Nowy Silnik Forum

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Kontakt:

Nowy Silnik Forum

Post autor: szanto » wtorek 06 stycznia 2015, 14:02

chinczyk pisze:Udało się upodobnić nowy styl forum , do takiego który znacie i lubicie [...]
Umieściłem ten post tutaj, wśród m.in. błędów, bo mam nadzieję, że jest to forma przejściowa. :?
Mam na myśli obecny wygląd forum.
Kolorystyka jest mniej ważna, bo może być zależna od gustu przeglądającego ale jest beznadziejna.
Ważniejsze jest to, że obecnie nie można jednym rzutem oka ogarnąć całości, tzn. całej szerokości linijki [wielkość strony w przeglądarce mniejsza niż normalna]. Muszę wodzić oczami od lewa do prawa aby zorientować się kto pisze, na jaki temat i kiedy napisał.
Nie wiem - może tylko ja mam takie odczucia ale poprzednia wersja forum była wygodniejsza i po prostu lepsza.
Ta zmiana mi sie nie podoba. :(
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » wtorek 06 stycznia 2015, 14:44

Tak to już jest, że przy każdej zmianie znajdzie się ktoś niezadowolony ;). Mi np nowy styl odpowiada.

Awatar użytkownika
Boguś z Polska
Rada Techniczna

Re: Nowy Silnik Forum

Post autor: Boguś z Polska » wtorek 06 stycznia 2015, 17:48

szanto pisze:Kolorystyka jest mniej ważna, bo może być zależna od gustu przeglądającego ale jest beznadziejna.
Mi też się stara, szara bardziej podobała.
szanto pisze: Ważniejsze jest to, że obecnie nie można jednym rzutem oka ogarnąć całości, tzn. całej szerokości linijki [wielkość strony w przeglądarce mniejsza niż normalna].
Chyba nie kumam, jeżeli chodzi o layout, to szerokość wydaje się być taka sama. Ja mam 1024x768, ale nawet jak zwężę okienko przeglądarki, to nadal mam i treść posta, i informacje o piszącym.
Post powyżej służy do samodzielnego złożenia. Wstaw wybrane przez siebie emotikony w odpowiednie miejsca.
https://bogus-z-polska.pl/

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 17 razy
Kontakt:

Post autor: szanto » wtorek 06 stycznia 2015, 19:53

Boguś z Polska pisze: [...]szerokość wydaje się być taka sama. Ja mam 1024x768, ale nawet jak zwężę okienko przeglądarki, to nadal mam i treść posta, i informacje o piszącym.
Ja też mam.
Ale w starej wersji oko ogarniało całość a w nowej muszę czytać z lewej i z prawej osobno.
Nie wiem jak to łatwiej opisać :|
To tak jak siadasz w kinie za blisko ekranu i musisz czytać napisy [wiem, wiem - tego już nie ma :) ]. Z pewnej odległości po prostu patrzysz na ekran i je ogarniasz; z za bliskiej muszisz gmerać oczami albo nawet głową od lewa do prawa.
Rob pisze:Tak to już jest, że przy każdej zmianie znajdzie się ktoś niezadowolony ;). Mi np nowy styl odpowiada.
Ale po to jest chyba forum, żeby przedstawić swoją opinię. :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi szanto za post:
meteor2017
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » środa 07 stycznia 2015, 10:10

szanto pisze: Mam na myśli obecny wygląd forum.
Kolorystyka jest mniej ważna, bo może być zależna od gustu przeglądającego ale jest beznadziejna.
Beznadziejna to za dużo powiedziana, ale wg mnie jest mniej czytelna niż poprzednia.
szanto pisze: Ważniejsze jest to, że obecnie nie można jednym rzutem oka ogarnąć całości, tzn. całej szerokości linijki [wielkość strony w przeglądarce mniejsza niż normalna]. Muszę wodzić oczami od lewa do prawa aby zorientować się kto pisze, na jaki temat i kiedy napisał.
Nie wiem - może tylko ja mam takie odczucia ale poprzednia wersja forum była wygodniejsza i po prostu lepsza.
Ta zmiana mi sie nie podoba. :(
Wysokość tematów się chyba zmieniła, przez co widać mniej. Ale cóż chyba do każdej zmiany trzeba się przyzwyczaić.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » środa 07 stycznia 2015, 10:47

prace jeszcze nie są zakończone. Aczkolwiek z problemem że coś się nie mieści jeszcze się nie spotkałem, a na róznych monitorach sprawdzałem
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: szanto » środa 07 stycznia 2015, 12:58

r00t7 pisze:[...]Aczkolwiek z problemem że coś się nie mieści jeszcze się nie spotkałem, a na róznych monitorach sprawdzałem
Wow!
A kto pisze, że mu się 'nie mieści'?
Pozazdrościć .... :wink:
Obrazek ObrazekObrazek

Piostu
Stały bywalec

Post autor: Piostu » środa 07 stycznia 2015, 15:28

A u mnie się mieści aż za dużo w jednym miejscu ... :)
Obrazek
ObrazekObrazek

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » środa 07 stycznia 2015, 19:19

A ja bym chcial, żeby linki w postach otwieraly sie w nowych oknach. Takie to proste do zrobienia, a forum jest tam gdzie bylo, mozna czytac nadal, nowe okno obejrze pozniej.

B
Pozdrawiam
Belushi
http://www.rzeszuf.com

parlando
Forumator

Post autor: parlando » środa 07 stycznia 2015, 19:37

Belushi pisze:A ja bym chcial, żeby linki w postach otwieraly sie w nowych oknach.

Kliknięcie rolką myszy jest o wiele wygodniejsze... Chyba, że nie używasz myszy (tablet, telefon, laptop) :)

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » środa 07 stycznia 2015, 20:50

parlando pisze:Kliknięcie rolką myszy jest o wiele wygodniejsze...
Od lewego myszy? Żartujesz?
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » środa 07 stycznia 2015, 21:17

Nie uzywam myszy. I nie wydaje mi sie, zeby nawyk kliku lewym wyparl we mnie nawyk kliku prawym i wybranie z menu "otworz w nowym oknie".
Dlatego poprosze jesli mozna.

B
Pozdrawiam
Belushi

parlando
Forumator

Post autor: parlando » środa 07 stycznia 2015, 21:32

Ajger pisze: Od lewego myszy? Żartujesz?
Przeczytaj proszę post Belushiego, do którego się odnosiłem...

BTW, wstążka, że dany użytkownik jest online (ta widoczna w treści posta) nie powinna być gdzieś po prawej - tam gdzie powinien być nick lub avatar?

Belushi
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Belushi » środa 07 stycznia 2015, 21:54

Nie klocmy sie choc w jednym watku. Naprawde prostsze jest otwieranie linkow po kliku w niego w nowej karcie. A co do wstazki- faktycznie, lepiej by wygladala obok nicka.

B
lekko napiety po wiadomosciach z Dakaru
Pozdrawiam
Belushi

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: chinczyk » czwartek 08 stycznia 2015, 08:11

Ludzie wszystko spoko ale czy wy rozumieniecie że stary wygląd z nowym silnikiem nie gada ? To jest pierwsza sprawa , druga silnik trzeba było wymienić bo był bardzo stary. A doprowadzenie całości do takiego wyglądu zajęło mi i tak mnóstwo czasu.

Jeżeli znajdę go w przyszłości jeszcze więcej to postaram sie pogrzebać w stylach i zmienić kolory belek , jak i poprawić kilka niedogodności - chodź tu nie jestem pewny czy się da...
Obrazek

ODPOWIEDZ