Zabezpieczenie forum przed spamem nieco zbyt skuteczne

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

azhag
Wyjadacz

Zabezpieczenie forum przed spamem nieco zbyt skuteczne

Post autor: azhag » piątek 24 lipca 2015, 11:19

Na działce korzystam z internetu dostarczanego przez Aero2, przez co mam utrudniony dostęp do forum OC — przy próbie wysłania posta wyrzuca mi
Twój adres IP (5.172.247.211) został zablokowany, ponieważ jest na liście niedozwolonych adresów.
Rozłączanie nie pomaga, bo cała pula adresów tego dostawcy trafiła na czarną listę Spamhausa (i podobnych).

Oczywiście rozumiem i całkowicie popieram potrzebę walki ze spamem, w końcu sam administruję pewnym forum i stoję po tej samej stronie barykady ;), ale nie dałoby się jakoś zmienić tego zabezpieczenia? Teraz padło na Aero2, licho wie kto w przyszłości trafi na czarną listę. Na szczęście aktualnie Orange nie ma (a może być, bo „specjaliści SEO” lubią połączenia komórkowe...), więc przez komórkę mogłem tego posta napisać

Od siebie polecam nasz rodzimy Sblam!. Sama ich czarna lista IP wycięła u mnie około 60% prób rejestracji (co oczywiście nie eliminuje problemu całkowicie, ale jednak daje zauważalny rezultat), przy praktycznie zerowym wyniku false positive (jedynie miłośnicy TOR-a się trochę skarżą), a dodatkowo jest przecież filtr postów. Na szybko znaleziona w sieci instrukcja instalacji na phpBB3: http://digit-brush.pl/viewtopic.php?f=35&t=136
Obrazek

ODPOWIEDZ