Skrzynki wirtualne

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna

Re: Skrzynki wirtualne

Post autor: Silent A » czwartek 23 października 2014, 16:33

Quo Vadis RR ? Gdzie te ambitne hasła z kampanii wyborczej ?
Po kiego grzyba chcecie przywracać wirtuale - w jakiejkolwiek formie ? Nikomu one do szczęścia nie są potrzebne więc to niepotrzebne bicie piany.

Zamiast myśleć o przywracaniu wirtuali byście się zajęli istniejącymi czyli wprowadzeniem weryfikacji czy skrzynka wirtualna i/lub jej autor jeszcze działa - na przykład przez okresowe (co roku) przestawianiem wszystkich wirtuali na tymczasowo niedostępne - jak autor działa to sobie ją przywróci, jak nie to pójdzie do piachu.

Z trójcy wirtuale/mobilniaki/owny jedyne warte zachowania przy ograniczeniach to są owny - przyjemnie jest pobawić się fajnym ownem na spotkaniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Post autor: miklobit » czwartek 23 października 2014, 20:59

dallas pisze:Tu może dojść do paradoksu, zamiast ciekawego powrotu do przeszłości dostaniemy mikrusa pod parapetem...
A jeden drugiemu coś przeszkadza ? Jeśli to problem, że ikonki na mapie by się nakładały to oczywiście na górze i pierwsza aktywna na kliknięcie powinna być tradycyjna. Ale wyszukiwarkę to chyba kazdy umie obsługiwać.
Silent A pisze: Z trójcy wirtuale/mobilniaki/owny jedyne warte zachowania przy ograniczeniach to są owny - przyjemnie jest pobawić się fajnym ownem na spotkaniu.
Czyli również przyjemnie zablokować wszystko co dla kogoś innego może być fajne a dla ciebie nie jest ...
Z każdym ograniczeniem możliwości, widoczności itd serwis staje się coraz mniej "open" i coraz bardziej zamknięty na fakt, że świat nie stoi w miejscu a ludzi poszukują nowych wyzwań (niekoniecznie w postaci kolejnego tysiąca znalezionych keszy).

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » piątek 24 października 2014, 18:59

miklobit pisze:świat nie stoi w miejscu a ludzi poszukują nowych wyzwań
Tylko dlaczego próbują te nowe wyzwania wciskać do bazy geokeszy?
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna
Podziękował: 16 razy
Otrzymane podziękowania: 98 razy

Post autor: Silent A » piątek 24 października 2014, 22:02

miklobit pisze: Czyli również przyjemnie zablokować wszystko co dla kogoś innego może być fajne a dla ciebie nie jest ...
Z każdym ograniczeniem możliwości, widoczności itd serwis staje się coraz mniej "open" i coraz bardziej zamknięty na fakt, że świat nie stoi w miejscu a ludzi poszukują nowych wyzwań (niekoniecznie w postaci kolejnego tysiąca znalezionych keszy).
Może idź znajdź trochę wirtuali i mobilniaków to porozmawiamy bo odnoszę wrażenie że nie wiesz czego bronisz.
Blokowanie wirtuali i mobilniaków to nie krok w tył tylko do przodu - trzeba pozbyć się tego co się nie sprawdziło aby być może wprowadzić coś nowego.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Silent A za post:
KEISOR
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 193 razy
Otrzymane podziękowania: 237 razy

Post autor: brasia » piątek 24 października 2014, 22:41

Zablokujmy, przynajmniej częściowo tworzenie mikrusów, bo one również prowadzą do patologii. Nie będę rzucał nickami, każdy chyba wie o co chodzi. Myślę, że proporcja: ilość co najmniej mała/ mikrusy >1 byłaby dobra, jednocześnie nikt nie byłby ograniczony.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post:
meteor2017
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » piątek 24 października 2014, 23:19

Ja nie wiem. Gdzie w mikrusach występuje patologia?
ObrazekObrazek

KEISOR
Stały bywalec

Post autor: KEISOR » piątek 24 października 2014, 23:27

brasia pisze:Zablokujmy, przynajmniej częściowo tworzenie mikrusów, bo one również prowadzą do patologii. Nie będę rzucał nickami, każdy chyba wie o co chodzi. Myślę, że proporcja: ilość co najmniej mała/ mikrusy >1 byłaby dobra, jednocześnie nikt nie byłby ograniczony.
Rozmowa jak ze ślepymi o kolorach... :roll:
To nie mikrusy są złe a słabe skrzynki, które są mikrusami. Rozumiesz różnice?

