Bonus za polecenie

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
JackT
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Bonus za polecenie

Post autor: JackT »

Hej. W związku z tym, że ostatnio nawet obcy ludzie piszą do mnie "co to jest ten gełokeczing", a kilka osób udało mi się zarazić tą ciężką chorobą, pomyślałem, że może można by wprowadzić system rejestracji poleceń? Tzn, Nowa osoba rejestruje konto na oc.pl i ma możliwość podania Nicka, kto ją "wprowadził" w tajniki gc. A w nagrodę, polecajacy np dostawalby extra zielone do przyznania, albo coś w tym stylu.
Jak sądzicie?
Pozdrawiam, Jack
Obrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Re: Bonus za polecenie

Post autor: Rob »

Moim zdaniem pomysł nie przejdzie. Duże pole do nadużyć.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Multikonta zdarzające się już teraz + pokusa, żeby robić masówkę = słaby pomysł.
ObrazekObrazekObrazek
rredan
Stały bywalec
Podziękował;: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: rredan »

Możliwość przyznania gwiazdki uzyskuje się za 10 znalezień i tylko za to, a nie za różne inne zasługi. Jeśli miałoby być również za wprowadzenie kogoś nowego, to dlaczego nie za coś innego? Namnoży się tylko wyjątków i wypaczy tę krótką, prostą i rozsądną zasadę.
Za ten post autor rredan otrzymał podziękowanie:
Jano
Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Tak jak wcześniej multikonta jakieś reflinki po stronach dla gimbazy...
Nic nie szkodzi jednak by zrobić to w wersji non-profit czyli tam gdzie mamy jedno małe poletko opisu dodać edytor taki jak do logów i takie samo formatowanie - wtedy każdy by sobie wstawiał co tam chce ;)
Awatar użytkownika
JackT
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: JackT »

No, dodatkowe gwiazdki to tylko taki przykład był. Mogłoby być może tylko info w stastach, że ktoś tam zaprosił x osób. Ale może moja wiara w to, że wśród keszerow nie ma oborzastej gimbazy zostanie jeszcze zweryfikowana przez życie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 256 razy

Post autor: maryush »

Kiedyś też sądziłem że im wiecej keszerów tym lepiej. To były czasy kiedy keszy było tak o połowę mniej.
Ale potem zauwazyłem, że niestety ilość niekoniecznie idzie w parze z jakością.

Ale dobrze że rodzą się pomysły, że komuś się chce pracować nad serwisem, ulepszać, rozwijać ;)
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Post autor: ronja »

JackT pisze:...Nowa osoba rejestruje konto na oc.pl i ma możliwość podania Nicka, kto ją "wprowadził" w tajniki gc. A w nagrodę, polecajacy np dostawalby extra zielone do przyznania, albo coś w tym stylu...
A co z wprowadzającym, gdy user się zbiesi ? Odebrać mu te extra zielone ?
Myślę, że pomysł ma inna wartość. Wiadomość o osobie wprowadzającej/zachęcającej może być cenną informacją dla COG w kontekście późniejszego dopilnowania przez wprowadzającego radosnej twórczości nowego usera (czyli pomocy w rozwoju). Mamy więc bardziej argument wsparcia niż dodatkowego nagradzania, co w efekcie jest czystą korzyścią dla wprowadzacza, bo jego nowy kolega tworzy super wartość dodaną, kojarzoną z patronem :)
Obrazek Obrazek
Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 123 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Post autor: Jano »

A ja już pisałem o takich pomysłach w innym wątku. To jest kolejny wynalazek nikomu do niczego nie potrzebny.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek
Elvis7
Forumator
Podziękował;: 160 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Post autor: Elvis7 »

Może nie bonus ale tak jak pisze @ronja informacja dla COGu o tym, że ktoś taki może być wsparciem w prowadzeniu weryfikacji keszy użytkownika.
ODPOWIEDZ