Statystyki

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz

Post autor: Whatever » niedziela 23 lutego 2014, 20:54

I tak samo sztuczny jak wrzucenie na pierwsze miejsce liczby serwisów.
Oprócz tego Tripper skoro piszesz o wiekszej ilości ludzi odwiedzajacych nowe statystyki to weź pod uwagę że ludzie sprawdzają też nowości.

Nastepna rzecz- skoro tak ważne są dla Ciebie liczby odwiedzin, to może warto by ustawić kolejność statów wlasnie w ten sposób ?
Albo skoro jesteś za propagowaniem postaw altruistycznych to zrób ankietę jaka powinna być kolejność.

Pozdrawiam
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował: 42 razy
Otrzymane podziękowania: 115 razy
Kontakt:

Re: Statystyki

Post autor: Doc_with_the_dog » poniedziałek 24 lutego 2014, 18:19

Jestem pewien, że ludzie patrzą przez pryzmat województwa. Mnie zaskakuje, że ludzie patrzą przez pryzmat miesiąca :D

Whatever ma rację. Mnie też zęby już się wykruszają od zgrzytania, bo jak wchodzę na staty to najpierw ranking serwisów kłuje mnie w oczy, a później muszę przeskrolować całą stronę by wejść do statystyki, która powinna być na pierwszym miejscu, jako statystyka globalna.

Biorąc pod uwagę meritum naszej zabawy to kolejność powinna być:

1) Statystyka globalna odkryć.
2) Statystyka globalna założeń

A potem lecieć te miesięczne i resztę.
Serwis zdecydowanie na końcu.

Teraz staty wyglądają tak jakby ktoś pisząc skład hamburgera zaczął opisywać sosy, pomidory, emulgatory i środki konserwujące, a na końcu, na doczepkę napisał, jakie jest w nim mięso.

BTW:
Zastanawiam się czy skoro te miesięczne staty są takie ważne, to gdy założę wątki gratulacyjne dla każdego z nich z osobna, tutaj na forum, to będzie to uznane za spam, czy nie? Moderatorzy, wypowiecie się? ;)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Doc_with_the_dog za post:
muitnelis
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » poniedziałek 24 lutego 2014, 20:42

Doc_with_the_dog pisze: BTW:
Zastanawiam się czy skoro te miesięczne staty są takie ważne, to gdy założę wątki gratulacyjne dla każdego z nich z osobna, tutaj na forum, to będzie to uznane za spam, czy nie? Moderatorzy, wypowiecie się? ;)
Na evencie - 4 browce :!: , bo jak nie to BAN :lol:
"jaki tu spokój, la la la la..., nic się nie dzieje la la la la... ;) "
Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Kontakt:

Post autor: Lza » wtorek 25 lutego 2014, 12:12

Hola hola. Bany są za posiadanie innych poglądów niż morderatorzy, a nie za spamowanie.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » wtorek 25 lutego 2014, 13:37

Doc_with_the_dog pisze: Biorąc pod uwagę meritum naszej zabawy to kolejność powinna być:

1) Statystyka globalna odkryć.
2) Statystyka globalna założeń
raczej odwrotnie:
1) Statystyka globalna założeń
2) Statystyka globalna odkryć.

Bez założeń nie będzie odkryć, a patrząc globalnie to założyć jest trudniej niż odkryć
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz

Post autor: Whatever » wtorek 25 lutego 2014, 13:52

Tya, tyle że częściej ogladasz ile kto ma znalezionych czy założonych ?
I nie rozmawiamy o podsatwach finkcjonowania serwisu tylko o wygodnym przeglądaniu statystyk...
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » wtorek 25 lutego 2014, 16:02

To może chociaż napis "statystyki" zrobić linkiem do starej wersji? Będzie na samej górze i nie zaburzy nowej koncepcji :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » wtorek 25 lutego 2014, 16:37

Lza pisze:Hola hola. Bany są za posiadanie innych poglądów niż morderatorzy, a nie za spamowanie.
A co, jak moderator ma inny pogląd na tę kwestię??? :lol: :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » wtorek 25 lutego 2014, 19:12

Jackpot.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował: 40 razy
Otrzymane podziękowania: 77 razy

Post autor: Stryker » środa 26 lutego 2014, 17:19

Lepiej żeby ludzie mieli "ciśnienie" na znajdowanie niż ukrywanie, nawet jeśli mają logować fikcyjne znalezienia na potęgę, szczególnie przy obecnym systemie publikacji (pełna dowolność po trzech "nadzorowanych" keszach).

