Skrzynki wirtualne

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KTHM
Stały bywalec
Podziękował: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 17 razy

Odp: Skrzynki wirtualne

Post autor: KTHM » piątek 17 października 2014, 10:06

W ferworze, zafascynowaniu własnym intelektem, mając za dużo czasu "znalazłem" kilka wirtuali. Dziś kilka punktów w statach właśnie sobie ująłem. Docelowo zostaną tylko te, na które zasłużyłem obecnością lub według mnie ciężką pracą.

Wszędzie można postawić pojemnik lub nieinwazyjny, nieguglany etap pośredni. Jeżeli nie umiem tego zrobić to znaczy, że jeszcze tego nie potrafię.

Może definicja geocachingu jest żywa, zmienia się, jednak nie wydaje mi się by szła w kierunku googlecachingu.

Nie mówię stanowczego nie dla skrytożerczych parówkożerców. Moim małodoświadczonym prywatnym zdaniem albo zostawić jak jest albo dać możliwość max 1-2 wirtuali na zakładacza. Dodatkowo gdy przy wirtualu pojawi się pojemnikowiec i uzyska 10-20 znalezień ze średnią ocen 4 na 5 wtedy wirt nie ma już racji bytu. Moim zdaniem. Tyle.

"Podyktowane przez Tapatalk"
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi KTHM za post:
r00t7

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Re: Odp: Skrzynki wirtualne

Post autor: dallas » piątek 17 października 2014, 11:10

KTHM pisze:...zostawić jak jest albo dać możliwość max 1-2 wirtuali na zakładacza. Dodatkowo gdy przy wirtualu pojawi się pojemnikowiec i uzyska 10-20 znalezień ze średnią ocen 4 na 5 wtedy wirt nie ma już racji bytu.
Dokładając do tego podobne wymagania o mobilniakach większość nowych osób nie ogarnie tematu tak robi się to zamieszane. Miał być nowy prosty regulamin a my dokładamy kolejne dziesiątki udziwnień. Zróbmy może to binarnie. Albo są albo ich nie ma.

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Re: Skrzynki wirtualne

Post autor: łowca » piątek 17 października 2014, 11:18

miklobit pisze: Tutaj znowu kłania się aplikacja , która sprawdzi czy user jest na współrzednych i po kolei zada odpowiednie pytania.
Takie coś nazywa się Wherigo
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » piątek 17 października 2014, 11:30

ronja pisze:. Owszem, tyle że wtedy traci się kontakt z miejscem, które nas interesowało. Przykład ? Kesz na Rysach, a pojemnik na dole, gdzieś na szlaku, kilka kilometrów od szczytu i poza granicami parku. Po co więc iść na Rysy, skoro można zrobić kesza od tyłu ? Gdzie tu przygoda, związana ze zdobyciem szczytu, obcowaniem z przyrodą, przygoda ? Dla takich miejsc wirtual być może byłby optymalnym rozwiązaniem. Nie wiem, dywaguję, nie przekreślam, ale i nie napalam się.
Na Rysach fizyczna skrzynka jest. A w całym TPNie chyba z 50, i mają się dobrze, chociaż są nielegalne.
Zakładając nawet ich fizyczne usunięcie i archiwizację ( :lol: ) - wolę wejść na Rysy, odczytać numer ze słupka granicznego, policzyć ogniwa łańcucha, podstawić cyferki do wzoru i znależć fizyczny pojemnik nawet w Zakopanem (czyli mieć skrzynkę - quiz) - niż 'zdobyć' wirtuala.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 111 razy
Otrzymane podziękowania: 324 razy

Post autor: krystiant » piątek 17 października 2014, 11:31

KEISOR pisze:
miklobit pisze:Którego z twoich punktów nie spełnia kesz mobilny założony i przenoszony/ukrywany zgodnie z założeniami :?: :?: :?: :twisted:
Szanowny kolego po raz wtóry wyrywasz z kontekstu moje zdanie i próbujesz je punktować...
Wolałbym abyś przeczytał uważnie cały post i dopiero wtedy wyciągał wnioski.
Ale tu akurat miklobit ma rację - mobilniak, gdy jest w terenie to ma być jak tradycyjny - tu macie przykład poprawnego mobilniaka, a tu niepoprawny, ciekawe jak go byście ukrywali w terenie... teraz jest już ownem, więc nie ma tego problemu.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post:
miklobit
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » piątek 17 października 2014, 11:39

Driver pisze:W swojej przygodzie "znalazłem" troszkę wirtuali :) Spokojnie połowę z nich wygooglałem, drugą odwiedziłem osobiście.
Tylko dlaczego tą połowę, której nie odwiedziłeś zalogowałeś?
KTHM pisze:W ferworze, zafascynowaniu własnym intelektem, mając za dużo czasu "znalazłem" kilka wirtuali. Dziś kilka punktów w statach właśnie sobie ująłem. Docelowo zostaną tylko te, na które zasłużyłem obecnością lub według mnie ciężką pracą.
I gdyby każdy tak zweryfikował swoje znalezienia to problem przestałby istnieć, bo słabe kesze trafiają się w każdym typie, a drugim poważnym zarzutem są nadużycia przy logowaniu znalezień...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Driver
Bywalec

