CO w OC - nowego lub poprawionego

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

DriadaK
Stały bywalec

Re: CO w OC - nowego lub poprawionego

Post autor: DriadaK » wtorek 25 marca 2014, 20:19

Moim zdaniem - a każdy głos się liczy - lajki są do bani.

Powtórzę większą czcionką, gdyby nie wpadło Twórcom w oko.. LAJKI SĄ DO BANI.

Niby co mają oceniać?
Użytą czcionkę, pisownię ortograficzną, ujęcie spojlera, żartu, błyskotliwości, opisu zdobycia, opisu krótkiego, opisu szczegółowego, koloru czcionki, a może szczerą miłość do keszera i będziemy lajkować wszelkie bzdury które napisze?
Co to ma do całej zabawy, jaką jest bieganie z GPS i szukaniem "skarbów" lajkowanie jakichś wpisów?
To nie to forum, nie ta zabawa...
Jak się da - usunąć.
Jeśli będzie "referendum" - to jestem przeciw lajkom...
Poraaażkaaaa... :?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » wtorek 25 marca 2014, 20:53

Dublowanie postów w kilku wątkach też jest do bani.
ObrazekObrazek

DriadaK
Stały bywalec

Post autor: DriadaK » środa 26 marca 2014, 07:21

Według Ciebie.
Po prostu najpierw trafiłam na ta dyskusję, a potem dołączyłam do szerszego grona wzdragających się na widok lajków.

Raz na ruski rok się zdarzyło i już się czepia - naprawdę nie ma do czego i jest to zbędne.
Nie róbmy więcej konfliktów na forum -bo po co?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: chinczyk » czwartek 27 marca 2014, 22:47

DriadaK pisze:Moim zdaniem - a każdy głos się liczy - lajki są do bani.

Powtórzę większą czcionką, gdyby nie wpadło Twórcom w oko.. LAJKI SĄ DO BANI.

Niby co mają oceniać?
Użytą czcionkę, pisownię ortograficzną, ujęcie spojlera, żartu, błyskotliwości, opisu zdobycia, opisu krótkiego, opisu szczegółowego, koloru czcionki, a może szczerą miłość do keszera i będziemy lajkować wszelkie bzdury które napisze?
Co to ma do całej zabawy, jaką jest bieganie z GPS i szukaniem "skarbów" lajkowanie jakichś wpisów?
To nie to forum, nie ta zabawa...
Jak się da - usunąć.
Jeśli będzie "referendum" - to jestem przeciw lajkom...
Poraaażkaaaa... :?
Ok każdy może mieć swoją opinię szanuję ją , ale nie wyjaśniłeś dlaczego lajki są do bani ? To co napisałeś nie jest nawet konstruktywną krytyką. Może nie masz Facebooka i szczerze nienawidzisz tworu Pana Zuckeberga, ale kogo to obchodzi ? A jeżeli masz to bankowo kiedyś coś polajkowałeś, taki trend który zapoczątkował Facebook i tego nie zmienisz.
Irytujesz się malutką funkcją której nawet nie widać , zamiast docenić że ktoś coś robi aby rozwijać skrypt.

Mi się pomysł podoba a niech sobie jest, choćby dlatego że mogę docenić lajkiem treściwy komentarz do mojej skrzynki , a takich jest co raz mniej.
Masa wpisów TX , TFTC i nic więcej.
Obrazek

KEISOR
Stały bywalec
Podziękował: 32 razy
Otrzymane podziękowania: 24 razy

Post autor: KEISOR » piątek 28 marca 2014, 00:00

chinczyk pisze:ale nie wyjaśniłeś dlaczego lajki są do bani ?
Koleżanka po prostu użyła skrótu myślowego, którego chyba nie trzeba tłumaczyć zdrowo myślącym ludziom.

chinczyk pisze:To co napisałeś nie jest nawet konstruktywną krytyką.
Proszę bardzo, kilka z brzegu:
- lajkowanie komentarzy nie ma nic wspólnego z ideą geocachingu,
- nic sensownego nie wnosi do istoty zabawy więc jest niepotrzebne, zbędne, uciążliwe,
- przykłada większą wagę do wpisów niż do samych skrzynek co jest kolejnym małym kroczkiem do wypaczenia idei zabawy,
- "promuje" facebookowy/gimnazjalny trend, który nie jest mile widziany przez rzesze normalnych ludzi, chcących się bawić w szukanie skrzynek,
- no i przede wszystkim kolega triPPer zapomniał, że nie dłubie u siebie na stronie www tylko na stronie, z której korzysta wiele osób i mogą mieć one odmienne zdanie na temat jego "innowacji"

chinczyk pisze: taki trend który zapoczątkował Facebook i tego nie zmienisz.
Tu nie da się inaczej odpowiedzieć jak tylko wprost: cxxj mnie obchodzą trendy tego mainstreamowego gxxxa. Tutaj większość ludzi sobie nie życzy fejbusików. Może odwrócimy sytuację? Jak Wam tak bardzo tego brakuje, to przenieście się na jakieś pudelkowe stronki i tam sobie lajkujcie wpisiki.

