Referendum ogólnokeszerskie

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś za dopuszczeniem do głosu keszerów w sprawach ważnych dla naszego serwisu?

Tak, uważam, że powinniśmy mieć możliwość decydowania o dalszych losach serwisu
19
46%
Tak, ale twój pomysł wymaga dopracowania(podaj pomysły)
6
15%
Nie, uważam, że obecna RR w pełni spełnia oczekiwania, które w niej pokładam
15
37%
Nie mam zdania
1
2%

Liczba głosów: 41

KEISOR
Stały bywalec

Re: Referendum ogólnokeszerskie

Post autor: KEISOR » sobota 13 czerwca 2015, 21:46

Krystian, jeżeli Ty nie widzisz zależności pomiędzy aktywnością i doświadczeniem kolegi Arkadiusza a jego kolejnymi wątkami na forum to ja nie mam pytań i dalsza dyskusja merytoryczna (właśnie) mija się z celem...No chyba, że to była prowokacja z Twojej strony. :roll:

A co do szanownego kolegi założyciela tego wątku to nie będę się powtarzał po Hernie bo w dosadny sposób ujął problem.
Po raz kolejny apel: wyjdź gdzieś w teren, poszukaj skrzynek, to jest naprawdę fajna zabawa a krytykę RR sobie odpuść, z tych samych powodów co porównywanie się do sp2ong'a.

got100
Wyjadacz
Podziękował: 95 razy
Otrzymane podziękowania: 70 razy

Post autor: got100 » sobota 13 czerwca 2015, 23:50

Keisor, to napisz może, od ilu znalezionych keszy można krytykować RR. Od 100, od 1000, może od 6000, a może tylko koledze Qbackiemu wypada wytknąć to i owo Radzie Rejsu?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi got100 za post:
miklobit

KEISOR
Stały bywalec

Post autor: KEISOR » sobota 13 czerwca 2015, 23:58

Tomek, rozumiem Twoje rozgoryczenie, szczególnie po ostatnich wydarzeniach ale to nijak ma się do tego czym raczy nas kolega ArekPro.

sajmon
Wyjadacz

Post autor: sajmon » niedziela 14 czerwca 2015, 09:20

Miałem nie drążyć wątków i pomysłów ArkaPro, ale jednak...
@Krystian, @Got, tu nie chodzi o to, kto i czy w ogóle może krytykować RR. Ja tu krytyki się nie doszukuję. Myślę, że Hernowi, Keisorowi chodzi o to, że ArekPro ma 12 znalezień i 35 postów na forum - głównie dotyczących interpretacji regulaminu, referendów, jak słupki urosną itp. Czyli mamy keszera teoretyka, który drążyć będzie nasze 'prawo', a w teren nie idzie.
Sorry, ale już na co dzień w pracy mam do czynienia z przepisami tworzonymi przez mądre głowy zza biurka, które nie są praktykami - i mam czasami dość. Jeżeli za tworzenie reguł panujących na OC weźmie się równie niedoświadczona osoba to słabo to widzę.

@ArekPro - jeśli chcesz zmieniać OC na lepsze, zawsze możesz kandydować do RR. Ostatnio łatwiej wygrać, bo na 5 miejsc było 8 chętnych :) Pewnie myślisz "któż na mnie zagłosuje?". Ano jeśli założysz kilka gwiazdkowych keszy (a by to zrobić trzeba jeszcze więcej znaleźć - i to właśnie takich wypasionych, by mieć jakieś 'pojęcie', że kesze to nie tylko eppendorfki i zakopki), pojawisz się na kilku spotkaniach, może zostaniesz przewodnikiem, zaprezentujesz kilka ciekawych pomysłów - może wtedy i ja oddam swój głos na Ciebie :)
Tak więc na razie proponuję wyjście w teren, ta politykę szkoda pogody.

got100
Wyjadacz

Post autor: got100 » niedziela 14 czerwca 2015, 09:46

KEISOR pisze:Tomek, rozumiem Twoje rozgoryczenie, szczególnie po ostatnich wydarzeniach ale to nijak ma się do tego czym raczy nas kolega ArekPro.

Tu nie chodzi o to, czy jestem rozgoryczony, czy też nie. Nie chodzi również o to, czy obecna rada dobrze sprawuje swoje rządy, czy raczej, mówiąc kolokwialnie, olewa swoje sprawy. Chodzi o to, że (tak jak powiedział kiedyś ktoś mądry), powinna być możliwość wcześniejszego odwołania RR. Teraz takiej możliwości nie ma :wink: Wybieramy piątkę ludzi i w zasadzie dajemy im carte blanche. A co zrobić w przypadku zupełnej indolencji i nieporadności władz, czekać aż znowu Żywcu przyjedzie na białym koniu?

