Rekomendacje i ilość skrzynek....

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Podziękował;: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Rekomendacje i ilość skrzynek....

Post autor: marvet »

witam
napotkałem ostatnio taki błąd,
1 rekomendacja skrzynki przysługuje za 10 znalezionych skrzynek
+ dodatkowo 1 rekomendacja za 10 spotkań,
wykorzystuję i przyznaję je na bieżąco, a tu nagle takie info:

Obrazek

czy to jakiś błąd??? proszę o sprawdzenie....

pozdro
marvet
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Re: Rekomendacje i ilość skrzynek....

Post autor: Ranwers »

Ktoś mi kiedyś mówił, że za spotkania rekomendacji nie ma (tak samo, jak nie można spotkania rekomendować). Ale pewności nie mam, bo ja reko daję oszczędnie (a może lepiej: wstrzemięźliwie :P ) i zawsze mam ich zapas ;-)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
SQ9KFS
Nowy na forum
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: SQ9KFS »

Też miałam taki błąd, muszę dozbierać 11 skrzynek do gwiazdki... Wynika to chyba z tego, że do tej pory do rekomendacji liczyły się eventy - równorzędnie ze skrzynkami - a teraz się nie liczą, i zostały najwyraźniej odliczone od rekomendacji rozdanych dawniej, w związku z czym trzeba je 'nadrobić' skrzynkami.
vy 73!
SQ9KFS
ObrazekObrazekObrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

Skoro już temat rekomendacji jest poruszony, to mam pewien pomysł... Polega on na tym, by użytkownicy otrzymujący gwiazdki, mieli równocześnie (proporcjonalnie) zwiększaną ilość rekomendacji do przyznania komuś innemu.
Weźmy np. marveta, który na tę chwilę ma 117 otrzymanych rekomendacji dla 31 skrzynek - to ile ewentualnie dodatkowych gwiazdek można przy takiej statystyce otrzymać jest do dyskusji (117 - bo tyle reko; 31 - bo tyle skrzynek; albo coś innego, np. 2 otrzymane => 1 do przyznania).

Generalnie chodzi mi o to, by "zakładacze" dobrych skrzynek mieli jakąś wymierną korzyść za swoją pracę (obecnie jest to tylko statystyka). Jest to też jakiś czynnik, który może przyczynić się do podniesienia poziomu keszy.
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowanie:
miklobit

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

marvet, to najprawdopodobniej konsekwencja tego: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=7&t=7728

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

parlando pisze:Skoro już temat rekomendacji jest poruszony, to mam pewien pomysł... Polega on na tym, by użytkownicy otrzymujący gwiazdki, mieli równocześnie (proporcjonalnie) zwiększaną ilość rekomendacji do przyznania komuś innemu.
Weźmy np. marveta, który na tę chwilę ma 117 otrzymanych rekomendacji dla 31 skrzynek - to ile ewentualnie dodatkowych gwiazdek można przy takiej statystyce otrzymać jest do dyskusji (117 - bo tyle reko; 31 - bo tyle skrzynek; albo coś innego, np. 2 otrzymane => 1 do przyznania).

Generalnie chodzi mi o to, by "zakładacze" dobrych skrzynek mieli jakąś wymierną korzyść za swoją pracę (obecnie jest to tylko statystyka). Jest to też jakiś czynnik, który może przyczynić się do podniesienia poziomu keszy.
Po co tak mieszać ? rekomendacje właśnie dzięki temu są wiarygodne bo nie można rozdawać ich na lewo i prawo - mają swoją wartość. Jeśli zaczniemy zwiększać ilość możliwych do przydzielenia rekomendacji to ich wartość spadnie.
Obecnie nie jest wielkim problemem znaleźć 10 byle jakich skrzynek aby naładować rekomendacje. Przemiatasz kilka parapetów i jest ;-)

W jaki sposób większa ilość możliwych do przydzielenia rekomendacji ma podnieść poziom skrzynek ? bo nie rozumiem.
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

Przecież nie ma przymusu (roz)dawania rekomendacji (choćby Ranwers tu pisał, że ma zapas). Zauważ, że propozycja dotyczy dodatkowych reko, dla zakładających dobre skrzynki - czy to nie jest czynnik motywujący, w konsekwencji podnoszący poziom? Nie sądzę, by keszer, który dostaje taki dodatkowy bonus za swoje skrzynki chciał przyznawać gwiazdki skrzynkom słabszym, dlatego założenie, że przez to wartość rekomendacji spadnie, jest dla mnie nielogiczne:). Silent A, keszujesz o wiele więcej i dłużej niż ja i na pewno przy obecnym systemie odwiedzałeś skrzynki, którym nigdy byś nie rekomendował. Ja spotykam. Można założyć zatem, że i obecny system nie jest doskonały, ale czy realizacja tego pomysłu uczyniła by go bardziej niedoskonałym?
Ostatnio zmieniony środa 06 listopada 2013, 08:30 przez parlando, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Silent A pisze:
parlando pisze: Generalnie chodzi mi o to, by "zakładacze" dobrych skrzynek mieli jakąś wymierną korzyść za swoją pracę (obecnie jest to tylko statystyka). Jest to też jakiś czynnik, który może przyczynić się do podniesienia poziomu keszy.
Po co tak mieszać ? rekomendacje właśnie dzięki temu są wiarygodne bo nie można rozdawać ich na lewo i prawo - mają swoją wartość. Jeśli zaczniemy zwiększać ilość możliwych do przydzielenia rekomendacji to ich wartość spadnie.
Obecnie nie jest wielkim problemem znaleźć 10 byle jakich skrzynek aby naładować rekomendacje. Przemiatasz kilka parapetów i jest ;-)