chinczyk pisze:Irytujesz się malutką funkcją której nawet nie widać , zamiast docenić że ktoś coś robi aby rozwijać skrypt.
Tutaj trochę niekonsekwencji z Twojej strony: albo jej nie widać albo widać...
A to, że ktoś rozwija skrypt to znaczy, że mu wszystko wolno? Wierz mi: znam sporo ludzi, którzy robią więcej (z sensem) niż triPPer i nie są wyrocznią z idealnym pomysłami na OC. Nie zawsze ten co dużo robi ma dużo lajków...

chinczyk pisze:Mi się pomysł podoba a niech sobie jest,
Nie wiem co tam może się podobać? Ale dobra, jeden woli córkę a drugi teściową - z tym nie polemizuje.

chinczyk pisze:choćby dlatego że mogę docenić lajkiem treściwy komentarz do mojej skrzynki , a takich jest co raz mniej.
Z tym argumentem to teraz walnąłeś jak łysy grzywką o kant kuli. Chłopie, Ty po lajkach oceniasz wpisy, ludzi? Ja z reguły czytam co tam jest napisane. A ludzi oceniasz po tym ile mają znajomych na fejsbuku? No, ręce opadają.

chinczyk pisze:Masa wpisów TX , TFTC i nic więcej.
Rozumiem, że teraz te wpisy znikną...

I przede wszystkim:
Cały czas czekam na jakąś wypowiedź kolegi triPPera. Jakieś argumenty za, cokolwiek....
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi KEISOR za post (razem 2):
r00t7Doc_with_the_dog

Awatar użytkownika
muitnelis
Bywalec

Post autor: muitnelis » piątek 28 marca 2014, 09:21

chinczyk pisze:Mi się pomysł podoba a niech sobie jest, choćby dlatego że mogę docenić lajkiem treściwy komentarz do mojej skrzynki , a takich jest co raz mniej.
Masa wpisów TX , TFTC i nic więcej.
To świadczy tylko o jakości zakładanych przez Ciebie keszy. W dobrych keszach mało jest pustych komentarzy. Czasem jak się widzi kesza to lepiej nic nie pisać, żeby kogoś nie urazić. Nie każdy jest tak utalentowany jak Dallas, żeby rozpisywać się o niczym: http://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=1069761
W 80% Krakowskich skrzynek zamiast TFTC powinno być: Jaki piękny parapet/znak/słup ogłoszeniowy! Wspaniały wybór autora kesza! Być może wrócę z zieloną jak tylko zdecyduję się, który parapet/znak/słup najbardziej mi się podobał podczas dzisiejszej wyprawy!" To będzie lepsze?

triPPerowi proponuję zakładanie wątków z ankietami przed wprowadzeniem zmian.
Dlaczego do tej pory nie powstał wątek z ankietą dotyczącą lajków? Skoro dało się tę zmianę wprowadzić to chyba da się ją również cofnąć jeśli wyniki ankiety będą tożsame z wypowiedziami na forum i - będącym dla wielu wzorem do naśladowania - facebooku.
Jadę na Narodowy Zjazd Schizofreników. Każdy kto jest kimś tam będzie.

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz

Post autor: pan_ryba » piątek 28 marca 2014, 09:57

Widzę, że opcja przesunęła się na górę i stała się prawie niezauważalna. Mi to zupełnie nie przeszkadza, nie wiem o co to darcie się, bunt i ogólna niechęć, że "gimbaza" (WTF?) i śmierdzi twarzoksiążką. Gdyby ta opcja pojawiła się a nikt nie znał by Facebooka to pewnie byłyby zachwyty albo znikoma reakcja. W końcu na forum też można dać "łapkę w górę" a jakoś nikogo to nie oburza ;) Jeśli chodzi o funkcje to zmieniłbym tylko ikonę bo ta niewiele mówi. Serduszko? - chyba nie ;) Może emotka uśmiechu? A może złota gwiazdka a'la ulubione z przeglądarek?

