CO w OC - nowego lub poprawionego

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Czarodziej
Rada Techniczna
Podziękował: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 22 razy

Re: CO w OC - nowego lub poprawionego

Post autor: Czarodziej » poniedziałek 24 marca 2014, 10:00

Aż konto na forum zrobiłem by skomentować te lajki...

Jak dla mnie to jestem bardzo bardzo bardzo na NIE. Nie jesteśmy dziećmi by lajkować wzajemnie swoje logi i powiększać w ten sposób e-penisa. Opcja jest wg mnie kompletnie zbędna. Tworzy tylko narzut na bazę danych. OC powinno być miejscem przede wszystkim na logowanie skrzynek, wymianie informacji o ich stanie, no i oczywiście centrum opisów. Bez miliona dodatkowych zbędnych funkcji. Strona pełna jest tego typu zmian, zrobionych na dodatek kiczowato. Lajki - no proszę, robimy nową linię w komentarzu by umieścić tam jeden przycisk. Dla mnie jako informatyka ta funkcja wygląda jak napisania w 5 minut na kolanie. Kolejnym przykładem kiczowatej funkcji są geościeżki. Mówcie co chcecie ale kółko z gradientem na którym znajduje się prostokątny obrazek z logo ścieżki wygląda mega okropnie. Jak mam robić geościeżki by mój profil wyglądał tak okropnie jak na screenie w linku poniżej to wolę to olać...
http://oi58.tinypic.com/2mqrqtw.jpg

Całe OC wygląda jak jedno wielkie beta testowanie. Przez to, że każdy robi swoje mini projekty sam, strona jest bardzo mocno zróżnicowana pod względem stylów, kroju czcionek itd. Brak jednego stylu dla ikonek, te nowe nie pasują do starszych.
Odnoszę wrażenie, że każda zmiana zmniejsza przyjazność interfejsu i powoduje, że nowy użytkownik strony pół godziny wszystko ogląda by zrozumieć co do czego.
Jeśli już te lajki mają zostać to niech będzie możliwość wyłączenia ich w profilu. Ja i sądząc po komentarzach poprzedników, nie tylko ja, nie chcę tego widzieć.

No i szanujmy się trochę. Ktoś tutaj chyba nie do końca rozumie słowo "Open" w nazwie serwisu. Decyzje powinniśmy podejmować wspólnie, a RT powinna być bardziej ich wykonawcą, niż dyktatorem.

Z poważaniem, Czarodziej
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Czarodziej za post (razem 4):
JażdżuDriadaKdzazdermuitnelis

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » poniedziałek 24 marca 2014, 10:50

Tak, jak przedmówcy wyżej.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 307 razy
Kontakt:

Post autor: Lza » poniedziałek 24 marca 2014, 11:11

Całe OC wygląda jak jedno wielkie beta testowanie. Przez to, że każdy robi swoje mini projekty sam, strona jest bardzo mocno zróżnicowana pod względem stylów, kroju czcionek itd. Brak jednego stylu dla ikonek, te nowe nie pasują do starszych.
Czarodziej pisze: Mówcie co chcecie ale kółko z gradientem na którym znajduje się prostokątny obrazek z logo ścieżki wygląda mega okropnie.
mówię, co chcemy: chcemy żeby znalazł się ktoś - grafik z powołania, który byłby w stanie zrobić to ładnie. Jak znajdziesz takiego to daj znać, bo się zgadzam z tymi postulatami i chętnie widział bym nową koncepcję layout całego serwisu.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Lza za post:
triPPer

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » poniedziałek 24 marca 2014, 11:35

Ikona LikeComment została przesunięta,tak aby zwolnić 1 linię jeżeli dany komentarz nie ma polubień

Pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » poniedziałek 24 marca 2014, 11:49

tripper pisze:Ikona LikeComment została przesunięta,tak aby zwolnić 1 linię jeżeli dany komentarz nie ma polubień
Jak dom publiczny źle funkcjonuje to się wymienia dziewczynki, a nie firanki. Paulo Coelho

Tripper, zlituj się i skasuj te lajki. Może jesteś dumny ze swojego dzieła, ale spójrz ilu osobom się ono nie podoba.

Pozdrawiam.
M.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » poniedziałek 24 marca 2014, 11:49

tripper pisze:Ikona LikeComment została przesunięta,tak aby zwolnić 1 linię jeżeli dany komentarz nie ma polubień

Pozdrawiam
triPPer
moim zdaniem to nie rozwiązuje tematu. To powinno zniknąć CAŁKOWICIE. :roll:

sajmon
Wyjadacz

Post autor: sajmon » poniedziałek 24 marca 2014, 12:55

r00t7 pisze: moim zdaniem to nie rozwiązuje tematu. To powinno zniknąć CAŁKOWICIE. :roll:
Jedna osoba z RR się wypowiedziała. Czekam na pozostałe cztery, a później na zastosowanie się do woli RR.

Jeżeli społeczność OC bardzo chce lajków, to kandydaci do RR następnej kadencji mogą wpisać je do swego 'programu wyborczego' na najbliższe wybory. Da im to poparcie i mandat do wprowadzenia ww zmian zgodnie ze swoim programem i wolą ludu.

Teokryt
Wyjadacz

Post autor: Teokryt » poniedziałek 24 marca 2014, 18:28

Rzeście gromy posypali na te "lajki" jakby odebrano wam to możliwość logowania skrzynek i zabawy w OC tudziez wprowadzeniu opłat za szukanie szkrynki.