A co do Twojej wypowiedzi
brasia pisze:Nie będę rzucał nickami, każdy chyba wie o co chodzi.
To ja na przykład nie wiem o co chodzi. Proszę o oświecenie. Jakieś prywatne wojenki? Jak masz cojones to mów a nie rzucaj niedopowiedzeniami, gdzie część normalnych ludzi nie może się odnieść do prywatnych dąsów elyt.
Ynteligentne argumenty ni z gruszki ni pietruszki obrońców virtuali i **** mobilniaków: bo mikrusy są złe... Co ma piernik do wiatraka?
Tu ten wątek porusza też szanto http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 6&start=15
Gwiazdkowych tradycyjnych skrzynek o rozmiarze mikro jest sporo.

sajmon
Wyjadacz

Post autor: sajmon » sobota 25 października 2014, 09:27

Myślę, że proporcja: ilość co najmniej mała/ mikrusy >1 byłaby dobra, jednocześnie nikt nie byłby ograniczony.
Nie do wyegzekwowania. Opiszę kesz jako mały i nawet, jeśli w logach będą wpisy, że to mikro, to w bazie będzie OK (mała /mikro >1).
Poza tym w czym jest lepsza mała upchnięta w krzaki/śmieci od mikro pod parapetem?
Są słabe mikrusy, są też słabe małe czy normalne.

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: szanto » sobota 25 października 2014, 13:25

Zablokujmy, przynajmniej częściowo tworzenie mikrusów, bo one również prowadzą do patologii
Zapraszam do Gdańska.
Na moją patologię - na mikrusy!
Obiecuję - nie pójdzie Ci łatwo 8)
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » sobota 25 października 2014, 16:32

Nie twierdzę, że wszystkie mikrusy są złe, gwiazdkowałem mikrusy, sam też mam ogwiazdkowane. Chodzi mi o to, że założenie prostego mikrusa prowadzi do wrzucenia małej probówki ze zwitkiem papieru w dowolne miejsce. Niewielki koszt oraz łatwość założenia prowadzi do patologii i słabych mikrusów. Łatwiej założyć słabego mikrusa niż słabą normalną skrzynkę.
Nie jestem wrogiem mikrusów, wręcz przeciwnie, jestem za mikrusami, wirtualnymi i mobilniakami, pod warunkiem, że będą to dobre skrzynki.
@ Keisor - jaka skrzynka będzie lepsza: mikrus pod parapetem czy mała w dziupli? Rozumiesz różnicę?
@ Keisor, Rob - Nie są to żadne prywatne wojenki (dlatego nie pojawił się żaden nick), zapraszam np. w okolice Świnoujścia i Lublina
@Sajmon - do wyegzekwowania: wystarczy zdjęcie, zgłoszenie do COG...

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec

Odp: Skrzynki wirtualne

Post autor: KTHM » sobota 25 października 2014, 22:26

Z okolicą Świnoujścia to lekka przesada. Mamy dużo kszynek, ale typowych mikrusów to raczej nie. Dużo małych poukrywanych po lasach. Mikromagnetów ze zwitkiem zamiast logbooka to może z pięć. I po raz enty postuluję: wiecie co my dla Was mamy więc mi tu proszę nie psioczyć. Statystyki na mojej ziemi nabijacie, marudzita, a kszynki z trudnością 3 lub więcej zarastają pająkami. Tyle.

"Podyktowane przez Tapatalk"

Awatar użytkownika
brasia

Re: Odp: Skrzynki wirtualne

Post autor: brasia » niedziela 26 października 2014, 20:22

KTHM pisze:Z okolicą Świnoujścia to lekka przesada. Mamy dużo kszynek, ale typowych mikrusów to raczej nie.
Korki po szampanie i pojemniki po moczu, myślę, że można liczyć w dzisiątkach
KTHM pisze: Dużo małych poukrywanych po lasach. Mikromagnetów ze zwitkiem zamiast logbooka to może z pięć.
W tym jeden mój ;)
KTHM pisze: I po raz enty postuluję: wiecie co my dla Was mamy więc mi tu proszę nie psioczyć. Statystyki na mojej ziemi nabijacie, marudzita, a kszynki z trudnością 3 lub więcej zarastają pająkami. Tyle.
Zaraz zarastają, jeśli jedzie się na parę dni i trochę na plaży człowiek chce być to wszystkich nie zdąży zaliczyć.

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec

Odp: Skrzynki wirtualne

Post autor: KTHM » niedziela 26 października 2014, 21:04

Pojemniki laboratoryjne to napewno nie mikrusy. Mają swą pojemność, porządny drukowany logbook, ołówek, strunówkę i niezłe wzięcie. Okazuje się, że plażujący znajdują na nie zawsze czas. W obronie korkowców powiem: logbook, ołówek. Nieczęsto małe a nawet duże mają taką zawartość na starcie.

