Strona 1 z 1

Zdjęcia w opisach i ukryte

: czwartek 13 marca 2014, 18:57
autor: Pawel brasia
Jest pewna ilość skrzynek, które mają zdjęcia wklejone w opis, ładnie to wygląda i najczęściej znakomicie koresponduje z tekstem. Jednak niektórzy użytkownicy zdjęcia wgrywają jako ukryte, nie pojawiają się one w miejscu Obrazki/Zdjęcia. I w momencie kiedy ogląda się zdjęcia na komputerze wszystko jest OK, jeśli natomiast używamy strony mobilnej, ściągniętego pliku gpx (ze zdjęciami) czy bazy Filipsa to zdjęć nie ma. Jeśli jest to tylko widoczek to nie ma problemu, ale niekiedy jest to zdjęcie znaczące dla skrzynki.
Zapewne wynika to z niewiedzy zakładających.
Oczywiście można edukować ale najczęściej zauważa się to dopiero w terenie, kiedy jest już za późno.
Może dodać komunikat gdy ktoś zaznacza ukrycie zdjęcia "Nie pokazuj tego obrazka. Pamiętaj, że właściciele urządzeń mobilnych nie będą mieli możliwości zobaczenia tych zdjęć, nawet jeśli wkleisz je w tekście". Nie wiem, czy to rozwiąże sprawę, ale być może niektórych użytkowników uświadomi.

: czwartek 13 marca 2014, 19:59
autor: Rob
del

: czwartek 13 marca 2014, 20:03
autor: Rob
Zdjęcia z opisu są wyświetlane w Locusie jak jest się online, lub po ściągnięciu i imporcie gpxa z Awaryjniejszego gpxa.

Re:

: piątek 14 marca 2014, 11:32
autor: Pawel brasia
Rob pisze:Zdjęcia z opisu są wyświetlane w Locusie jak jest się online, lub po ściągnięciu i imporcie gpxa z Awaryjniejszego gpxa.
W komputerze też są wyświetlane, ale nie o to mi chodzi. Nie każdy używa Locusa, myślę, że jednak Garmin i gpx jest popularniejszy.

Re: Zdjęcia w opisach i ukryte

: piątek 14 marca 2014, 12:33
autor: Rob
To w takim razie kwestia softu Garmina, bo możliwość osadzania zdjęć w tekście daje nie tylko OC ale i GC. Nie tylko Locus sobie z tym radzi, cgeo też. Inne nie wiem bo nie używam, ale nie jest to jakaś specjalnie wyrafinowana opcja, wystarczy w danym urządzeniu zapodać obsługe html'a. Garmin jak widać nie potrafi sobie z tym poradzić, albo zwyczajnie nie widzi potrzeby. Co do popularności Garmina to IMO jego dni są policzone, już teraz keszując w grupie widzę przynajmniej w połowę ludzi ze smarfonami. Ale to tylko moja opinia.

Re: Zdjęcia w opisach i ukryte

: sobota 15 marca 2014, 21:57
autor: Lza
Tak naprawdę, to garmin przoduje w profesjonalnych nawigacjach lotniczych i morskich, a te takie ręczniaki i samochodziaki to przy okazji im spod ogona wypadły, wiec czego się spodziewać.