Zastrzeżenia można natomiast mieć do Trippera - ale nie o sam fakt wprowadzenia funkcji, tylko raczej zrobienia to znienacka. Ankieta przed nie miała by sensu (głosowanie nad taką pierdołą?), ja raczej myślę, że Tripper powinien napisać, że za dwa dni wprowadzi (za porozumieniem z Radą) eksperymentalnie funkcję polubienia komentarzy - poużywajcie i stwierdźcie czy może być. Wtedy pewnie przeszło by lżej, trochę...
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » piątek 28 marca 2014, 10:05

pan_ryba pisze:
Zastrzeżenia można natomiast mieć do Trippera - ale nie o sam fakt wprowadzenia funkcji, tylko raczej zrobienia to znienacka. Ankieta przed nie miała by sensu (głosowanie nad taką pierdołą?), ja raczej myślę, że Tripper powinien napisać, że za dwa dni wprowadzi (za porozumieniem z Radą) eksperymentalnie funkcję polubienia komentarzy - poużywajcie i stwierdźcie czy może być. Wtedy pewnie przeszło by lżej, trochę...
problem w tym że zrobił to całkowicie bez poinformowania kogokolwiek, nawet ludzi z RT. Tu jest PROBLEM.

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz

Post autor: pan_ryba » piątek 28 marca 2014, 10:13

r00t7 pisze:problem w tym że zrobił to całkowicie bez poinformowania kogokolwiek, nawet ludzi z RT. Tu jest PROBLEM.
Dokładnie o tym piszę. Zgadzam się.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!

Awatar użytkownika
muitnelis
Bywalec

Post autor: muitnelis » piątek 28 marca 2014, 10:22

pan_ryba pisze:W W końcu na forum też można dać "łapkę w górę" a jakoś nikogo to nie oburza ;)
Forum służy do wymiany myśli a logbook służy do wymiany informacji. Jeśli na forum ktoś napisał coś z czym się zgadzam to nie piszę tego ponownie tylko daję łapkę, żeby się nie powtarzać.
Dawanie łapki przy logu nie pełni żadnej funkcji użytkowej.
Tak jak ktoś proroczo pisał wcześniej, może to tylko wprowadzać niepotrzebny bałagan: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=32619
Co ja zrobię z tymi 5 logami w garminie będąc na miejscu?

Jeśli chodzi o funkcje to zmieniłbym tylko ikonę bo ta niewiele mówi. Serduszko? - chyba nie ;) Może emotka uśmiechu? A może złota gwiazdka a'la ulubione z przeglądarek?
pan_ryba pisze:Ankieta przed nie miała by sensu (głosowanie nad taką pierdołą?)
Nie wiem ile czasu zajęło tworzenie tej 'pierdoły' ale dzięki prostej ankiecie autor mógłby go zaoszczędzić. Nie jest to pierwsze działanie trippera, które spotkało się z krytyką. To samo było i jest ciągle w związki ze zmianami w statystykach. Mimo to zmiany pozostają, a głosy użytkowników są ignorowane. Chyba nie do końca jest to w porządku.
Jadę na Narodowy Zjazd Schizofreników. Każdy kto jest kimś tam będzie.

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » piątek 28 marca 2014, 10:53

KEISOR pisze:Tutaj większość ludzi sobie nie życzy fejbusików (lajków?).
Tego nie wiesz. Myślę, że większość leje na to sikiem prostym, jak ja na przykład :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » piątek 28 marca 2014, 11:02

Rob pisze:
KEISOR pisze:Tutaj większość ludzi sobie nie życzy fejbusików (lajków?).
Tego nie wiesz. Myślę, że większość leje na to sikiem prostym, jak ja na przykład :)
nieważne czy sikiem prostym czy skośnym, skoro OC to projekt wspólny całej społeczności to czemu jedna jednostka uprawia samowolkę ?

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Post autor: Rob » piątek 28 marca 2014, 11:30

Dobre pytanie.
ObrazekObrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » piątek 28 marca 2014, 12:14

Tak sobie myślę, że wprowadzenie tych lajków do wprowadzenia geościeżek (mam tu oczywiście na myśli te ograniczenia o których kiedyś pisałem) jest niewspółmiernie małe. Jednak tylko na triPPera jest teraz nagonka. Hmmm... Czyżbyśmy mieli podwójne standardy?
Wtedy Łza też samowolnie wprowadził nowy moduł i określił zasady korzystania z pominięciem RR (zwłaszcza). Do tej pory RR nic chyba w tej sprawie nie zrobiła i zostało jak jest.
Może po prostu chodzi o to, że z GŚ (ogólnie świetny pomysł) mogą korzystać "stare wygi" i nie trzeba było krzyczeć (protestować) o tym na forum, a resztę społeczności można "olać".
Tak to widzę:)

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » piątek 28 marca 2014, 12:17

geościezki - samowolka ? Coś mnie chyba ominęło, wcześniej RR widziała że takie coś będzie wprowadzane nie pojawiło się to nagle i bez zapowiedzi.

ODPOWIEDZ