Apel w sprawie stopniowania trudności terenu

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Aris
Wyjadacz
Podziękował: 49 razy
Otrzymane podziękowania: 40 razy

Apel w sprawie stopniowania trudności terenu

Post autor: Aris » wtorek 25 października 2016, 21:19

Chciałbym uczulić Was na poważne podchodzenie do określania poziomu trudności terenu na którym znajdują się Wasze skrzynki.
Poruszam się jeszcze po złamaniu nogi o kulach. Po przerwie wróciłem do zabawy i starałem się wyselekcjonowywać łatwiejsze skrzynki.
Rzeczywistość była okrutna :P A sam nie zwracałem na to większej uwagi i na oko dobierałem numery. :?

https://wiki.opencaching.pl/index.php/S ... Bci_terenu
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Aris za post:
deg

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Apel w sprawie stopniowania trudności terenu

Post autor: krcr » środa 26 października 2016, 22:51

Ale jak się ma trudność terenu do Twojego złamania?
Można się połamać przy ekstremalnym keszu, albo takim gdzie kesz jest schowany na metrowym murku (ona wie, że to o niej :D )
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował: 133 razy
Otrzymane podziękowania: 191 razy

Post autor: Ranwers » środa 26 października 2016, 23:15

Koledze chyba chodzi o to, że jako tymczasowy inwalida (nie uwłaczając kolegom trwale dotkniętym inwalidztwem) nie może podjąć niektórych keszy, bo teren zbyt trudny...

Chociaż warto zwrócić uwagę, że jeden z naszych keszerskich kolegów, który o kulach chodzić pewnie będzie do końca swych dni, MRU w części podziemnej zdobył... tak że ten, teges... dla chcącego... i takie tam... ... ... ... oznaczajmy kesze zgodnie z zasadami...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Ranwers za post:
Aris
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » piątek 28 października 2016, 01:28

Kesz do zdobycia dla osoby na wózku inwalidzkim, trudność terenu oznaczamy max 1,5 . Kesz dla osoby poruszającej się o kulach, trudność terenu max 2. Mnie tak uczyli od ośmiu lat na OC, oraz GC.
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » piątek 28 października 2016, 08:12

System oceny, którym warto się posiłkować mamy tutaj: http://opencaching.pl/rating-c.php
Sebastian pisze:Kesz do zdobycia dla osoby na wózku inwalidzkim, trudność terenu oznaczamy max 1,5 . Kesz dla osoby poruszającej się o kulach, trudność terenu max 2. Mnie tak uczyli od ośmiu lat na OC, oraz GC.
Na pewno to co piszesz może być również pomocne, ale są wyjątki. Tu masz niepełnosprawnego i trudność 5: https://www.youtube.com/watch?v=SL8TqtvWw6s
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » piątek 28 października 2016, 10:16

Chodziło mi o zaniżanie trudności terenu względem treści zawartej w linku. Fakt są osoby ograniczone ruchomo itp a nie straszne im podjęcie bardziej wymagających skrzynek. Jednak gdy jest się w jakimś stopniu niepełnosprawnym to zaczyna się zwracać uwagę na trudność terenu w skrzynkach.
Nowa osoba w geocachingu mogłaby się zrazić do zabawy gdyby teren był oznaczony jako 1 a na miejscu spotkało ją niemiłe zaskoczenie.

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » czwartek 03 listopada 2016, 15:32

Skrzynki dla osób niepełnosprawnych mają 1. 1,5 to już uznaniowe, da się dojść z buta, ale nie zawsze o kulach. Powyżej 2 bym odpuściła.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