Statystyki

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Odp: Statystyki

Post autor: Rob » niedziela 22 grudnia 2013, 10:11

Czy jak zostawię tylko rok i skasuje miesiąc to będzie statystyka z danego roku? Fajnie by było jakby dało się ustawić zakres miesięcy.
ObrazekObrazek

triPPer
Rada Techniczna

Re: Statystyki

Post autor: triPPer » niedziela 22 grudnia 2013, 23:58

Tak.
Jeżeli chodzi o zakres to niedługo dodam możliwość podania po prostu dwóch dat

Pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
Wrzos
Stały bywalec
Podziękował: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 8 razy

Post autor: Wrzos » czwartek 26 grudnia 2013, 22:54

Dodam może kilka zdań od siebie. Mi osobiście stara wersja statystyk podobała się, faktycznie brakowało jej kilka opcji ale spokojnie można się było bez nich obejść. Sprawdzanie liczby znalezień było proste i odbywało się bez najmniejszego problemu. Mianowicie brakowało w niej tego co kolega teraz wprowadza czyli choćby sortu znalezień w danym roku. Miesiąc wydaje mi się tutaj przesadnym rozdzielaniem czasu. Nie tworzyłbym tutaj dwóch wersji, stara wrzucona na sam koniec strony wydaje mi się trochę nietrafionym posunięciem. Niech będzie jedna nowa wersja w której możemy w prosty i czytelny sposób sprawdzić co chcemy. Grafika starej była ok nie zmieniał bym jej, wpisywanie dat czy miesięcy też sobiście mi się nie podoba. System ptaszków przy latach wydaje mi się idelany, jeżeli wogóle takowy jest możliwy do zbudowania. Wpisywanie cyfr i mieszanie w miesiącach nie podoba mi się zbytnio. Za bardzo nie rozumiem po co ten mikołaj na pierwszym miejscu, i tak chyba każdy jak tylko może to go pomija.
To co jest na tą chwilę w statystykach zostawił bym, nie tworzyłbym statystyk FTF-ów troche by już tego było za dużo i za dużo nieporozumień by z tego wynikało, mamy statystki w województwie w zupełności wystarczy.
W każdym razie to takie moje osobiste zdanie, skrobnołem kilka zdań bo dostałem lekkiej zawieszki jak to nie mogłem doszukać się tradycyjnej statystki w której od razu prawie wszystko widzę.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Wrzos za post (razem 3):
Żywcur00t7Agatha

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » czwartek 26 grudnia 2013, 23:06

Wrzos pisze:Dodam może kilka zdań od siebie...
Keszerska Partia Emerytów i Rencistów (KPEiR) w pełni popiera ten post 8)
I BTW: bardzo ją smuci utrata funkcjonalności mapy v 2 :cry: ...- a już w ogóle, to nie wiem :? - taki emeryt wyjeżdża na cztery miesiące do sanatorium i już nie może zalogować dawnych geościeżek :evil: - Panie Włóczynutka, nie ładnie :?

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » piątek 27 grudnia 2013, 09:13

@Żywcu, trochę fałszywy alarm z tą mapą v2, bo - jak to się ładnie mówi - "u mnie działa" ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rob
Forumator

Odp: Statystyki

Post autor: Rob » piątek 27 grudnia 2013, 10:26

Jeżeli chodzi o geościeżki to trzeba pisać do ich właścicieli.
ObrazekObrazek

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » piątek 27 grudnia 2013, 23:05

Witam

Podrzuciłem nową szatę. Uwaga, w niektórych przeglądarkach, aby ją zobaczyć należy jawnie odświeżyć stronę (np Shift+F5). Np powinniście zobaczyć, przyciski z zaokrąglonymi rogami rzucające cień.

Dodałem też możliwość wyboru daty z kalendarza.

Szanując przyzwyczajenia koleżanek i kolegów, a także dlatego iż bieżąca wersja jest jeszcze w fazie testów, stare staty na razie nie znikną - będą sukcesywnie przesuwane na dół strony głównej ze statami

---
Wrzos pisze: Za bardzo nie rozumiem po co ten mikołaj na pierwszym miejscu, i tak chyba każdy jak tylko może to go pomija.
Wrzos, a ta wrzutka o Mikołaju to tak na serio serio.... ? :) - coś mi się wydaje, że ktoś był w tym roku niegrzeczny ....