Post autor: Driver » piątek 17 października 2014, 12:07

krystiant pisze:
Driver pisze:W swojej przygodzie "znalazłem" troszkę wirtuali :) Spokojnie połowę z nich wygooglałem, drugą odwiedziłem osobiście.
Tylko dlaczego tą połowę, której nie odwiedziłeś zalogowałeś?
Najczęściej googlałem jak chorowałem, jak siedzisz w domu i się nudzisz robisz dziwne rzeczy...
I nie do końca nie odwiedziłem... Bo skoro byłem w tym miejscu 10 lat temu, mam taką fotkę jak wymaga autor czy inna wersja, a że wtedy nie miałem pojęcia o OC...
Przykład:
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=4125 - byłem w 2007 roku, skrzynka nie istniała, ja nie miałem pojęcia o OC, a mam takie zdjęcie zrobione nie świadomie, mogę czy nie mogę?
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3659 - byłem w 2007 roku, hasło - od wujka, mogę czy nie mogę?
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=5714 - byłem w 2005 roku, hasło - od wujka, mogę czy nie mogę?
itd, itd, itd

To tylko kwestia czy chcę, chciałem zalogowałem ;)
Warunki zaliczenia spełniłem, miałem hasło, fotkę czy tam różowego słonia...
I to jest powód że wirtuale nie powinny wracać...
Think. Feel. Drive.

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » piątek 17 października 2014, 12:21

miklobit pisze:Którego z twoich punktów nie spełnia kesz mobilny założony i przenoszony/ukrywany zgodnie z założeniami :?: :?: :?: :twisted:
Skrzynka mobilna ma dwa podstawowe parametry: znaleziona (Z) i przeniesiona (P). Pokaż mi chociaż jednego mobilniaka, dla którego stosunek Z do P jest równy 1. Bo tylko wtedy taka skrzynka spełnia założenia.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Piostu
Stały bywalec

Post autor: Piostu » piątek 17 października 2014, 12:31

Ajger pisze:
Skrzynka mobilna ma dwa podstawowe parametry: znaleziona (Z) i przeniesiona (P). Pokaż mi chociaż jednego mobilniaka, dla którego stosunek Z do P jest równy 1. Bo tylko wtedy taka skrzynka spełnia założenia.
mówisz i masz:
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=11056

Przejrzałem wszystkie logi, i nie licząc podwójnych znalezień ekip keszukących razem Z = P.
ObrazekObrazek

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » piątek 17 października 2014, 12:35

Ja tam widzę 27/21, a więc nie każde znalezienie zakończone było przeniesieniem kesza. Szukaj dalej.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Piostu
Stały bywalec

Post autor: Piostu » piątek 17 października 2014, 13:13

Ajger pisze:Ja tam widzę 27/21, a więc nie każde znalezienie zakończone było przeniesieniem kesza. Szukaj dalej.
Piostu pisze:Przejrzałem wszystkie logi, i nie licząc podwójnych znalezień ekip keszukących razem Z = P.
ObrazekObrazek

KEISOR
Stały bywalec

Post autor: KEISOR » piątek 17 października 2014, 13:19

Piostu pisze:
Ajger pisze:Ja tam widzę 27/21, a więc nie każde znalezienie zakończone było przeniesieniem kesza. Szukaj dalej.
Piostu pisze:Przejrzałem wszystkie logi, i nie licząc podwójnych znalezień ekip keszukących razem Z = P.
Leżę i płaczę
No po prostu miszcz. :lol:

... właśnie podwójnych masz nie liczyć. :wink:

Piostu
Stały bywalec

Post autor: Piostu » piątek 17 października 2014, 13:43

KEISOR pisze:....
Leżę i płaczę
No po prostu miszcz. :lol:
... właśnie podwójnych masz nie liczyć. :wink:
Hmm, to może się podnieś i zajmij czymś pożytecznym? Na przykład pomyśl nad tym jak mają zalogować ludzie którzy idą w zespole w teren i znajdują tego kesza, skoro przeniesienie może zalogować TYLKO JEDNO Z NICH ?
2013-10-14 22:56 piostu - Znaleziona
Znaleziona tradycyjnie z BlueAsia.
.....
2013-10-14 19:39 BlueAsia- Znaleziona
Znaleziona z Piostu i naszą Nanokeszerką :-)
2013-10-17 00:57 piostu - Skrzynka przeniesiona 8.4 km [Współrzędne ukrycia keszynki po przeniesieniuN 49° 15.154' E 19° 48.919']
No i Taternik znalazł nowe mieszkanko.
Tak tylko przypomnę :
Ajger pisze:Skrzynka mobilna ma dwa podstawowe parametry: znaleziona (Z) i przeniesiona (P). Pokaż mi chociaż jednego mobilniaka, dla którego stosunek Z do P jest równy 1.Bo tylko wtedy taka skrzynka spełnia założenia.
Jakbyś nie zauważył to własnie do tego fragmentu się odniosłem - DWIE osoby znalazły, a tylko JEDNA może przenieść - wniosek : "ajgera założenie jest niezgodne z prawdą" Co pokazałem na przykładzie swoich logów"

Więc proponuję :
KTHM pisze:Wolałbym abyś przeczytał uważnie cały post i dopiero wtedy wyciągał wnioski.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Driver
Bywalec

Post autor: Driver » piątek 17 października 2014, 13:54

Nie nadążam za rozwojem tematu... Na torze na pewno bym dał radę, ale tutaj wysiadam :lol:
Ale czy wątek nie dotyczył virtuali...

Wirtuale do piachu... tak jakoś toczyła się dyskusja :):) a nie też: Mobilniaki do piachu... Owny do piachu... Webcamy do piachu...
Think. Feel. Drive.

sajmon
Wyjadacz

Post autor: sajmon » piątek 17 października 2014, 14:21

Driver pisze: Wirtuale do piachu... tak jakoś toczyła się dyskusja :):) a nie też: Mobilniaki do piachu... Owny do piachu... Webcamy do piachu...
Wszystko do piachu!
Zostają tylko zakopce w lesie, reszta wypacza pierwotne idee geocachingu ;)

ODPOWIEDZ