Referendum ogólnokeszerskie

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś za dopuszczeniem do głosu keszerów w sprawach ważnych dla naszego serwisu?

Tak, uważam, że powinniśmy mieć możliwość decydowania o dalszych losach serwisu
19
46%
Tak, ale twój pomysł wymaga dopracowania(podaj pomysły)
6
15%
Nie, uważam, że obecna RR w pełni spełnia oczekiwania, które w niej pokładam
15
37%
Nie mam zdania
1
2%

Liczba głosów: 41

ArekPro
Bywalec

Referendum ogólnokeszerskie

Post autor: ArekPro » piątek 12 czerwca 2015, 21:01

Cześć,
Nie mogę patrzeć jak przez już ponad 160 dni Rada Rejsu, która jest odpowiedzialna za wprowadzanie nowych funkcji i słuchanie całej społeczności OP nie ustosunkowała się do nurtujących nas spraw wirtuali i mobilniaków.Ile mamy czekać? Pół roku? Rok? Do końca kadencji? Uważam więc, że może warto by było wprowadzić metodę przyjmowania nowych pomysłów także przez społeczność Opencaching, przez zastosowanie ankiety na stronie głównej. Ankieta, mogłaby być zgłoszona przez:
  • 3 członków RR
  • 3 członków COG
  • 3 członków RT
  • 30 keszerów poprzez uzyskanie większości(ponad 50% głosów na TAK conajmniej 30 keszerów za) w ankiecie na forum
Następnie w okresie 7 dni od zgłoszenia propozycji RT przygotowywałaby ankietę, do której link byłby wstawiany na stronę główną. Po uzyskaniu akceptacji pomysłu przez ponad 66% keszerów biorących udział w ankiecie przy udziale przynajmniej 200 keszerów byłby on skierowywany do RR. W przypadku zmian w regulaminie lub funkcjonowaniu serwisu byłaby wymagana akceptacja przez 80% keszerów przy udziale conajmniej 500. Ankieta trwałaby dotąd, aż odpowiednio 200 lub 500 keszerów oddałoby głos lub 2 miesiące. Jednocześnie mogłyby się odbywać maksymalnie 2 ankiety. Przy uzyskaniu akceptacji pomysłu RR miałaby obowiązek ustosunkowania się do sprawy w ciągu 14 dni. Jeżeli nie było by dalszych zastrzeżeń pomysł miałby być wprowadzony w terminie do 1-3 m-c(w zależności od zaawansowania pomysłu) od ustosunkowania się RR do pomysłu.W przypadku nie dotrzymania terminu RR dostawałaby upomnienie, 2 upomnienia obowiązkowa dymisja RR i przyspieszone wybory.

Rzecz jasna to tylko zamysł i liczby tu przedstawione mogą ulec zmianie. Co o tym myślicie? Chcecie decydować o dobru własnego serwisu czy wolicie liczyć na RR?
Ostatnio zmieniony piątek 12 czerwca 2015, 21:59 przez ArekPro, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Referendum ogólnokeszerskie

Post autor: brasia » piątek 12 czerwca 2015, 21:08

Czego miałyby dotyczyć te referenda? Każdego pomysłu jaki przyjdzie do głowy, spraw ważnych?
Uważam, że opcja 1 osobowego zgłaszania referendum nie jest trafionym pomysłem.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

ArekPro
Bywalec

Post autor: ArekPro » piątek 12 czerwca 2015, 21:11

No to zmienię na 3 osobową. Jeśli chodzi o to czego by dotyczyło, spraw aktualnie wymagających decyzji rzecz jasna głupie i nie mające sensu oraz niewykonalne pomysły nie zdobyłyby akceptacji społeczności więc tylko sprawy ważne wchodziłyby w grę.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Post autor: art_noise » piątek 12 czerwca 2015, 21:47

Kierunek ok, ale terminy takie że zanim przejdzie to całą ścieżkę to kadencja RR się skończy. Tym bardziej że jak proponujesz 3 ostrzeżenia są potrzebne do odwołania RR
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » piątek 12 czerwca 2015, 21:49

ArekPro pisze:Następnie RT przygotowywałaby ankietę,
Bum tra la la, uważasz, że RT ma moce przerobowe żeby takie ankiety przygotowywać? Pytałeś? Wróżysz z fusów? Czy tylko pobożne życzenia?

ArekPro
Bywalec

Post autor: ArekPro » piątek 12 czerwca 2015, 21:55

RT nie może nawet ankiety przygotować? Jakie moce przerobowe? Jakoś do głosowania na RR ankieta była gotowa więc w czym problem? Poprawiłem trochę terminy.
Ostatnio zmieniony piątek 12 czerwca 2015, 22:00 przez ArekPro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Post autor: art_noise » piątek 12 czerwca 2015, 22:00

ArekPro pisze:RT nie może nawet ankiety przygotować? Jakie moce przerobowe? Jakoś do głosowania na RR ankieta była gotowa więc w czym problem?
Faktycznie jest z tym problem.

Obrazek Obrazek

ArekPro
Bywalec

Post autor: ArekPro » piątek 12 czerwca 2015, 22:01

Czyli zrobienie ankiety np. przez https://www.google.com/forms/about/ to jest duży problem?

