IKONKI GEOŚCIEŻEK

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
atena-katowice
Stały bywalec

IKONKI GEOŚCIEŻEK

Post autor: atena-katowice » sobota 04 lipca 2015, 10:59

Witanko :)
Takie pytanko do RT lub tam jakiesik innej instancji od geościeżek. Jakie są możliwości techniczne aby na mapie nie wyświetlały się zdobyte już ścieżki lub chociaż miały jakiś ptaszek zaliczenia etc. Kurdeczki byłoby mega fajnie i sporo ludka byłoby zadowolone. Takie jeszcze malusieńkie życzonko, czy da się zrobić powiadomienia o założonych nowych geościeżkach.
pozdrawiam
atena.pl
Obrazek
Tak mało czasu a jeszcze tyle skrzyneczek.

kojoty
Rada Techniczna

Re: IKONKI GEOŚCIEŻEK

Post autor: kojoty » sobota 04 lipca 2015, 11:55

Ogólnie temat "drobnych ulepszeń" w temacie geościeżek przynajmniej mi leży na sercu i obiecuję (już obiecywałem tu komuś) się tym zająć (nie obiecuje żadnych terminów!).

Najbliższa zmiana jaką już mam w sumie gotową to wyświetlanie tylko wybranych geościeżek na mapie v3. Wejdzie w życie pewnie w II połowie lipca (w ostatnich dniach nie było jak tego wrzucić, a teraz na razie czas mi w góry, a nie kodować ).
na mapie nie wyświetlały się zdobyte już ścieżki lub chociaż miały jakiś ptaszek zaliczenia etc.
tak, to jeden z priorytetów...
czy da się zrobić powiadomienia o założonych nowych geościeżkach.
trzeba by pomyśleć jak dokładnie ma to to działać - jeśli mają być to nowe geościeżki analogicznie do nowych keszy (tzn. w podanym okręgu domowym) to nie wiem czy to coś wniesie, bo geościeżki i tak nie da się przeoczyć jeśli ktoś śledzi niewielki region, a jeśli globalnie o wszystkich nowych geościeżkach... hmm - wydaje mi się, że gdy ścieżki będą się "ukrywać" na mapie geościeżek będzie miało to drugorzędne znaczenie. Jeśli na drugim końcu kraju pojawi się jakaś geościeżka to Cię to interesuje bardzo?) - temat rozwojowy - trzeba by pomyśleć.

Tak przy okazji to jedną z rzeczy o jakiej myślę i mam nadzieję zrobić (hmm.. pewnie w najbliższych miesiącach) jest coś w stylu "obserwowania geościeżki" (luźne założenia):
- można "obserwować" ścieżki (analogicznie do kesza) - co oznacza powiadomienia o wpisach w logu
- jest stronka z listą obserwowanych ścieżek, gdzie widać indywidualny postęp dla każdej z nich
- można łatwo zobaczyć kesze z wybranych/obserwowanych ścieżek na mapie (klikając z tej strony)

Pozdrowienia
kojoty

ODPOWIEDZ