dublujące się nazwy użytkowników (?)

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Leone
Stały bywalec
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

dublujące się nazwy użytkowników (?)

Post autor: Leone »

Zastanawia mnie jedna sprawa, czy jest możliwość zdublowania nazwy użytkownika przy rejestracji? Trafiłem dziś na dwóch użytkowników o tym samym nicku, różniącym się wielkością liter.
Próbowałem testowo zmienić nicka na inny funkcjonujący w systemie, ale wyrzuca błąd.

Może jakiś bug?

Obrazek
nec temere nec timide
ObrazekObrazekObrazek
mój profil
moja wizytówka
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Re: dublujące się nazwy użytkowników (?)

Post autor: Lza »

z pozdrowieniami dla wszystkich fanów linucha.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

Lza pisze:z pozdrowieniami dla wszystkich fanów linucha.
Założę się z Tobą o flaszkę, że problem oraz rozwiązanie jest całkowicie niezależne od OS na którym działa OC. Co jako członek RT powinieneś wiedzieć.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
paprotek
Stały bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: paprotek »

A czy dwóch użytkowników o tym samym nicku, różniących się jedynie kolejnością liter albo miejscem liter w alfabecie to też dublujące się nazwy?
Za ten post autor paprotek otrzymał podziękowanie:
rredan
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
zukikiziu
Bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: zukikiziu »

Jasne że to są dwa oddzielne konta. Małe g i duże G to zupełnie inne znaki w sensie programistycznym.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Post autor: ronja »

Z ciekawości sprawdziłem możliwość rejestracji z "dużą/małą" literą w nicku. Na dzisiaj jest ona zablokowana. Nie pomaga nawet rejestracja z innego konta. I bardzo dobrze, tak powinno być. Jednobrzmiące nicki, niezależnie od tego jak będą miały wpisane litery, nie powinny być dopuszczane. Taka opcja byłaby jak kradzież tożsamości. Myślę, że nie ma co wałkować tematu. Kwestia jednobrzmiących nicków powinna być umieszczona w "rulsach" jako nieakceptowalna, niezgodna z zasadami dobrego współżycia, czy jakoś tam podobnie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 78 razy

Post autor: Krysiul »

Ustalenie ogólnej zasady nie jest takie proste, bo tak naprawdę nick różniący się wielkością litery to ta sama kategoria podobieństwa co nick SOWA, S()WA i S0WA albo N1CK, N|CK, NICK, N!CK oraz NlCK (w ostatnim jest małe "L" zamiast dużego "i"), a także, jakby się zastanowić, co "nick" i "nick!". W zależności od osoby niektórzy prędzej nie zwrócą uwagi na 0 zamiast O, niż na wielkość litery, która rzuca się od razu w oczy.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