Poza tym - naprawdę myślicie, że kolejność poszczególnych linków do statystyk ma wpływ na cokolwiek? Może sonda? Przynajmniej się pośmiejemy ;-)

Jeśli to taka dyskusyjna sprawa to proponuję wymieszać linki i po - powiedzmy - trzech miesiącach ustalić kolejność na podstawie liczby odsłon poszczególnych podstron.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Stryker za post:
triPPer
Obrazek

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog » środa 26 lutego 2014, 20:47

Stryker, nie chodzi o zależność pomiędzy odsłonami statystyk a ich kolejnością, ale o pewną logikę. Zwykle statystyki globalne są przedstawiane jako pierwsze, dopiero potem cząstkowe. Taka kolejność jest jak najbardziej naturalna i intuicyjna.
W naszych pierwszymi są serwisy, potem cząstkowe, a ostatnia najważniejsza.

Btw.
Można polemizować o kolejności znalezienia/założenia. Jeśli nie znajdziesz 10, nie założysz pierwszej. Czyli jednak najpierw znalezienie :P
No, ale to dyskusja w stylu: "Co było pierwsze, jajko czy kura".
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » środa 26 lutego 2014, 21:42

Doc_with_the_dog pisze:Stryker, nie chodzi o zależność pomiędzy odsłonami statystyk a ich kolejnością, ale o pewną logikę.
Ależ wiem, że powinno być logicznie. Skoro - ku mojemu zdziwieniu - logika jest tutaj, mówiąc delikatnie, podważana, należy sprawdzić na co jest zapotrzebowanie i w pierwszej kolejności dać to, czego szuka większość. I to jest sposób dosyć uniwersalny - inaczej zawsze będą przepychanki i dyskusje na poziomie uzasadniania wyższości świąt jednych nad innymi.
Obrazek

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » czwartek 27 lutego 2014, 21:31

Słuchajcie, ale dajcie mi najpierw dokończyć transformację statów. :) ...nawet ja sam nie wiem, czy nie dojdą jeszcze jakieś nowe (np FTF itp)

... a dopiero wtedy zajmę się tym, jakże palącym problemem, ułożenia ich w odpowiedniej (?) kolejności....

Pomysł z głosowaniem popieram :) ...ale mam prośbę do organizatora takiej ankiety, aby umieścił w niej jako jedną z możliwych odpowiedzi: "chciałabym/chciałbym aby system mnie zaskakiwał i za każdym razem proponował inną kolejność statów"

Już nie mogę doczekać się wyników :)

Przy okazji, bardzo proszę o dalsze wypowiedzi na temat województw ...

Pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
snieeegu
Bywalec

Post autor: snieeegu » czwartek 27 lutego 2014, 21:41

Nie wiem, ilu z Was zna nakładkę przygotowaną przez Spidera na GC - Geocaching Polska. Tam bardzo sympatycznie przedstawia się kwestia statystyk zarówno ogólnych, jak i wojewódzkich, a nawet powiatowych. Jestem totalnym laikiem, więc nie mam zielonego pojęcia ile pracy kosztuje przygotowanie takich statów, domyślam się, że niemało. Także województwa na tak z mojej strony !

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował: 174 razy
Otrzymane podziękowania: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu » czwartek 27 lutego 2014, 21:54

snieeegu pisze:Nie wiem, ilu z Was zna nakładkę przygotowaną przez Spidera na GC - Geocaching Polska. Tam bardzo sympatycznie przedstawia się kwestia statystyk zarówno ogólnych, jak i wojewódzkich, a nawet powiatowych.
Ja jeszcze prawdę historyczną wspomnę, że rzeczony Kolega kawał kodu dla nas kiedyś napisał... - to tak aby w zapomnienie nie poszło! I też uważam, że tam fajnie to wygląda :mrgreen:
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Żywcu za post:
triPPer
Obrazek

ODPOWIEDZ