index.php/S ... Bci_terenu

Re: Apel w sprawie stopniowania trudności terenu

: środa 26 października 2016, 22:51
autor: krcr
Ale jak się ma trudność terenu do Twojego złamania?
Można się połamać przy ekstremalnym keszu, albo takim gdzie kesz jest schowany na metrowym murku (ona wie, że to o niej :D )

Re: Apel w sprawie stopniowania trudności terenu

: środa 26 października 2016, 23:15
autor: Ranwers
Koledze chyba chodzi o to, że jako tymczasowy inwalida (nie uwłaczając kolegom trwale dotkniętym inwalidztwem) nie może podjąć niektórych keszy, bo teren zbyt trudny...

Chociaż warto zwrócić uwagę, że jeden z naszych keszerskich kolegów, który o kulach chodzić pewnie będzie do końca swych dni, MRU w części podziemnej zdobył... tak że ten, teges... dla chcącego... i takie tam... ... ... ... oznaczajmy kesze zgodnie z zasadami...

Re: Apel w sprawie stopniowania trudności terenu

: piątek 28 października 2016, 01:28
autor: Sebastian
Kesz do zdobycia dla osoby na wózku inwalidzkim, trudność terenu oznaczamy max 1,5 . Kesz dla osoby poruszającej się o kulach, trudność terenu max 2. Mnie tak uczyli od ośmiu lat na OC, oraz GC.

Re: Apel w sprawie stopniowania trudności terenu

: piątek 28 października 2016, 08:12
autor: Pawel brasia
System oceny, którym warto się posiłkować mamy tutaj: http://opencaching.pl/rating-c.php
Sebastian pisze:Kesz do zdobycia dla osoby na wózku inwalidzkim, trudność terenu oznaczamy max 1,5 . Kesz dla osoby poruszającej się o kulach, trudność terenu max 2. Mnie tak uczyli od ośmiu lat na OC, oraz GC.
Na pewno to co piszesz może być również pomocne, ale są wyjątki. Tu masz niepełnosprawnego i trudność 5: https://www.youtube.com/watch?v=SL8TqtvWw6s

Re: Apel w sprawie stopniowania trudności terenu

: piątek 28 października 2016, 10:16
autor: Aris
Chodziło mi o zaniżanie trudności terenu względem treści zawartej w linku. Fakt są osoby ograniczone ruchomo itp a nie straszne im podjęcie bardziej wymagających skrzynek. Jednak gdy jest się w jakimś stopniu niepełnosprawnym to zaczyna się zwracać uwagę na trudność terenu w skrzynkach.
Nowa osoba w geocachingu mogłaby się zrazić do zabawy gdyby teren był oznaczony jako 1 a na miejscu spotkało ją niemiłe zaskoczenie.

Re: Apel w sprawie stopniowania trudności terenu

: czwartek 03 listopada 2016, 15:32
autor: lavinka
Skrzynki dla osób niepełnosprawnych mają 1. 1,5 to już uznaniowe, da się dojść z buta, ale nie zawsze o kulach. Powyżej 2 bym odpuściła.