Pobieranie tylko wybranych skrzynek

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

rubeus
Wyjadacz

Pobieranie tylko wybranych skrzynek

Post autor: rubeus » niedziela 19 stycznia 2014, 08:26

Czasem potrzebuje pobrać tylko pojedyncze skrzynki z wyniku wyszukiwania. Przy 3-4 można wejść w opis i pobrać ręcznie, przy większej ilości jest to kłopotliwe.
Czy dałoby radę dodać funkcję zaznaczenia interesujących nas keszy i pobrania tylko zaznaczonych ?
Wiem, że wymaga to głębszego grzebania w kodzie, ale może dałoby radę coś takiego zrobić. Ew. jakaś wtyczka pod firefoxa ?

Ps. Tak, wiem, że jest OC Planer, ale to co oferuje, nie do końca mi pasuje.

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Odp: Pobieranie tylko wybranych skrzynek

Post autor: Rob » niedziela 19 stycznia 2014, 10:58

Skorzystaj ze schowka.
ObrazekObrazek

rubeus
Wyjadacz

Re: Pobieranie tylko wybranych skrzynek

Post autor: rubeus » niedziela 19 stycznia 2014, 16:49

Aby dodać do schowka nadal muszę wejść w każdego kesza oddzielnie.

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » niedziela 19 stycznia 2014, 16:53

No niestety. Dodać do schowka można w inny sposób. Klikasz kesza na mapie i pojawia się chmurka z podstawowymi informacjami. Obok kodu kesza masz klikalny plus dodający danego kesza do schowka.
ObrazekObrazek

rubeus
Wyjadacz

Post autor: rubeus » niedziela 19 stycznia 2014, 20:37

Rob -to tylko zmiana sposobu wyświetlania - nadal muszę kliknąć na pojedynczy kesz, zamiast zaznaczyć/odznaczyć te, które mnie interesują z wyników wyszukiwania.

Podam na konkretnym przykładzie. Jest użytkownik X z miasta Y - stworzył od początku zabawy na OC 40 skrzynek, obecnie aktywnych ma 20 keszy, z czego mam odnalezionych 8. Chcę odszukać 12 pozostałych, rozrzuconych na sporym obszarze terenu - skrytki innych użytkowników mnie nie interesują. Szukam w serwisie według założyciela. I teraz, jeśli nie chcę ściągać WSZYSTKICH keszy tego użytkownika - włącznie z tymi co znalazłem i tymi zarchiwizowanymi (Na mapie w GPS wszystkie będą wyglądały identycznie ), muszę te 12 otworzyć osobno. Jeśli chcę pobrać z fotospoilerami, ściągami pojedyncze GPX-y, jeśli nie - dodaję do schowka. Nie mniej zabiera to więcej czasu, niż proste zaznaczenie checkboxa.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » niedziela 19 stycznia 2014, 20:47

w url znajdź userfound=0 i zamień na userfound=1, uderz enter i ściągnij gpx.
Jak chcesz dodatkowo dodfiltrować nieaktywne, to samo zrób z f_inactive

zgłoś issue tutaj: http://code.google.com/p/opencaching-pl/issues/list pomyślimy czy da się zrobić jakieś przełączniki dla normalnych użytkowników

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » niedziela 19 stycznia 2014, 21:19

rubeus pisze:Podam na konkretnym przykładzie. Jest użytkownik X z miasta Y - stworzył od początku zabawy na OC 40 skrzynek, obecnie aktywnych ma 20 keszy, z czego mam odnalezionych 8. Chcę odszukać 12 pozostałych, rozrzuconych na sporym obszarze terenu - skrytki innych użytkowników mnie nie interesują. Szukam w serwisie według założyciela. I teraz, jeśli nie chcę ściągać WSZYSTKICH keszy tego użytkownika - włącznie z tymi co znalazłem i tymi zarchiwizowanymi (Na mapie w GPS wszystkie będą wyglądały identycznie ), muszę te 12 otworzyć osobno. Jeśli chcę pobrać z fotospoilerami, ściągami pojedyncze GPX-y, jeśli nie - dodaję do schowka. Nie mniej zabiera to więcej czasu, niż proste zaznaczenie checkboxa.
Hmmmmm, w tym konkretnym przykładzie mi wyszukuje tylko aktywne, nieznalezione... Może nie ustawiłeś filtrów u góry co ma być pomijane - a raczej zmieniłeś, bo domyślnie chyba jest żeby pomijało znalezione i zarchiwizowane.
Nie przeczę, że może to być przydatna funkcja, ale na jakiej zasadzie będziesz dokonywał wyboru, bo ja to robię albo na podstawie opisu i tam mogę dodać do schowka, albo patrząc na mapę, gdzie w dymku też mogę dodać do schowka... A najczęściej i tak ściągam wszystko w zadanym promieniu.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

rubeus
Wyjadacz

Post autor: rubeus » niedziela 19 stycznia 2014, 22:07

jeśli szukasz przez górne "okienko" a nie z menu szukaj 'szkrzynki, to dostajesz wszystko. Wiem, że przykład nie do końca udany, ale wymyślony na chybcika .