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » niedziela 14 czerwca 2015, 11:16

sajmon pisze:Miałem nie drążyć wątków i pomysłów ArkaPro, ale jednak...
@Krystian, @Got, tu nie chodzi o to, kto i czy w ogóle może krytykować RR. Ja tu krytyki się nie doszukuję. Myślę, że Hernowi, Keisorowi chodzi o to, że ArekPro ma 12 znalezień i 35 postów na forum - głównie dotyczących interpretacji regulaminu, referendów, jak słupki urosną itp. Czyli mamy keszera teoretyka, który drążyć będzie nasze 'prawo', a w teren nie idzie.
A mi chodzi o to, żeby merytorycznie wykazać, że pomysł jest do niczego, a nie na pierwszy plan wysuwać argument "mało znalazłeś, to się nie odzywaj". Porównajcie posty art_noise'a i KEISORA - widzicie różnice?
sajmon pisze:założysz kilka gwiazdkowych keszy (a by to zrobić trzeba jeszcze więcej znaleźć - i to właśnie takich wypasionych, by mieć jakieś 'pojęcie', że kesze to nie tylko eppendorfki i zakopki)
Co do ogólnej zasady się zgadzam, ale zdarzają się wyjątki - dopiero co akceptowałem kesza założonego przez osobę z miesięcznym stażem i myśle, że może jakieś gwiazdki za niego dostać (ale w rejonie, gdzie on działa nie przypominam sobie żadnej ependorfki :wink: )
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

sajmon
Wyjadacz

Post autor: sajmon » niedziela 14 czerwca 2015, 11:42

krystiant pisze:A mi chodzi o to, żeby merytorycznie wykazać, że pomysł jest do niczego, a nie na pierwszy plan wysuwać argument "mało znalazłeś, to się nie odzywaj". Porównajcie posty art_noise'a i KEISORA - widzicie różnice?
Wg mnie merytoryka dyskusji jest związana z aktywnym keszowaniem. Załóżmy, że zaraz pojawi się dyskusja np o urbexach. Jak merytorycznie w tym temacie będzie się wypowiadać ktoś, kto nie miał z tym nic do czynienia? Jak o mobilniakach porozmawia ktoś, kto żadnego nie pojął (ani tego prawdziwie w terenie, ani typowego eventowego - i tu i tu są kiepskie i wartościowe). Na podstawie logów? Powtarzam: doprowadzi to do tworzenia zasad przez osoby, które z nich nie korzystają (bo nie keszują). Przerabiam to w pracy (podobnie jak inni) i nie jest to fajne.

Jeszcze pytanie: co należałoby poddać pod głosowanie w referendach? Czy są jakieś konkretne problemy, dla których ma być wprowadzona procedura referendum, czy tylko tworzymy kolejny teoretyczny byt? I co na to RT? Czy radosna twórczość przegłosowana w referendum ma szansę być wprowadzona?
Merytorycznie: zgłaszający propozycję do referendum ma mieć potwierdzenie od RT, że oprogramują jego pomysły w razie ich zatwierdzenia w referendum. Bo inaczej to bicie piany...
Co do ogólnej zasady się zgadzam, ale zdarzają się wyjątki - dopiero co akceptowałem kesza założonego przez osobę z miesięcznym stażem i myśle, że może jakieś gwiazdki za niego dostać (ale w rejonie, gdzie on działa nie przypominam sobie żadnej ependorfki :wink: )
W Krk to właśnie raczej eppendorfki... szału w każdym razie nie ma (hint: chińczyk ;) ).

ArekPro
Bywalec

Post autor: ArekPro » niedziela 14 czerwca 2015, 11:51

KEISOR pisze:Po raz kolejny apel: wyjdź gdzieś w teren, poszukaj skrzynek, to jest naprawdę fajna zabawa a krytykę RR sobie odpuść, z tych samych powodów co porównywanie się do sp2ong'a.
Ja w teren nie wychodzę? Jak można po ilości znalezionych skrzynek oceniać czy wychodzę w teren czy nie? Te skrzynki, które są zalogowane w serwisie to nie wszystkie, do których podchodziłem(po prostu nie wpisywałem DNF-ów - miałem za małe doświadczenie) choćby te skrzynki:
Starowiślna - znaleziona, ale nie miałem nic do pisania, Redemptoryści - mimo przeszukania wielu potencjalnych miejsc - nie znaleziona, Moje kino. - znowu poszukiwane, ale nie znalezione(mimo zachęcającego opisu "Skrzynka widoczna jest z daleka.", Mateczny - poszukiwania, co prawda z problemami - czyściciele okien - nie znalezione, Pomnik Marii Konopnickiej w Krakowie - też bez skutku... i jak tu się nie zniechęcić do poszukiwania skrzynek? Prawie wszystkie, świetnie oceniane - dałyby mi dużą wiedzę z maskowania- ale nie znalazłem. Po za tym byłem wiele razy w terenie przy okazji "Geocachingu Aktywnego" czyli zakładania skrzynek w ostatnim czasie.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » niedziela 14 czerwca 2015, 12:19

Powyższe argumenty o jednym dodatkowym znalezieniu i 4 nieznalezieniach diametralnie zmieniają całą sytuację i wizerunek ArkaPro w dyskusji.
I co kolego Keisor - zatkało kakało?

