Wymagania dot. treści logów

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Wymagania dot. treści logów

Post autor: Stryker » poniedziałek 03 lutego 2014, 10:09

Od pewnego czasu zauważyłem dosyć dziwny zwyczaj dodawania do treści opisu fragmentu typu:
Oczywiście puste wpisy albo "TFTC" czy "dzięki" albo "spoko" będą kasowane! Umiesz zdobywać kesze to domniemam, że potrafisz również pisać! Wysil się choć ciut i zdobądź chociaż na te 3 zdania... Szanuj mnie jako założyciela i innych, którzy poświęcają kilka chwil by coś napisać. To nie groźba tylko warunek, który musisz spełnić jeżeli chcesz by Twój wpis pozostał w logach.
"Problem" dotyczy łódzkich keszy, ale pewnie gdzie indziej też się znajdą.

Moim zdaniem, tego typu wymagania dot. keszy innych niż "nietypowe" (czy tam owncache) są niezgodne z regulaminem i praktyki związane z usuwaniem logów wg "widzi-mi-się" nie powinny mieć miejsca.

Jeśli dopuszczamy tego typu wymagania co do wpisów, warto dodać taką informację do wiki i regulaminu. Chociaż wtedy dojdziemy do absurdalnych wymagań typu "zaśpiewaj piosenkę i wrzuć linka do filmiku na yt" albo "tylko logi w języku XXXXXX będą akceptowane".
Obrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Re: Wymagania dot. treści logów

Post autor: Rob » poniedziałek 03 lutego 2014, 11:05

Warunkiem zaliczenia znalezienia kesza jest wpis w papierowym logbooku. Czyli jasno i wyraźnie wynika z tego, że autor kesza nie ma prawa kasowania pustych lub skromnych logów internetowych, jeżeli na papierze wpis istnieje. Mimo, że osobiście zawsze wole coś napisać, to w przypadku skasowania mojego pustego loga, sprawę zgłaszałbym do COG-u.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » poniedziałek 03 lutego 2014, 12:48

otóż to. Warunkiem jest wpis w papierowym logbooku. Jak kto komentuje wpis - to jego sprawa.

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » poniedziałek 03 lutego 2014, 14:34

Też uważam, że takie wpisy nie powinny mieć miejsca. Grzeczność polega na tym, że nie jest obowiązkowa. Niebardzo też widzę sens od strony założyciela: jak komuś nie chce się wpisać, to te trzy zdania i tak będą bezpłciowe i standardowe, powtarzające się w co drugim zdobytym keszu. To tak jak z pustymi logami: po pojawieniu się ostrzeżenia część ludzi zamiast dawać puste logi, wpisuje: "TFTC!", "Dzięki!", "Pozdrawiam." itd., żeby tylko nie wyskoczyło okienko, co de facto nie różni się wiele od pustego logu.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
mauritius
Bywalec

Post autor: mauritius » poniedziałek 03 lutego 2014, 16:57

W części skrzynek mam podobne teksty tylko bez groźby usuwania logów. Po prostu proszę znalazce o napisanie czegoś więcej.
Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował: 119 razy
Otrzymane podziękowania: 255 razy

Post autor: maryush » wtorek 04 lutego 2014, 00:38

Usuwanie pustych logów z keszy tradycyjnych, o ile wpis w papierowym logbooku istnieje, jest nieregulaminowe, macie rację. Ale samo straszenie takim usuwaniem, zawarte w opisie kesza, jakkolwiek jest nieeleganckie, samo w sobie nie narusza regulaminu - brak jest punktu dotyczącego takich gróźb.
Mauritius prezentuje postawę prawidłową - prosi o niepuste logi, ale ich nie żąda.
Ja od pewnego czasu loguję zgodnie z zasadą " jaki kesz, taki log". Bo niestety są kesze, których poziom nie zasługuje na więcej niż log pusty. Chesz mieć fajne wpisy w logach, to zrób fajnego kesza, i tyle.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi maryush za post:
muitnelis

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna
Podziękował: 16 razy
Otrzymane podziękowania: 98 razy

Post autor: Silent A » wtorek 04 lutego 2014, 08:31

Elokwentny Lolek mi się przypomniał.
Nie wiem po co ta spina że ktoś nic nie wpisuje w logach lub wpisuje z automatu cokolwiek - jego sprawa, może nie ma nic do powiedzenia. Z własnego doświadczenia wiem że jak napiszesz za dużo to też źle. Wychodzi na to że trzeba wchodzić bez wazeliny i pisać bzdury aby tylko podlizać się autorowi. Bo jak napiszemy za mało, za dużo, broń boże krytycznie to będzie niedobrze.
Może ci co chcą wpisów podadzą wzorzec wpisów jakie chcą widzieć w logach do swoich skrzynek ?