Ha, zorientowałem się po niewczasie, że to wątek o wirtualach. W sumie w wątku o mikrusach też jest o wirtusach. Tu in łan, taka promocja.

"Podyktowane przez Tapatalk"

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator

Post autor: Ranwers » środa 29 października 2014, 11:45

miklobit pisze:
Driver pisze:
miklobit napisał(a):
Jedyna wiarygodna ( dostepna dla nas) metoda weryfikacji to zalogowanie online w momencie wizyty przy keszu z aplikacji która pobiera lokalizację gps. To jest do zrobienia ( małe zmiany w wersji mobilnej serwisu).
Jak już wspomniałem, są piękne symulatory pozycji, sam android na to pozwala pozwala - opcja progamistyczne >> pozorowanie lokacji :)
Jeżeli to będzie aplikacja, która sprawdzi twoją lokalizację, poprosi cię o zrobienie kliku zdjęć w tej lokalizacji, sprawdzi jaka jest trasa pakietów ip itd itd to nie przesadzajmy - wiedza która jest potrzebna do oszukania tego typu algorytmu znacznie wykracza poza instalację jakiegoś pojedynczego toola'a do udawania pozycji.
Miklobit, to nie jest jakiś-tam tool, tylko funkcjonalność androida przeznaczona dla programistów, ale dostępna przecież dla wszystkich. Co prawda można oprogramować wykrywanie, czy ta funkcjonalność jest aktywna, ale na zrootowanych telefonach (których wcale tak mało nie ma) można to ukryć przy pomocy ogólnie dostępnych programów. Reszta to co najwyżej myślenie bardzo życzeniowe - trasa pakietów? rozpoznawanie zdjęć? Pierwsze to bagno, którego nikt skutecznie nie ogarnie a drugie to ciągle sprawa przyszłości.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Klucken
Bywalec

Post autor: Klucken » czwartek 30 października 2014, 08:45

Wstawiam tu to, co wstawiłem w wątku o mobilnych, w obu typach mam identyczne odczucia.

Z początku miałem sprecyzowaną opinię, niestety po przeczytaniu wątku, zamieszało mi się w głowie. Za najgorsze wyjście z sytuacji uważam całkowite uniemożliwienie zakładania tego typu skrzynek.
Wszelkie zakazy na otwartych projektach mijają się z celem i ideą wolności projektu. Zakaz niczego nie da, jedynie spowoduje nieuczciwe omijanie zasad pod przykrywką dozwolonych działań. Nie będzie można legalnie, założą pod nietypową, quizem. A temat tak czy siak będzie regularnie wracał, śmiecił forum, mieszał w nastrojach.
Jedyny sposób to wymuszenie poprawy jakości ogólnie przyjętymi zasadami, opracowanie takich procedur, by jak najbardziej ograniczyć nieuczciwość i jak najbardziej wymusić na twórcach jakość. Zakaz budzi sprzeciw, co zrozumiałe, rządanie wzrostu jakości rzadziej, choćby z tego powodu że twórcy będzie głupio zgłaszać sprzeciw, jeśli ogół wymaga podniesienia poprzeczki.
Zakaz nie da niczego, spowoduje że co ambitniejsze osoby, mogące potencjalnie stworzyć świetnej jakości wirtuale i mobilne (a sami zauważacie że takie jednak są) nie stworzą ich, a ci, którzy mogliby je znaleźć, będą pozbawieni świetnej zabawy.
Skoro tak spadła jakość, to rzeczywiście weryfikować wszystkie skrzynki tego typu, surowo weryfikować. Ograniczyć ściśle określonymi zasadami, wypracować konkretne reguły, dopracowywać je w miarę potrzeby. Czy całkowicie wycofywać? Hm... Ludzie w większości w życiu i na świecie czynią złych rzeczy, czy likwidować gatunek ludzki, nie pozwolić rozwijać się garstce dobrych, bo większość jest zła, chora itp.? Spalić wieś, bo 90% wieśniaków chleje i nie pracuje, mimo tego że 10% to ciche dzieci, które mają marzenia?
Jeszcze o zgodności z ideą geo. Spotkałem się z quizem, zlokalizowanym w parku imienia X, etap prowadzi do kolejnego, tak pięć etapów, nie trzeba użyć GPSa, a jednak kesz dał mi dwa tygodnie zabawy, myślenia, zniecierpliwienia, przez dwa tygodnie wracałem do tego parku kilkanaście razy, gapiąc się na niego beznamiętnie w poszukiwaniu wskazówek. Gdzie tu idea geocachingu? GPSa nie trza, bardziej to przypominało questing, a jednak tu z najwiekszą przyjemnością dałem rekomendację.
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