---

Dla przypomnienia.
- Jeżeli chcemy mieć przegląd z całego danego roku, to kasujemy pole z Mc.
- Jeżeli chcemy mieć od początku świata (czyt. OC) to kasujemy także rok
- Jeżeli mamy sensownie ustawioną przeglądarkę, to podwójnie kliknięcie na pole np z Rokiem podpowie nam wcześniej wybierane lata
- Jeżeli chcemy mieć "nietypowy" zakres dat, to wyklikujemy go z użyciem kalendarza (no można też ręcznie)
- Pojawił się też dodatkowo nowy element, tzw pole radiobutton (pole wyboru), a po ludzku 'kółeczka z kropeczką' (kurde nie wiem jak to bardziej obrazowo opisać). Po kliknięciu, czy to na wiersz z datami, czy też na wiersz z Rokiem i Mc będzie się to to przestawiało. Wg tego pola brane są parametry do statu

---
Co do mapy V2. Sprawa była kilka razy już omawiana. Może zdarzyć się, że lada Mc zniknie ona z naszego OC świata. Sprawa niestety nie zależy od nas ale od Google, które już jakiś czas temu prosiło developerów, aby przenieśli się na nowszą wersję. Oznacza, to że w każdej chwili mogą wyłączyć światło (znaczy tę wersję mapy). Pisze niestety, ponieważ cieszy się ona niesamowitą popularnością: 1/3 użytkowników wciąż jej używa !!!

Przy okazji apel, do Tych którzy ją używają: napiszcie na rt@opencaching.pl, co w niej jest takiego, czego nie ma w V3, że wciąż jej używacie ? Dla mnie osobiście to jest fenomen :)

---

Tradycyjnie bardzo proszę o przysyłanie konstruktywnych krytyk, czyli takich (tutaj następuje definicja konstruktywności), które krytykując coś dają też w zamian propozycję rozwiązania. Nowe pomysły będą bardzo mile widziane :)

OK, Te nie konstruktywne też mogą być :)

Serdecznie Was pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » sobota 28 grudnia 2013, 00:50

tripper pisze:Przy okazji apel, do Tych którzy ją używają: napiszcie na rt@opencaching.pl, co w niej jest takiego, czego nie ma w V3, że wciąż jej używacie ? Dla mnie osobiście to jest fenomen :)
Przede wszystkim, przepraszam że nie piszę na wskazane adresy :!: Strykerowi zgłaszałem problem z V2, jeszcze przed Świętami..., po moim poście w wątku napisał "bo - jak to się ładnie mówi..." - sprawdzałem i nadal lipa... .
Po Twoim poście sprawdziłem ponownie i byłem w euforii :!: - ponownie "baloniki" zobaczyłem ale jak kliknąłem w filtr, aby "swoje" odwalić, to znowu nic nie wyświetla :(

Może fenomen jest w tym, że zawsze wszystko było widać..., te baloniki nie myliły się z niczym i jak miałeś problem z kliknięciem, to robiłeś zooma - dziś mądrzejsi decydują, w co klikasz... a co oglądasz :?

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » sobota 28 grudnia 2013, 10:50

Słuchaj, może problem rozbija się u Ciebie o czas przetwarzania.
To jest naprawdę wolna mapa.

I, że zacytuję Stryker-a: u mnie działa :)

Proponuję zrobić doświadczenie: "swoje odwal", zmień zooma i poczekaj minutę (tak minutę). Euforia powinna ponownie się pojawić. Jak się nie pojawi, to powtórz zabawę z zoomem i znów minuta czekania. To naprawdę wolna mapa.

Pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » poniedziałek 30 grudnia 2013, 17:21

tripper pisze:
Dla przypomnienia.
- Jeżeli chcemy mieć przegląd z całego danego roku, to kasujemy pole z Mc.
- Jeżeli chcemy mieć od początku świata (czyt. OC) to kasujemy także rok...
Może zrobić domyślnie puste pola, wtedy mamy "na dzień dobry" starą statystykę. A jeśli ktoś chce poszperać w statach to sobie wpisuje co chce.
tripper pisze:
Co do mapy V2..... Pisze niestety, ponieważ cieszy się ona niesamowitą popularnością: 1/3 użytkowników wciąż jej używa !!!
Przy okazji apel, do Tych którzy ją używają: napiszcie na rt@opencaching.pl, co w niej jest takiego, czego nie ma w V3, że wciąż jej używacie ? Dla mnie osobiście to jest fenomen :)
W nowej brakuje mi ilości wyświetlonych skrzynek i na starej faktycznie bardziej widać kesze. Może dałoby się w nowej zrobić skalowanie kwadracików, czy też kilka rodzai wizualizacji (rożne ikonki).
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

m1strzunio
Nowy na forum

Post autor: m1strzunio » wtorek 31 grudnia 2013, 09:55

No nie wiem czy to jest dobry krok z takimi statami, jak dla mnie trochę kicha ale każdy lubi co innego.
Jak dla mnie brakuje:
- matrixa
- jakiś słupków pokazujących ile mam znalezień na miesiąc + ile dni keszowałem
- znalezień z podziałem na dzień w roku (czyli prosty kalendarz w którym pokazuje w jakich dniach keszujesz)
- lista FTF'ów (bez jakiś śmiesznych punktacji..., liczy się samo znalezienie jako pierwszy dlaczego kesze z GC w Wałbrzychu czy Świdnicy są znajdowane w ten sam dzień a po OC nikt przez 2 tygodnie nie jeździ? Często się o 20 godzinie startuje tylko po to aby być pierwszym)
- prostych odznak za skompletowanie np wszystkich województw, matrixa czy innych za znalezienie np 1000 keszy bo pasach za poszczególne stopnie to nawet nie nie będę mówić

Ogólnie liczenie tylko znalezień jest nudne i tego się nie da zaprzeczyć. Ale samą zabawę świetnie pokazuje jak można urozmaicić project-GC http://project-gc.com/ProfileStats/m1strzunio i na waszym miejscu z tego bym czerpał ;-)

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » wtorek 31 grudnia 2013, 14:25

m1strzunio pisze: - matrixa
W systemie, w którym użytkownicy "dla jaj" (?) dają poziomy trudności 5/5 dla eventów lub ownów, matrix jest zupełnie niepotrzebny, bo niczego nie wskazuje tak naprawdę.

Również moim zdaniem kierunek project-gc to bardzo dobry kierunek.
Obrazek

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » sobota 11 stycznia 2014, 21:11

Dodano

Wykres liniowy do statów
(proszę pamiętać o ręcznym przeładowaniu strony shift+f5)

Pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: chinczyk » piątek 17 stycznia 2014, 19:55

m1strzunio pisze:No nie wiem czy to jest dobry krok z takimi statami, jak dla mnie trochę kicha ale każdy lubi co innego.
Jak dla mnie brakuje:
- matrixa
- jakiś słupków pokazujących ile mam znalezień na miesiąc + ile dni keszowałem
- znalezień z podziałem na dzień w roku (czyli prosty kalendarz w którym pokazuje w jakich dniach keszujesz)
- lista FTF'ów (bez jakiś śmiesznych punktacji..., liczy się samo znalezienie jako pierwszy dlaczego kesze z GC w Wałbrzychu czy Świdnicy są znajdowane w ten sam dzień a po OC nikt przez 2 tygodnie nie jeździ? Często się o 20 godzinie startuje tylko po to aby być pierwszym)
- prostych odznak za skompletowanie np wszystkich województw, matrixa czy innych za znalezienie np 1000 keszy bo pasach za poszczególne stopnie to nawet nie nie będę mówić

Ogólnie liczenie tylko znalezień jest nudne i tego się nie da zaprzeczyć. Ale samą zabawę świetnie pokazuje jak można urozmaicić project-GC http://project-gc.com/ProfileStats/m1strzunio i na waszym miejscu z tego bym czerpał ;-)

Wszystko o czym prawisz i więcej http://redan.art.pl/oc/caches/ :)
Obrazek

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » niedziela 26 stycznia 2014, 01:04

1. Dodano nowy typ wykresu: słupkowy
2. Do wykresu liniowego dodano punkty
3. Poprawiono błąd w tabeli: nie wszystkie pozycje w ramach pierwszej 3 zaznaczały się na zielono

Przypominam o Shift+F5 aby przeładować stronę

Pozdrawiam
triPPer
Łap chwile ...

ODPOWIEDZ