A teraz na serio. Zamiast toczyć jałowe dyskusje z których nic nie wyniknie (przerabiałem wielokrotnie) proponuje skupić się najpierw na swoim kluczowym zadaniu czyli geościeżka w Krakowie. Jeżeli nowa ścieżka będzie dobrze zrobiona to kolejny duży plus dla tego miasta. Jeżeli kolega z jakiegoś powodu na awersję do wychodzenia w teren (socjofobia, antropofobia, molismofobia aż po fobofobie), to zamiast tracić siły na bicie w klawiaturę lepiej zobaczyć jak robią to inni.
https://www.youtube.com/results?search_ ... geocaching
Uwaga. Nie trzeba oddalać się od monitora.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » niedziela 14 czerwca 2015, 15:27

sajmon pisze:Wg mnie merytoryka dyskusji jest związana z aktywnym keszowaniem. Załóżmy, że zaraz pojawi się dyskusja np o urbexach. Jak merytorycznie w tym temacie będzie się wypowiadać ktoś, kto nie miał z tym nic do czynienia?
A jeżeli od np. 20 lat łazi po urbeksach, a keszuje od niedawna? Nigdy nie wiadomo kto się kryje za nickiem i jakie ma doświadczenie, a liczba zalogowanych keszy o tym nie mówi... Ja znam kilku keszerów, którzy mają duuuuużooooo więcej znalezień niż zalogowań, więc dyskutując z kimś nawet nie patrzę ile znalazł, tylko co i jak pisze.
Ale może dyskusję o powiązaniach między ilością znalezień a rozsądkiem i doświadczeniem zostawmy może na osobny wątek.
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował: 78 razy
Otrzymane podziękowania: 135 razy

Post autor: dallas » niedziela 14 czerwca 2015, 18:12

krystiant pisze:A jeżeli od np. 20 lat łazi po urbeksach, a keszuje od niedawna? Nigdy nie wiadomo kto się kryje za nickiem...
- no przecież autor opisał dokładnie ile i czego nie zalogował, więc niespodzianki raczej nie będzie.
krystiant pisze:Ja znam kilku keszerów, którzy mają duuuuużooooo więcej znalezień niż zalogowań
A ja widziałem takich, którzy mają więcej zalogowań niż znalezień :lol:
I taka dyskusja...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi dallas za post:
Geogosia

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » niedziela 14 czerwca 2015, 18:49

I właśnie dlatego twierdzę, że liczba w profilu nie jest miarodajna dla oceny stopnia zaawansowania użytkownika...

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » niedziela 14 czerwca 2015, 20:26

sajmon pisze:I co na to RT? Czy radosna twórczość przegłosowana w referendum ma szansę być wprowadzona?
Ostatnio z kilku różnych wypowiedzi na forum się dowiedziałem, że wszystko zajmuje około 5 minut, więc: oczywiście!. :mrgreen:

Sowa7
Bywalec

Post autor: Sowa7 » wtorek 16 czerwca 2015, 00:17

ArekPro, kesz barbakan, szukalem go jak zaczynalem zabawe, chodzilem do niego bite 3-4 razy w tygodniu przez jakis miesiac i w koncu sie udalo. Zadnych ciekawych maskowan to ty nie poznasz jak od tak sie poddajesz, rozumiem ze jak nie ma na widoku to nawet nie szukasz.
PS. Kesz mateczny, slyszalem ze panowie od szyb nawet ci kesza podadza, ale trzeba im wtedy dac na piwo. Maskowanie fajne, lecz... kazdy ma swoj gust :-)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: chinczyk » czwartek 25 czerwca 2015, 18:48

ArekPro pisze:Czyli zrobienie ankiety np. przez https://www.google.com/forms/about/ to jest duży problem?

Panie , uważasz że każde konto może zagłosować w takiej ankiecie ? Zastanawiałeś się może kiedyś dlaczego dla głosowania do RR jest przygotowany taki a nie inny skrypt ?

Przygotowanie mechanizmu dotyczącego referendów było jednym z pierwszych tematów nowej RR , ale nie jest takie proste. Trzeba zachować pewne prawo głosowania itd. A takie coś wymaga mocy przerobowej której ani RR ani RT w tej chwili nie posiada. Borykamy się z innymi problemami które w tej chwili o wiele bardziej absorbują czas i ludzi ...

Pomysł jednak jest dobry , ale musi poczekać ...
Obrazek

ODPOWIEDZ