Propozycje założenia skrzynek

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

ArekPro
Bywalec

Propozycje założenia skrzynek

Post autor: ArekPro » wtorek 17 lutego 2015, 20:34

Proponuje, aby na forum stworzyć nowy dział "Propozycje założenia skrzynek". W tym dziale keszerzy, którzy znaleźli fajne miejsce na skrzynkę, ale np. Nie mogą/chcą zakładać tu skrzynki, są tu "przejazdem" i nie będą mogli jej serwisować lub nie mają pomysłu na samą skrzynkę mogliby zamieszczać ogłoszenia z przybliżonym miejscem założenia skrzynki. Forum byłoby podzielone na 16 działów z województwami.W sprawie założenia skrzynki osoba zainteresowana pisałaby tgz. post prywatny widoczny tylko dla założyciela wątku i wtedy dostawałaby precyzyjne miejsce założenia skrzynki(aby nie spojlerować innym). Na tym forum byłyby 4 rodzaje prefiksów przed ogłoszeniem: [Nowe] - ogłoszenie, do którego jeszcze nikt się nie zgłosił, [W trakcie ustalania] - ogłoszenie, do którego zgłosiła się przynajmniej 1 osoba, [Nieaktualne] - skrzynka już założona lub sprawa nieaktualna, [Zarchiwizowane] - do ogłoszenia nikt się nie zgłosił przez okres 6 miesięcy lub zostało zarchiwizowane przez właściciela.
Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna

Re: Propozycje założenia skrzynek

Post autor: Silent A » środa 18 lutego 2015, 08:56

Czyli mówisz że miejscowi są za głupi aby znaleźć dobre miejsca i przyjezdni muszą im je wskazywać ?
To że komuś się wydaje że miejscówka jest dobra nie znaczy że tak jest - może ktoś już ją przeanalizował i doszedł do wniosku że nie warto zakładać skrzynki ?

Nie wróżę przyszłości temu pomysłowi...
Obrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator

Post autor: Ranwers » środa 18 lutego 2015, 09:28

Zgadzam się z Silent A. A jeżeli już w jakiś zaskakujący sposób przejezdny keszer znajdzie perełkę, którą przegapili lokalsi, to nic prostszego, niż znaleźć najbliższego przewodnika i dać mu znać. On już będzie znał lokalne środowisko i zaradzi coś, na nieokeszowaną perełkę ;-)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

bartek-111
Nowy na forum

Post autor: bartek-111 » środa 18 lutego 2015, 20:21

Nie wiem jak to wygląda w innych częściach kraju, ale ja dzięki OC na nowo poznaje nowe o których nie wiedziałem w swoim mieście, np nowy twór Dallasa -> KLIK <- i sam się zmobilizowałem żeby powyszukiwać na swoim terenie podobne perełki. Więc raczej wątpię, żeby ktoś przyjazdem znalazł coś naprawdę super co umknęło uwadze lokalnym keszereom. Bo z analizy mapy najczęściej mi wychodzi że nic nie umknęło, tylko się naprawia albo jest już w archiwum. Po za tym sam już kilka miejscówek odpuściłem bo nie mam na nie żadnego pomysłu, albo niby ciekawe miejsce jest wcale nieciekawe.

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec

Post autor: DeepBlue » czwartek 19 lutego 2015, 10:59

Tu macie inicjatywę, która godzi wiele powyższych pomysłów: WuchtaWiary
Można założyć skrzynkę, jeśli miejsce tego warte, oddać do adopcji chętnemu z okolic kordów.
Obrazek

Tomanek111
Wyjadacz

Post autor: Tomanek111 » piątek 20 lutego 2015, 22:17

ArekPro bardzo dobry pomysł. Ileż to razy przejeżdżamy obok obiektu z dala od domu i tak nam żal, że nie ma tutaj skrzynki. Z własnego doświadczenia wiem, że zakładanie skrzynek z dala od swojego miejsca zamieszkania staje się ogromnym problemem przy serwisach. Podobną inicjatywę, którą proponujesz zainicjował swojego czasu Tat11 swoim "Pokazywaczem". I słusznie.

DeepBlue- inicjatywa, którą reklamujesz, nie działa.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
DeepBlue
Stały bywalec

Post autor: DeepBlue » sobota 21 lutego 2015, 23:16

Tomanek111 pisze:DeepBlue- inicjatywa, którą reklamujesz, nie działa.
Mam nadzieję, że to tylko niedogadanie regionalne... Mam info na żywo dzięki spotkaniu przy jednej z gnieźnieńskich skrzynek. Pogadam z kim trzeba, dam znać jak to wygląda...
Obrazek

ODPOWIEDZ