Co do kryteriów wyboru - np. czasem interesują mnie kesze leżące w określonym kierunku od danego miejsca. Inne mnie nie obchodzą i nie chciałbym sobie 'zaśmiecać' mapy w GPS. 'całym' obszarem w promieniu X kilometów, a tworząc trasę, dostanę gołego GPX'a a chcę mieć razem ze zdjęciami

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » niedziela 19 stycznia 2014, 22:56

Rubeusie

GSAK. Ma opcję importu GPXa. Ma opcję eksportu tylko zaznaczonych skrzynek.
Z OC też współpracuje, bo GPX to GPX.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna

Post autor: Silent A » poniedziałek 20 stycznia 2014, 07:30

łowca pisze:Rubeusie

GSAK. Ma opcję importu GPXa. Ma opcję eksportu tylko zaznaczonych skrzynek.
Z OC też współpracuje, bo GPX to GPX.
Tylko że on nie chce zaznaczać - skrzynki mają się same zaznaczyć ;-)
Obrazek

rubeus
Wyjadacz

Post autor: rubeus » poniedziałek 20 stycznia 2014, 11:15

dobra - widzę, że brniemy w ślepy zaułek.
Może za bardzo przyzwyczaiłem się do uzywania GC Tour z geocaching.com i chciałbym mieć podobną wtyczkę/funkcjonalnośc również na OC, na którym bawię się w owiele mniejszym stopniu.
Nawet jeśli bym miał i używał GSAK-a, to jest on ograniczony do 'domowego' komputera / laptopa.

Wtyczkę mogę sobie dołozyć na prawie dowolnym komputerze, który ma firefoxa - w hostelu, pracy, u rodziny/znajomych w innym mieście.

Funkcjonalność wbudowana w serwis uniezależnia całkowicie od tego jakie oprogramowanie jest zainstalowane na komputerze/urządzeniu, z którego w danej chwili korzystam.

Awatar użytkownika
Silent A
Rada Techniczna

Post autor: Silent A » poniedziałek 20 stycznia 2014, 13:38

Nie sprecyzowałeś o co ci chodzi a oczekujesz pomocy/rozwiązania problemu.
Jeśli dobrze zrozumiałem to chciałbyś np przy wynikach wyszukiwania dodatkowej opcji - dodaj do schowka ?
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » poniedziałek 20 stycznia 2014, 14:43

Silent A pisze:Jeśli dobrze zrozumiałem to chciałbyś np przy wynikach wyszukiwania dodatkowej opcji - dodaj do schowka ?
Też to tak rozumiem, ale jak już to żeby taka opcja była dostępna na każdej liście keszy - wynik wyszukiwania, moja okolica itp.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

rubeus
Wyjadacz

Post autor: rubeus » poniedziałek 20 stycznia 2014, 18:40

Skoro napisałem o liście z wynikami wyszukiwania, to logiczne chyba było, że chodziło mi o funkcjonalność z tego poziomu. Może nie precyzyjnie to było, ale dla mnie jasne. Ale mniejsza o to.

@Silent A - Jeśli można by 'wstawić' przycisk 'dodaj do schowka (jak rozumiem przy każdym keszu z osobna) - to by w pewnym stopniu rozwiązało sprawę.

Docelowo o wiele wygodniejszym rozwiązaniem byłaby możliwość 'hurtowego' dodawania iluś tam keszy na raz

Awatar użytkownika
Boguś z Polska
Rada Techniczna

Post autor: Boguś z Polska » poniedziałek 20 stycznia 2014, 22:47

rubeus pisze:Docelowo o wiele wygodniejszym rozwiązaniem byłaby możliwość 'hurtowego' dodawania iluś tam keszy na raz
Jeżeli chcesz hurtowo dodawać kesze, to pewnie wyszukujesz je wg jakiegoś kryterium. Zatem proponuję: wyszukaj wg kryterium, i pobierz GPXa lub GPXy ze zdjęciami. Wyszukaj wg kolejnego kryterium, i znów pobierz GPXy. Skoro wyszukujesz hurtowo, to przypuszczam, że i tak będziesz musiał pobrać kilka plików GPX+Zdjęcia na jedno wyszukiwanie.

A jak chcesz pobierać pojedynczo, to przecież na mapie i w szczegółach kesza jest przycisk dodaj do schowka.
Post powyżej służy do samodzielnego złożenia. Wstaw wybrane przez siebie emotikony w odpowiednie miejsca.
https://bogus-z-polska.pl/

ODPOWIEDZ