PS. W moich skrzynkach można się wpisywać jak kto chce, można się nie wpisywać, można krytykować ;-)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Silent A za post:
Kreda
Obrazek

DriadaK
Stały bywalec
Podziękował: 20 razy
Otrzymane podziękowania: 10 razy

Post autor: DriadaK » poniedziałek 17 lutego 2014, 19:23

Mimo wszystko - pusty log oznacza, że znajdujący, ma wszystkich głęboko w d..umaniu, a to nie jest fajne.
Czyżbyście to pochwalali? Wspierali po prostu brak dobrego wychowania?

Nie lubię pustych komentarzy. Rzadko je otrzymuję na szczęście, a jeśli takowy się pojawia, proszę w mailu o napisanie choćby standardowego TFTC, bo po prostu krew się nie gotuje, gdy widzi się takiego pustaka w logu.
Jaki log - taki keszer.

Co do gróźb w stylu - nic nie napiszesz, to Cię kasuję - też nie jest to fajne. Ale z drugiej strony ma to na celu uzmysłowienie leniwcom, żeby napisać choćby właśnie podziękowanie.
Takie jest moje zdanie.
:)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi DriadaK za post:
mauritius
Obrazek Obrazek

bezmiar
Nowy na forum

Post autor: bezmiar » niedziela 23 lutego 2014, 14:50

Nie można wymagać rozpisywania się w logach, to oczywiste. Jak się znajdzie ciekawą skrytkę to na pewno ma się ochotę wyrazić swoje pozytywne zdanie. Czasem jakaś przygoda się zdarzy i również chce się tym podzielić z innymi. Ale skoro kesz nic ciekawego sobą nie prezentuje (ani kesz ani miejsce) to chyba tylko megalomania ownera każe mu takie wymagania stawiać. Na pochwały kesza trzeba troszkę zasłużyć. Samo zrobienie to jeszcze mało.

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » niedziela 23 lutego 2014, 17:06

bezmiar pisze: Na pochwały kesza trzeba troszkę zasłużyć.
Tylko tu nie o pochwały chodzi, a o zwyczajne 'Podjąłem, (nie)podobała mi się' zamiast ordynarnego i nic nie znaczącego bełkotu 'tftc'
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 307 razy
Kontakt:

Post autor: Lza » wtorek 25 lutego 2014, 12:34

łowca, podpisuję się obiema rękami. Tylko po prostu zmuszanie userów do pisania dłuższych logów nie zadziała. Sprowadzi się do przeklejania jakichś dużych, równie bełkotliwych zdań. Zobacz co się dzieje na gc od kiedy wprowadzili odznakę za długie logi.. do każdej skrzynki którą odznaczony user znajdzie, dodaje identyczne logi o długości kilkudziesięciu zdań mniej więcej o takiej treści:

"Wstałem rano, (a musicie wiedzieć, że spałem w piżamie w misie), umyłem zęby pastą którą z tubki wycisnąłęm na szczoteczkę (moja szczoteczka jest pomarańczowa i zakupiona została przez moją mamę w osiedlowym minimarkecie na promocji w zeszłym tygodniu, oferowali 2 czekolady i szczoteczkę gratis). I zjadłem te parówki parówki widelcem, a gotowałem je przez sto dwadzieścia sekund. Po zjedzeniu parówek ubrałem, burty, spodnie i kurtkę, wziąłem telefon celem wyjścia na skrzynki. O widzę, że ten log ma już wymagane 500 znaków, więc TFTC."
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Lza za post:
brasia

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » wtorek 25 lutego 2014, 14:06

Lza pisze:łowca, podpisuję się obiema rękami. Tylko po prostu zmuszanie userów do pisania dłuższych logów nie zadziała. Sprowadzi się do przeklejania jakichś dużych, równie bełkotliwych zdań. Zobacz co się dzieje na gc od kiedy wprowadzili odznakę za długie logi
Nie jest moim zdaniem tak źle - przynajmniej na warszawskim podwórku nie zauważyłem takich bełkotników. :mrgreen:
Wymusić nie wymusisz, możemy edukowac :)
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
nettle-carrier
Nowy na forum

Post autor: nettle-carrier » wtorek 25 lutego 2014, 17:16

A ja z kolei boję się, że zbytnio się rozpisze i zanudzę właściciela skrzynki oraz innych keszerów :)
Strach przed obłędem nie zmusi nas do zatrzymania wyobraźni w połowie masztu. (manifest surrealizmu)

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » wtorek 25 lutego 2014, 19:11

To najwyżej nie przeczytają ;p
ObrazekObrazekObrazek

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » środa 26 lutego 2014, 11:51

I co ja mam powiedzieć? moje logi niekiedy to tasiemce wenezuelskie...

ODPOWIEDZ