CO w OC - nowego lub poprawionego

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Odp: CO w OC - nowego lub poprawionego

Post autor: Jano »

FelixP pisze:Moje notatki: Dodałem ostatni log (jako powszechnie używany substytut obecnego status) oraz mały bonusik w postaci podświetlanej treści notatki po najechaniu na nazwę skrzynki.
A dlaczego wcięło z Moich notatek Adwentowy Kalendarz Quizowy? Najpierw go wcięło z obserwowanych, teraz z notatek, a jeszcze parę dni temu był.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Kontakt:

Post autor: wallson »

FelixP pisze:Mapa skrzynek v3: Dodałem zielony krzyżyk (przy nazwie Waypointa) p.t. "Dodaj do schowka" - jest to bardzo prymitywna i okrojona wersja podobnej funkcji z v2 - jednakże mapa v3 nie działa w środowisku projektowym i zmienianie czegokolwiek tam jest dla mnie błądzeniem po omacku (brak możliwości testowania zmian)- więc nie podejmę tego wyzwania przywrócenie takiej samej funkcjonalności. Mam nadzieje, że rzeczony krzyżyk choć trochę się przyda.
Feliks... jesteś WIELKI! Masz piwo/soczek (do wyboru) przy najbliższej okazji jak będę w Szczecinie i okolicach.
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl

FelixP
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: FelixP »

Ajger pisze: A dlaczego wcięło z Moich notatek Adwentowy Kalendarz Quizowy? Najpierw go wcięło z obserwowanych, teraz z notatek, a jeszcze parę dni temu był.
Zdaje się, że udało mi się obejść te obydwa problemy (z Moje Notatki i Obserwowane) - sprawdź proszę i daj znać ("problematyczne" były skrzynki z samymi wpisami skasowanymi).
wallson pisze:Masz piwo/soczek (do wyboru) przy najbliższej okazji jak będę w Szczecinie i okolicach.
Thx - zdecydowanie to pierwsze por favor :wink:
Za ten post autor FelixP otrzymał podziękowanie:
Jano

Jano
Wyjadacz
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: CO w OC - nowego lub poprawionego

Post autor: Jano »

Miodzio. Kalendarz pojawił się tu i tu. Dzięki! Jesteś Wielki!
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

FelixP
Bywalec

Ajger pisze:Miodzio. Kalendarz pojawił się tu i tu. Dzięki! Jesteś Wielki!
Oj tam, oj tam :) - bez przesady - de facto poprawiłem, to co sam schrzaniłem jakiś czas temu. :oops:

FelixP
Bywalec

Dodałem markery do mapki w Moja Okolica:
- Najnowsze wpisy do logów (kolor szary - pojawia się tylko dla podświetlonych linków)
- TOP lista rekomendowanych skrzynek (kolor jasnozielony - pojawia się tylko dla podświetlonych linków)
Generalnie zmiana zauważalna będzie dla właścicieli dużych monitorów.
Za ten post autor FelixP otrzymał podziękowanie:
zukikiziu

zukikiziu
Bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: zukikiziu »

FelixP, Ty kochany się chyba nudzisz często :D
Dziekujemy za te cenne modyfikacje, małe, duże, zawsze przydatne. :)

Odnośnie poprzedniego postu, faktycznie, na dużych monitorach (z dużą rozdzielczością konkretnie) będzie to ciekawa modyfikacja.

triPPer
Rada Techniczna
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy

Post autor: triPPer »

Została ujednolicony wygląd listy: 'Moje logi'

Pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

FelixP
Bywalec

Myślałem, że to tu wrzuciłem, ale jest tam: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 57#p116857
W skrócie: możliwość wprowadzania własnych współrzędnych do quizów - więcej w powyższym linku.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 275 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: r00t7 »

a co to się stało ze stroną statystyk ?
Obrazek Obrazek Obrazek

triPPer
Rada Techniczna
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy

Post autor: triPPer »

Witam

Opis znajduje się tutaj: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=9&t=7734

Pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

Zauważyłem że w edycji skrzynki pojawił się zaawansowany edytor tekstu. To oczywiście dla wielu duże ułatwienie, ale dla tych którzy trzymają / przygotowują opisy w HTML na lokalnym komputerze, a tutaj je tylko wklejają to pewne utrudnienie (opis HTML wklejony w ten edytor się rozsypuje).

Chodzi o to że trochę czasu mi zeszło zanim znalazłem ikonkę odpowiedzialną za wyświetlenie kodu opisu, gdzie można było bez problemu wkleić własny kod HTML. Czy nie można zrobić jakiegoś przełącznika nad edytorem, który pozwala go przełączyć w tryb czystego tekstu / HTML ? Ewentualnie dodać taki przełącznik w profilu użytkownika.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

To byłby krok w tył, już nie te czasy. Nawet nie jestem pewien, czy tinyMCE ma możłiwość uruchomienia w trybie html.
Ale zamiast przeklejać czysty kod (co jest nieco archaiczne) możesz spróbować przekleić nie kod a jego wynik - czyli np. jeśli plik masz na swoim komputerze - przeciągnąć i upuścić go do przeglądarki, czyli wyśiwetli się gotowy widok szablonu Twojej strony. I to co się wyświetli skopiować i wkleić do edytora. On to powinen bez problemu przetworzyć - ja tak robię w swoich skrzynkach, też mam szablon w html.

Nie wiem czy dobrze trafiłem, ale po prostu zaznaczyłem i skopiowałem opis jednej z Twoich skrzynek, prosto ze strony widoku skrzynki, i wkleiłem go do edytora - radzi sobie bezbłędnie.
' - opencaching_pl_newcache_php.jpg
' - opencaching_pl_newcache_php.jpg (78.12 KiB) Przejrzano 1666 razy

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

Czy to jest archaiczne... no nie wiem. Wiele edytorów psuje kod html albo generuje go w sposób ociężały. Ja się wychowałem na bezpośredniej edycji kodu HTML i wolę mieć nad nim pełną kontrolę, i backup u siebie na komputerze (szczególnie po pamiętnym zepsuciu opisów skrytek GC zafundowanego kiedyś przez Groundspeaka).

Opisany przez Ciebie sposób faktycznie działa. Super że nie psuje on kodu, mam złe wcześniejsze doświadczenia z takimi edytorami.

Ja napisałem że trochę mi to zajęło ale znalazłem w tym edytorze link wyświetlający czysty HTML - ikona "<>", druga od prawej w drugiej linii ikon. I wklejam kod HMTL bezpośrednio tam.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

@Highlander, a wklejasz w okienko, które pojawia się w po kliknięciu w "kod źródłowy" ? (też tego na początku nie widziałem ;-))
[edit: ślepy jestem ;-) nieważne :D]

Zaznaczenie "nie używaj kodu html" w ustawieniach jest teraz zupełnie ignorowane? W logach praktycznie nie używałem HTMLa, jego wymuszenie to pół biedy o ile później dobrze jest to parsowane w gpxie.

Przy okazji: proponuję nieco konsekwencji w oprawie graficznej - jeden styl przycisków "stary", w geościeżkach inne, w statach inne, tutaj znów inne..
Za ten post autor Stryker otrzymał podziękowanie:
Boguś z Polska
Obrazek

ODPOWIEDZ