Strona 1 z 1

Zalożone skrzynki i błedy

: środa 30 października 2013, 13:42
autor: Belushi
Heja

Właśnie sobie uświadomiłem, że miałem 4 założone skrzynki, a statystyki pokazują tylko jedną. Co prawda 3 są zarchiwizowane- mam rozumieć, że się nie liczą ?? W takim razie dlaczego liczą się zarchiwizowane znalezione ??

B

Odp: Zalożone skrzynki i błedy

: środa 30 października 2013, 14:44
autor: Karls
Pewnie chodzi tu o mobilizację dla założyciela. Przeciwdziała to nabijaniu założeń skrzynek które zaraz by w archiwum lądowały. Ze znalezieniami to nie miało by sensu bo to nie wina znalazcy, że po jakimś czasie skrzynka np. zginęła.

Re: Zalożone skrzynki i błedy

: środa 30 października 2013, 14:44
autor: Krysiul
Jak to się nie liczą? Przecież masz oddzielne pola, które dostarczają pełnej informacji. Np. moje statystyki wyglądają tak:

Liczba wszystkich założonych skrzynek: 11 [pokaż]

Liczba aktywnych skrzynek: 8 [pokaż]

Liczba czasowo niedostępnych skrzynek: 0

Liczba zarchiwizowanych skrzynek: 3

Co widzisz nielogicznego w tym podziale?

Re: Zalożone skrzynki i błedy

: środa 30 października 2013, 15:08
autor: Belushi
A moje tak:
Liczba znalezionych skrzynek: 275 [pokaż]
Liczba nieznalezionych skrzynek: 6 [pokaż]
Liczba przeniesionych skrzynek: 1 [pokaż]
Liczba uczestnictw w spotkaniach: 1 [pokaż]

Liczba wszystkich założonych skrzynek: 4 [pokaż]
Liczba aktywnych skrzynek: 1 [pokaż]

Pomimo tego podczas zakładania skrzynki pisze tak:
Ponieważ jest to jedna z trzech pierwszych Twoich skrzynek, będzie ona widoczna dla innych, gdy zostanie zaakceptowana przez Zespół Opencaching.pl.

No i ??

Re: Zalożone skrzynki i błedy

: środa 30 października 2013, 15:27
autor: krystiant
Belushi pisze:Ponieważ jest to jedna z trzech pierwszych Twoich skrzynek, będzie ona widoczna dla innych, gdy zostanie zaakceptowana przez Zespół Opencaching.pl.

No i ??
Chodzi ci o to, że zakładasz piątego kesza i chce go odsyłać do weryfikacji? Przecież w twoim przypadku to powinna być formalność, bo chcesz zrobić dobrego, wręcz pokazowego kesza :D
Nestety, system jakoś musi liczyć te trzy pierwsze i jest tak zrobione, że nieaktywnych nie uwzględnia... Czy satysfakcjonującym będzie zmiana wyświetlanego tekstu na: "Ponieważ nie masz z trzech aktywnych skrzynek, będzie ona widoczna dla innych, gdy zostanie zaakceptowana przez Zespół Opencaching.pl." :wink:

Re: Zalożone skrzynki i błedy

: środa 30 października 2013, 15:36
autor: Belushi
No nie mam w planie zakładać pokazowego kesza tylko zrobić GeoHotel i zastanowiło mnie to hasło ;)

Re: Zalożone skrzynki i błedy

: czwartek 31 października 2013, 10:10
autor: Krysiul
Takie rozwiązanie ma sens, bo jeśli ktoś zrobił kilka skrzynek i została mu po pewnym czasie jedna, to oczywiście możliwe, że po prostu miał pecha lub musiał zarchiwizować resztę z niewinnego powodu, ale możliwe też, że przyczyną archiwizacji był fakt, że skrzynki były wyjątkowo kiepsko ukryte, przez co szybko ginęły, rażąco łamały regulamin itp. itd. W takim przypadku warto upewnić się, że taka osoba czegoś się nauczyła. Też miałem kiedyś taką sytuację jak Ty i ze względu na fakt, że pierwsze trzy kesze były w porządku, weryfikacja poszła błyskawicznie.

Re: Zalożone skrzynki i błedy

: czwartek 31 października 2013, 13:23
autor: Teokryt
Oczywiście tu mowa o archiwizacji, ja się rozpędziłem i przesunąłem do tymczasowo niedostępnej za dużo skrzynek i te musiał bym czekać na COG, to szybki macher ze zmiana stanu skrzynki która jest nieobserwowana na gotową do szukania, założeniu tej która chciałem i z powrotem do niedostępnych.

A wystarczyło by liczyć skrzynki z flaga gotowa i tymczasowo niedostępna od 5 skrzynek i zezwalać.