W jaki sposób większa ilość możliwych do przydzielenia rekomendacji ma podnieść poziom skrzynek ? bo nie rozumiem.
Ilość możliwych do przydzielenia w tej sposób rekomendacji wrosłaby w pomijalny sposób, bo np jesli za każde 10 otrzymanych - jedna do rozdania, to ilość mozliwych rekomendacji w systemie rośnie tylko o 10%. Pomysł jest konsekwencją założenia (tak ja to widzę) , że rekomendacja od znalazcy 10 parapetów ( który sam nic nie załozył) ma mniejszą wartość niż rekomendacja od kogoś kto załozył wiele dobrych keszy co zostało potwierdzone w otrzymanych przez niego gwiazdkach.
Żeby jeszcze bardziej podnieść poziom tej dodatkowej nagrody dla dobrych zakładaczy to ja bym nie dawał prawa do rekomenacji na ileś tam otrzymanych w ogóle ale na ileś otrrzymanych w ramach jednego kesza. To już zupełnie zbija argument o mozliwej "inflacji" gwiazdek i eleminuje z rozdania kesze które są w istocie takie sobie.

Ew. mozna iśc inną drogą ( bardziej pracochłonne w implementacji ale też ciekawe ), żeby oddzielić gwiazdki "szukaczy" od gwiazdek "zakładaczy".
Tych drugich byłoby znacznie mniej (mniej niż 10% zwykłych) i dla posiadacza to byłby wyraźne wyróżnienie, które gwiazdki pochodzą z oceny ludzi, którzy sami załozyli świetne kesze.

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy

Post autor: Silent A »

Rekomendacja jest sprawą osobistą - ludzie dają rekomendację za różne rzeczy - często wcale nie za skrzynkę, dlatego np dla mnie skrzynka jeszcze jest za słaba na rekomendację a inna osoba daje rekomendację bo jemu się podobała (nie wspominam o multikontach i gwiazdkach po znajomości).
Niestety są osoby które masowo dają rekomendacje na lewo i prawo i ciągle mają braki gwiazdek - nie wiem czy oni chodzą innymi drogami i spotykają lepsze skrzynki niż ja czy po prostu lubią rozdawać gwiazdki i jak mają to wydają ;-) Będą mieli więcej gwiazdek to więcej rozdadzą więc gwiazdka będzie mniej warta.
Obrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

miklobit pisze:Ilość możliwych do przydzielenia w tej sposób rekomendacji wrosłaby w pomijalny sposób, bo np jesli za każde 10 otrzymanych - jedna do rozdania, to ilość mozliwych rekomendacji w systemie rośnie tylko o 10%.
Właściwie to o 11,1(1)%
:wink:

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 143 razy

Post autor: łowca »

maryush pisze: Właściwie to o 11,1(1)%
:wink:
O mniej. Bo nie masz ułamków rekomendacji. :wink:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Żeby ustalić czy (i ew. o ile) należy zwiększyć użytkownikom liczbę możliwych do przyznania rekomendacji, wypadałoby pobrać z bazy kilka wartości:

- ile % z puli rekomendacji zostało przydzielonych (globalnie)
- ile % użytkowników ma niedobór "gwiazdek" do przyznania (odrzucamy userów z <10 znalezień)
Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Ja w ogóle odnoszę wrażenie, że panuje ( nie tylko na OC) kult szukacza.
Jest np wątek do gratulacji z powodu znalezienia np 1000 keszy ( oraz innych kamieni milowych)
a nie ma takiego do gratulacji że ktoś zebrał np. 1000 gwiazdek za swoje skrzynki.
A przecież to są zupełnie nieporównywalne dokonania.
To pierwsze to jedynie kwestia poświęcenia odpowiedniej ilości czasu (i pieniędzy) na wyjazdy (a można szukać samych łatwych parapetów po mieście).
A na drugie trzeba nie tylko środków ale przede wszystkim dobrych pomysłów.
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
lavinka

Teokryt
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Teokryt »

Tylko...
Jak nagradzać zakładacza? wiekszosc liczba możliwych rekomendacji zielonych? trochę było by to dziwne zwłaszcza jak zakładać więcej poświecą na zakładanie niz na szukanie i często ma nadwyżkę rekomendacji.

Tak sobie myślę, czy nie dawać za każde 50 rekomendacji prawa do czegoś innego (nie sugeruje bezpośrednio) jak prawo do założenia kolejnego owna czy czegoś w tym rodzaju albo innego. można dać za każde 10 otrzymanych gwiazdek złotą gwiazdkę do przyznania rewelacyjnej skrzynce.

Teraz bardzo luźny pomysł i racze na szybko, może wprowadzić sklep gdzie mozna by za zebrane gwiazdki cos kupić w ramach OC, np sklep z odznakami za gwiazdki :P

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Teokryt pisze:... np sklep z odznakami za gwiazdki :P
Wezmę pod uwagę...

ODPOWIEDZ