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Post autor: art_noise » piątek 12 czerwca 2015, 22:07

ArekPro pisze:Czyli zrobienie ankiety np. przez https://www.google.com/forms/about/ to jest duży problem?
Jak sam stworzysz ankietę to nie problem ;) Ale jak zlecisz RT na OC.PL - tak jak pisałem wcześniej - problem :lol:

Obrazek Obrazek

KEISOR
Stały bywalec
Podziękował: 32 razy
Otrzymane podziękowania: 24 razy

Post autor: KEISOR » piątek 12 czerwca 2015, 22:51

Szanowny kolego ArekPro zamiast zakładać kolejny idiotyczny wątek na forum, to może byś wyszedł w teren? Przewietrzył się? Pokeszował coś, bo 12 skrzynek przez 2 lata w OC szału nie robi...
Załączniki
znalezione4.png
znalezione4.png (109.56 KiB) Przejrzano 2003 razy
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi KEISOR za post (razem 2):
GeogosiaJano

Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Podziękował: 38 razy
Otrzymane podziękowania: 40 razy

Post autor: Hern » piątek 12 czerwca 2015, 23:24

ArekPro pisze:Czyli zrobienie ankiety np. przez https://www.google.com/forms/about/ to jest duży problem?
Tylko, że w tej "ankiecie" można dać ile się chce głosów. Wynik będzie z kosmosu. Zawsze.
Kolega wyżej dobrze radzi. Zamiast polityką i nieprzemyślanymi zupełnie pomysłami zajmij się po prostu keszowaniem.

PS:
W ankiecie brakuje opcji "pomysł bez sensu". Zasadniczo nie biorę udziału w tak stronniczych ankietach jak Twoja.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Hern za post:
Sowa7
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...

ArekPro
Bywalec

Post autor: ArekPro » sobota 13 czerwca 2015, 10:44

KEISOR pisze:Szanowny kolego ArekPro zamiast zakładać kolejny idiotyczny wątek na forum, to może byś wyszedł w teren? Przewietrzył się? Pokeszował coś, bo 12 skrzynek przez 2 lata w OC szału nie robi...
A co powiesz zatem na to: Sam sp2ong jeden z założycieli opencaching, którego rzecz jasna szanuję i nie chcę w żaden sposób obrazić czy krytykować, ma znalezione 41 skrzynek na 9 lat więc moje 12 na 2 lata z przerwą w geocachingu chyba przez rok to nie aż tak mało.

Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Podziękował: 38 razy
Otrzymane podziękowania: 40 razy

Post autor: Hern » sobota 13 czerwca 2015, 11:30

ArekPro pisze:
KEISOR pisze:Szanowny kolego ArekPro zamiast zakładać kolejny idiotyczny wątek na forum, to może byś wyszedł w teren? Przewietrzył się? Pokeszował coś, bo 12 skrzynek przez 2 lata w OC szału nie robi...
A co powiesz zatem na to: Sam sp2ong jeden z założycieli opencaching, którego rzecz jasna szanuję i nie chcę w żaden sposób obrazić czy krytykować, ma znalezione 41 skrzynek na 9 lat więc moje 12 na 2 lata z przerwą w geocachingu chyba przez rok to nie aż tak mało.
Po pierwsze sp2ong od dawna już nie szuka, właściwie szukał tylko 2007 roku. Po drugie w tych czasach w serwisie było tyle skrzynek ile teraz nierzadko w średnim mieście. Niektóre dzisiejsze projekty to 20-30% wszystkich zarejestrowanych wówczas keszy. Znaleźć w 2007r 27 keszy to jak teraz co najmniej 500-1000. I na koniec: jakoś nie zauważyłem kompletnie nieprzemyślanych pomysłów u sp2onga.
PS:
Porównywanie się kogoś kto znalazł 12 keszy (co można w Krakowie zrobić w godzinę) do twórcy serwisu wydaje mi się co najmniej niesmaczne.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Hern za post (razem 4):
ronjaJanoart_noiseKEISOR
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...

Awatar użytkownika
Szarlih
Bywalec
Podziękował: 23 razy
Otrzymane podziękowania: 8 razy

Post autor: Szarlih » sobota 13 czerwca 2015, 13:58

Hern pisze: co można w Krakowie zrobić w godzinę
Hehe, w Szczecinie w 10 minut
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Szarlih za post:
dzazder

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 114 razy
Otrzymane podziękowania: 329 razy

Post autor: krystiant » sobota 13 czerwca 2015, 17:08

KEISOR pisze:12 skrzynek przez 2 lata w OC szału nie robi...
ArekPro pisze:sp2ong jeden z założycieli opencaching, którego rzecz jasna szanuję i nie chcę w żaden sposób obrazić czy krytykować, ma znalezione 41 skrzynek na 9 lat
Hern pisze:Porównywanie się kogoś kto znalazł 12 keszy (co można w Krakowie zrobić w godzinę) do twórcy serwisu wydaje mi się co najmniej niesmaczne.
Szarlih pisze:
Hern pisze: co można w Krakowie zrobić w godzinę
Hehe, w Szczecinie w 10 minut
Ale jakie to wszystko ma znaczenie w dyskusji o pomyśle organizowania ankiet/referend związanych z dalszym rozwojem serwisu?
Może jednak zamiast wypominać komuś ile znalazł podyskutować merytorycznie...

Mi osobiście do niczego nie są potrzebne te ostatnio wprowadzone, jak i proponowane zmiany. Ja potrzebuję tylko możliwości wyszukania skrzynek w interesującym mnie obszarze i ściągnięcia gpx'a... Wprowadzanie dodatkowych statystyk, medali, ankiet ani mi w tym nie pomaga, ani nie przeszkadza - no może ankiety tak, bo może zostać przegłosowane, że np. wyrzucamy z serwisu wszystkie tradycyjne :mrgreen:
Ale żeby nie było, że jestem tak całkiem anty wszelkim zmianom - wprowadzenie funkcjonalności "moje trasy" uważam za bardzo, bardzo przydatne :D
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post (razem 2):
parlandobrasia
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

ODPOWIEDZ