Wiki a jakość skrzynek

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 193 razy
Otrzymane podziękowania: 237 razy

Wiki a jakość skrzynek

Post autor: brasia » piątek 04 lipca 2014, 14:20

Słychać tu i ówdzie narzekania na jakość skrzynek, szczególnie tych zakładanych przez nowych "zakładaczy", głosy, aby podnieść próg znalezień itp.
Tymczasem młody założyciel otwiera wiki i czyta:
"Jak zabezpieczyć skrzynke w worek foliowy" wiadomo, że jest to najczęściej żadne zabezpieczenie (zwracam przy okazji uwagę na błąd, powinno być: skrzynkę) - Strona główna
"np. pojemnik plastikowy na kanapkę" szczelność żadna - Rozmiar skrzynki
"pojemnik plastikowy na kanapkę itp" j.w. - Parametry skrzynki OC PL (jaki sens umieszczać podobne informacje dwa razy?)
"Pojemniki na skrzynki" - przykładem powinny być klipsiaki - Zakładanie skrzynki
pewnie takich kwiatków jest więcej, a widać że całość nie przystaje do aktualnych standardów.
Myślę, że takie drobne zmiany ktoś, mający konto na wiki może zrobić w parę minut. Parę minut a może przyczynić się do wzrostu jakości zakładanych skrzynek.
Poza tym regulamin powinien być klikalny - tzn. w tekście odnośniki do odpowiednich artykułów a w menu z lewej "nawigacja" powinna być pozycja "Regulamin".
Jeszcze jeden kwiatek: "Odbiornik do nawigacji samochodowej praktycznie nie nadaje się do geocachingu. " - Odbiornik GPS
Większość skrzynek znalazłem za pomocą samochodówki i nie tylko ja np.: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=8&t=7965
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post:
muitnelis
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował: 119 razy
Otrzymane podziękowania: 255 razy

Re: Wiki a jakość skrzynek

Post autor: maryush » piątek 04 lipca 2014, 16:40

Niby racja.
Ale
Gdzie w takim razie sa te wszystkie nowe skrzynki zrobione z pojemników na kanapki?
Bo ja widze głównie mikro.
Hmmm...mikro kanapka? w eppendorfce? hmmm...
;)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi maryush za post (razem 2):
suboSowa7

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » niedziela 06 lipca 2014, 21:58

Ale z tymi mikro to kwestia czego innego - najłatwiejsze do zrobienia a statystyka się nabija. Jeszcze trochę to trzeba będzie wprowadzić jakiś limit, np. mikro tylko co druga zakładana skrzynka :-D.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Re:

Post autor: maryush » poniedziałek 07 lipca 2014, 09:12

Karls pisze:Ale z tymi mikro to kwestia czego innego - najłatwiejsze do zrobienia a statystyka się nabija.
No właśnie o to mi chodzi - że nie ma co przeceniać wpływu Wiki na to co robią keszerzy, szczególnie nowi, bo to tam stoi ma się prawie nijak do tego co widać w terenie.
W necie (prócz OpenWiki) jest masa materiałów jak zrobić fajnego lub chociaż dobrego kesza, ale jednak królują kesze "takie-se". To jest kwestia wyboru i chęci zakładających, a nie tego co jest na Wiki.
Ale żeby nie było, jestem jak najbardziej za tym, żeby na Wiki były same najlepsze praktyki (klipsiaki, ciekawe maskowania itd.). Tylko nie liczmy na to że to spowoduje jakąś mega zmianę na lepsze.

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Re: Re:

Post autor: łowca » poniedziałek 07 lipca 2014, 11:34

maryush pisze:Tylko nie liczmy na to że to spowoduje jakąś mega zmianę na lepsze.
A poprawa jakości, statystycznie, o 10% - to już nie jest coś? Jesli chociaż co dziesiąta nowa skrzynka zamiast być mikro-podparapeto-popierdułką będzie czymś ambitniejszym? Jeśli zamiast pojemników od jajek-niespodzianek pojawią się pojemniki szczelne?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

ODPOWIEDZ