Funkcja owszem, nijaka, zrobiona "na odwal". Czy nie można zrobić tak jak kiedys na wikipedii, miesiąc sprzątania kodu i tym się zajac?
Na niektórych stronach znika Menu.
Mamy brzydkie grafiki, 3 zestawy ikon keszy, nieaktualna wiki systemu OC, a zajmujemy się pierdołami. Np po dziś dzień nie można wyeksportować GPXa swoich znalezionych keszy. No bo nie i już. Nadal nie można zrobić pokazywania oceny kesza na mapie. Nadal cały moduł geościeżek jest dostępny dla niezalogowanych oferując mapę keszy.

Czyli nie robimy wątku życzeń co zrobić a co wymaga naprawy lub jest brakiem konsekwencji. łatwiej dodać do starej kamienicy nowy tynk niż wymienić instalacje.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » poniedziałek 24 marca 2014, 19:13

Co ty tirówka chędożysz?
Teokryt pisze: Np po dziś dzień nie można wyeksportować GPXa swoich znalezionych keszy.
można.
Teokryt pisze: Nadal cały moduł geościeżek jest dostępny dla niezalogowanych oferując mapę keszy.
No i co z tego? mapy nie da się przybliżyć, więc widać poglądowo zakres geoŚcieżki, ale nikt w ten sposób nie pozna lokalizacji żadnej skrzynki

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował: 42 razy
Otrzymane podziękowania: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog » poniedziałek 24 marca 2014, 19:30

Ja tam do własnych inicjatyw i nawet, delikatnej, samowolki nic nie mam, ale tylko pod warunkiem, że wdrażane nowości byłyby w jakikolwiek sposób użyteczne dla keszerów. Niestety staty i lajki takimi ficzerami nie są w żaden sposób. Jak znam życie najczęściej lajkowane będą logi z wszelkiej maści sporami, kłótniami i wymianą zdań. Np:
{log} Jesteś GUPI!!!! 64 lajki
{odp} Nie pisze się GUPI tylko GŁUPI matole!!!! 140 lajków (jak tutaj nie zalajkować, jeśli autor ma rację?) ;)

Edit po 5 minutach.
Czy ja jestem prorokiem? :D

http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=4713
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Doc_with_the_dog za post (razem 3):
r00t7Lzamuitnelis
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

dzazder
Stały bywalec
Podziękował: 76 razy
Otrzymane podziękowania: 26 razy

Post autor: dzazder » poniedziałek 24 marca 2014, 20:27

My to tylko "testowaliśmy" nową funkcjonalność, śmiejąc się z jej nieprzydatności ;) Pozdrawiam!
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi dzazder za post:
snieeegu
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » poniedziałek 24 marca 2014, 21:43

To druga osoba z RR się prywatnie wypowie 8)
Wiele pomysłów do wdrożenia było (może teraz mniej, bo już się nie chce...) - dla przykładu "superrekomendacja", ze cztery kadencje temu... . Cieszę się ze "świeżej krwi", sam o nią zabiegałem ale działania na serwisie jak na poligonie doświadczalnym budzą mój sprzeciw - TO JEST NASZA ZABAWA :!: , NIE WIZJONERÓW, KTÓRZY NARZUCAJĄ TO INNYM SPONTANICZNIE :evil: :!:

Jak dla mnie "łapka w dół" :!: :!: :!:
"jaki tu spokój, la la la la..., nic się nie dzieje la la la la... ;) "
Obrazek

rubeus
Wyjadacz

Post autor: rubeus » poniedziałek 24 marca 2014, 21:47

Teokryt pisze: Mamy brzydkie grafiki, 3 zestawy ikon keszy, nieaktualna wiki systemu OC, a zajmujemy się pierdołami. Np po dziś dzień nie można wyeksportować GPXa swoich znalezionych keszy. No bo nie i już.
Się da - nieco na okrętkę, nie ze statystyk.

Musisz wyszukać skrzynki znalezione przez siebie w 'normalnym szukaczu' - pamiętaj by 'NIE Zaznaczyć opcji pomijania 'znalezionych' . :

Leone
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: Leone » wtorek 25 marca 2014, 16:40

rubeus pisze:
Teokryt pisze: Mamy brzydkie grafiki, 3 zestawy ikon keszy, nieaktualna wiki systemu OC, a zajmujemy się pierdołami. Np po dziś dzień nie można wyeksportować GPXa swoich znalezionych keszy. No bo nie i już.
Się da - nieco na okrętkę, nie ze statystyk.

Musisz wyszukać skrzynki znalezione przez siebie w 'normalnym szukaczu' - pamiętaj by 'NIE Zaznaczyć opcji pomijania 'znalezionych' . :
No właśnie spróbowałem, bo było mi to potrzebne i niespodzianka :) ze statystyk wynika że mam 875 znalezień (na c:geo nawet 876) a gpx znalezionych pokazuje 866. gdzieś 9 (lub 10) wcięło... Siakiś błąd się wkradł ;)
nec temere nec timide
Obrazek
mój profil
moja wizytówka

Awatar użytkownika
SQ9KFS
Nowy na forum

Post autor: SQ9KFS » wtorek 25 marca 2014, 17:49

Hehe, z ciekawości sprawdziłam - za pierwszym razem 797, bez eventów - 767, znów z eventami - 777, a ze statystyk wynika 787 keszy i 10 eventów. Coś ta wyszukiwarka szaleje ;)
vy 73!
SQ9KFS
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